Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
caelian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 11:56 am

Dublet na Kościach

sob lip 26, 2014 8:08 pm

Witam

Tym razem postaram się ładnie, czytelnie i bez pośpiechu napisać moje pytanie:

a więc ponieważ dlatego, że...

a tak na poważnie:

Każdy z nas zna dublety, triplety i kwartety wiążące się z Klątwą Pana przemian.

Jakiś czas temu znalazłem też notkę na dublety w związku z brońmi do walki wręcz i walki dystansowej.

Jednakże gdzieś ową notkż zgubiłem i teraz mam problem z jej odnalezieniem i proszę w tej sprawie o pomoc.



Z góry dziękuję
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Dublet na Kościach

sob lip 26, 2014 11:16 pm

Nie kojarzę żadnej takiej notatki, ale my u nas zawsze stosowaliśmy zasadę, że dublet 00 i 99 są dość groźne. Coś w rodzaju krytycznego pecha. Co może się stać przy takim dublecie zależy od sytuacji często, jednak nigdy to nie jest nic dobrego dla tego, który miał pecha w rzucie.
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Dublet na Kościach

ndz lip 27, 2014 4:20 pm

Ja zaś kojarzę, że coś takiego istniało rzeczywiście.. Niestety, za cholerę nie pamiętam gdzie. Chyba jakiś home rule. Ktoś opracował coś takiego, że zamiast sprawdzać test w stylu "1-50 udaje ci sie, 51-100 nie", to ustalali bliskość rzutu do zadanej liczby. Na przykład liczba 50, gdzie tak 40 jak i 60 to sukces o tej samej "odległości od maksymalnego sukcesu", że tak to ujmę. Nie pamiętam niestety jaki sens to miało mieć, ale chyba właśnie w tej zasadzie była mowa o dubletach. Gdzie w zadanym przykładzie 44 i 66 byłyby inaczej interpretowane niż 40, 60. Może komuś to coś przypomni i skojarzy o jaką zasadę mogło chodzić :)

Ale dużo mniej trudności sprawia zasada podana przez Wysłannika. Czy to strzała trafiająca w kolegę, czy pękająca cięciwa, zwichnięty nadgarstek przy używaniu broni, złamanie drewnianego elementu oręża, potknięcie się i wywrócenie, samorozbrojenie, czy przypadkowe zranienie się w nogę próbując wykonać sprytną fintę - wszystko to dość łatwo wymyślić, a i nie zdarza się nadmiernie często (bo o ile 1 na k20 wyrzucić dość łatwo, o tyle 00, czy 99 już tak często nie wypada :P) My jeszcze korzystamy z przeciwwagi, 01 jest "krytycznym sukcesem", taka spuścizna po dedekach.
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2014 4:20 pm przez Olorin Rapidedge, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Drengi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 2:23 pm

Re: Dublet na Kościach

śr lip 30, 2014 12:39 pm

W Liber Fanatica "Śmiercionośne rzemiosła" jest opcjonalne rozwiązanie odnośnie dubletu. Dublet określa krytyczny sukces, bądź porażkę w zależności, czy test jest udany, czy nie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość