Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw sie 04, 2005 11:46 pm

GrimReaper pisze:
Nieheroiczny to jest Warhammer...

Z krasnoludami przyjmującymi wystrzały z kaczki na gołą klatę? Dziękuję, postoję.

Dragon Lance to nadal d20, więc pole do popisu dla wszelkiej maści manczkinów, jednakże, jeśli przyjzysz się światu, zobaczysz co miałem na myśli :wink:
 
Awatar użytkownika
GrimReaper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr sie 03, 2005 12:57 pm

pt sie 05, 2005 9:58 am

Suldarr'essalar pisze:
Dragon Lance


Jeśli coś to: Dragonlance, ale to tylko czepianie sie szczegółw więc nie zwracajcie na to uwagi...
A jeśli chodzi o twoją wypowiedź to mam nadzieję, że po dokładniejszym przyjrzeniu się światu DL (kupie lupę :razz: ) nie będzie on tak heroiczny jak FR (gdzie czarodziej 20 poziomu mógłby niszczyć państwa lub samotnie stawać naprzeciw hord orków i innych takich...o ile ne znalazłby się inny bohater... ), którego mam już dosyć... Po tych wszystkich "bohaterskich" grach zagrałbym w jakieś dark fantasy...
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pt sie 05, 2005 10:09 am

Wiecie. W moim odczuciu nawet FR nie musi być heroic - jedyny warunek trzeba umieć prowadzić. A co do manczkinizmu to najbardziej manczkiński jest WoD i nic go nie przebije nawed didy.

Dragonlance to inna sprawa. Jest to skomplikowany setting. Magia, mimo iż świat jest nią przepełniony jest trudna do opanowania i tylko dla wybranych. Racja tu się zgodzę FR czy Grayhawk to bardzo magiczne światy zaś Dragonlance nie i nikt mi kitu nie wciśnie :razz:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt sie 05, 2005 10:15 am

GrimReaper pisze:
nie będzie on tak heroiczny jak FR (gdzie czarodziej 20 poziomu mógłby niszczyć państwa lub samotnie stawać naprzeciw hord orków i innych takich...o ile ne znalazłby się inny bohater... ),

ZAcznijmy od tego, że najpoteżniejsi magowie mają około 20 poziomu (Par-Salin miał około 17 poziomu, a Palin Majere IIRC 19).
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

pt sie 05, 2005 10:19 am

Ech... fireballem kraju nie podbijesz, armi nie zniszczysz. Do tego potrzebne są zaklęcia w rodzaju "Total Anihilation" albo "Rain of Doom", ale niestety - Dragonlance to nie Exalted.
 
Awatar użytkownika
GrimReaper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr sie 03, 2005 12:57 pm

sob sie 06, 2005 4:48 pm

ZAcznijmy od tego, że najpoteżniejsi magowie mają około 20 poziomu (Par-Salin miał około 17 poziomu, a Palin Majere IIRC 19).


A skończmy na tym, że w FR postacie są prawdziwie POTĘŻNE dopiero na poziomach 20+... a takich właśnie w DL nie ma...poza bogami.

A tak na marginesie fajnie sie z Tobą rozmawia :)
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

sob sie 06, 2005 8:28 pm

GrimReaper pisze:
ZAcznijmy od tego, że najpoteżniejsi magowie mają około 20 poziomu (Par-Salin miał około 17 poziomu, a Palin Majere IIRC 19).


A skończmy na tym, że w FR postacie są prawdziwie POTĘŻNE dopiero na poziomach 20+... a takich właśnie w DL nie ma...poza bogami.

A tak na marginesie fajnie sie z Tobą rozmawia :)


Zalezy co sie rozmie poprzez ta potege, Ksiezna cormyru nie ma 20 poziomu a ma zasoby wiksze niz spora czesc graczy czy druzyn.
Potegi nie mierzymy poziomami a tym czego realnie mozemy dokonac. Czesto postac majaca wielu sojusznikow bedzie lepsza i wiecej bedzie mogla zrobic od postaci "golej" ktora ma kilka poziomow wiecje.
 
Awatar użytkownika
GrimReaper
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: śr sie 03, 2005 12:57 pm

sob sie 06, 2005 8:48 pm

Ale "goła" postać zrobi zasadzkę i słabszej postaci nie pomogą sojusze... oczywiście są wyjątki zarówno od mojej jak i twojej teorii. Pojęcie potęgi jest pojęciem względnym.Dlatego sądze,że masz racje ale i ja nie jestem w błędzie, a przynajmniej całkowitym.
 
Awatar użytkownika
Dalamar-MG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 3:51 pm

czw paź 20, 2005 11:38 am

Dobra ale macie głupie dyskusje Trzeba sie radować a nie tam...
Przeczytałem "Bursztyn i Popiół"!!!(JEEE) :mrgreen:
Wreszcie tłumaczenia nie zrąbali choć jest kilka błędów a co tam książka świetna.
"Świat nowej ery"
Bardzo ciekawy początek i historia Skie.
Ogólnie kilka rzeczy sie niezgadzało ale i tak dobrze wyszło .
Ps:Uwaga książka strasznie zasyssa....
aha i przepraszam za ewętualne błędy ort. spieszy mi sie :)




Więcej Optymizmu Radujcie sie Ludzie że krynn wciąż żyje choć nieco skryty....
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt lis 28, 2006 2:47 pm

Kiedyś napisałem skrócony art o DL. Jest już trochę niaktualny :P Pisany był mniej więcej w momencie, gdy wydano DLCS i gdy trafi w moje łapska. Był to wstęp do serii artykułów na temat DL. Mam andzieję, że przyda się osobom, które nie znają tego settingu. Reszta może sobie darować czytanie bo niczego nowego się raczej nie dowiedzą :)

Czym jest Dragonlance?

Dragonlance, znany dobrze miłośnikom D&D jest jednym z wielu światów tego systemu RPG. Za jego stwórców uznaje się Margaret Weiss i Tracy’ego Hickmana. Świat ten powstał jeszcze zanim w umyśle Greenwooda zaświeciła idea stworzenia Forgotten Realms. Ten artykuł poświęcony jest, jego krótkiej charakteryzacji. Nazwa Dragonlance pochodzi od smoczych lanc. Magicznych broni służących do walki ze złymi smokami.

DL skupia się wokół heroicznej konwencji, w której bohaterowie dokonują niezwykle dzielnych czynów. Sam świat przeszedł wiele strasznych kataklizmów w tym dwukrotny zanik wiary w Bogów. Raz nawet rzeczywiście odeszli. W Polsce ukazało się sporo pozycji beletrystycznych w tym jeden z najlepszych cyklów fantasy, jaki miałem przyjemność czytać. Mowa tu oczywiście o Kronikach. Obecnie stale wydawane są pozycje z tego cyklu, który w Polsce ma sporą rzeszę fanów. Same książki w większości przypadków stoją na wysokim poziomie. Polecam wszystkich zapoznanie się z nimi, gdyż naprawdę warto. Co jednak odróżnia DL od innych światów? Jest wiele powodów. Najważniejszym jest chyba motyw smoków. Chromatyczne służące złym bogom i metaliczne po stronie dobra. Toczą one odwieczną walkę o dominację na Krynnie, co wywiera spory wpływ na ustrój polityczny tego świata. Wiele osób zarzuca zminimalizowanie roli tej mitycznej bestii do miana wierzchowca. Rzeczywiście, smoki mają swoich jeźdźców, jednak są najstraszniejszą jednostką w armii. Sam widok smoka wywołuje u zwykłych ludzi paniczny strach, paraliżujący każdą kończynę. Obecnie Krynn zamieszkują też tak zwane Overlord Dragons. Są to ogromne smoczyska, które podporządkowały sobie pewne tereny oraz przekształciły je dla swoich potrzeb. Doprowadziło to do tego, że obok ciepłej wyspy, mamy drugą skutą lodem pod rządami białego smoka Gellidusa. Większość smoków interesuje się światową polityką wywierając na nią znaczny wpływ.
Drugą rzeczą, o jakiej nie można nie wspomnieć są kenderzy. Małe, rozgadane, rozwydrzone, ciekawski, dziecinne niziołki, których nie sposób nie lubić. Zawsze spotkanie takiego jednego kończy się utratą jakiejś rzeczy. Co ciekawe kenderzy potrafią kraść nieświadomie nawet przez sen. W czasach AD&D wizerunek niziołka był znany: pulchny obżartuch kochający ciepło domowego zacisza. Kenderzy byli swego rodzaju odskocznią. Obecnie w trzeciej edycji wizerunek niziołka uległ drastycznym zmianom upodobniając go właśnie do kendera. Obecnie pojawili się tak zwani Afflicted Kenders, którzy nie kradną i chodzą smutni. Stało się tak z powodu zniszczeń, jakie uczyniła smoczyca Malyss. Straszliwa bestia spaliła swym zionięciem Kenderówek, będący domem dla wielu kenderów. Wtedy to pierwszy raz wielu kenderów poczuła strach. Wcześniej jedynie owiany zła sławą zagajnik Shoikan mógł odstraszyć tych małych złodziejaszków, którzy zawsze potrafią wpakować się w kłopoty, a więzienia traktują jako atrakcję turystyczną.
Na niebie świecą trzy księżyce, symbolizujące bogów magii. Dobrego Solinari, neutralnej Lunitari i złego Nuitari. Każdy z księżyców opiekuje się innym rodzajem magii i innym zakonem czarodziejów. W DL czarodzieje zrzeszeni są w organizację zwaną Konklawe Czarodziejów. Podzielone one jest na trzy bractwa: zakony białych, czerwonych i czarnych szat. Współpracują one ze sobą by utrzymać równowagę w magii i kontrolować jej rozwój. Wszyscy nie zrzeszeni magowie zwani są renegatami, będący obiektem polowań innych magów.
Świat Krynnu jest niezwykle barwnym i interesującym miejscem. Przedstawiłem tu tylko kilka najbardziej charakterystycznych rzeczy. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z tym Settingiem.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt gru 22, 2006 7:33 pm

Włąśnie sobie siedzę i czytam DL Polską edycję - kurier przed momentem mi dostarczył. :D :D :D

Milutki prezent podchoinkę.
 
Awatar użytkownika
Arconus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:17 am

ndz sty 21, 2007 11:14 pm

I co tam Sony? Opowiedz mi o tym podręczniku, proszę. Zastanawiam się nad jego zakupem. DL czytałem dawno, więc nie jestem pewien. A na ten rok DL ma konkurencję o moje fundusze; Nowy Świat Mroku i Midnight.
Przekonaj mnie do DL.
hogwe
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt sty 23, 2007 2:42 pm

Mam pytanie odnośnie podręcznika Dragonlance. Czy jakość jego wydania jest dobra, czy mamy raczej takie kfiatki jakie były ponoć w d20 Modern, czy słynne już "klymatyczne" opisy potworów z Księgi Potworów? Jak tłumaczenie? Czy warto zakupić podręcznik. Myślałem kiedyś nad poprowadzeniem w tym świecie, ale nie wiem czy warto.

No i może ktoś by napisał recke podręcznika na Poltka, dawno żadnej nie było ;)
 
Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 02, 2006 9:24 pm

śr sty 24, 2007 1:06 am

Mój kumpel twierdzi, że warto kupić podręcznik, podobno takich błędów w tłumaczeniu jest mało, podręcznik ma nawet 'Cytaty' z książek i takie ciekawostki: Jak opisanie Laski i Sztyletu Magiusa ;) Jak przeglądałem podręcznik tak pobierznie to uraziła mnie jedna rzecz :P Pana Tracy'ego Hickman który to prowadził ową słynną przygode Dragons of Despair i oczywiście stworzył świat nie ma na liście autorów :/ A tak to podręcznik się dobrze prezentuje i na pułce i na sesji (ah.. miło było sobie pograć Kenderem ;)) Już na wstępie wita nas Pan Fizban :D
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

śr sty 24, 2007 1:24 pm

Właśnie znalazłem podręcznik w Empiku. Teraz leży otwarty na moim łóżku.

Obrazki ładne, o treści trudno mi narazie coś powiedzieć, bo przeczytałem ledwie stronę tytułowom. Choroba... Aż mi łezka cieknie. Smoki Jesiennego Zmierzchu były pierwszą powieścią fantasy, jaką sobie kupiłem (konkretnie: pierwszą były tak naprawdę Smoki Zimowej Nocy, Jesienny Zmnierzch kupiła mi mama). Jak to dawno temu było... Ze 12 lat temu pewnie.

Ps. Pytanie do redakcji: Kto pisze recenzje? Jeśli nie ma chętnych, to ja z przyjemnością...
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

ndz lut 04, 2007 11:26 am

Pytanie z nurtu niewiele wnoszących: podręczniku naprawdę nie ma indeksu i całościowej mapy Ansalonu, czy ja mam wybrakowany egzemplarz?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz lut 04, 2007 7:07 pm

Nie ma. Ja lecę na mapie z 2 ed. w sporej liczbie przypadków :)
 
Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 02, 2006 9:24 pm

pn lut 05, 2007 10:19 pm

By może w którymś z dodaktów, które się pewnie ukarzą panowie z wydawnicta dodadzą mape ;)
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

wt lut 06, 2007 12:01 am

Nie liczyłbym. Na mapę jak i na dodatki. DL zostało wydane bo jusiało zostać wydane a to czy ISA coś do niego dorzuci jest kwestią raczej mało realną i zależy od ilośći sprzedanych egzemplarzy podstawki.
 
Awatar użytkownika
[email protected]
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 16, 2006 9:51 am

wt lut 06, 2007 12:27 pm

Cieszę się że podręcznik wreszcie wyszedł - kazali nam długo czekać na niego. Wprawdzie w Dragonlance jako rpg nigdy nie grałem ( po pierwsze nie miałem z kim, po drugie czekałem aż wydadzą podręcznik) ale znajomość świata z książek każe mi myśleć że jest on niezwykle ciekawy; śmierć i utrata mocy dwóch największych bóstw (nśp Takhsis i Paladine który oddał swą boskość by ją ukarać czyniąc z niej również śmiertelnika) elfy które utraciły swe ojczyzny (jedna z nich została zniszczona druga jest okupowana), śmierć wielu znanych bohaterów i wiele innych wydarzeń które świadczą o tym że Krynn znacząco się zmienił. Ten świat nie jest tak "cukierkowy" jak mógłby się wydawać po pierwszych częściach kronik (wojna smoczej lancy). A fakt braku większej ilości podręczników to moim zdaniem plus - od nadmiaru informacji (niekiedy wręcz sprzecznych) w Forgottenie można nieraz zgłupieć. Jak tylko znajdę trochę czasu(sesja i bynajmniej nie RPG :cry: ) i podreperuję fundusze :wink: będzie to mój priorytet na liście zakupów nowych podręczników. To coś w sam raz dla miłośnika D&D takiego jak ja i miłe urozmaicenie w przerwach pomiędzy sesjami w Zapomnianych Krainach. ps Tasselhof rulez :spoko:
 
Faelarn
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:59 pm

czw lut 08, 2007 11:49 am

Podstawki do DL jeszcze nie kupiłem, ale jest ona priorytetem na mojej liście zakupów RPG. Przeczytałem już kilka/ kilkanaście książek dotyczących tego świata i w mojej głowie narodziło się pytanie. W drugim tome kronik mamy na końcu kto z kim kogo miał ;). I jest tam napisane, że Steel Brightblade Uth Matar jest synem Kitiary i Sturma. Steel pojawia się potem, na początku tylko w rozmowie, ale jednak w "Smokach Letniego Płomienia". Moim pytaniem jest, jak to mozliwe? Sturm zginął przecież w Wieży Najwyższego Klerysta, zabity właśnie przez Kitiarę. Czy został wskrzeszony? Jeśli tak, to w jakiej książce ;)?
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

czw lut 08, 2007 12:58 pm

Moim pytaniem jest, jak to mozliwe? Sturm zginął przecież w Wieży Najwyższego Klerysta, zabity właśnie przez Kitiarę. Czy został wskrzeszony? Jeśli tak, to w jakiej książce Wink?


"Kroniki" zaczynają się tym, jak całe towarzystwo wraca z podróży, którą podjęło w celu sprawdzenia pogłosek o pojawieniu się kapłanów i w celach osobistych. Nie widzieli się od lat. Właśnie podczas tej podróży Sturm i Kitiara, wędrując do Solamii spłodzili Steela.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt mar 02, 2007 5:08 pm

Będąc ostatnio w Empiku (pełna kultura :D ) natrafiłem na książeczkę zatytuowaną Dragonlance - opis świata.

Jestem zupełnym ignorantem, jeśli chodzi o DL i nie mam pojęcia o tym świecie, poza tym, że jest tam jakiś badass madafaka Railstin i dużo smoków...

Powiedzcie mi w pigule, czym charakteryzuje się świat Smoczej Lancy, czy warto kupić podręcznik go opisujący?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt mar 02, 2007 8:45 pm

Varmus, zobacz no na pierwszą stronę, jest tam post Dhaerowa, prEDOator też pisał kilka postów wcześniej :)
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

pt mar 02, 2007 9:00 pm

Czy coś - oprócz identycznego wyglądu - łączy boginie Takkisis z Tiamath?
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

sob mar 03, 2007 4:38 pm

iron_master - przeczytałem oba posty, ale wciąż chciałbym dowiedzieć się więcej!

Kim jest Railstin Majere?

A Lord Soth?

O co chodzi z tymi Smoczymi Lancami? Zdaja się być potężnymi artefaktami...

Czy w podręczniku jest coś nowego odnośnie mechaniki? (prestiżówki, bronie, może - ta, jasne - klasy podstawowe)

Magia. Jak działa? Czym są te Uniwersytety? WTF z tymi księżycami - bogami magii?

I wreszcie - czym są te smokowce, o których tyle słyszałem?


Świat przedstawia się fajnie, epicko, ale wciąż brak mi informacji, by zadecydować, czy go kupić...

Wędrówka do Empiku (pełna kultura!) i poczytanie sobie podręcznika tam odpada z pewnych względów, o których mówić nie będę.... :P
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

sob mar 03, 2007 5:31 pm

Kim jest Railstin Majere?


Raistlin Majere był jednym z bohaterów lancy, który - dzięki szczęściu, niezwykłym talentom, przychylności bogów, patronacie pewnego nieumarłego oraz zdobyciu kilku magicznych artefaktów doszedł do nigdy wcześniej nie spotykanego poziomu umiejętności.

Po Wojnie Lancy moc uderzyła mu do głowy do tego stopnia, że postanowił pokonać Takkisis, Boginie Ciemności i zająć jej miejsce. Poniósł jednak niepowodzenie i został uwięziony w Otchłani.

Obecnie nie żyje.

A Lord Soth?


Lord Soth był ongiś możnym rycerzem Solamii. Ciężko zgrzeszył zabijając swoją żonę i biorąc sobie elfią kochankę. Zawiódł w misji zleconej przez bogów jako pokuta (była to podróż do Istar i przekonanie Króla - Kapłana, że błądzi), w efekcie czego zginął podczas kataklizmu. Przez wieki jego upiór zamieszkiwał - wraz ze świtą pomniejszych słóg - w jednej z twierdz Solamii. Sprzymierzył się z Błękitnym Smoczym Władcom.

Na krótkow wciągnięty przez Mgły Ravenloft powrócił na Krynn. Za zasługi podczas Drugiego Kataklizmu bogowie zdjęli zeń klątwe.

Obecnie - podobnie jak przez ostatnie 300 lat - nie żyje. Tym razem jednak całkiem i nieodwołalnie.

O co chodzi z tymi Smoczymi Lancami? Zdaja się być potężnymi artefaktami...


To podarowane śmiertelnikom przez bogów dobra bronie służące do zabijania smoków. Przesądziły o zwycięstwie w Drugiej i Trzeciej Smoczej Wojnie.

Czy w podręczniku jest coś nowego odnośnie mechaniki? (prestiżówki, bronie, może - ta, jasne - klasy podstawowe)


Sporo ras, 2 nowe klasy podstawowe (Mistyk, Szlachcic), kilka prestiżówek, garść czarów, garść atutów, chyba z 5 magicznych przedmiotów.

Magia. Jak działa? Czym są te Uniwersytety? WTF z tymi księżycami - bogami magii?


Każdy czarodziej musi w swoim życiu, po osiągnieciu pewnego poziomu mocy odwiedzić Wieże Wielkiej Magii. Tam poddawany jest próbie, która sprawdza, czy jest godny mocy. Niegodni prosto z wież trafiają na cmentarz (próbie można się nie poddać, ale oznacza to zakaz dalszego rozszerzania zdolności magicznych).

Wieże Wielkiej Magii są właśnie miejscem, gdzie magowie poddają się próbą. Ponadto pełnią role ośrodków akademickich, szkoleniowych i siedzib władz Zakonów.

Księżyce... Krynn ma 3 księżyce: biały, czerwony i czarny (widzialny tylko dla magów czarnych szat). Księżyce te stanowią symbole trójki bogów magii. Od ich kolorów pochodzą też szaty, jakie noszą zakony magów: Białe (magowie dobra), Czerwone (neutralni) i Czarne (zła).

Magia na Krynnie pochodzi bezpośrednio od bogów - niezależnie, czy Kapłańska, czy Tajemna (jedynie Zaklinacze i Mistycy używają magii nie pochodzącej od bóstw, ale są oni nowością w tym świecie). Różnica jest taka, że bóstwa magii obdarzają swym darem każdego, kto jest godny i chce się poświęcić jego badaniu, a nie słóżbie im bezpośrednio.

I wreszcie - czym są te smokowce, o których tyle słyszałem?


Smokowcy to rasa złych istot, których kapłani Takkisis i magowie Czarnych Szat stworzyli ze skradzionych jaj metalicznych smoków. Stwory te służyły jako mięso armatnie Smoczym Armiom podczas Trzeciej Smoczej Wojny. Początkowo byli to sami mężczyźni, w latach przed Drugim Kataklizmem grupa buntowniczych smokowców zdobyła jaja, w których znajdowały się zarodki samic gatunku. Po tym wydarzeniu smokowcy zbuntowali się.

Obecnie stanowią wolną rasę i posiadają własne państwo.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob mar 03, 2007 5:43 pm

Do postu zegarmistrza dodam, że ten pan po lewej to właśnie miniaturka twarzy Raistlina ;) Lord Soth AFAIR był głównym bohaterem "Rycerza Czarnej Róży", książki wydanej w świecie Ravenloft.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

sob mar 03, 2007 7:03 pm

To już mi się sprawa klaryfikuje... chyba kupię podręcznik :D .

Co nie zmienia faktu, że dalsze informacje będą mile widziane!

W chwili obecnej:

Czym charakteryzują się dwie nowe klasy podstawowe (Mistyk i Szlachcic)?

Podobno w DL nie ma drowów?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob mar 03, 2007 9:25 pm

Varmus pisze:
Czym charakteryzują się dwie nowe klasy podstawowe (Mistyk i Szlachcic)?

Mistyk to rodzaj kapłana, który aby rzucać czary nie potrzebuje żadnego bóstwa opiekuńczego. Poza tym różni się jeszcze kilkoma mechanicznymi i fabularnymi założeniami. Można w skrócie powiedzieć, że jest tym dla kapłanów czym zaklinacz jest dla czarodziejów.
Szlachcic to natomiast klasa głównie dla BN-ów a będąca w istocie nieco zmodyfikowanym arystokratą znanym nam z "Przewodnika Mistrza Podziemi". Różnice nie są duże ale nowa klasa znacznie lepiej pasuje do klimatu Smoczej Lancy.

Varmus pisze:
Podobno w DL nie ma drowów?

Nie, w DL na szczęście/niestety (niepotrzebne skreślić) nie ma drowów ani, znanego nam choćby z FR czy GH, Podmroku. Poza tym z klasycznych ras nie załapały się niziołki (w ich miejsce mamy kenderów) oraz orki (choć w jednym z opowiadań autorzy uraczyli nas półorkiem :) ).

Jeśli chodzi o inne informacje to sprecyzuj co potrzebujesz a postaram się pomóc na tyle na ile będę mógł.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości