Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Druid/Mnich

czw kwie 28, 2011 4:31 pm

Tanebris pisze:
Czyli ujmując krótko jest to jedyna postać która nie potrzebuje "rozszerzeń".( ewentualnie czepić się można woja, ale on nie otrzymuje zdolności nadnaturalnych)

Wg mnie własnie nie. Pierwsze 5 lvli mnicha ujdzie, 6 może też jak tu niektórzy sugerują. Ale reszta wg mnie już zdecydowanie zbyt mało przydatna
Tanebris pisze:
Druid to już całkiem inna sprawa.
Wręcz przeciwnie. Czysty druid 20 nawet na samym SRD to i tak przekozak. No i ciężko mu znaleźć prestiżówkę która rozwija zarówno czary, zwierzęce kształty jak i animal companion. Jedyna chyba jaką widziałem to Planar Shepherd z eberronu, który czyni druida jeszcze większym przepakiem
Tanebris pisze:
Takie połączenie jest mechanicznie całkiem ciekawą opcją. Znacznie rozszerza możliwości postaci i sprawi, że będziesz samowystarczalny. Jednakże fabularnie, a (według mojej skromnej osoby) w tej grze na 1 miejscu powinna znajdować się fabuła, taka postać nie ma racji bytu.
Czemu niby nie? Ja bez problemu potrafię sobie wyobrazić takiego indiańskiego szamana który potrafi zaprzęc moce matki natury by go wspomogły czy zamienić się w wilka, a jednocześnie sam jest sprawny, zwinny, szybki itd.
Laveris de Navarro pisze:
Nieoptymalizowany mnich na wyższych poziomach słabo sobie poradzi. Owszem ma tą szybkość i grad ciosów, ale niewiele zada obrażeń. Praktycznie rzecz biorąc, "jest dobry we wszystkim, ale naprawdę dobry - w niczym".
+1. Choć i nad tym "dobry we wszystkim" to też bym się grubo zastanowił.
Albiorix pisze:
Druidzi są oparci na Celtach a mnisi - na buddyjskich klasztorach w stylu Szaolin. To zupełnie niekompatybilne systemy wartości.
Bullshit. Druid to klasa. Mnich to klasa. Mechanika. Mnich może być sobie ulicznym bokserem, druid może być dzikusem z dżungli. Takie podsumowanie "druid jest celtycki a mnich shaoliński" to wg mnie nadaje się tylko dla ludzi pozbawionych wyobraźni. Równie dobrze można twierdzić że łotrzyk musi być złodziejem kieszonkowcem a wojownik latać okuty w najcięższe zbroje i największą dostępną broń 2h. Lub że czarodziej musi siedzieć sobie w swojej wieży, i w swojej pelerynie w gwiazdki badać całe życie jakieś pradawne tajemnice. Klasy to czysta mechanika. Fabuła jaką dołożysz do "tworu" - to już twoje, jako gracza, zadanie. Tak, stworzenie postaci nie kończy się na buildzie mechanicznym - ciekawą i często wymagającą możliwością jest właśnie zrobienie fabularnego tła postaci tak by idealnie pasowała do tego buildu :).
Lunar190 pisze:
Znam ogrom podręczników i rzuciłem pytanie, czy jest coś więcej prócz Bożej Pięści z Complete Divine.
Fist of the Forest z C.Champion. Initiate of Draconic <cośtam, nie pamiętam> z Draconomiconu. Enlightened Fist (C.Arcane lub C.Mage). Inne ciekawe połączenie, tyle że już sporo mniej druidyczne - psychowojownik :) w XPH lub C.Psionic był atut Tashalatora który kumulował levele mnicha i psychowoja na potrzeby niektórych zdolności mnicha m.in. właśnie unarmed strike, nie pamiętam czy flurry of blow też.
Albiorix pisze:
druid to celtycki kaplan fantasy a mnich to buddyjski mnich cwiczacy sztuki walki - bardzo konkretne archetypy.
Jak już pisałem - bzdura. Bynajmniej IMO.
Coyotl pisze:
Fist of the Forest z Complete Champion nie jest najgorszym rozwiązaniem. Sama w sobie ma 3 poziomy, rozwija walkę gołą ręką do 1k10, pełny atak i bonus z Budowy do KP. Nada się dla czystego druida, jak i takiego łączonego z mnichem.
. Ba, pewnie że się nada. Tym bardziej że druidzi skupiający się na zwierzęcym kształcie często mają sporą Budowę :)
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Druid/Mnich

czw kwie 28, 2011 6:13 pm

Gwjazdorze, zgadzam się z tobą w pełni co do adaptawalności fabularii, ale prosiłbym o uważanie na słownictwo. ;)
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Druid/Mnich

sob kwie 30, 2011 11:02 pm

A konkretniej?
 
Awatar użytkownika
AleksanderTheGreat
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 1:39 am

Druid/Mnich

sob kwie 30, 2011 11:30 pm

Co konkretniej?
 
Awatar użytkownika
Bahior
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 130
Rejestracja: pn mar 24, 2008 10:30 am

Re: Druid/Mnich

ndz maja 01, 2011 11:49 am

Może spóźnione ale może się przydać wzmianka o tym:
wprowadziłem kiedyś do sesji czystego klasowego druida z dwoma wariantami w tym jeden upodabniał go do mnicha i muszę powiedzieć że radził sobie zaskakująco dobrze. Te warianty to:
http://www.d20srd.org/srd/variant/class ... .htm#druid
oraz
http://www.d20srd.org/srd/variant/class ... dicAvenger

W skrócie:
pierwszy daje druidowi bonusy Kp mnicha i jego szybkie poruszanie dodatkowo tropienie jak tropiciel i ulubionych wrogów -tracimy biegłość w pancerza i zmiany kształtu
drugi daje nam szał i szybkie poruszanie i kilka innych zmian

Sądzę że przy dobrym wyborze zaklęć i atutów czysty mnich z pierwszym wariantem spokojnie może oddawać druida/mnicha a nie tracimy mocy zaklęć druida.

Drugi wariant może być już dyskusyjny ale w zasadzie szał może tu spokojnie symbolizować otwarcie się na gniew natury a nie ślinienie się zapijaczonego barbarzyńcy.
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Druid/Mnich

ndz maja 01, 2011 12:10 pm

Tiaaa tylko że w zamian nie masz
Zwierzęcego kształtu (Bardzo potężna zdolności)
Spontanicznego rzucania czarów przyzwań (Potężna zdolności)
Zwierzęcego towarzysza (Potężna zdolności.)

otrzymujeszm
Bonus z Wisdom do Pancerza (Słaba zdolności)
Szybkie poruszanie się (Słaba zdolności)
Ulubionego wroga (Słaba zolności)
Tropienie (Średnia zdolności)
+3 metry do szybkości (Słaba zdolności)
Szał barbarzyńcy (Silna zdolności)

Hmm na mój gust 1 poziom mnicha między 6 a 7 poziomem Druida jest zdecydowanie potężniejszy wariantem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości