Zrodzony z fantastyki

 
Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 10, 2004 8:28 pm

pn sty 17, 2005 11:08 am

Taki sobie z niego Leon Zawodowiec....

Mam jeszcze 2 pomys³y:

1.£otrzyk 5 Skrytobójca 5 Akrobata 5 Tancerz Cienia 5 i potem ile wlezie...
Taka postaæ poradzi sobie w ka¿dej sytuacji...
2. To co wy¿ej - parê lvl - np. jedna presti¿ówka + ¦wi±tynny Z³odzej Olidammary (je¶li kto¶ potrzebujê parê czarów kap³añskich)

P.S.
Przepraszam, ale chcia³em usun±æ posta z innego tematu, ale okienko mi przeskoczy³o i usun±³em nie tego co trzeba, wiêc zamieszczam go z powrotem.

P.S.S.
Prosze mnie nie pos±dzaæ o nabijanie postów :wink:
 
Darius__
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 906
Rejestracja: pn paź 21, 2002 8:24 pm

pt sty 21, 2005 7:51 pm

Zajrzyj tutaj.

Jest to w±tek o skrytobójcy, gdzie umie¶ci³em mój stary build dla bohatera niezale¿nego - zabójcy. Oparty jest na wspomnianej tu klasie Telflammar Shadowlord i do¶æ trafnym po³±czeniu kilku klas. Oczywi¶cie, zmiana rasy na drowa wymaga³aby zapewne drobnych dostosowañ. Poza opisem builda, umie¶ci³em w tym w±tku równie¿ przyk³adow± postaæ z CR 20. Mocna i spójna fabularnie. Mo¿e przyda Ci siê lektura tego tematu.
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

Kombinowanie skutecznego assassina

ndz lut 06, 2005 4:42 pm

Ostatnio stworzy³em postaæ zabójczyni i szukam dla niej dobrej ¶cie¿ki rozwoju. Po 2 poziomach Assassina (przez chwilê tu by³... zainteresowanych odsy³am do podrêcznika Assassin's Handbook) i 3 poziomach ³otra my¶lê nad presti¿ówkami. Na razie stanê³o na rozwiniêciu w pe³ni Assassina (DMG 3.5) i Invisible Blade (CW). maj±c na koniec postaæ:
spory sneak attack
du¿a szansa na krytyka (kukri)
mo¿liwo¶æ natychmiastowego zabicia celu bez marnowania cennego czasu (killing blow)
mozliwo¶æ zabicia celu majac chwile na badanie go (death attack)
chowanie sie na widoku
bonus do AC z Int
niezle czary assassina

Jeszcze drugi pomys³ by³ na zabójcê na odleg³o¶c zastêpuj±cy invisible blade, unseen sniperem (plot & poison, a guidebook to drow) który jest rozszerzeniem assassina na strzelanie (na przyk³ad mo¿e wykonywaæ death attack na odleg³o¶æ i na 5 poziomie (z piêciu) potrafi wyprowadzaæ sneak attacki z 60 stóp i chowaæ siê po strzale jako akcja darmowa.

Chyba nikt siê nie interesuje skutecznymi zabójcami co?
To mój najnowszy pomys³ na 3ed (poza Invisible Blade):
Rogue5/Assassin3/Invisible Blade5/Duelist1/Shadowdancer2/Unseen Sniper4
(Unseen Sniper jest z podrêcznika Plot & Poison)
To co¶ potrafi na prawdê du¿o :)
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

pn lut 14, 2005 8:22 pm

Przepraszam że wskrzeszam tak stary temat, ale wpadłem na całkiem fajny pomysł, oto on:
Łotr7/ Telflammar Shadowlord 6/ Czarodziej1 /Arcane Trickster6
Takie dziwne połączenie, ale mamy:
- Całkiem dobrą KW, bo większość poziomow to k6 życia.
- Sporo punktów umiejętności, co u takigo "Leona" jest ważne.
- BAB +12 (trzy ataki)
- Uchylanie
- Nieświadomy Unik
- SA +7k6
- BRO: wytrw. +6; refleks +12; wola +11
- Wszelkie zdolności Shadowlorda (Death Attack, Shadow jump, Shadow Walk, Shadow Blur itd, ogółem są to fajne i przydatne zdolności)
- Czary Shadowlorda do 3 poziomu włącznie (oparte na Int)
- Czary Maga do 4 poziomu włącznie (oparte na Int)
- Magiczne Ręce (AT) 2x dziennie
- Zaskakujący Ukradkowy atak 1x dziennie

Co myślicie o takiej postaci ? Mnie wydaje się że dzięki takieu zestawowi zdolności możemy szybciutko (2-3 rundy) rozstrzygnąc walkę z pojedynczym celem nawet lepiej niż czysty Assasin :)
 
Dalamar Velkyn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1898
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 6:52 pm

pn lut 14, 2005 8:31 pm

Jak ju¿ wszyscy tak pisz±, oto moja planowana zabójczyni:

Drow (Female)
140cm
40kg

Rogue5/Assassin4/Invisible Blade5/Duelist1/Shadowdancer1/Unseen Sniper4

Oto zestaw umiejêtno¶ci
BaB +15
Fort +4
Ref +20
Will +4

Trapfinding - wiadomo
Evasion - wiadomo
Trap Sense +1 - wiadomo
Uncanny Dodge - wiadomo
Sneak Attack +10d6 - no comments :)
Spells: 3 lev1, 1 lev2
Poison Use
Improved Uncanny Dodge
+2 Fort vs. Poison
Unfettered Defence - + do AC równy bonusowi z INT do max +1/poziom Invisible Blade
Bleeding Wound - pozbywa siê 1d6 sneak attack ¿eby rana krwawi³a 1hp/runde
Feint Mastery - mo¿e braæ 10 przy testach blefu do fint
Uncanny Feint (free action) - finta akcj± darmow±
Canny Defence - + do AC równy bonusowi z INT
Hide in Plain Sight
Ranged Death Attack
Distance Sneak Attack (60ft)

Postaæ nie u¿ywa zbroi, natomiast stosuje sztylety... du¿o :)

@ETE
Unseen Sniper znajduje siê w Plot & Poison, wydanym przez Green Ronin Publishing
Korzystam z zasad z Unearthed Arcana do obni¿ania LA
To jest postac na 3.0 (plus Invisible Blade którego w 3.0 nie ma) wiêc bonus do AC z duelisty jest nieograniczony
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

pn lut 14, 2005 8:42 pm

Canny Defence - + do AC równy bonusowi z INT
Zauwa¿ê, ¿e modyfikator, ale nie wiêcej ni¿ masz poziomów w Dueli¶cie, a ty masz jeden. Unseen Sniper- sk±d to? Jakich atutów wymaga?

Druga sprawa - Drow to LA +2. Dlaczego dwadzie¶cia poziomów? Epic?
 
zq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:41 am

wt lut 15, 2005 8:36 am

<!--QuoteBegin-EnTheEnd+-->
EnTheEnd pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Canny Defence - + do AC równy bonusowi z INT
Zauważę, że modyfikator, ale nie więcej niż masz poziomów w Dueliście, a ty masz jeden.


o ile się nie myle, w 3.0 dodaje się całą premię z Int od Duelisty, bez względu na poziom.
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

wt lut 15, 2005 1:01 pm

<!--QuoteBegin-zq+-->
zq pisze:
<!--QuoteEBegin--><!--QuoteBegin-EnTheEnd+-->
EnTheEnd pisze:
<!--QuoteEBegin-->
Canny Defence - + do AC równy bonusowi z INT
Zauwa¿ê, ¿e modyfikator, ale nie wiêcej ni¿ masz poziomów w Dueli¶cie, a ty masz jeden.


o ile siê nie myle, w 3.0 dodaje siê ca³± premiê z Int od Duelisty, bez wzglêdu na poziom.
Invisible Blade jest w CW, a to 3.5.
 
Andrie Oddbody__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: sob lis 15, 2003 12:38 pm

wt lut 15, 2005 4:30 pm

Wiêc nie powinno siê ³±czyæ klas z dwóch edycji bo mog± wyj¶æ takie kwiatki, ¿e Ho Ho Ho. Wiêc build idzie siê kochaæ. Sorry.
Do MaRd'a ja doda³bym jeszcze 3 poziomy Swashbucklera premia z Int do obra¿eñ to fajna sprawa. :mrgreen:

[quote=Elvin]£otr7/ Telflammar Shadowlord 6/ Czarodziej1 /Arcane Trickster6
[/quote]
Ale na ECL 20 nie spe³niasz warunków wej¶cia na Telfammar'a, bo musisz znaæ czar albo mieæ zdolno¶æ czaropodobn±, albo szablon odpowiedni. Wiêc ten build te¿ odpada.
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt lut 15, 2005 4:51 pm

Ale na ECL 20 nie spełniasz warunków wejścia na Telfammar'a, bo musisz znać czar albo mieć zdolność czaropodobną, albo szablon odpowiedni. Więc ten build też odpada.

Qrcze faktycznie, hmm więc można by odjąć jeden poziom AT, jego skureczność spadnie minimalnie.
Więc poprawiłem.
Człowiek Shadow-Walker
Łotr7/ Telflammar Shadowlord 6/ Czarodziej1 /Arcane Trickster 5
mamy:
- Całkiem dobrą KW, bo większość poziomow to k6 życia.
- Sporo punktów umiejętności, co u takigo "Leona" jest ważne.
- BAB +11 (trzy ataki)
- Uchylanie
- Nieświadomy Unik
- SA +6k6
- BRO: wytrw. +5; refleks +11; wola +10
- Wszelkie zdolności Shadowlorda (Death Attack, Shadow jump, Shadow Walk, Shadow Blur itd, ogółem są to fajne i przydatne zdolności)
- Czary Shadowlorda do 3 poziomu włącznie (oparte na Int)
- Czary Maga do 3 poziomu włącznie (oparte na Int)
- Magiczne Ręce (AT) 2x dziennie
- Zaskakujący Ukradkowy atak 1x dziennie
Teraz jst nieco słabszy, ale wciąż wydaj mi się bliski naszemu "Leonowi "

Pza tym Dalamar wykożystałeś Prc z podręcznik nieoficjalnego, a tych z reguły nie bierzemy pod uwage przy buildach,więc kolejny powód by twój build poszedł
się kochać
 
Łotr
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 07, 2005 2:21 pm

czw mar 10, 2005 9:02 am

dla mnie pytaniem zasadniczym jest to, czy warto zostawaæ teflammar sahdowlordem. przypominam, ¿e powinno siê przy tym byæ templatem (+1 Level Adjustment). Chodzi o to, ¿e zarówno tancerz cieni jak i sadowlord daj± masê fajnych czrów, ale wg mnie lepiej byc po prostu asasynem gdy¿ on i tak ma czary, a co mi z tego ¿e latam po wszystkich cieniach ¶wiata, je¶li mam na 20levelu ukradkowy atak +4k6???
³otrzyk powinien byæ przede wszystkim ofensywny, i mieæ maksymalny SA, to jest po prostu priorytet!!!
Nie ma te¿ sensu zostawaæ na 4lev asasynem i skoñczyz na tym, bo taki go¶æ ma tak s³aby ST rzutu na death attack, ¿e nikogo nie skrzywdzi. Nale¿a³oby raczej pakowaæ poziomy, ¿eby death attack mia³ sens



tyle tego
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

czw mar 10, 2005 11:12 am

Teff te¿ ma DA, je¶li mnie pamiêæ nie myli.

A g³ówn± si³± Tefflammar'a jest Shadow Pounce, pozwalaj±ca mu wykonaæ pe³en atak po tym, jak bêdzie celem czaru z deskryptorem (Teleportacja). Mo¿e wiêc rzuciæ na siebie Wymiarowe Drzwi (?), wykonaæ pe³en atak i spokojnie uciec.

Poza tym, nie musisz koniecznie byæ Shadow-Walkerem. Wystarczy znaæ czar Wymiarowe Drzwi lub mieæ tak± spell-like.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw mar 10, 2005 5:29 pm

musisz mieæ dodge, mobility, spring attack, blindfight. sorry, ale to wcale nie s± najlepsze atuty jakie by¶ wzi±³


Có¿, s± gusta i gu¶ciki - IMO wymienione przez Ciebie atuty s± ca³kiem przydatne - po³±czone z wysokim Tumble daj± praktyczn± nietykalno¶æ mobilnemu ³otrowi, ¿e ju¿ o skaucie (z Complete Adventurer) nie wspomnê. Blindfight za¶ znacznie u³atwa walkê z niewidzialnym przeciwnikiem.

Ma DA ale dopiero na szóstym lev


dlatego ciekawym pomys³em wydaje mi siê tak¿e po³±czenie asasyna z shadowlordem - ten pierwszy mo¿e dostrczyæ wymaganych Wymiarowych Drzwi, a po³±czeni bêd± mieli kilka przydatnych czarów, sporo ciekawych zdolno¶ci, dobry sneak attack (przyjmujê ¿e zaczyn±li¶my od ³otra) i kumuluj±ce siê DC zabójczego ataku...
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

czw mar 17, 2005 3:21 pm

[quote=sssssssssssss]najlepszy by³by:
whisper gnome 3³tr/1Trp/5Skr/10 trickster

tropiciel daje ci walkê dwoma sztyletami, asasin czry arcane 3 levelu. trickster jest cool[/quote]I piêæ poziomów rozwiniêcia czarów Trickster'a jest, b±d¼ co b±d¼, zmarnowane.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw mar 17, 2005 4:55 pm

asasin czry arcane 3 levelu. trickster jest cool


Skrytobójca mo¿e i daje czary wtajemniczeñ 3 poziomu, ale nie ma w¶ród nich mage hand - przykro mi to mówiæ, ale ten build nie ma prawa zadzia³aæ w obecnej formie.

EDIT: No chyba, ¿e whisper gnome ma mage hand jako spell-like, w takim razie mieszanka mo¿liwa, ale tak jak mówi³ En - jest to marnotrawienie potencja³u magicznego AT.
 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

czw mar 17, 2005 6:19 pm

Niestety, ma t± spell-like. I wiele innych. Zbalansowanie Whisper Gnoma jest tajemnic±.
 
Arkadiusz__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: pn lip 04, 2005 12:06 pm

ndz lis 13, 2005 1:32 pm

A oto mój przepis na idealnego zabójcê:
Rasa: Nizio³ek
Atrybuty:
Si³a 12
Budowa 10
Zrêczno¶æ 20
Intelekt 20
Roztropno¶æ 10
Charyzma 13
Klasy:
7 z³odziej/1 tropiciel/1 wojownik/10 skrytobójca/1 tancerz cieni
Atuty:
Finezja w walce(sztylet), Poprawiona inicjatywa, Poprawione trafienie krytyczne(sztylet), Poprawiona walka dwoma bronmi, Ruchliwo¶æ, Uniki, Zogniskowanie broni(sztylet)
Walka oczywi¶cie na dwa sztylety. Premie do trafienia 1 rêka +19/14/9 2 rêka +19/14
BRO: Wy +11 Ref +14 Wo +5
Uradkowy atak +9k6
ST zabójczego ataku 25(+ inne bajery np, sztylet skrytobojcy)

Poziomy z³odzieja dla ukradkowego ataku i wiele umiejêtno¶ci
Poziom wojwnika dla atutu
Poziom tropiciela dla oburêczno¶ci, walki dwaoma bronmi i Ulubionego wroga(cz³owiek)
Poziomy skrytobójcy dla wysokiego ST zabójczego ataku i ukratkowego ataku
Poziom tancerza cieni dla ukrywania siê na widoku
 
Drolnar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: pt gru 10, 2004 8:28 pm

śr sty 04, 2006 4:50 pm

Moim zdaniem poziom tropiciela i nastêpnie inwestowane atuty potrzebne do skuteczniejszej walki dwoma broñmi jest zbêdne, lepiej walczyæ jednym sztyletem daæ poziom tropiciela i poziom wojownika do poziomów ³otrzyka dla lepszego sneaka. To oczywi¶cie moje zdanie :)
 
Arkadiusz__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: pn lip 04, 2005 12:06 pm

śr sty 04, 2006 8:35 pm

<!--QuoteBegin-Drolnar+-->
Drolnar pisze:
<!--QuoteEBegin-->i poziom wojownika do poziomów ³otrzyka dla lepszego sneaka

To postaæ zyska +1k6, a straci atut, poza tym to jest tylko moja wizja.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość