Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Dwa pytania o postaci z trylogii Twilight war

ndz kwie 10, 2011 9:14 am

Witam forumową brać.

Jako że kilka godzin temu zakończyłem lekturę tej kapitalnej trylogii (bardzo ciężko przeżywając śmierć mojej ulubionej postaci FR - Erevisa Cale, ale to szczegół) i z tej racji chciałbym prosić osoby bywałe o pomoc w wyjaśnieniu dwóch problemów :

1) Magadon, thiefling, przyjaciel Erevisa Cale. Nazywany w książce "mindmage"; podobnie mówi o nim FRwikia. Co to znaczy mindmage? Jeśli to jakaś klasa, to gdzie ją znajdę? A może to po prostu inna nazwa psiona? Link bowiem "mindmage" na FRwikia prowadzi do ogólnego artykułu o psionikach, więc nie wyjaśnia niczego. Jeśli to rzeczywiście psion, to czy ktoś (zwłaszcza znający tą postać) wie, jaką "ścieżkę" psioniki wybrał Magadon?

2) Shadowwalkers. Nieumarli, jak mniemam, mnisi, służący Masce. Przypuszczam, że to nieumarli, bo, nazwijmy to delikatnie, są wiekowi, a skoro tak, to musieli jakoś "dożyć" swoich lat. Jeśli więc rzeczywiście to truposzki, to jacy? Jeśli nie, to w jaki sposób uzyskali swą długowieczność? I druga kwestia : nie byli pomrokami/cieniami (szablon z Ras Faerunu, wiadomo - ci z Enklawy Cienia), nie byli wybrańcami Maski; mimo to mieli trochę umiejętności związanych z cieniem (jak choćby shadowstep, shadowsight; wybaczcie angielskie nazwy, zostało mi jeszcze po lekturze). Skąd? Czy wynikało to z typu ich nieumarłości, mieli jakąś klasę prestiżową (jaką?), coś innego?

Za wszelkie odpowiedzi, pomoc i w ogóle będę bardzo wdzięczny.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

Dwa pytania o postaci z trylogii Twilight war

ndz kwie 10, 2011 10:19 am

Deithwen_Addan pisze:
2) Shadowwalkers

To nie są nieumarli, choć nie mogę ręczyć za poszczególne przypadki. Shadow-walker to szablon, który można znaleźć w Unapproachable East. W tym samym podręczniku znajduje się też klasa prestiżowa Telflammar Shadowlord, której przedstawicielami prawdopodobnie były te postacie.
Obie te rzeczy są silnie powiązane z cieniem, lecz żadna nie wyjaśnia jednak ich długowieczności (może to po prostu kwestia fabularna).

Btw. Jak przeczytałem nazwę tematu, to się aż przestraszyłem, że chodzi o Zmierzch :D
Ostatnio zmieniony ndz kwie 10, 2011 10:23 am przez Dark_Archon_, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Deithwen_Addan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn sty 21, 2008 5:43 pm

Re: Dwa pytania o postaci z trylogii Twilight war

ndz kwie 10, 2011 2:21 pm

Wielkie dzięki za tą odpowiedź. Co prawda mam wątpliwości, czy postaci te mają jakieś poziomy w tejże prestiżówce, ale szablon jest jak najbardziej na miejscu, zwłaszcza że jest on dość ściśle powiązany z Maską.

A co z pierwszym pytaniem?

Dark_Archon_ pisze:
Jak przeczytałem nazwę tematu, to się aż przestraszyłem, że chodzi o Zmierzch

Bez przesady :D to, że ostatnio robiłem wampira (krasnoludzki wampir-kapłan Shar :razz:) to jeszcze nie powód, aby wysnuwać takie przypuszczenia :)

A swoją drogę, kolejne pytanie/prośba odnośnie rzeczonej trylogii i Shar właśnie : w trylogii wspomniane jest trzynaście prawd wiary Shar; ktoś wie, gdzie mogę je znaleźć?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości