Zrodzony z fantastyki

 
firefly
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 31, 2011 8:34 pm

Dropbox

pt mar 01, 2013 11:05 am

Cześć, chciałem wam przedstawić być może nieznany niektórym program - dropbox. Na czym to polega? Po instalacji (wszystko darmowe, i żadnych reklam etc) tworzy się nam na kompie folder "dropbox". I teraz wszystko to, co do niego wrzucimy automatycznie zapisze się nam na serwerze, przez co będziemy mieć kopię zapasową (dropbox umożliwia nawet przywracanie poprzednich wersji plików przez ponad miesiąc). Jeżeli posiadamy np dwa komputery, i na obu zainstalujemy dropboxa jako ten sam user, to foldery będą się stale synchronizowały. Dodatkowo jeżeli Twój znajomy również posiada dropboxa, możecie zrobić sobie wspólny folder - wszystko co do niego wrzucisz, pobierze się u niego, świetna sprawa do przesyłania róznych plików, materiałów na studiach itd. Dodatkowo wewnątrz folderu dropbox, jest folder public. Możesz tam hostować pliki które chcesz umieszczać w internecie. Wrzucasz tam np obrazek, dajesz "copy public link", i umieszczasz na forum. Wszystkie te opcje działaja jedynie z ograniczeniem 2gb miejsca w wersji darmowej. Brakuje jedynie licznika pobrań do plików umieszczonych w public.

Rejestrując się z linka który podaje (jest to moje polecenie) otrzymujecie dodatkowe darmowe 500mb, ja również. Umieszczam tutaj ten post dlatego, że zaczyna brakować mi miejsca na moim boxie, a intensywnie z niego korzystam juz od 8 miesiecy (dwa razy przywracanie skasowanych plikow mnie uratowalo;), niemniej jednak sam program bardzo polecam. Swietne miejsce do trzymania waznych plikow, badz ich przesylania miedzy kompami

http://db.tt/mBTXStSs Link. Jezeli nie chcesz uzywac linka polecajacego (ale daje to plusy i tobie) wejdz po prostu na dropbox.com


Przy rejestracji możecie spokojnie podawać swój normalny meil, żadnego spamu ani reklam nie wysyłają, jedynie powiadomienie jak osiągniemy 90% zapełnienia miejsca
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2013 11:06 am przez firefly, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Heos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 11:53 pm

Dropbox

sob kwie 27, 2013 5:56 pm

Nieznany? Sądziłem, że Dropbox jest jednym z aktualnie najpopularniejszych darmowych serwerów plików.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości