Zrodzony z fantastyki

 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

Dynamiczna gra?

pt maja 02, 2008 6:21 pm

Proste pytanie dla graczy doświadczonych.
Szukam szybkiego systemu gier bitewnych. Takiego, w którym gra kończy się szybko. Przez jakiś czas grałem w Warhammer Fantas Batlle, ale gra ta była dla mnie zdecydowanie za wolna. A co z Warhammerem 40k? Słyszałem, że jest szybki. Czekam na odpowiedź z niecierpliwością. :wink:
 
Aureus

pt maja 02, 2008 8:46 pm

Jeżeli masz figurki do WFB, możesz spróbować Mordheimu. Zasady można za darmo (legalnie i po polsku) znaleźć w internecie. Gra się pojedynczymi modelami, zasady są podobne, figurki - można wykorzystać te same, zaś rozgrywka zajmuje około pół godziny - godzinę. Jest to, najogólniej mówiąc, połączenie rpga (rozwój postaci, dopracowanie szczegółowych mechanik, dynamizm - a nawet, jak komuś się chce, może pobawić się w fabułę) i bitewniaka.

Jesteś z Poznania. Ja sam gra, od niedawna i nie miałem okazji zawitać, jednak w Bardzie, co piątek, organizowane są bitwy dla mordheimowców. : ) Mam nadzieję, że po okresie maturalnym tam się pojawię : ) Póki co - wrażenia są bardzo pozytywne.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

sob maja 03, 2008 8:40 pm

AT-43. W sumie całkiem fajny system, prepainty, na mniejsze punkty gra trwa 15 minut ;)
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

sob maja 03, 2008 9:43 pm

Dzięki za informacje, zorientuję się na pewno w tych systemach, których mi podaliście. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to wygląda z czterdziestką Warhammera? Przeciętna długość rozgrywki, jak szybko dochodzi do bitwy i najlepiej w porównaniu do WFB.
Pozdrawiam,

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość