Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

Dragonlance Campaing Setting 3.5

pn sie 25, 2003 11:09 am

Heja, chcialbym w tym temacie pogadac o najnowszym settingu do naszego ulubionego swiata. Chcialbym, zeby ktos jak ma podal jakies sensowne recenzje tego podrecznika oraz czy wie ktos jak go sciagnac do Polski? Jak juz ktos go bedzie mial, to bedzie mozna pogadac o wszystkim z nim zwiazanym. <br /> <br />Pozdro
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn sie 25, 2003 11:36 am

Ja kupuje jak (od ponad roku) zazwyczaj przez Amazon.com (muszê jednak jeszcze trochê poczekaæ, gdy¿ jeszcze nie maj± tego na sk³adzie :evil: ...). <br /> <br />A co do recenzji - recenzja Matta z Dragonlance.com.
 
Nadiv__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 11, 2002 6:13 pm

pn sie 25, 2003 12:15 pm

Podrêcznika jeszcze nie mam, lecz zamierzam nabyæ. Co do sklepów - polecam Leisure Games (www.leisuregames.co.uk). ?wietne ceny i przesy³ka, która za nisk± cenê (du¿o ni¿sz±, ni¿ w Amazon) przychodzi kurierem ju¿ po 3 dniach od z³o¿enia zamówienia.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 25, 2003 3:41 pm

<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->W wywiadzie z twórcami mówiono, że takowa rozpiska ma się pojawić dopiero w dodatku War of the Lance, który jest planowany na lato 2004 roku. Może też jednak pojawić się już w Dragonlance Campaign Setting, który ma wyjść w sierpniu 2003 roku.
Czy ktoś kto ma DCS może sprawdzić i ew. podać jakieś szczegóły na temat Raistlina? (innymi słowy czy jest tam jego rozpiska albo coś w ten deseń?)
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pn sie 25, 2003 4:23 pm

Rozpiski nie ma. Być może ukaże sie ona w The War of the Lance.
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

czw sie 28, 2003 11:40 am

A moze ktos mi powiedziec jakie sa koszty wysylki, jakbym naprzyklad zamowil z USA, Anglii lub Francji. Bo Amazon ma pare oddzialow i w kazdym jest inna cena. Najtaniej jest w USA, ale nie wiem czy sie oplaca, bo nie znam kosztow transportu. <br /> <br />Pozdro
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw sie 28, 2003 12:52 pm

<!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->A moze ktos mi powiedziec jakie sa koszty wysylki, jakbym naprzyklad zamowil z USA, Anglii lub Francji. Bo Amazon ma pare oddzialow i w kazdym jest inna cena. Najtaniej jest w USA, ale nie wiem czy sie oplaca, bo nie znam kosztow transportu.
<br />Z USA jest rzeczywi¶cie najtaniej, a koszt przesy³ki to 4.49$ za ksi±¿kê + 4.49$ ogólnie za przesy³kê (im wiêcej zamawiasz, tym ta druga op³ata bardziej siê rozchodzi).
 
Awatar użytkownika
bukwa
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 08, 2003 12:48 pm

Cena

czw sie 28, 2003 1:15 pm

<!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->A moze ktos mi powiedziec jakie sa koszty wysylki, jakbym naprzyklad zamowil z USA, Anglii lub Francji.
<br />W Amazon.com zarejestrowani uzytkownicy mogą odpowiadać na stosunkowo proste pytania dotyczące asortymentu. Pojawiają się czasami na róznych stronach tego sklepu i są zatytułowane "Get a nickel". Za każdą odpowiedź mamy o 5 centów mniejszy rachunek przy zamówieniu. <br /> <br />Ja mam już $2 do przodu. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img]
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz sie 31, 2003 9:16 am

Ja zapodam jeszcze linkê do recenzji Age Of Mortals (pierwszego podrêcznika "erowego").
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

ndz wrz 28, 2003 10:29 am

Darklord, czy móg³by¶ napisaæ parê s³ów o nowym 'Dragonlance' <br />- czy przyda siê komu¶, kto nie gra w DL? <br />- czy jest bardzo ogólnikowy (bez dodatków o epokach ani rusz itp)? <br />- jak tam szata graficzna <br />- itp <br />Dziêki
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz wrz 28, 2003 11:11 am

<!--QuoteBegin-Skie+-->
Skie pisze:
<!--QuoteEBegin-->Darklord, czy móg³by¶ napisaæ parê s³ów o nowym 'Dragonlance' <br />- czy przyda siê komu¶, kto nie gra w DL? <br />- czy jest bardzo ogólnikowy (bez dodatków o epokach ani rusz itp)? <br />- jak tam szata graficzna <br />- itp
<br />Jest w trakcie czytania, wiêc powiem tylko o pierwszych wra¿eniach: <br />-szata graficzna jest bardzo przyjemna dla oka (poza kilkoma ilustracjami), szczególnie podobaj± mi siê boczne listwy w kolorze br±zu i stylizowan± smocz± lanc±; podobaj± mi siê te¿ mapy (szkoda tylko, ¿e nie ma zbioreczej - na szczê¶cie dysponuje starszymi, ale nie ka¿dy je ma...) <br />-nacisk k³adziony jest na Pi±t± Erê (jako, ¿e jest to naj¶wie¿sza historia), ale te¿ jest rozdzia³ po¶wiêcony okresowi Wojny Lancy <br />-jedn± klasê podstawow± (noble), kilka klas presti¿owych (dragon rider, inquisitor, legendary tactician i righteous zealot) i praktycznie wszystkie czary mo¿na stosowaæ w innych ¶wiatach bez wiêkszych problemów <br />-s± pe³ne zasady walki w trzech wymiarach (czyli powietrznej) <br />-wprowadzon znów elvensight do :mrgreen: , czyli elfy maj± darkvision i low-light vision w jednym - tak jak to by³o wedle rozszerzeñ dla 2E (tak¿e dla FR) <br />-na pierwszy rzut oka bez era-booków mo¿na prowadziæ - opis geograficzny porównywalny z FRCS i co ciekawe z uwzglêdniem ró¿nic w erach
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz wrz 28, 2003 1:04 pm

Co siê dzieje z Caramonem i Tik±? Pewnie u progu nowej ery s± bardzo starzy :) Byæ mo¿e nawet (chlip) ZA starzy...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz wrz 28, 2003 1:40 pm

<!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->Co siê dzieje z Caramonem i Tik±? Pewnie u progu nowej ery s± bardzo starzy :) Byæ mo¿e nawet (chlip) ZA starzy...
<br />Caramon umar³ (w miarê niedawno w stosunku do aktualnej daty), a co do Tiki nie mam w chwili obecnej pewno¶ci.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz wrz 28, 2003 1:47 pm

Ca...Caramon umar³? Czu³em do niego sentyment... wielu denerwowa³, ale dla mnie pozostawa³ jednym z najsypatyczniejszych bohaterów... Rest In Peace, brave warrior... Skoro wszyscy "przyjaciele" siê zjednoczyli i udali siê do "wy¿szej sfery istnienia" to chyba nie zostawiliby Tiki za sob±, co? :) Mo¿e tak romantycznie umar³a dzieñ pó¼niej nie mog±c znie¶æ roz³±ki z mê¿em? Ale faktem jest, ¿e czujê smutek - starzy bohaterowie odeszli... zaczyna siê nowa era, bez bohaterów lancy, bez Paladine'a i bez... Takhisis!!! To skandal! Przywrócili ksiêzyce, przywrócili bogów, ale nie ma ju¿ Mrocznej Królowej? Kto okaze siê na tyle charyzmatycznym bóstwem, by napêdzaæ ca³y ¶wiat? :wink:
 
Reaper__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 2:40 pm

ndz wrz 28, 2003 1:51 pm

Wedle ksiazki "Smoki Upadlego Slonca" Tika umarla na kilka miesiecy przed Caramonem.
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

ndz wrz 28, 2003 2:13 pm

Heh, i teraz wszystko jasne... Ale jak obydwoje umarli - ze staro¶ci?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz wrz 28, 2003 2:59 pm

<!--QuoteBegin-Kiaryn'Veil Duskryn+-->
Kiaryn'Veil Duskryn pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Ale jak obydwoje umarli - ze staro¶ci?
<br />Nocne imprezy przeæmiewaj± zmys³y [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] . <br /> <br />Oboje umarli ze staro¶ci.
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

pn wrz 29, 2003 9:51 am

Darklord mam do Ciebie pytanko apropo minotaurow. <br />W 2 edycji minotaury mialy infrawizje, a z wersji oficjalnej na stronie WOTCa nie maja ani widzenia w slabym swietle, ani widzenia w ciemnosciach jak to jest w DCS? <br /> <br />Pozdro i z gory dziekuje za odpowiedz <br /> <br />PS Przez jaka firme zamawiales DCS?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pn wrz 29, 2003 9:59 am

<!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Darklord mam do Ciebie pytanko apropo minotaurow. <br />W 2 edycji minotaury mialy infrawizje, a z wersji oficjalnej na stronie WOTCa nie maja ani widzenia w slabym swietle, ani widzenia w ciemnosciach jak to jest w DCS?[...]
<br />Te¿ go nie maj±. Maj± jednak wêch (scent(, który po czê¶ci spe³nia ich funkcjê. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Przez jaka firme zamawiales DCS?
<br />Od ponad roku zamiawiam przez Amazon.com.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

pt paź 10, 2003 3:24 pm

Moi gracze są wniebowzięci ale ja, jako MG czuje niedosyt. Brakuje mi choćby rozpiski rasowej wśród ludzi. Wiem, że murzyni żyją w Ergoth np. ale wiele osób nie zna takich szczegółów. Błędem IMHO jest też wymaganie specjalizacji przez Wizards of High Sorcery. <br />Centaury poprzez swój ECL są rasą kompletnie niegrywalną. <br />Brakuje rozpiski broni rasowych (na szczęśćie mam TOL). <br />Moim zdaniem Rozpiska terenów itp. jest słaba. Opisano kilka najważniejszych miejsc i to tyle. <br /> <br />Acha i jeszcze jedno. W której części Ergoth znajduje się Lancton? W DLCS jest ono nad morzem, podczas gdy według mapy w TOTL i FA jest ono w głębi lądu :| (tak, jestem maniakiem :razz: ). <br /> <br />Pozatym podręcznik jest bardzo dobry i polecam go każdemu.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

ndz paź 19, 2003 2:09 am

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]W której czê¶ci Ergoth znajduje siê Lancton? W DLCS jest ono nad morzem, podczas gdy wed³ug mapy w TOTL i FA jest ono w g³êbi l±du :| (tak, jestem maniakiem :razz: ).[...]
<br />Na nowej mapie jest b³±d - zamieniono miejscami Lancton i Zamek Szkar³atny (Castle Crimson). Potwierdza to dodatkowo opis Lancton z 160 strony - jest wêz³em handlu drogowego i rzecznego (patrz nowa mapa :wink: ).
 
Spartakus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 167
Rejestracja: śr paź 16, 2002 4:55 pm

sob sty 10, 2004 5:52 pm

Mam kilka pytañ: <br />Które rzeczy z podstawowych podrêczników nie istniej± na Krynnie? To znaczy które klasy, klasy presti¿owe, rasy, potwory itp. Jest mo¿e gdziesz opisane czego nie powin³o siê braæ pod uwagê? <br />Czy istnieje psionika? <br />Czy Minotaur ma ECL? Widzia³em podrêcznik i nic o ECL nie pisa³o. Czy nie jest zbyt potê¿ny? <br />Dopisane pó¿niej: <br />Bardzo dziêkuje i przepraszam za k³opot.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

sob sty 10, 2004 7:23 pm

Klasy: <br />Teoretycznie nie ma paladynów. Za nich służą solamnijczycy, jednak można ich wprowadzić jako championi bogów. Prestiżówki: <br /> <br />Psionicy: Nie są zabronieni :) <br /> <br />PRC: Można stosować wszystkie, oprócz związanych z konkretnymi organizacjami nie występującymi na krynnie (szkarłatne bractwo itp.). <br /> <br />Rasy: <br />-Nie występują orkowie, pół-orkowie i niziołki. <br />-Minotaur nie ma ECL
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt kwie 06, 2004 11:12 pm

Na polskie wydanie musimy jeszcze poczekaæ. Jak na razie jest w planach, a plany jak wiadomo zawsze ulegaj± opó¼nieniom. <br /> <br />Aktualny podrêcznik do Dragonlance jest praktycznie w 3.5 (w pe³ni wsparte EPP, nowy system redukcji obra¿eñ itd.).
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

śr kwie 07, 2004 2:38 pm

Co do Minotaura, to nie ma ECL, ponieważ jest o wiele słabszy od normalnego.
 
Inglorion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob gru 13, 2003 6:45 pm

sob maja 08, 2004 6:15 pm

<!--QuoteBegin-prEDOator+-->
prEDOator pisze:
<!--QuoteEBegin-->B³êdem IMHO jest te¿ wymaganie specjalizacji przez Wizards of High Sorcery.
<br />1) Ano w³a¶nie, chcia³em siê zapytaæ jak to jest w DL z tymi magami, bo s³ysza³em, ¿e mag po próbie w wie¿y to presti¿ówka. I na którym poziomie przechodzi siê próbê? Czy s± zaklinacze? <br />2) A co z Solamnijczykami? Rozumiem, ¿e Rycerz Ró¿y i Miecza to te¿ klasy presti¿owe, a Rycerz Korony to podstawowa klasa zastêpuj±ca paladyna, czy te¿ presti¿ówka? <br />3) Czy wyszed³ ju¿ podrêcznik erowy o wojnie lancy?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob maja 08, 2004 9:19 pm

Inglorion: <br />1. Zgadza siê. Wymagania s± takie, ¿e próbê przechodzi siê na 4 lub 5 poziomie (zale¿y od rasy). Zaklinacze to magowie pos³uguj±cy siê pradawn± magi±. <br />2. Wszystkie trzy klasy to klasy presti¿owe. Rycerzem Korony mo¿na zostaæ "ju¿" po 4 poziomie, Miecza po 6 (je¶li dopuszcza siê paladyna) lub po 7, Ró¿y po 9+. <br />3. Jeszcze nie.
 
Inglorion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 84
Rejestracja: sob gru 13, 2003 6:45 pm

sob maja 08, 2004 9:43 pm

Wielkie dziêki Darklord. <br />A swoj± drog± to z tym Rycerzem Korony IMHO to lekkie przegiêcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości