Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Dragonlance - Feedback

ndz lip 29, 2007 8:42 pm

Witajcie!

Jak już niektórzy z Was zapewne wiedzą, kilka dni temu na naszej stronie utworzony został dział poświęcony jednemu z najstarszych settingów D&D, a mianowicie Dragonlance. Na razie jest on dość skromny, ale niedługo pojawią się w nim kolejne - po wprowadzeniu - artykuły, zaczynając od pierwszej części tekstu dotyczącego pomysłów na prowadzenie Smoczej Lancy.

Jako Redakcja pragniemy dowiedzieć się, jakie są Wasze oczekiwania względem tego nowego działu. Czy jesteście zainteresowani jego szybkim rozwojem czy raczej powinien on być dodatkiem do głównych nurtów tematycznych strony? Jakie artykuły byłyby najbardziej pożądane? Czy mają to być raczej teksty typowo użytkowe, czy może poświęcone fabularnej stronie settingu (geografii, historii, kulturze, organizacjom)? Lepiej publikować teksty przybliżające świat i jego specyfikę, czy raczej takie pogłębiające wiedzę na jego temat?

Dzięki odpowiedziom na te pytania, Redakcji znacznie łatwiej będzie spełnić Wasze oczekiwania względem tego nowopowstałego działu. Udzielając się w tym temacie będziecie mieli możliwość kształtowania wizerunku i zawartości strony, tworzonych przecież dla Was - uzyskacie pewność, że pozostaną one zgodne z tym, czego chcecie.

W imieniu Redakcji z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

ndz lip 29, 2007 11:49 pm

Grałem troszeczkę w DL i prawdę mówiąc najbardziej cieszyłbym się z tekstów, które by mi ten setting przybliżyły.
Jako, że podręcznik do DL zawiera część informacji, któych znać nie mogę (MG nie chce) więc nie za bardzo mam możliwość zaznajomienia się ze światem. Najlepsze teksty byłby przbliżające sposób życia ludzi/nieludzi na danych terenach. Wiem, że w podręczniku jest historia świata, ale do niej miałem tylko króki dostęp, więc to również by się przydało.
Równocześnie preferowałbym, żeby artykuły do DL były jedynie dodatkiem do reszty, ponieważ pomimo tych kilku sesji nadal pozostałem fanem FR.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

pn lip 30, 2007 11:27 am

Nie zgodzę się z przedmówcą, dział powinien rozwijać się dynamicznie o ile istnieje wola i chęci w redakcji do rozwijania takowego. Robienie z działu przysłowiowego kwiatka do kożucha nie jest najlepszym pomysłem bo w sumie bo zapał i motywacja piszących będzie słabsza.

IMO w dziale powinny się znaleźć artykuły rozwijające fabularną stronę settingu, bo podstawka dość mizernie zajmuje się geografią i historią poszczególnych państw. Teksty przybliżające setting powinny się pojawiać, ale na pewno nie dominować. Kto miał się do settingu przekonać to się przekonał, na siłę nie ma co nawracać (na jedyny słuszny setting :razz: ), a teksty wgłębiające się bardziej szczegółowo w setting są po prostu bardziej przydatne tym którzy już grają.

Z działu raczej nie stworzy się polskiego Nexusa, ale i tak może być ciekawie.

BTW tylko prężny dział może kogoś do settingu przyciągnąć i jak wspomniałem zawierający jak najwięcej informacji rozszerzających wiedzę o świecie. Gdyby jeszcze teksty były pisane pod klimat Smoczej Lancy, to ja osobiście byłbym wniebowzięty 8)
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pn lip 30, 2007 11:59 am

Bardzo dobrze, że powstają serie tematów traktujących o tym, jakich materiałów według użytkowników potrzeba w konkretnych działach na polterze. To bardzo pozytywna cecha wśród Redakcji.
Oczywiście moją główną nadzieją, jest to, aby dział Dragonlance rozwijał się w bardzo szybkim tempie, tak jak działy Forgotten Realms oraz Greyhawk. Podpisuję się więc w każdym calu pod wypowiedzią josepha__. W odróżnieniu jednak od pozostałych, ja stawiałbym na kilka prac lekko mechanicznych. Jak zawsze, chętnie ujrzałbym jakiegoś klimatycznego bohatera niezależnego z Krynnu. Standardowo. Moim zdaniem ciekawa przygoda dziejąca się w świecie Smoczej Lancy z pewnością zachęcała by mnie i zapewne i wielu użytkowników do zgłębienia się w tymże świecie. Recenzje książek zapewne też byłyby ciepło przyjęte. Tak właściwie, to chętnie poczytałbym o samej historii tegoż świata i o sławnych osobistościach pochodzących z niego. Teksty przybliżające konkretne rasy charakterystyczne dla Dragonlance’a, jak na przykład Irdów. To jak na razie tyle ode mnie.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

pn lip 30, 2007 6:56 pm

Po wypowiedzi Renalda rozszerzam krąg swoich cichych marzeń na przygodę/kampanię w Dragonlance coś na kształt Pająka z Cormanthoru :) A bohaterowie niezależni jak na mój gust też mogą być :wink: . Generalnie im więcej tym lepiej (o jakość jestem dziwnie spokojny).
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

pt sie 03, 2007 8:49 pm

Zdecydowanie dynamiczny rozwój działu. Zgadzam się tutaj z josephem - im więcej, tym lepiej, bo jeśli chodzi o jakość to Polter przyzwyczaił nas do wysokiego standardu. ;) Co więcej gdyby artykuły przekonywały do kupowania podstawki można by liczyć (ale tak po cichutku), że ISA wyda jakieś dodatki. Jeśli chodzi o typy artykułów to najlepiej wszystkiego po trochę, ale z przewagą tekstów użytkowych. Jak już powiedziałRenald to przygoda byłaby najlepsza, ciekawy BN też jest zawsze mile widziany. Chociaż dobry opis jednego regionu, wraz z jego historią, obyczajami itd. też byłby miodzio. A tak to wszystko, historia świata, coś o panteonie Krynnu, sławne artefakty, organizacje. Ciężko zdecydować co najbardziej. Chciało by się wszystko. :P
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

pt sie 17, 2007 3:17 pm

Nareszcie coś dla mojego ulubionego settingu.

Ja oczywiście chciałbym dynamicznego rozwoju działu Dragonlance. Powiem więcej. Chciałbym, żeby zdominował dnd.pl :D (ah, te marzenia).

A dokładniej, czego bym oczekiwał? Opisów postaci ikonicznych, mogą być bez statystyk. Skrócenia informacji z książek fabularnych, których akcja rozgrywała sie już po czasach, w których osadzony jest podręcznik do Dl. Najbardziej z historii oczekuję informacji o posłudze Miny dla Chemosha oraz dziejów tego nie pożyczającego niziołka ;).

Opisy paru krain, ciekawych przedmiotów itd. także by nie zaszkodziły.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość