Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

Dodatki do Wampira i Maga

czw lut 03, 2005 9:52 pm

Ostatnio oszczędzilem troszkę pienedzy i chcialbym je przeznaczyć na jakiś ciekawy clanbook lub inne roszerzenie do Wampira i MAga, jednak nie posiadam jeszcze sprecyzowanych pragnień temu chcialbym sie zapytać osoby które je czytaly - który clanbook/dodatek/inna ksiązka są najlepsze których się wystrzegać i czy wogole oplaca się te książki kupować?
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

czw lut 03, 2005 11:10 pm

Opłaca, opłaca.

Polecam Blood Treachery. Dobre rozwiązanie gdyż, dodatek jest zarówno do Maga jak i Wampira. Opisuje świetnie konflikt wampirzych magów z Tradycją Zakonu Hermesa. Przedstawia historię odłączenia się od zakonu grupy magów i przekabacenie ich na wampirzą stronę, koligacje i zależności. Moim skromnym zdaniem skarbnica wiedzy w tym temacie.
Poza tym napisany jest w świetnym stylu. Połowa podręcznika opisana jest w formie czegoś na wzór Dramatu Szekspirowskiego.
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

pt lut 04, 2005 9:16 am

Polecam "Spirit Ways" jako musisz miec dla wszystkich grajacych Dreanspekerami a i nietylko. Dalej "Bitter Road" czyli podrecznik traktujacy o tych zwyklych sredniakach magicznych (arete 2-4) ktorzy sa sila napedowa tradycji. Te dwa podreczniki moim zdaniem sa najciekawsze. A "Blood Treachery" jest pisana przez specjalistow od Wampira i dla czlowieka zainteresowanego Magiem wiele z rzeczy tam opisanych jest naprawde trudnych do strawienia.

C.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pt lut 04, 2005 10:16 am

A "Blood Treachery" jest pisana przez specjalistow od Wampira i dla czlowieka zainteresowanego Magiem wiele z rzeczy tam opisanych jest naprawde trudnych do strawienia.


Skoro kolega nightspirit szuka dodaków do Maga i Wampira to zakładam, ze zna się na obu systemach. :)
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

pt lut 04, 2005 2:17 pm

Z Maga polecam Technokrację. Bardzo dobry poręcznik, i wreszcie można zagrać drugą stroną.
Z Wampira - "Blood Sacrifice : the Thaumaturgy Companion". Ciekawy podręcznik o innych niż hermetyczny stylach magii krwi. Interesujący także dla grających w Maga.
 
Awatar użytkownika
nightspirit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 353
Rejestracja: sob lip 17, 2004 6:46 pm

pt lut 04, 2005 4:12 pm

Dzieki, a istnieja może ich polskie przeklady? Nie żebym nie umial angielskiego, ale po naszemu czyta się zawsze lepiej. :)
Na stronie ISA po ok. 12 zł sprzedawane są clanbooki do Assamitów i Gangrel, jak i podrecznik do sabatu po niewiele wyższej cenie. Czy ktoś ma jakąś opinię o nich?
 
Awatar użytkownika
wóda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: pn lis 10, 2003 7:01 pm

pt lut 04, 2005 4:28 pm

Oba wymienione clannbooki...moim zdaniem nie warto. Zero tresci, a do tego jeszcze obrazki brzydkie :razz: heh, troszke przesadzam, ale z clannbooka niewiele sie dowiesz, z revised juz wiecej, ale mozesz natrafic na takie kwiatki jak wodne-Gangrele itp, dla mnie niestrawne.

A sabat - jesli chcesz go poprowadzic, to moze sie przydac. Troche inne spojrzenie na gre w wampira, moze przypasc do gustu.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pt lut 04, 2005 4:53 pm

A sabat - jesli chcesz go poprowadzic, to moze sie przydac. Troche inne spojrzenie na gre w wampira, moze przypasc do gustu.


O ile się nie mylę to jest on dodatkiem do 2 ed.
W edycji Revised zamieszczono informacje z tego podręcznika. Generalnie, jeżeli prowadzisz najnowszego Wampira (nie chodzi mi o nowy WoD) to Sabat może zawierać już treści, które znasz.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

ndz lut 06, 2005 10:11 am

Jesli interesuja Cie podreczniki wydane przez firme ISA w naszym ojczystym jezyku to polecam "Ksiege Szalenstwa" podrecznik przedewszystkim do Maga, ale do Wampira /jak i Wilkolaka z reszta/ mozna wyciagnac pare ciekawych informacji- szczegolnie smakowitym kaskiem moga byc wampirzy infernalisci :wink: . Nienajgorszym podrecznikiem moze tez byc "Cena Przeznaczenia" jesli chcesz wpuscic swoich Magow w slumsy i ciemniejsze uliczki. Ta druga pozycja moze mniej przydatna jeest w swietle wampira, ale dla pomyslowego Narratora i tak jest swietna ksiazka- przedewszystkim dosc ciekawe propozycje miejsc : "Klub Zjedz Mnie", "Konwent Gorejacego Krzaka" i jeszcze pare innych.
A jesli masz za duzo pieniedzy i chcesz sie rozerwac przy czytaniu WoDa to polecam kampanie "Czynnik Chaosu" :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz lut 06, 2005 10:53 am

Z dodatków do Wilkołaka polecam : BASTET Changling Bereed Book I :D
Z Maga po polsku można kupić wszystko, dużo tego nie było a na dobrą sprawę każda z pozycji jest warta zakupu. Po angielsku ? Napewno przewodniki po Tradycjach i Technokracji. Teraz jak mamy nowy, lśniący WOD to ten stary stanieje i będzie można uzupełnić bibliotekę za niewielkie pieniądze. :)
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz lut 06, 2005 11:43 am

Swarog pisze:
A jesli masz za duzo pieniedzy i chcesz sie rozerwac przy czytaniu WoDa to polecam kampanie "Czynnik Chaosu" :hahaha:


Sadysta :P
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

ndz lut 06, 2005 12:00 pm

polecam "Ksiege Szalenstwa"


Nienajgorszym podrecznikiem moze tez byc "Cena Przeznaczenia"


A jesli masz za duzo pieniedzy i chcesz sie rozerwac przy czytaniu WoDa to polecam kampanie "Czynnik Chaosu"


Łoho ! Te podręczniki są tak na prawdę nie wiele wnoszącymi gniotami. Księga Szaleństwa jeszcze przejdzie, ale Cena Przeznaczenia i Czynnik Chaosu to wielka pomyłka.
ISA wydała prawdę mówiąc totalną chałę. Podręczniki, które przetłumaczyła w większości nadają się do palenia w piecu.
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

ndz lut 06, 2005 2:45 pm

Nephand pisze:
Księga Szaleństwa jeszcze przejdzie, ale Cena Przeznaczenia i Czynnik Chaosu to wielka pomyłka.
ISA wydała prawdę mówiąc totalną chałę.


Hmm... "Ksiega Szalenstwa" to calkiem dobry podrecznik IMHO- jest kilka ciekawych NPCow, pare naprawde fajnych informacji o Maruderach, Nephandich i Infernalistach, "Cena Przeznaczenia" ma naprawde ciekawe opisy "tla" tych kilk amiejsc jest napisanych calkiem fajnie /generalnie ksiazka jest slaba, ale mnie naprawde urzekl "Klub Zjedz Mnie" i "Konwent..."/. A "Czynnik Chaosu" no coz tak jak napisal Szczur to byl podly zart :) .
Zwrocilem uwage wlasnie na te ksiazki, poniewaz Nightspirit napisal, ze wolalby ksiazki wydane po polsku... Pozatym o gustach sie nie dyskutuje.
A i jescze jedno jesli masz tylke kasy zeby palic ksiazkami w piecu- to niepal tylko oddaj mi :mrgreen: .
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

ndz lut 06, 2005 10:04 pm

"Cena przeznaczenia" nie zawiera absolutnie Nic odkrywczego... Razem z "Czynnikiem Kalosu" i "Ukryta Wiedza" sa chyba najmniej wartosciowymi podrecznikami jakie ukazaly sie wogle do Maga. Jedyne co warto to faktycznie od biedy "Ksiege Szalenstwa" i niemal musisz miec "Ksiege Cieni".
Co do polskich dodatkow do Wampira to odpusc sobie na 100 procent Klan Book Gangreli bo zwatpisz w sens tego klanu. Assamici sa tylko niewiele lepsi... Podrecznik Gracza do Sabbatu kupic mozna w ramach ciekawosci. A Swiat Mroku tylko wtedy jesli naprawde nie masz co robic z kasa...

C.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pn lut 07, 2005 2:19 pm

swarog pisze:
Hmm... "Ksiega Szalenstwa" to calkiem dobry podrecznik IMHO- jest kilka ciekawych NPCow, pare naprawde fajnych informacji o Maruderach, Nephandich i Infernalistach, "Cena Przeznaczenia" ma naprawde ciekawe opisy "tla" tych kilk amiejsc jest napisanych calkiem fajnie


tak, tylko zauważ, iż poza paroma suchymi informacjami do Nephandich, Maruderów, Infernalistów etc. To owe książki prezentują wtórność. NPC'ów można samemu wymyślić, a barwne opisy należy umieć tworzyć na sesjach. IMO dodatki zbyteczne. Jedynie Księgę Szaleństwa i na siłę Cieni można kupić.

swarog pisze:
A i jescze jedno jesli masz tylke kasy zeby palic ksiazkami w piecu- to niepal tylko oddaj mi .


Nie bo będę mieć zimno w domu :)
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

śr lut 09, 2005 9:30 am

Hmm.. A czy ja pisalem ze te ksiazki zawieraja cos odkrywczego? Nie... Tylko napisalem, ze jesli ma sie kase i chce sie kupic polskie podreczniki to ewentualnie mozna te wlasnie... Jesli zas stac kogos na angielskie podreczniki to ze swojej strony polece "The Spirit Ways" ot taka sobie ksiazeczka, przyjemna do przeczytania, no i wspomnianego juz "Guide to Technocracy" i same Convention Booki - szczegolnie Iteratorow i NWO :wink: .
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

czw lut 10, 2005 12:44 pm

nephand,

Nie zapedzasz sie przypadkiem. Dobry podrecznik wedlug Ciebie to opis Tytalusa i Tremere nawalajacych sie jak popadnie, a taka, ktora podaje konkretne, ladnie zebrane informacje (Ksiega Szelenstwa, Cieni, Luster) to gniot? To sa podreczniki do GRY, a nie powiesc SF. "NPC mozna wymyslic samemu", pewnie ze mozna, caly WoD mozna wymyslic samemu. Nie trafia do mnie Twoje rozumowanie, tak jak i Teukrosa, ktory sugeruje Technokracje, bo mozna zagrac druga strona (bo nie wiem skad zalozenie, ze ktos chce grac druga strona :)), ale to juz inna inszosc.
Z podrecznikow wydanych po Polsku najlepsza jest Ksiega Cieni, zaraz po niej Ksiega Szalenstwa. Reszta mozna sobie nie zawracac glowy, chyba, ze kolekcjonersko. Do zestawu podstawowego do Maga wypadaloby przeczytac jeszcze Book of Mirros (tylko ang.), zwlaszcza jesli chce sie prowadzic, i Guide to Technocracy (ang.) dla zaznajomienia sie ze wszystkimi stronami wojny wstapienia. Oczywiscie to tylko moje zdanie. Jesli bardziej odpowiada Ci spojrzenie pt. "Kup podstawke, reszte wymysl sam", a masz wolna kaske, to oddaj mi kaske, a ja Ci opowiem podreczniki :)
Pozdrawiam wszystkich grajacych w autorskie systemy osadzone w realiach World of Darkness :)
Dox
P.S. O dodatkach do Wampira sie nie wypowiadam, bo caly ten system do mnie nie trafia.
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pt lut 11, 2005 1:37 pm

Nie zapedzasz sie przypadkiem. Dobry podrecznik wedlug Ciebie to opis Tytalusa i Tremere nawalajacych sie jak popadnie, a taka, ktora podaje konkretne, ladnie zebrane informacje (Ksiega Szelenstwa, Cieni, Luster) to gniot? To sa podreczniki do GRY, a nie powiesc SF. "NPC mozna wymyslic samemu", pewnie ze mozna, caly WoD mozna wymyslic samemu. Nie trafia do mnie Twoje rozumowanie


Każdy ma tu swoje gusta i poleca te książki, które mu się podobały najbardziej. Blood Treachery, czytało mi się bardzo dobrze, a sama książka nie jest bez informacji. Ponad to skoro pytanie padło o podr do Maga i Wampira, to ww. suplement pierwszy nasunął mi się na myśl. Łączy on w końcu te dwa systemy.
Co do suplementów wydanych po polsku.
Napisałem przecież.
Jedynie Księgę Szaleństwa i na siłę Cieni można kupić.

Są to najlepsze dodatki z tych wydanych w naszym ojczystym języku. Jednak polecam pogrzebać w książkach nieprzetłumaczonych, gdyż tam znajdzie się o wiele lepsze skarbeńka.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pt lut 11, 2005 3:52 pm

Blood Treachery to proza, do swiata gry nie wnosi nic (poza tym jednym szczegolnym przypadkiem, kiedy spotyka sie "historyk" bani Tytalus z Tremerem). Nikogo wiecej to nie obchodzi. Ze knige czyta sie fajnie to sie zgadzam, jak to zwykle z opowiadaniami bywa, zwlaszcza takimi, w ktorych duzo sie dzieje. Ciezko sie tez nie zgodzic, ze jest to cos z pogranicza Wampira i Maga (ale nie powiedzialbym, ze to cos co te systemy laczy). Bede sie upierac, ze wartosc jako podrecznika jest znikoma.
A tak na marginesie to jak mam ochote poczytac sobie opowiesci z uniwersum Maga to siegam po "Fragile Path", juz prawie na pamiec znam (no moze poza "Piesnia Bernadette", bo nie moge zdzierzyc tych pierdul na wzor hymnu pisanych).
Pozdrowka
Dox
P.S. Podaj nephand ze dwa tytuly tych anglojezycznych "skarbeniek", o ktrych mowisz. Chcialbym zglebic Twe gusta, bo moze niepotrzebnie sie czepiam tego BT ;)
 
Awatar użytkownika
Nephand
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 7:48 am

pt lut 11, 2005 6:46 pm

Podaj nephand ze dwa tytuly tych anglojezycznych "skarbeniek", o ktrych mowisz. Chcialbym zglebic Twe gusta, bo moze niepotrzebnie sie czepiam tego BT


Z tego co posiadam, polecam także.
Spirit Ways
Guide to Technocracy

I oto nie tyle co, me gusta, a suplementy, z których zaczerpnąłem wiele pomysłów.
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

ndz lut 20, 2005 12:29 am

heh... nie wiem czemu czepiacie sie polskich podręczników? imo są w porządku (chociaż przyznaje, że koniecznie czynnika chaosu nie trzeba posiadać). fakt, jestem w sumie początkujący, zagranicznych nie znam, przyznam się, ale co jest złego w księdze szaleństwa?

a tak poza tym to mozna to teraz kupic w sklepiku isy po smiesznie niskich cenach (co uczyniłem), zamiast psuć zdrowie koledze znęcając się nad jego knigami (fragmenty znam na pamięć, ale wolę mieć na półce swoje kopie, poza tym za tą cenę...)

aha! z wampira to oprócz podstawek to nic po polsku sensownego nie ma... świat mroku 2ed przeczytałem w empiku i w sumie to mi wystarczy... ;p
 
Awatar użytkownika
Corpus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 351
Rejestracja: czw maja 22, 2003 5:14 pm

ndz lut 20, 2005 12:37 am

selard pisze:
ale co jest złego w księdze szaleństwa?
Nie ma nic zlego. Sam posiadam na egzemplarz. Zreszta wydany w polskim jezyku dodatkow do Maga jest tak niewiele ze nawet kupienie wszystkich (zwlaszcza przy obnizkach ktore teraz ISA serwuje) nie powinno sprawiac problemow. A Ksiega Cieni jak wczesniej bylo wspomniane jest bardzo przydatna. Nie tylko rozszerza system kreacji bohatera o wady i zalety ( i kilka innych rzeczy tez zreszta) ale i tlumaczy kilka zawilosci systemu.
 
Shine_lobo

śr lut 23, 2005 2:35 pm

większość dodatków niestety, to maszynki do robienia kasy i nic na to nie poradzicie. Mnie się fajnie czytało Book of Mirrors i coś z zupełnie innej paki czyli Axis Mundi, podręcznik wydany chyba do wilkołaka. Traktuje o umbrze, bo brakowało mi jej szerszego opisu (przedewszystkim opisów istot z umbry). Ale nie są to rzeczy, które bym kupił. Zależy kto czego do Maga potrzebuje.

Jak nie masz co zrobić z kasą to mam dla ciebie parę pomysłów:
- zaproś ładną dziewczynę do kina a potem na kolację do Sphinx'a.
- kup jej bukiet róż i napisz wiersz.
- Idź do chorej koleżanki i zanieś jej kosz owoców.
- pojedź sobie w góry (z ładną koleżanką)
- pojedź na Coolkon do Wrocka. Tam koleżanka jest ci nie potrzebna.
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

czw lut 24, 2005 12:35 pm

hmm, pomysł ciekawe i częściowo kuszące, nie powiem :)

tylko że ja już posiadaczem czterech brakujących mi knig do Maga w wersji polskiej już jestem, więc może jak znowu trochu oszczędzę... :razz: poza tym, to za powyższe przyjemności/ dobre uczynki odpowiada inny budżet :wink:
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

czw lut 24, 2005 3:53 pm

Oj kolego Shine_lobo, chyba bede Cie musial dopisac do listy "tych co WoD znaja, choc nie czytaja, czyli, Czerwony Kapturek byl fomorem". Nacisk klade na chyba, do czasu przeczytania pierwszego numeru zine'a, na ktory to czekam z niecierpliwoscia. Wtedy podejme decyzje.
Pozdrowka
Dox
P.S. A jak dziewczyna jest naprawde ladna to nie zabieraj jej do Sphinx'a, bo mimo, iz jedzenie dobre to jednak knajpa oklepana i tania. Jak bedziesz w warszafce to sie zglos, dam Ci pare namiarow na restauracje. I osobiscie polecam zabieranie ladnych dziewczyn nad wode, a nie w gory, czesciej zrzucaja ciuszki (choc niekoniecznie do konca) :)
 
Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: wt mar 09, 2004 1:33 am

pn lut 28, 2005 10:03 pm

Dox, LOL ;))))
A co do Umbry, to nieco własciwszym opisaniem Umbry "wilkołaczej" jest
Umbra the Velvet Shadow.Pasuje nie tylko do Wilkołaka, ale jest baaaardzo ciekawym źródłem do Maga.... tak tak... eviva Dreamspeakers ;)
 
Awatar użytkownika
ShpaQ
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1387
Rejestracja: wt lis 25, 2003 5:47 pm

śr mar 02, 2005 2:29 pm

Bardzo fajne jest jeszcze Book of Worlds, choc ja akuratnie wykorzystywalem go do wilka. Bardzo mile i przyjemne jest jeszcze Book of Wyrm - mimo ze z zaloaenia do wilka mozna z powodzeniem uzywac w calym WoDzie. Ale nie zmienia to faktu ze i tak nie lubie czytac dodatkow. Jakies takie nudnawe, White Wolf slbo sie stara.
P.S. DOX, to Ty masz takie doświadczenia? A co na to żona? :wink:
Pozdrovka
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

śr mar 02, 2005 3:36 pm

Zona sie cieszy, bo niedosc, ze jest dziewczyna to na dodatek bardzo ladna Shpaq. W poradach nie bylo, ani slowa o stanie cywilnym, zatem moglem sie doswiadczeniami podzielic. Ale Ty i tak mojego podejscia nie zrozumiesz :)
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
ShpaQ
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1387
Rejestracja: wt lis 25, 2003 5:47 pm

śr mar 02, 2005 3:53 pm

To ze zone masz ladna juz slyszalem, a twoje podejscie rzeczywiscie ciezko ogarnac rozumem tak malym jak moj. :razz:
 
Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: wt mar 09, 2004 1:33 am

śr mar 02, 2005 5:07 pm

A ja rozumiem, że offujecie straszliwie.Nie wstyd wam?
tym razem ja zadam pytanie:
Jak oceniacie poszczgólne Tradition Booki, który jest waszym zdaniem najciekawszy, warty przeczytania?
Pytam, bo do czynienia miałem z niewielkim wycinkiem, a chciałbym sie rozejrzeć za jakimis Tradition Bookami.Więc, co polecacie, a za co nie warto się chwytać?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości