Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dalamar-MG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 3:51 pm

ndz lut 06, 2005 8:33 pm

Jak to czemu DL Low Magic?
Aha nic nikomu niewiadomo jaka mniej więcej cena tego będzie?

Ps:Neverwinter-Ej jak będziesz miał ochote pograć w DL jak już wyjdzie po POLSKU to może sie zgadamy w końcu to samo miasto co nie :wink:
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

ndz lut 06, 2005 8:55 pm

Nie masz racji Thorondon. W Halrua każdy ma przynajmniej 1 level czarodzieja. Stosy magicznych przedmiotów leżą do zdbycia w lochach lub do kupienia w dużych miastach, w których żyje wielu magów
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

ndz lut 06, 2005 9:10 pm

Nie pisalem, ze DL jest low magic, tylko ze Spelljammer i Planescape jest medium magic. Czytaj uwaznie posty userow.
 
Awatar użytkownika
Andae
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 11, 2004 12:38 pm

wt mar 08, 2005 8:21 pm

Macie może pojęcie, kiedy wyjdzie podręcznik do DL?

Oprócz tego mam jedno takie małe pytanie - z książek pamiętam, że gdy czarodziej rzucił kilka zaklęć, to niemal mdlał z wyczerpania. Jak to wygląda od strony mechaniki?

Pozdrawiam wszelkich maniaków Smoczej Lancy takich jak ja :)
 
Awatar użytkownika
yanush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wt lut 22, 2005 4:53 pm

wt mar 08, 2005 8:48 pm

Po pierwsze
Sony pisze:
w tym roku na bank będzie


Po drugie

To że Raistlin Majere cały czas dostawał kaszlu nie znaczy, że jest to choroba zawodowa magów Krynnu.
 
Awatar użytkownika
Andae
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 11, 2004 12:38 pm

śr mar 09, 2005 7:40 pm

Nie chodziło mi o kaszel Raistlina, tylko o to, że było napisane, iż czarodzieje potrzebowali odpoczynku po rzucaniu zaklęć. Widziałam nawet sesję w internecie, gdzie gracze grający magami mieli ustawiczne kłopoty po rzucaniu zaklęć. Nie zaczynali kaszleć, tylko np. czuli się wyczerpani, a w skrajnych przypadkach zasypiali z miejsca. Zastrzegam się, że w życiu nie widziałam żadnego podręcznika do DL i mogę się mylić.

I dziękuję za odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
Pseudo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:06 pm

pn kwie 25, 2005 7:07 pm

Dalamar-MG pisze:
Jak to czemu DL Low Magic


a temu ze magii nie ma w nim na kazdym kroku tak jak w FR tylko jest czymś nieczęsto spotykanym. Magowie są darzeni szacunkeim i często nieuzasadnionym lękiem.

DL jest low magic, low level i nnie jest taki cukierkowy jak FR. Zdecydowanie jeden z moich ulubionych settingów.

ps. do wszystkich którzy pisali ze w DLCS ed3 cośtam cośtam : nie w DLCS 3 tylko w DLCS 3.5 pomijając nieoficjalne przeróbki dostępne w sieci to DragonLance nigdy nie istniał w edycji 3.0.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt kwie 26, 2005 10:21 am

Fzoul Chembryl pisze:
W FR nie trzeba co chwila ratować świata przed zagładą.

według mnie to trzeba cały czas. różnica polega na tym, że ten świat jest pełen świetnych, miłych i pakernych bg na prawie epickich poziomach.

Naprzykład statek płynący w wielkim sztormie, ale świetnie zbudowany i pełen doświadczonej załogi to tak jakby FR. zagrożenia istnieją, ale jest kto się nimi zająć.

Ile będzie kosztować podręcznik do DragonLanca? Będzie jeszcze do edycji 3.0?
 
Awatar użytkownika
Pseudo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: czw lut 17, 2005 1:06 pm

wt kwie 26, 2005 6:13 pm

rincewind bpm pisze:
Będzie jeszcze do edycji 3.0?


nie
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

wt kwie 26, 2005 6:26 pm

Trudno się z tobą nie zgodzić, Rince. Nie zrwócilem na to uwagi, ale faktycznie - na pewno różnica polega na wypasieniu postaci, ich sprzętów itd. Ale myślę że innych światów też różni się tym co powiedzialem, ich przyszłość to wielka niewiadoma, są moce wobec których są bezradni
 
Awatar użytkownika
Andae
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 11, 2004 12:38 pm

śr kwie 27, 2005 1:17 pm

Oprócz tego jeszcze czuje się (przynajmniej w powieściach...), że świat się zmienia. Nie tak jak w FR, gdzie niby był jakiś Czas Niepokojów, ale nie wpłynął specjalnie na życie normalnych ludzi. Ot, bogowie pokłócili się między sobą, kilku zginęło, ale co to za różnica, i tak jest ich dużo, a teraz już wszystko wróciło do normy. A tutaj po Katakliźmie zmieniło się pół świata, odejście bogów wszyscy odczuli na własnej skórze, tak samo jak ich powrót. Nie wspominając już o zmianach po Wojnie Chaosu... W tym świecie bohaterowie nie mogą być pewni jutra, dobro nie jest wszechpotężne, a ci "dobrzy" zazwyczaj są ze sobą skłóceni - w przeciwieństwie do tych "złych", zwykle bardziej licznych i dobrze dowodzonych.

Za to lubię ten świat :D
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

pt maja 06, 2005 5:02 pm

Ja tak OT Wiem że DL jest jako tako mało znane w Polsce ale jest to duży, szeroki, rozbudowany, inteligentny, trudny, magiczny, tajemniczy, stary, ciekawy, piękny.........system :P i powinien mieć własne, forum tzn, takie no większe forum gdzie można zakładać więcej tematów :) itp. itd. Jak myślicie dobry pomysł? Jak tak to może zwrócimy się z prośba do adminów :)
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt maja 06, 2005 5:09 pm

Hpmh, mysle ze raczej to nie ma sensu. O DL powstaly dwa tematy. Gdyby cieszyl sie taka popularnoscia byloby tego wiecej. A tak bylby to kolejny martwy dzial.
A moze tak cicho o DL, bo ludzie mysla, ze tu tak ogolnie. Nie, pokazcie, ze ten swiat Was naprawde interesuje i warto robic dla Was osobny dzial. Zakladajcie tematy nie tylko tyczace sie swiatow ogolnie.

Tyle z mojej strony.
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

sob maja 07, 2005 10:11 am

OKI Panie Moderatorze :D
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

sob lip 02, 2005 6:16 pm

Widzę że na suchej gadce się skończyło, fakt faktem że Polacy to leniwe społeczeństwo ale nie wiedziałam że aż do takiego stopnia OO’ Nie rozumiem jak można nie napisać nawet jednego posta w ciągu, chwilka już wam mówię tylko oblicze...( od 7 maja do 2 lipca) OO’ czyli 2 miechy OO’
Nie bądźcie drętwi, robicie tylko zła wizytówkę temu światu oO’ , ruszcie się z miejsca bo zaczniecie się cofać, skoro jest już taki temat trzeba to wykorzystać i udzielać się :D
 
Awatar użytkownika
Andae
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 11, 2004 12:38 pm

sob lip 02, 2005 8:36 pm

Myślę, że tematy o DL powstaną jak grzyby po deszczu jak ISA wreszcie wyda podręcznik... bo na razie liczyć można tylko na fanów książęk. Pozostaje więc tylko czekać... i mieć nadzieję (złudną) że ISA dotrzyma terminu 8)
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

ndz lip 03, 2005 12:03 am

Podam wam powód, dla którego dl jest martwy (wg mnie). Mało osób kojarzy go z dnd. Ja np. Wogóle nie wiedziałem, że dl to świat dn, tak, jak F. Realms, czy Greyhawk (Gdyby ludzie kojarzyli to i to razem szanse dragolance by się zwiększyły :) ). Wogóle mało osób wie o istnieniu dragonlance. Taka jest moja skromna opinia na ten temat :wink:
 
emjot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 28, 2005 10:08 pm

ndz lip 03, 2005 1:21 pm

Jeśli chodzi o podręcznik do DragonLance, to z lipcowych zapowiedzi dowiadujemy się tyle samo ile z zapowiedzi majowych: "w tym roku". Nie jest to pocieszające, gdyż robi wrażenie że sprawa "utknęła" w miejsu. Czyżby tłumaczom się kawa na rękopis wylała, że tak w przenośni powiem...

Zastój? Jest lipiec, wakacje. Książka pod pache (w razie deszczu) i na biwak, a nie przed kompem ;)
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

ndz lip 31, 2005 6:43 pm

No tak wreszcie się rozpisali ludzie po prawie 2 miesiącach od napisania mojego postu :>
Książka pod pachę? A jak ktoś przeczytał już wszystkie książki? To co ma robić??
8)
 
emjot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 28, 2005 10:08 pm

ndz lip 31, 2005 8:13 pm

Rishta pisze:
Książka pod pachę? A jak ktoś przeczytał już wszystkie książki? To co ma robić??
8)

Wznosić modły do Chislev, aby nie padało :spoko:
Albo czekać na "Bursztyn i Popiół" - 16 sierpień :wink:
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

pn sie 01, 2005 8:47 am

Ha wierzysz ze to się pojawi ? znając życie jak zwykle to przełożą......tak samo jak podręcznik....
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn sie 01, 2005 9:33 am

Z ostatnich informacji : DL jest przetłumaczone i trwa proces produkcji.
DL zostaną wydane po pojawieniu się Edycji 3.5 - a ta ma na 100% być w tym roku po wakacjach. Dokłanie kiedy nie wiadomo. Ale najpóźniejszy - z punktu widzenia marketingu termin to przez Mikołajem. Czy wcześniej ? Jest to całkiem możliwe.
Tak więc DL pojawią się najpóźniej początkiem 2006.
 
emjot
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 28, 2005 10:08 pm

pn sie 01, 2005 12:32 pm

Rishta, być może będzie opoźnienie. Termin wydania "Bursztynu" i tak już był przekładany - przypomne, że pierwotny termin to był 26 lipiec. Wydawnictwo jednak informowało mnie, że bardziej prawdopodobny jest sierpień.

Na uwagę zwraca fakt, iż "Swit Nowej Ery" został wydany w terminie. 12 lipca można było zakupić książkę poprzez wydawnictwo. Oczywiście księgarnie dostały egzemplarze troche później ....

Sony dzięki za informacje. Obawiam się, że zwycięży marketing. Czyli DL-a będziemy mieli w 2006. Gileanie, ale wy "rodzicie" ten podręcznik :wink:
 
Awatar użytkownika
Andae
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob gru 11, 2004 12:38 pm

śr sie 03, 2005 5:33 pm

Całe wieki, o bogowie Krynnu. Swoją drogą, może ktoś wie, którą erę tego świata będzie opisywał podręcznik? Wojnę lancy, czy później? (mam nadzieję, że nie po wojnie dusz, bo to będzie przesada, świat był tak tam zniszczony wojną, że gracze wychodziliby z sesji z depresją! - obawiam się jednak, że stanie się tak... :().
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw sie 04, 2005 12:33 am

Wojnę lancy opisuje podręcznik War of The Lance (jest tam rozpiska Raistlina, ale kiepska), Dragon Lance- Core Book opisuje Age of Mortals
 
Awatar użytkownika
GrimReaper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr sie 03, 2005 12:57 pm

czw sie 04, 2005 12:30 pm

Według mnie świat Dragonlance jest ciekawszy od FR czy Grayhawka, ponieważ jest mniej znany(o w/w wszyscy wszystko wiedzą i nie ma już praktycznie nic do odkrywania), oryginalniejszy (ah ten kenderski sposób bycia :hahaha: ) i ma ciekawszą historię("wielkie" wydarzeń z przeszłści w FR nie mają praktycznego wpływu na zwykłych ludzi, a w DL każde epickie wydarzenie odbija się na losach "szarych" mieszkańcó Krynnu ale o tym ktoś już wspominał ).

PS:Czy ktoś wie ile kosztować będzie nowy podręcznik do DL?
PS2:A najfajniejszą postacią w DL jest kender Tas :razz:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sie 04, 2005 1:44 pm

Napewno nie tyle co nowy Warhammer. :D

Kosztować będzie tyle ile kosztują Forgoteny, czyli w okolicach 90 zeta. W przedpłacie na pewno taniej.
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

czw sie 04, 2005 2:10 pm

Ja chyba zainwestuję, bo taka cukierkowośc Forgottena jest nieco uciążliwa. W zasadzie nie wiem niczego na temat DL ale z waszych opini wynika, że jest to świat ciekwaszy i bardziej interesującu od wspomnianego F.Realms... :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw sie 04, 2005 2:54 pm

Przede wszystkim jest to świat nieheroiczny. Postacie na poziomach 10 to 'wielcy bohaterowie'. Jest bardzo mało postaci epickich. Ogólnie trzeba się odzwyczaić od wszechobecnej magii, wskrzeszeń itp. Oczywiście jeśli chce się uciec od Forgottenowskiego stylu gry ;-)
 
Awatar użytkownika
GrimReaper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr sie 03, 2005 12:57 pm

czw sie 04, 2005 3:37 pm

Suldarr'essalar pisze:
Postacie na poziomach 10 to 'wielcy bohaterowie'. Jest bardzo mało postaci epickich. Ogólnie trzeba się odzwyczaić od wszechobecnej magii, wskrzeszeń itp. Oczywiście jeśli chce się uciec od Forgottenowskiego stylu gry


Ja z chęcią odzwyczaję się od FR bo mi już starczy...

Suldarr'essalar pisze:
Przede wszystkim jest to świat nieheroiczny


Nieheroiczny to jest Warhammer... :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości