Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

Licznik głosów obok oceny posta

sob lut 07, 2009 6:32 pm

Czy jest możliwość, żeby w przyszłości oprócz samego wyniku +x/-x przy komentarzach wyświetlana była też ilość oddanych głosów? Pomogłoby to rozeznać się czy jakiś post jest olewany, czy też ma tyle zwolenników co przeciwników.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob lut 07, 2009 6:45 pm

Podobna propozycja (poza zmianą funkcji minusów i możliwością sprawdzenia, kto i w jaki sposób zagłosował na dany komentarz) padła także w obrębie redakcji. Nie wiadomo jeszcze, kiedy uda się zrealizować te pomysły - wszystko zależy od programistów zajmujących się serwisem.
 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

sob lut 07, 2009 7:03 pm

(poza zmianą funkcji minusów i możliwością sprawdzenia, kto i w jaki sposób zagłosował na dany komentarz)


>>>Mógłbyś rozwinąć szczegóły tych pomysłów?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob lut 07, 2009 7:24 pm

Niewiele więcej można napisać. Jeśli chodzi o drugi z nich, to myślę, że jest to jasne - możliwość wyświetlenia domyślnie ukrytej listy użytkowników, którzy polecili lub skrytykowali dany komentarz. Co się tyczy pierwszego: rezygnacja z ostrzeżenia, które dotychczas dotyczy minusów, by jak plusy: wiązały się z wyrażaniem poparcia lub jego braku. Rolę powiadomienia o naruszeniu regulaminu (lub błędzie) przejęłoby coś innego, być może działającego podobnie do wieści i not.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob lut 07, 2009 10:31 pm

To od razu dajcie jeszcze oceny tresci oraz "antypolec" do wpisow na blogach ;)
 
Awatar użytkownika
JKTank
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr sie 09, 2006 10:37 am

sob lut 07, 2009 10:45 pm

Antypolecanie na polterze to po prostu moje marzenie. To by była po prostu najlepsza rzecz od czasów krojonego chleba, a może by go przebiła. Możnaby pokazać opinię o blogu Vielkich Spisków*.


*Gybyście go wcześniej nie zbanowali : - (((
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

Drobne usprawnienia

pn lut 09, 2009 9:34 pm

* moja strona | blog | galeria - niech zakładka O mnie wyświetla się tylko przy "mojej stronie". Gdy klikamy na blogi to wygodnie jest mieć samą chmurę tagów i konkretne wpisy.

* "Blogują" z prawej strony powinno nieść na ostatni wpis a nie na stronę ze wszystkimi wpisami usera. Fajnie byłoby wtedy tez zmienić nazwę z blogują na bardziej adekwatną.

* Więcej notek przy blogują to jeden z bardziej wkurzających odnośników, bo jego kliknięcie przenosi nas do identycznej listy, która jest na stronie głównej, gdy tymczasem intencją każdego klikającego tam jest zobaczenie większej ilości wpisów. Pomijając już tych, których blogi są zbanowane, to pożądane by było po kliknięciu mieć listę większa np. 30 tytułów notek, kto, kiedy, ilość komentarzy, a nie zestaw tych samych 10, co wiszą na głównej.

* w RPGach podnieść boxa "blogują" ponad najlepiej ocenione. Blogują się często zmienia, a milionowy widok okładki do Eisen zaczyna powoli irytować (zmusza do długiego rollowania w dół, chcąc zobaczyć listę blogujących).

* na "stronie o mnie" Użytkownika w części Aktywność mamy:
Komentarzy: x;
Postów na forum: y;

Pomocne byłoby przy poszukiwaniu wypowiedzi i starych swoich i innych osób, gdyby x prowadziło nad do spisu komentarzy a y do analogicznego spisu postów napisanego przed danego usera (tak, jak to teraz można zrobić przez wyszukiwarkę, ale tylko na forum).

* przestać wreszcie wyświetlać ten amatorski komunikat przy minusowaniu postów; minus traktować normalnie jako opozycję plusa (czyli "nie zgadzam się z wypowiedzią" - o ile pamiętam była wiara Drakera w to, że ludzie uwzględnią ten komunikat, ale jak widać w praktyce przy różnych postach, userzy traktują to intuicyjnie a nie intelektualnie ;). Zrezygnować wreszcie z równie wkurzającym ukrywaniem postów zminusowanych (co to za pomysł w ogóle?!)
Trolla (jesli już jest taka potrzeba) oznaczyć ikonką znaku drogowego z wykrzyknikiem lub jakoś inaczej. Moderacja musiałaby mieć boxa z listą zgłoszonych trolli, aby móc szybko reagować. Kliknięcie "ok" oznacza że moderacja akceptuje posta trolla i kolejne zgłaszanie posta nie byłoby tam odnotowywane.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

wt lut 10, 2009 12:29 am

Hej, userze. :P

Sporo z tego, co wypisałeś, czeka w kolejce w TO DO. Tak czy siak - zapisane.

Pytanie ode mnie: jeśli + i - [i ew. troll] będą działać tak, jak pisałeś, to powinna być Twoim zdaniem do wglądu lista [publiczna], kto na co klikał? Czy anonimowo jak jest teraz?

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

Re: Drobne usprawnienia

wt lut 10, 2009 12:51 am

Furiath pisze:
(co to za pomysł w ogóle?!)

Możliwe że całość zerżnęliśmy z YouTube'a, tam też się ukrywa.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

wt lut 10, 2009 12:54 am

To raczej wypadkowa nadziei, że ludzie będą korzystać z "-" tak, jak głosi komunikat.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt lut 10, 2009 12:58 am

Furiath pisze:
Zrezygnować wreszcie z równie wkurzającym ukrywaniem postów zminusowanych (co to za pomysł w ogóle?!)

Ułatwia poruszanie się wśród flejmów. Wiesz gdzie skończyłeś czytać - na ostatnim minusie. :P
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lut 10, 2009 1:01 am

Temat scaliłem z podobnym wątkiem i przykleiłem - a nuż ktoś jeszcze zechce podać jakieś propozycje?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt lut 10, 2009 1:27 am

repek pisze:
Sporo z tego, co wypisałeś, czeka w kolejce w TO DO. Tak czy siak - zapisane.


Fajnie, trochę by to usprawniło nawigację. A nadzieję lepiej artykułować, wieksza wtedy szansa, że w TO DO trochę zmienia się priorytety :)

repek pisze:
Pytanie ode mnie: jeśli + i - [i ew. troll] będą działać tak, jak pisałeś, to powinna być Twoim zdaniem do wglądu lista [publiczna], kto na co klikał? Czy anonimowo jak jest teraz?

Bardzo trudne pytanie. Wydaje mi się, jak poniżej.

Jawność ocen służy tylko zaspokojeniu ciekawości. Przy ocenach produktu to sprawdza się świetnie - bo nie następuje konflikt - skoro np. Repek ocenisz coś na 1 a ja na 10 to przecież nie pójdziemy na noże. A nawet jawność w takich sytuacjach pomaga, bo identyfikując się z czyimś gustem, możesz opierać się na jego ocenie produktu. Przy ocenach postów - ludzie biorą to bardziej do siebie, jako ocenę siebie samych, autorów postów, więc mają duży stosunek emocjonalny do tego. Zbyt duży.

Anonimowość sprzyja szczerości. Jeśli użytkownik nie zgadza się z opinią kumpla to anonimowo łatwiej jest mu wcisnąć na minus (czyli w nowej opcji "nie zgadzam się") niż mu to napisać. Jeśli byłaby lista jawna, szerzyłoby się mocniej kolesiostwo i wola odwetu/ wdzięczności - on mnie zminusował, to ja jego też, on mnie plusuje, to ja jego też. Jawność na pewno prowadziłaby do zmniejszenia ilości wstawianych minusów - ludzie po prostu nie mieliby odwagi, obawiając się o stosunki przyjacielskie lub lękając odwetu. Nawet jeśli minus oznaczałby tylko "nie zgadzam się" to upublicznienie tej listy (np. tylko autorowi) rodziłoby jakieś fochy i animozje.

Rozumiem, że osoby, które przy postach mają minusy, bardzo by chciały wiedzieć, kto je wstawił. Czytelnicy takich postów również - to takie trochę plotkarsko nośne (ciekawe jak serwis plotek, kto o kim co sadzi), ale uważam, że patrząc przez pryzmat celów ocenienia postów (poparcie albo dezaprobatę zdania) - anonimowość jest znacznie lepsza. Co z tego, kto plusuje a kto minusuje?

Zgłaszanie trollingu powinno zaś być całkowicie anonimowe, głównie dlatego, że nie ma sensu bawić się w mechanizm jawności, skoro i tak administrator osobiście zdecyduje czy zgłoszenie jest słuszne, czy nie (ale administracyjnie musicie wiedzieć, który admin nacisnął Ok, lub zmoderował trolla).

Dzięki, że spytałeś mnie o zdanie, czuję się znacznie ważniejszy i będę śnił dziś o sławie i potędze :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

wt lut 10, 2009 2:21 am

Mhm, mam podobne wątpliwości (tzn. je pogłębiłeś :) ). Z jednej strony byłem zawsze za ujawnianiem takich rzeczy, bo mierzi mnie tchórzostwo skrywane za anonimowością sieci, z drugiej - ciężko się nie zgodzić z tym, co piszesz.

Dzięki, że spytałeś mnie o zdanie, czuję się znacznie ważniejszy i będę śnił dziś o sławie i potędze Smile

Tylko po to, by to wydrukować i zniszczyć moją nową niszczarką, którą kupiłem sobie za kasę zdefraudowaną na poltku :D. Ew. wykonać jakiś inny losowy akt zarządzania. :)

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Drobne usprawnienia

sob gru 26, 2009 3:54 am

Anonimowość sprzyja szczerości. Jeśli użytkownik nie zgadza się z opinią kumpla to anonimowo łatwiej jest mu wcisnąć na minus (czyli w nowej opcji "nie zgadzam się") niż mu to napisać. Jeśli byłaby lista jawna, szerzyłoby się mocniej kolesiostwo i wola odwetu/ wdzięczności - on mnie zminusował, to ja jego też, on mnie plusuje, to ja jego też. Jawność na pewno prowadziłaby do zmniejszenia ilości wstawianych minusów - ludzie po prostu nie mieliby odwagi, obawiając się o stosunki przyjacielskie lub lękając odwetu. Nawet jeśli minus oznaczałby tylko "nie zgadzam się" to upublicznienie tej listy (np. tylko autorowi) rodziłoby jakieś fochy i animozje.

Mam wrażenie, że ludzie na forum takim, jak to, są podani na tego typu działania znacznie poniżej przeciętnej, bo wielu z nich zwykło się w pewnych aspektach wyróżniać.

Odnośnie plusów i minusów - powszechna informacja o tym, kto daje minusy i plusy pozwoliłaby zauważyć, kto rozdaje je na lewo i prawo bez dobrego uzasadnienia. Mogłoby to powstrzymać część osób przed "głupimi żartami".

Z anonimowym pozdrowieniem,
Kamil Aleksander "Kamulec" Chmiel :razz:

PS: Nigdy chyba nie napisałem jeszcze postu w przedziale (3.30, 4.00).
Ostatnio zmieniony sob gru 26, 2009 3:55 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
baczko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3482
Rejestracja: czw paź 01, 2009 4:31 pm

Drobne usprawnienia

czw lut 18, 2010 6:04 pm

Hm, nie znalazłem lepszego tematu więc zapytam tutaj: dlaczego polter automatycznie skaluje mi avatara na rozmiary 48x64 piksli? Oryginał miał 100x100, ja to przerobiłem na 78x78 i co w tym systemowi nie pasuje?;)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 2:59 am

Czy można zrobić coś, by dało się usuwać polecenie wpisu?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 3:10 am

@Kamulec

Dopisuję. Nie obiecuję szybkiej realizacji.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 3:55 pm

Przydałaby się też opcja usuwania pozycji z rankingu.

Poza tym - aktualnie jest nieczytelnie, czy ocenia się produkt, czy jego recenzję.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 4:45 pm

Kamulec pisze:
Przydałaby się też opcja usuwania pozycji z rankingu.
Pod tym też się podpiszę :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 5:14 pm

@Kamulec

1. Usuwanie z rankingu - zapisane. Kiedy zrobione - żadnych obietnic.

2. Nieczytelność oceny. Jest "ocena recenzenta" i "Twoja ocena", oddzielone średnią [nieklikalną]. Na czym polega niejasność?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 6:39 pm

Nie wiem, czy w międzyczasie były jakieś zmiany, w każdym razie faktycznie może być, choć lepiej, jakby gdzieś pojawiało się określenie, co się ocenia (napis "Twoja ocena" równie dobrze może odnosić się do produktu, jak i recenzji).
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

czw sie 05, 2010 8:27 pm

Jest to raczej oczywiste, czego to jest ocena. Nie będziemy zmieniać.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Kervyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw paź 07, 2004 4:04 pm

Re: Drobne usprawnienia

pt sie 06, 2010 11:15 am

Poltergeist DNS System Domeny nie znaleziono

Komunikat

Niestety nie znaleziono domeny, na ktora sie kierujesz. Sproboj bez "www." z przodu, badz poczekaj
chwile i sproboj ponownie. Upewnij sie, ze adres jaki wpisales(as) jest poprawny.




Poltergeist Server

Wiem, szczegóły :wink:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

Drobne usprawnienia

wt sie 31, 2010 11:41 am

Czy planowane jest zaznaczanie tresci wpisow blogowych jako spam? Ew. wprowadzenie mechanizmu oceniania lub przycisku 'nie polecam'?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Drobne usprawnienia

czw wrz 02, 2010 3:11 pm

Podobnie jak z minusowaniem komentarzy - nie ma takich planów. W przypadku czegoś dającego się uznać za spam najlepiej przesłać PW do mnie lub do repka.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

Drobne usprawnienia

wt wrz 28, 2010 1:19 pm

Czy napis na forum na stronie głównej Poltera mógłby być równocześnie linkiem do forum? Już kilkukrotnie chciałem go nacisnąć, a zawsze muszę scrollować do góry i klikać 'forum'.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

wt wrz 28, 2010 2:31 pm

Przyznaję, że nie do końca rozumiem, o który napis chodzi i gdzie? :)

Mówisz o "napisie na forum na stronie głównej poltera" - to mówimy o stronie głównej czy o napisie na forum? :)

Pozdr.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

Drobne usprawnienia

wt wrz 28, 2010 2:45 pm

Mówię o tym kawałku źródła strony:
<h3>Na forum</h3> 
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Drobne usprawnienia

wt wrz 28, 2010 3:13 pm

Aha, box po prawej, ok, już kumam.

Nagłówki boxów w prawej kolumnie są w ogóle nieklikalne. Zapisuję sobie uwagę, ale o ile nie jest to rzecz do zrobienia od ręki, to nie będziemy tego zmieniać.

Pozdr.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AdamWaskiewicz i 1 gość