Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

Druga dziesiątka.

pn lis 03, 2008 7:39 pm

Kiedyś wspominałem że bardziej aniżeli kolejnego nationbooka chętniej zobaczyłbym dodatek traktujący o kolejnych państwach. Dlatego chciałem poruszyć temat jakie państwa waszym zdaniem byłby na waszym miejscu najchętniej widziane w tej roli. Kartina, Eskria czy Liga to oczywiste wybory i jako pochodzenia już są, szkoda ze tylko jako pochodzenia ale no cóż.
Które jeszcze są godne uwagi i dlaczego.

Osobiście najchętniej zobaczyłbym opisy:

Santia, przez wzgląd na miejsce które wszystko zapoczątkowało. Państwo będące zarazem najważniejszym punktem docelowym licznych pielgrzymów.
Czy oprócz szlaku dla pielgrzymów jest w tym państwie coś jeszcze, jaką prowadzi politykę?

Folhord bo tam skupia się uwaga większości państw dominium, liczne pokłady żelaza oraz ciągła wojna pomiędzy tamtejszymi władcami powoduje spore możliwości dla kampanii, jak wojennych tak i intryg, zabójstw itp.

Trzecie to Minoria, kraj zniszczony przez deviria, powoli się odradzający lecz wciąż pełny wszelkiego plugastwa z otchłani ziemi. Idealne miejsce do popisu dla karyjczyków. Mniej miejsca dla intryg, ale za to sporo dla prostodusznej walki w imię wiary. Miejsce które trzeba odbudować, gdzie trzeba zakasać rękawy i więcej działać niż mówić.

Szczerze to najchętniej zobaczyłbym opisy wszystkich, ale trzy wydają mi się najciekawsze.

PS. Zapraszam do dyskusji :)
 
Awatar użytkownika
faenrir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:42 pm

pn lis 03, 2008 11:23 pm

Tak jak mówisz, pierwsze trzy są oczywiste, bo opracowano do nich Pochodzenia:
- Kartina
- Eskria
- Liga

Potem jeszcze, ze względu na umieszczenie w PG Archetypów z tych krajów:
- Santia
- Vermeer

Folhord, Minoria - jak dla mnie również są ciekawe.

Co do 3 pozostałych, muszę jeszcze dorwać podręcznik i się trochę zastanowić, teraz już na to zbyt późno.
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

wt lis 04, 2008 12:16 am

Anhilion moim zdaniem również zasługuje na znalezienie się w drugiej dziesiątce. Po pierwsze jest pełne wielu starożytnych artefaktów, po drugie ma zasłużoną historię jako południowa granica cesarstwa Doru.
Trzecie i najważniejsze że popierają Cesarza de Calante, uznając jako człowieka który zbuduje imperium na miarę dawnego Doru.
Popierają ich politycznie za każdym razem gdy Matra coś kwestionuje, swoją armię tworzą na wzór Kordyjski. Nie dają się odtrącić politycznie ani wojskowo mając za sojusznika Kord. Sądzę że wyjdzie im to na dobre i ich potęga wzrośnie, a nawet jeśli nie to będą mieli swoje pole do popisu u boku Kordu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości