Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
ercon
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 9:17 pm

Dragonlance

pn kwie 07, 2003 8:10 pm

co sadzicie o tym swiecie ? czy warto o nim wspominac ? i jak podoba sie poczatek dzialu na dnd.rpg.info.pl
 
Awatar użytkownika
Loethlin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt mar 18, 2003 9:15 pm

wt kwie 08, 2003 10:45 pm

Dragonlance jak najbardziej zasługuje na uwagę! Razem z Forgotten Realms, jest chyba najbardziej znanym w Polsce światem D&D... Jest bardzo ciekawy, ma interesującą historię, super-extra-mega-hiper-maga Raistlina (wyjde za niego za mąż, zobaczycie!! :razz: ), i dużo niepowtarzalnych rzeczy, nieobecnych w innych światach!
To jest zaraz po Faerunie mój ulubiony świat...

Dodane po przeczytaniu textów na temat DL:
Jak narazie, to co na serwisie jest, jest do bani! Bez wyobraźni ani inwencji, przynajmniej większość textów. Sugeruję poszukać do roli osób piszących o DL kogoś bardziej kompetentnego.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Grrau...

sob kwie 19, 2003 9:52 am

Nie wiem wiele o tym świecie (przeczytałem JEDNĄ :P książkę; ale Raistlina znam :)), ale z tego, co widzę w serwisie - nie polubiłbym go. Narazie to tylko jakieś głupawe teksty i całkiem matołkowaty kącik błazna :(.
 
Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 06, 2004 6:15 pm

Chętny do pracy

wt kwie 06, 2004 7:32 pm

Witam wszystkich - jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Czy na tym forum nie ma nikogo kto gra w świecie Smoczej Lancy (oprócz mnie oczywiście :) ) ? - na pewno są. To czemu ten temat jest taki martwy - i czemu wyeliminowano dział Dragonlance z oficjalnej strony DnD ? Jego poziom nie był najwyższy ale lepsze to niż nic. Po za tym jestem zainteresowany tworzeniem opisu tego świata na w/w stronie.
Nie wiem tylko do kogo mam się zgłosić . Jestem bardzo chętny o pracy i z ogromną chęcią pokaże nowym w DnD ,że taki świat istnieje - i że jest równie ciekawy jak GH bądź FR .

Prosze o jak najszybszy kontakt - przy okazji można by było podać jakieś porady jak to by miało wyglądać by nie kolidowało z resztą serwisu .

Pozdrawiam Silimarilion.

PS. Pisze się Dragonlance - nie Dragon Lance.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt kwie 06, 2004 8:21 pm

A ja bardzo lubię ten świat i przeczytałem jak do tej pory wszystkie ksiażki jakie wyszły w języku polskim do tego świata (nie liczę tej najnowszej ze Złotą Luną :x ). Byłbym niezmiernie szczęśliwym człowiekiem, gdyby w serwisie znalazła się kompetentna istotka, która zaopiekowała by się działem DL. Naprawdę byłbym wtedy szczęśliwy :)

Silmarillion---> Ja jestem szczerze za, gdybyś mógł się za to zabrać, tylko musiałbyś wysłąć próbki swojej twórczości. Jeśli będą prezentować wysoki poziom to myślę, że Reb nie miałby nic przeciwko, gdybyś się zaopiekował działem DL (a mógłby wtedy taki powstać).

Zresztą to samo dotyczy Greyhawka i Ravenloftu. Gdyby znalazły się chętne i znające się na rzeczy osoby to działy te rozrosłyby się. Po prostu z dzisiejszej ekipy większość osób interesuje się innymi settingami, a poza tym i tak mamy dużo pracy.

W każdym razie wszyscy chętni proszeni sa o kontakt :help: :razz: Oczywiście w nagrodę będzie cukierek :razz:
 
xeno-betek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 25, 2004 4:53 pm

sob wrz 25, 2004 5:13 pm

gramłem w kilka starych gierek na kompa ('companions of krynn' itp) i z tego co pamietam jest dosc interesujacy swiat. Jest oczywiście podstawowy problem. mało o nim wiem, wiec wrzucenie tam teamu skonczylo by sie wielkim zamotaniem.
prośba - macie e-booka. chodźby in english
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

sob wrz 25, 2004 9:24 pm

znajda sie :) komplet 2 edycji + DLCS 3 edycji i to svp wydaje :)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn wrz 27, 2004 9:18 am

Grają, grają - bez przesady, że nikt nie gra.
DL jest fajnym settingiem, i cieszy mnie, że będzie po polsku. Ja na pewno kupię - choć prowadzić nie zamierzam. Nie rozumiem zachwytów nad Rastlinem ? To pozer i cieniak. :D:D:D:D:D I na dodatek Czarny :D A ASFALT na ulicy powinien leżeć :D:D:D, aby było jasne nie jestem rasistą.

Moim faworytem jest Lord SOTH - za właściwe priorytety w Życiu :D
Oraz za to że spi... z RavenLoftu. :D Niby się nie da a co chwilę ktoś nawiewa. Te Dark Power wcale nie są takie POWER. :D :D Zawsze to twierdziłem. Za to cenię Lorda Sotha, to prawdziwy BOHATER.
 
Awatar użytkownika
Kiaryn'Veil Duskryn
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 18, 2004 2:32 pm

wt paź 19, 2004 1:28 am

Ja też lubie lorda Sotha, ale słyszałem, że jest już martwy... znaczy się, prawdziwie martwy. :razz: Dragonlance to dla mnie wyjątkowy świat i niedługo chyba znów do niego wrócę (wraz z bogami i księżycami wróciła moja nadzieja). 8) Do zobaczenia na ścieżkach Ansalonu.
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

wt paź 19, 2004 6:52 pm

Hmm mi się wydaje(o ile dobrze pamiętam) to Soth miał szanse uciec z Ravenlofta, ale ją zaprzespascił. Chociaż mogę nie pamiętać szczegółów bo Rycerza czarnej roży czytałem rok temu.
 
Awatar użytkownika
Kiaryn'Veil Duskryn
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 46
Rejestracja: pn paź 18, 2004 2:32 pm

wt paź 19, 2004 7:22 pm

Mr.ciacho pisze:
Hmm mi się wydaje(o ile dobrze pamiętam) to Soth miał szanse uciec z Ravenlofta, ale ją zaprzespascił. Chociaż mogę nie pamiętać szczegółów bo Rycerza czarnej roży czytałem rok temu.


Tiaa, ale była też później wydana jakaś druga książka traktująca o naszym nieumarłym rycerzu. Na skutek zdarzeń w niej opisanych, zostaje on chyba przeniesiony z powrotem na Ansalon. Gdzieś też zasłyszałem, że został w końcu zgładzony.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

wt paź 19, 2004 8:07 pm

Soth wrocil na Ansalon, ku radosci fanow Dragonlance a irytacji znawcow Ravenloft;)

I owszem, zginal - tym razem na prawde - w ostatnim tomie trylogii Wojny Dusz. Choc, kto wie, tak lubiana postac moze jeszcze wskrzesza wszechpotezne Prawa Rynku ;)
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

sob paź 23, 2004 8:51 pm

czy ktoś się orientuje czy [a jeśli tak to kiedy] ISA ma zamiar wydać polską edycję settingu do Dragonlance?
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz paź 24, 2004 10:06 am

od WOTC wyszedl tylko podrecznik glowny - od innych wydawcow poza wlasna wersja DLCS wydano tez troche dodatkow

obstawiam ze nigdy ... ten swiat to jzu przeszlosc
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

ndz paź 24, 2004 10:24 am

Dragonlance kończy się tłumaczyć i ma być w pierwszym kwartale przyszłego roku. Takie info (oficjalne) zapodał Sony na forum ISA.

Co do samej Lancy, to niestety podobnie jak Greyhawk w trzeciej edycji znacząco straciła. Z Krynnem jest ten problem, że wszystkie ważne wydarzenia już miały miejsce i zostały opisane. Dlatego czasem ciężko w to grać, bo kwintesencją DragonLance jest wielkie zagrożenie i konflikt dobra ze złem. Trzeba wymyślać coś samemu. Chyba że gracze nie czytali książek ;)
Ten setting był moim ulubionym na drugiej edycji, a na trzeciej czegoś mi w nim brakuje. W podstawce szwankuje trochę opis świata (zwłaszcza jak się z FR porówna) no i osadzony jest po Wojnie Dusz, który to okres zdecydowanie nie przypadł mi do gustu.

Jak narazie wyszła podstawka (DLCS), bestiariusz, ekran MG i Age of Mortals - czyli opis świata po Wojnie Dusz. Czekam na War of the Lance, który przeniesie Lancę w mój ulubiony okres znany z Kronik i Legend :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Lucyfer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:17 pm

ndz lis 28, 2004 3:04 pm

Dragonlance jest to dobry świat lecz niestety zapomniany przez twórców D&D szkoda że niema w sprzedaży Książek z Dragonlance....
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz lis 28, 2004 3:11 pm

Gdzie nie ma? Bo w krakowskim Empiku caly regal jest tym zawalony.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

ndz lis 28, 2004 4:01 pm

U mnie tzn w Poznaniu tyż...
A jaki tak właściwie jest DL?Cukierkowy jak FR czy bardziej w stylu Greyhawka?Bo mroczny chyba nie jest...
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

ndz lis 28, 2004 5:19 pm

Jaki jest Dragonlance? Przede wszystkim epicki...

Od zarania dziejów Bogowie dobra i zła toczyli wojny o Krynn. Takhisis -Królowa Ciemności walczyła z Paladinem - Platynowym Smokiem o władzę nad światem. Pomiedzy nimi Gilean - bóg neutralności pilnował by żadna ze stron nie osiągneła przewagi. Przez wieki istnienia oblicze Krynnu zmieniało się tak jak zmienia się twarz człowieka, pod wpływem czasu i przeżyć. Przetrwał wiele konfliktów i straszlwy kataklizm.

Główne rasy Krynnu to Ogry, Elfy i Ludzie. Ogry stworzone przez bogów zła rządziły wieki temu potężnym Imperium, jednak ich rasa upadła i zmieniła się w prymitywnych barbarzyńców. Elfy to dzieci bogów dobra, podzielone na dwa zwaśnione rody, dumne i aroganckie patrzą z góry na pozostałe rasy. W końcu ludzie ulepieni z gliny przez bogów neutralności stoją pomiędzy dobrem i złem wybierając raz jedną raz drugą opcję.

Oprócz nich na Krynnie żyją kenderzy, minotaury, gnomy konstruktorzy i krasnoludy. Większość z nich powstała z trzech głównych ras gdy magia wtargnęła do świata.

No właśnie... magia. Trójka bogów magii w postaci księżyców przemierza niebo nad Krynnem. Czarodzieje zrzeszeni w Zakonie Najwyższej Magii otrzymują od nich swą moc. Srebrzysty Solinari patronuje magom białych szat, krwistoczerwona Lunitari czerwonych, a ciemna dziura Nuitari widoczna tylko dla swych wyznawców czarnych. Faza księżyca wpływa na moc i możliwości maga.

Dragonlance to też rzecz jasna smoki. Wielkie jaszczury, dzieci bogów przemierzają przestworza. Przed wiekami stoczono trzy smocze wojny i pokonano służące Takhisis bestie. W trakcie Wojny Lancy wróciły siejąc grozę i spustoszenie. Ciężko byłoby je pokonać gdyby nie dobre smoki - dzieci Paladine, rycerze solamnijscy i rzecz jasna Smocza Lanca - największy artefakt Krynnu.

Rycerze Solamnii to chluba Krynnu. Zrzeszeni w trzech zakonach - Korony, Miecza i Rózy stoją na straży dobra i spraawiedliwośći. Est sularus oth mithas - mój honor to moje życie, tak brzmi przysięga i kredo rycerza. Od czasów powstania walczyli zawsze w imię Paladine ze sługami Takhisis wykazując się niezwykłą odwagą i umiejętnościami. Nawet elfy z podziwem wypowiadają się o ich odwadze. Jednak po katakliźmie byli prześladowani przez zwykłych ludzi, którzy obwiniali ich o gniew bogów.

Kataklizm nastąpił w okresie domincji dobra, gdy Król-Kapłan z wielkiego miasta Istar w swym szaleństwie ośmielił się zrównać z bogami. Gniew bogów spadł na Krynn w postaci ognistej góry która zatopiła miasto dumnego kapłana i odmieniła cały świat. Wtedy też zginął Lord Soth, jedyny człowiek który mógł zapobiec kataklizmowi lecz zawiódł w godzinie próby. Odrodził się następnie w postaci upiornego rycerza, którego imię budzi grozę na całym Ansalonie.

Mógłbym tak jeszcze długo pisać o lancy, moim ulubionym settingu do DnD. Ale wspomnę jeszcze tylko o bohaterach. Lanca nie byłaby tak populrna gdyby nie słynne postacie z kronik i innych powieści na niej opartych.
Bliźniacy Raistlin i Caramon Majere, Tanis Półelf, czy Sturm Brightblade znani są wszystkim. Tak samo rycerz czarnej róży Lord Soth. Te postacie są symbolem Dragonlance - najbardziej heroicznego settingu do DnD :)

Opisałem DL mniej więcej po zakończeniu wojny lancy. Podstawka do 3ed dedeków toczy się jakieś 50 lat później. Może ktoś uzupełni informacje, bo trochę się w tym czasie pozmieniało :)

P.S. Sorry za patos, ale nie potrafię inaczej pisać o Dragonlance ;)
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2004 1:52 pm przez Dhaerow, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rurouni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 17, 2003 7:11 pm

pn lis 29, 2004 3:01 pm

DL jest epicki ale jest tez, przynajmniej ja go tak odbieram, Dark Fantasy. poszczegolne rasy sa sobie nieufne. elfy nie sa cukierkowe, maja zawsze najwiekszy problem jakim jest RASIZM. Nawet najswietlejsi rycerz z jakich skladal sie zakon rycerzy solamnijskich byli po kataklizmie szykanowani. Na Krynnie, aby byc bohaterem trzeba sie naprawde napracowac, choc i tak pewnie zginiesz zanim do tego dojdzie.
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

ndz sty 02, 2005 8:20 pm

DL jest jednym z najlepszych swiatów najbardziej rozbudowanych i "magicznych" osobiście gram w Dl i czytam wszystkie ksiązki...nie mogę sie doczekać kiedy wyjdzie podręcznik do dle wtedy może zdecyduje sie na prowadzenie
 
Awatar użytkownika
Dalamar-MG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 3:51 pm

czw sty 20, 2005 5:07 pm

Wiecie co , przydała by sie grupka ambitnych znających dobrze angielski i świat Dragonlance internautów kturzy to by podjeli sie próby choć częściowego przetłumaczenia podręczników do DL...
Była by to z pewnością żmudna praca ale jakie korzyści dla nas nędznych śmiertelników by ona przyniosła...
Co o tym myślicie to tylko marzenia,gadanie bezmózgiego lancoholika czy może realna sprawa?

PS:Kurde przczytałem wszystkie książki Dragonlance jakie wyszły w polsce co ja teraz będe robił...(aha czy też zauważyliście że stopniowo tłumaczenie książek schodzi na psy?)
PS2:Ciekawe ile mam jeszcze czekać na Dalamara The Dark po polsku...
Dalamar i tak jest lepszy od Lordów Sothów ,Shalafich ,Majerów, Sturmów i reszty bandy :P(no może jeszce Kaz mu dorównuje :wink: )no i cicho mi tam:P
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

czw sty 20, 2005 5:31 pm

Heh ja już przetłumaczyłam podręcznik...

PS jak sie tak zastanowić Dalamarze MG ten kto myśli że ten elf jest lepszy od innych ma troszke mało w główce ;)
 
Awatar użytkownika
Dalamar-MG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 3:51 pm

pn sty 24, 2005 7:38 pm

Zaraz tam mało w główce...Zobacz jaki chłopak pomocny w wojnie dusz a i wcześniej jaki pomocny był i wogóle...:P
Dobra , dobra to sie już poprzekomarzać nie można :mrgreen:
A właśnie ma coś być po tym 3 tomie wojny dusz chyba czwartego nie zrobią co nie?
Ps:Jestem na początku 3 tomu wojny dusz.
(jezuu kto te 3 tomy tłumaczył...)

To pisał piórem z hipogrywa ukradzionym pewnemu stetryczałemu magowi
Mistrz Wieży Dalamar Mroczny 8)
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

pt lut 04, 2005 9:12 pm

Ciekawi mnie, jak fani Dragonlance zakwalifikowaliby ten setting. Skoro Forgotten jest heroic, a Ravenloft to świat horroru, to jak określimy Smoczą Lancę?
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt lut 04, 2005 9:17 pm

Ja spotkalem sie s okresleniem "high fantasy".
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

pt lut 04, 2005 10:55 pm

Spoko, ale właściwie co to określenie oznacza? Z kolei moi znajomi określają go jako świat baśniowy, epicki. Nie ulega wątpliwości, że podstawowa różnica miedzy FR, a DL polega na tym, że Lanca jest bardziej mroczna. W FR nie trzeba co chwila ratować świata przed zagładą. ALe moim skromnym zdaniem jest to ciągle heroic fantasy
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

sob lut 05, 2005 3:14 am

Low Magic - Heroic Fantasy

Forgoteny to : High Magic - Heroic Fantasy

Isa już skończyła tłumaczyć DL, obecnie jest w korekcie. I w tym roku na bank będzie. Jeśli nic się nie zepsuje to za jakieś 3 miesiące.
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

sob lut 05, 2005 4:30 am

Lanca w maju?! To by była wspaniała wiadomość...
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

sob lut 05, 2005 12:30 pm

Co do tego high magic w Forgottenach, to bym sie klocil. Dla mnie to swiat medium magic, bo istnieja swiaty, gdzie magia przepelnia prawie wszystko (Planescape, Spelljammer), przy czym jesli chodzi o ten drugi, opieram sie na opoiniach, bo go po prostu nie znam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości