Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Crinus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 6:39 pm

Dorastanie w Menzoberranzan

pn kwie 19, 2010 4:23 pm

Witam,
chciałbym dowiedzieć się, czy jest gdzieś dokładnie opisane, jak wygląda okres dorastania chłopców w Menzoberranzan? Mam na myśli oczywiście chłopców ze szlachetnych domów.
Z Ojczyzny wiem, że przez parę pierwszych lat życia chłopiec jest traktowany niczym służba i opiekuje się nim jedna z sióstr, a następnie w wieku młodzieńczym wysyłany jest na szkolenie do Melee-Maghtere. Jednak czy wiadomo ile lat trwa takie szkolenie? Oraz czy podczas niego, młodzi wojownicy spędzają jakiś okres czasu w Sorcere? Wiem, że każdy ze studentów Sorcere musi spędzić pół roku w Melee-Maghtere, ale czy na odwrót?
Będę wdzięczny nawet za garść informacji lub tytuły książek w których znajdę odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Dorastanie w Menzoberranzan

pn kwie 19, 2010 5:39 pm

wysyłany jest na szkolenie do Melee-Maghtere

Albo do Sorcere. Zależy od tego jakie syna potrzeba lub też jakie ma predyspozycje. Zwóć uwage że syn który zginął wtedy gdy narodził się Drizzt był magiem i Drizzt miał pierwotnie go zastąpić.

Wiem, że każdy ze studentów Sorcere musi spędzić pół roku w Melee-Maghtere, ale czy na odwrót?

Chyba właśnie na odwrót.
Uczniowe Srocere nie pobierają chyba nauk fechtunku w szkole wojowników. Raczej u domowych fechtmistrzów. Obie grupy na pewno pobierają lekcje religii u Kapłanek. Wojownicy podobnie jak kapłanki spedzają czas w Sorcere, bo każdy drow musi mieć przynajmniej podstawową wiedze magii.
Z ksiązek to ci polecam Drizzt Do'Urden Underdark Guide i Drow of the Underdark. Wyszły co prawda dawno temu do AD&D ale nadal wiele z tamtejszych informacji może być aktualne i przydatne.
 
Awatar użytkownika
Crinus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 6:39 pm

Re: Dorastanie w Menzoberranzan

pn kwie 19, 2010 5:45 pm

W Upadku (Wojna Pajęczej Królowej) była wzmianka o tym, że Gromph studiował kiedyś, jak każdy mag, w Piramidzie Wojowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości