Zrodzony z fantastyki

 
Farax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 27, 2003 2:18 pm

Dragonlance a system - niedociagnięcia czy coś więcej?

śr mar 02, 2005 11:32 am

Zdarzyło mi się trafić, już w dwóch miejscach, na nieścisłości systemowe, czy to w settingu czy w innych podręcznikach do 3.5e. Pierwszy to(DLCS) Lord Ausric, który nie ma jeszcze(mechanicznie) zdolności tworzenia skeletal warrior, drugi to Palin Majere(AoM -całkiem niezły podręcznik swoją drogą), który ledwie osiąga odpowiedni poziom by rzucić Magius's Light of Truth(którym wygnał Ionthas'a) jako bardzo dojrzały mężczyzna(nie był chyba tak silny jako młodzik), mimo iż sam Raistlin powiedział, że Magius(Magius!) nigdy nie miał dość sił by je rzucić.

Te przykłady wyłapałem bez specjalnego przyglądania się wszystkiemu - to się po prostu rzuca w oczy. Niedociągnięcia, czy coś więcej? Może to taki mały "bonus" dla postaci, za bardzo dobre "odgrywanie"?
I tu nasuwa mi się pytanie, jak często(czy w ogóle) wy pomijacie zasady, np. gdy gracz naprawdę dobrze(idealnie wręcz) odgrywa postać? Czy pozwalacie na podobne jednorazowe(?) przeskoki poziomów, aby dopełnić sceny(nie burzyć nastroju)?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr mar 02, 2005 1:19 pm

Nale¿y pamiêtaæ, ¿e na Krynnie wa¿niejsza jest fabu³a ni¿ mechanika. Do tego warto wzi±æ pod uwagê speyfikê tych dwóch osób i sytuacji z nimi zwi±zanych:
a.) Lord Ausric jest uwiêziony na wyspie i jest "wyj±tkowo" przeklêty
b.) Palin Majere rzuca³ to zaklêcie w bitwie, która decydowa³a o losach ¶wiata

Ja nie widzê przeszkód by czasem dla dobra fabu³y naginaæ zasady - byle nie by³o to norm± :wink: .

P.S. Magius rzeczywi¶cie nie da³by rady rzuciæ swego zaklêcia - maksymalnie opanowa³ 7 poziom magii (patrz rozpiska z Towers of High Sorcery).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości