Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

śr sty 05, 2011 9:09 pm

Raczej nie będziemy bawić się w ISBN przy komiksach. W książkach tak było od startu, więc tego trzymają się redowie. W komiksie należałoby [dla spójności] uzupełniać bazę. Nie jest to aż tak istotna cecha publikacji dla statystycznego usera.

Co do tytułów oryginalnych: do przemyślenia. Wada jest taka, że często noty dodają userzy, a moderują je różni modowie. Może się tu namnożyć prostych błędów.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Drobne usprawnienia

czw sty 06, 2011 10:37 am

Zatem dajcie dodającym możliwość poprawiania/uzupełniania not. Sam zauważyłem w swoich notach kilka niedoróbek, w dwóch nie dodałem omyłkowo okładki, w kilku zapomniałem podać tytułów oryginalnych, zapomniałem gdzie niegdzie o istotnych tagach.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw sty 06, 2011 9:53 pm

Nie ma takiej opcji, by user bez uprawnień [i de facto odpowiedzialności] poprawiał na własną rekę.

Jeśli coś jest źle - i mod to przegapił - zwróć się do szefa działu i podeślij mu info, co jest źle. Choćby z tego powodu najlepsza opcja, to działanie w obrębie redakcji, bo można takie błędy poprawiać szybko.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

Drobne usprawnienia

pt sty 07, 2011 9:08 am

Nie dopisałem, chodziło mi o to, żeby dodający notę miał później możliwość jej edytowania.

Inna propozycja: nazwiska autorów na okładkach zawierają czasem pełne imiona, a czasem inicjały, przez co mamy w bazie 2 różnych autorów np. Howard Philips Lovecraft i H.P. Lovecraft, Herbert George Wells i H.G. Wells. Czy można takie 2 różne zapisy w bazie utożsamic?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

pt sty 07, 2011 12:44 pm

Nie dopisałem, chodziło mi o to, żeby dodający notę miał później możliwość jej edytowania.

Ale zrozumiałem. Nie ma takiej możliwości - do tego trzeba mieć uprawnienia jak redaktor. Nie możemy, to chyba jasne, umożliwić userom dowolnej ingerencji w treść serwisu.

Inna propozycja: nazwiska autorów na okładkach zawierają czasem pełne imiona, a czasem inicjały, przez co mamy w bazie 2 różnych autorów np. Howard Philips Lovecraft i H.P. Lovecraft, Herbert George Wells i H.G. Wells. Czy można takie 2 różne zapisy w bazie utożsamic?

To plus i minus serwisu działającego jak Polter. Każdy może dodać notę, ale i trudniej - jak sam zauważyłeś - czasem o spójność. To oczywiście można poprawiać, ale - patrz wyżej. I jeszcze musi być na to czas, by się tym zająć.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Re: Drobne usprawnienia

pn sty 10, 2011 9:32 pm

Była by jakaś szansa na RSS z nowościami na forum i centralnie na blogach (jest per blog ale nie ma kanału zbiorczego dla wszystkich publikacji)?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

wt sty 11, 2011 2:04 am

Forum - nie wiem, czy to możliwe w ogóle. :)

Co do RSS blogów - zobaczę, czy da się podłączyć pod stronę Społeczność.

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Xukus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 1:42 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw lut 10, 2011 9:05 pm

Witam, mam pytanko, a baczko powiedział mi że najlepiej będzie jeśli tu napiszę. Tak więc, czy na stronie istnieje możliwość wyrzucenia z swojego własnego rankingu w profilu danej pozycji książki?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw lut 10, 2011 9:17 pm

Na razie nie. Jest na liście TO DO, podobnie jak możliwość odkręcenia polecanki bloga.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Xukus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 1:42 pm

Drobne usprawnienia

czw lut 10, 2011 9:29 pm

No cóż mam nadzieję, że szybko z tej listy zniknie, oczywiście jako wykonane ;P Dzięki.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Drobne usprawnienia

pt lut 11, 2011 9:37 am

A ja będę uparta i zapytam o jasną skórkę z czarnym tekstem na forum...
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

pt lut 11, 2011 1:01 pm

Uparcie odpowiem, że nie wiem, czy będzie. Zajmujemy się teraz dwoma innymi, nieco większymi rzeczami. I Draker fizycznie nie ma czasu na takie rzeczy.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Drobne usprawnienia

pt mar 11, 2011 8:43 pm

Skoro już jest ranking Najlepszych Blogów, to czy możliwe jest utworzenie podglądu na cały "ranking"? (lista pokazująca wszystkich blogowiczów w rankingu z pozycjami gdzie są)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

pt mar 11, 2011 8:51 pm

Będzie, od początku był w planach [tak jak i inne wskaźniki związane z blogami]. Kiedy - nie jestem w stanie powiedzieć. :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Drobne usprawnienia

śr mar 30, 2011 7:21 pm

Czy jest możliwe dołożenie możliwości "ignorowania" (tzn. ukrycia) notki blogowej (albo nawet całego bloga)?
Po co mi to?
Chętnie poblokowałbym spamnotki, flamewary, wielkie apele i reklamy. Czego innego oczekuję od Polter Bloga.

Nie, nie zamierzam demonstracyjnie odejść czy coś. Po prostu umili mi to życie (i wydaje mi się, że nie tylko mi). Jeśli nikomu innemu nie przeszkadza, to zamknę się - niech zwycięży demokracja :>
Ostatnio zmieniony śr mar 30, 2011 7:22 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw mar 31, 2011 2:55 am

Na razie nie mamy tego w planach.

Pozdr.
 
pama22
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 13, 2011 11:00 pm

Drobne usprawnienia

pn maja 16, 2011 3:45 pm

są jakies specialne moduły dla forum, moj chlopak ma rowniez forum i ma cos podobnego
Ostatnio zmieniony pn maja 16, 2011 8:59 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Drobne usprawnienia

pn maja 16, 2011 5:11 pm

Są liczne strony oferujące gotowe i darmowe fora, jeśli o to ci chodzi. Przy okazji, prosiłbym o dbalsze pisanie postów. To nie brudnopis czy GG, tutaj się pisze zgodnie z zasadami gramatyki/ortografii/języka polskiego.
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Drobne usprawnienia

ndz maja 29, 2011 5:28 am

Czy na Polterze jest opcja pokazywania tylko jednego posta?
są linki do konkretnych postów, lecz nadal widać posty nad i pod nimi. Jestem ciekaw czy da się jakoś oglądać wyłącznie treść jednego, wybranego posta.
 
solcys
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 08, 2010 8:22 am

pn lip 25, 2011 12:38 am

Propozycje zmian w serwisie (opórcz tych z Polter +, które wg mnie powinny być darmowe):

- fajnie jakby wszystkie polecane przez użytkownika notki pojawiały się w jednym miejscu
(przycisk "polecane przez Ciebie notki" lub coś w tym stylu ;) mógłby znajdować sie w prawym górnym rogu
obok bloga). Ta opcja byłaby bardzo przydatna ponieważ teraz każdą wartościową notkę trzeba dodawać do zakładek, co jest bardzo niewygodne.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

pn lip 25, 2011 12:41 am

Dzięki za propozycję.

Tradycyjnie - nic nie obiecujemy. :D

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Drobne usprawnienia

śr sie 17, 2011 8:58 am

Jedna rzecz, która mogłaby być poprawiona. Na stronie głównej jest box, w którym jest 6 najnowszych tekstów. Obrazek, tytuł i tyle. Zmieniają się co kilka sekund. Czy można było zrobić tak, że po najechaniu myszką zmiany te zatrzymywały się? Bo póki co jest tak, że wjedziesz myszką na miniaturkę, a obrazek i tak się zmieni. Po czym wraca na obrazek, na którego miniaturkę zatrzymaliśmy kursor i tak w kółko.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

śr sie 17, 2011 11:40 am

@Klebern
To się nazywa promobox. :)

Jaką masz przeglądarkę? Bo u mnie działa to tak, że jak najadę na miniaturkę czy duża grafikę, to się zatrzymuje [czasem na chwilę przeskoczy, ale po chwili wraca].

P.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Drobne usprawnienia

śr sie 17, 2011 11:53 am

repek pisze:
Jaką masz przeglądarkę? Bo u mnie działa to tak, że jak najadę na miniaturkę czy duża grafikę, to się zatrzymuje [czasem na chwilę przeskoczy, ale po chwili wraca].

U mnie na Fajerfoksie działa tak jak napisałeś.
A z kolei w domu na Safari działa mi tak jak napisał Klebern.

P.S. Też się w pierwszej chwili zastanawiałem o co mu chodzi z tym boxem ;)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Drobne usprawnienia

śr sie 17, 2011 12:56 pm

Różne, od IE po Operę, Safari i Firefoxa. Chyba najmniej denerwujące jest na Firefoxie, ale nawet i tam raz przeskoczy.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

śr sie 17, 2011 1:08 pm

Tak, czasem przeskoczy na sekundkę. :) Przekażę.

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

Drobne usprawnienia

czw sie 25, 2011 8:08 pm

Ja mam taką uwagę co do wprowadzania komentarzy. To raczej uwaga dla programisty, niż dla Ciebie repku (no offence, żargon będzie). Jak się dodaje komentarza i wysyła treść jako POST, to dobrze by było, by serwer zwracał 302 i potem szedł zwykły GET do strony z notką. Teraz jest tak, że jak się doda komentarz, a potem robi refresh albo wciska F5, to ostrzega o tym, czy na pewno chcemy wysłać ponownie żądanie (tego POSTa). Oczywiście tego nie chcemy robić, bo wtedy jeszcze raz dodamy komentarz. Gdyby był redirect, to ten problem nie będzie występował. Ogólnie jest to IMNSHO dobra praktyka przy pisaniu serwisu :-)

EDIT
Mechanizm o ktorym mowie, mozna zaobserwowac chocby tutaj na forum. Jak dodam nowego posta i potem nacisnę F5, to nie ma ostrzeżenia.
Ostatnio zmieniony czw sie 25, 2011 8:09 pm przez Gruszczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

pt sie 26, 2011 1:11 am

Przekażę. No offence taken.
Ostatnio zmieniony pt sie 26, 2011 1:11 am przez Repek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Drobne usprawnienia

ndz wrz 04, 2011 10:59 am

Brak tłumaczeń w profilu:
{ GENDER }:
{ GENDER_EXPLAIN }
{ GENDER_M } { GENDER_F } { GENDER_X }

A także w paru innych miejscach.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

ndz wrz 04, 2011 3:36 pm

Zgłaszam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości