Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:12 pm

Często przy dyskusji o taliach tribalowych pojawia się wątek wyższości danego typu kreatur nad innym, a temat jest dosyć szeroki, żeby zasługiwać na osobny wątek. Zapraszam do dyskusji kto jest lepszy od kogo i dlaczego, ale będąc w Grze towarzyskiej pamiętajcie, że duży wpływ na oceny może mieć subiektywna 'radocha z gry' danym deckiem :)

To nie jest twarda zasada, ale jeżeli piszecie o jakimś decku nie wspominanym wcześniej, to rzućcie przykładowy spis - nie musi być super-wytechowany, ale powinien dawać pojęcie o strukturze talii.
Ostatnio zmieniony wt mar 02, 2010 12:13 pm przez Hezor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:15 pm

A decki "tribalowe" ograniczają się wyłącznie do bloków Lorwyn-Shadowmoore, czy mogą w nich być wykorzystywane także inne edycje?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:18 pm

W opisie wątku widzę Kory, Slivery i Wombaty :)

Tribalem jest talia wykorzystująca synergie związane z danym typem stwora, zwykle spora część kart w talii będzie miała ten typ (nie zawsze, np. Merfolki) - nie ważne czy będzie oparta na kartach z bloków tribalowych (Lorwyn, Onslaught) czy nie.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:20 pm

:stupid:
Ofkoz, że inne edycje także. Chodzi ogólnie o tribale - wiewiórki chociażby nie były w Lorwynie, a tribalem są :)

Ja osobiście grałem w T2 z Lorwynem Mono G Elfballem, teraz też cisnę mono greenem na elfiątkach. Cóż - po prostu lubię pusty wysyp na pałę i nadzieję, że opp nie ma mass removalu. Chociaż obecny MGA jest deckiem ciężkim do ogrania - chociaż się takim nie wydaje, to częstokroć musimy ostro kminic nad zagraniami w zależności od sytuacji na stole, decku przeciwnika, czy opierając się na zwykłych przeczuciach (lub matematycznych obliczeniach - to już mam trzy, więc szansa, że podejdzie jest mała, itd.).

Innych tribali nie próbowałem składać, chociaż grałem co nieco Treefolkami i czerwonymi elementalami - te pierwsze były nudne, a drugie zawaliste :)
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:24 pm

Slivery na pełnej linii. Wzrost siły wraz ze wzrostem ilości sliverów na stole, spore możliwości combienia - to jest siła niemalże nie do powstrzymania moim zdaniem. Nawet po mass removalu mogą się dość łatwo zrehabilitować,a przy dobrej ręce swego czasu dało radę zkombić się na miliony kritów w 4 turze.

Jeśli chodzi o aspekt przyjemnościowy to fajnie mi się grało deckiem na samurajach, nie wychodził drogo w kosztach a nieźle zbudowany potrafił być niemałą siłą (przynajmniej jak na nasze osiedlowe warunki :P)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:25 pm

p4v pisze:
A decki "tribalowe" ograniczają się wyłącznie do bloków Lorwyn-Shadowmoore, czy mogą w nich być wykorzystywane także inne edycje?


Ha... najlepszy tribal to Koboldy! Ale zaraz... jaki to dodatek? Ach... Legends :)

Masz przecież Ravnikowe Gildie oraz inne hmmm Tribale, które działają w obrębie jednego typu/podtypu karty.

EDIT:

Rinue pisze:
Nawet po mass removalu mogą się dość łatwo zrehabilitować,a przy dobrej ręce swego czasu dało radę zkombić się na miliony kritów w 4 turze.


Sliverom nie straszny jest mass removall, Hibernation Sliver śmieje się wszystkim Damnacjom, Wrotkom i innym prosto w twarz.
Ostatnio zmieniony pn mar 01, 2010 10:28 pm przez Specu, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:31 pm

No tak, ale określenie "tribal" zostało zastosowane dopiero w Lorwynie? :razz: Więc miałem wątpliwości.
Mój ulubiony tribal bazuje na elfach, głównie z lekkim splashem B. Uwielbiam wytwarzać dużo many z której sypię tuzinami elfów zasypując cały stół. Deckiem grało się przyjemnie i łatwo, chociaż bolały removale i spalenia. Biedne moje toksy :-(
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Re: Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:33 pm

Specu pisze:
Sliverom nie straszny jest mass removall, Hibernation Sliver śmieje się wszystkim Damnacjom, Wrotkom i innym prosto w twarz.

I bez niego po 2 turach znowu robiło się rzeź.

Ano i zapomniałem o jakże wspaniałych squirellach :D
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 10:40 pm

Hezor pisze:
To nie jest twarda zasada, ale jeżeli piszecie o jakimś decku nie wspominanym wcześniej, to rzućcie przykładowy spis - nie musi być super-wytechowany, ale powinien dawać pojęcie o strukturze talii.
Proszę? Starajmy się być bardziej newbie-friendly :)
 
Awatar użytkownika
Rinue
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: sob cze 20, 2009 1:04 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 11:15 pm

4x Devoted Retainer
4x Noble Hierarch
4x Konda's Hatamoto
4x Samurai of the Pale Curtain
3x Isao, Enlightened Bushi
3x Nagao, Bound by Honor

2x Oathkeeper, Takeno's Daisho
2x Umezawa's Jitte
2x Time of Need
4x Path to Exile
4x Overrun
2x Oblivion Ring

4x Brushland
4x Sungrass Prairie
8x Plains
6x Forest

+/- mój samurajowy deck z dodatkami: komplet painlandów, Pathów i Hierarchów oraz 2 sztuki Oblivionów (wtedy nie było takich wypasów :P).

Pamiętam jeszcze, że UB Ninjas był swego czasu dobrym deckiem, kumpel miał taki tribalowy aggro/control i od tego zamieniania przez Ninjutsu cholery można było dostać.
Ostatnio zmieniony wt mar 02, 2010 12:22 am przez Rinue, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Dyskusja: Który Tribal?

pn mar 01, 2010 11:58 pm

Tak pamietam ta bardzo wredna umiejetnosc, te decki rzadzily na osiedlowych turniejach i szkolnych lawkach :P

Podoba mi sie ten twoj samurai owy deck jednak przydal by sie SB. Mana base tez mogles updatowac o m10 :)
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Dyskusja: Który Tribal?

wt mar 02, 2010 12:36 am

Ja mam aż sześć tribalowych decków, a jeżeli liczyć wszystkie decki na elfach jakie posiadam/złożyłem - to będzie ich równo osiem!

Na pierwszym miejscu stawiam Treefolki. Uwielbiam "Pasterzy Drzew", a w Lorwynie zostały pokazane wyjątkowo przekonująco! Uwielbiam ich nie tylko za skuteczność (naprawdę solidna talia), ale przede wszystkim za boski klimat. Moje ulubione kritki, zarówno w MTG, jak i w LOTR.

Mój deck:

GANG OF TREEFOLKS by Gizmo:

CREATURES : 28
4 TREEFOLK HARBINGER
4 LLANOWAR ELVES
4 BOSK BANNERET
4 LEAF-CROWNED ELDER
4 DAUNTLESS DOURBARK
4 TIMBER PROTECTOR
2 CRADDLE GUARD
2 CHAMELEON COLOSSUS

OTHER SPELLS 8
4 DENSE FOLIAGE
3 CREAM OF THE CROP
1 MIRRI GUILE

PLANESWALKER 2
2 GARRUK WILDSPEAKER

LANDS 22
21 FOREST
1 TREETOP VILLAGE

Na drugim miejscu są oczywiście Elfy, którymi gram najdłużej. Mam trzy talie na elfiątkach i każda z nich jest na prawdę solidna. Elfiaki są ze mną od początku moich magikowych zmagań (prawie 14 lat!) i darzę je wielkim sentymentem! Z Treefolami przegrywają w zasadzie o włos, choć gam nimi zdecydowanie częściej. Ostatnio testuję GU Elf Opposition.

Trzecie miejsce - Kithkiny - Pierwszy deck po powrocie do MTG po dłuuugiej przerwie. Uwielbiam za klimat i... Skuteczność. W bloku Lorwyn deck wymiatał! A "Lama" to IMO najlepsza biała krita za 2 mana. Dziś mam niezłą konstrukcje, ale jest to tez deck w mojej kolekcji z największą ilością proxów (aż dziewięć kart! - 4x Honor of the Pure, 3x Figure of Destiniy, 1x Mutavault, 1x Ranger of Eos = masakra dla kieszeni)

Czwarte - Rogale. Moc tych stworków poznałem dzięki Specowi, który miał fajnie złożoną talię. Rogale mają klimat i są naprawdę solidnym tribalem. A po wymianie kilku kart - talia ma szanse zawojować nie jeden turniej. Przestałem nią grać ze względu na Pyroclasmy i Volcanic Fallouty. :cry:

Piąte - Elementale. Mam złożoną solidną talię. Przestałem nimi grać z tego samego powodu co powyżej. Mass Removal całkowicie rozkłada ten deck.

Szóste - Wizardzi. Niby najbardziej irytujący deck w mojej kolekcji i zdecydowanie najciekawszy do gry. Ale jakoś najrzadziej nim gram. I bardzo wkurza przeciwników. Wciąż tylko słyszę - "Nie, nie graj wizardami - bo będzie nudno". :razz:

Mam jeszcze wciąż nie złożone węże (mam wszystkie karty, ale nie wiem, w którą stronę pójść) i przymierzam się do złożenia RG Beast. Bestie są jedynym tribalem, który w przyszłości zamierzam poskładać. Po drodze miałem ochotę na wiewiórki, ale poległem przy kompletowaniu kart. :(

P.S. Sorry za brak tagów, ale pracowałem prze całą noc i pobiłem dziś nowy rekord w pracy - 30 godzin bez przerwy!!! :shock: Jest gatherer i inne wyszukiwarki - każdy więc może sobie powyższe karty wyszukać.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Dyskusja: Który Tribal?

wt mar 02, 2010 11:58 am

No to ja zapodam moje elitarne decki tribalowe :P

Pierwszy i ulubiony to: [T2] Armament Kor Pledge

Drugim jest mono B na Wampirkach: [T2] Kalastria Vampires

Wole ten pierwszy bo można sporo pokombinować, a wampiry... hmmm jak dla mnie są już trochę nudne.
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Re: Dyskusja: Który Tribal?

wt mar 02, 2010 10:49 pm

WilliamWolfes pisze:
a wampiry... hmmm jak dla mnie są już trochę nudne.

+100 ;P widać nie tylko ja się nudzę wampirami ;P

Mój ulubiony tribal to slivery i treefolki;P
Slivery za niesamowita skuteczność a drzewiaki za mega klimacik ;P
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Dyskusja: Który Tribal?

śr mar 03, 2010 2:46 am

StaryHawaj pisze:
drzewiaki za mega klimacik ;P


Brawo Hawaj! Chociaż jedna osoba, która lubi treefolki! :spoko:

A swoją drogą drobna ciekawostka... Jak ktoś chce zobaczyć jak absurdalne mogą być tribalowe konstrukcje niech zajrzy tu:

http://www.magicdeckvortex.com/DDB_TYPE_tribal.htm

Moje dziewczyna, choć nie potrafi grać w MTG i powiedziała, że nigdy się nie nauczy, poprosiła mnie, bym złożył jej talię na kotach (jakby dwa buszujące po naszym domku jej nie wystarczyły :razz: ). Właśnie dlatego, że kocha kociaki i "podobają się jej obrazki". :D

A w swoich obliczeniach pomyliłem się, aż o dwa decki. Zapomniałem (przepracowanie), że przecież mam jeszcze combo-deck na klerykach i deck na artefaktycznych kritkach. Generalnie - tribal decki to doskonała zabawa! I polecam zajrzeć na powyższą stronę bo są tam tribale, na które nikt, nawet by nie wpadł - Deck na Oozach!!!??? :shock: :lol:

http://www.magicdeckvortex.com/DDB/the_ ... _tribe.htm

P.S. Dziwię się, że jakoś nikt nie wspomniał jeszcze o wróżkach. Czyżby nikt ich nie lubił? :razz:
Ostatnio zmieniony śr mar 03, 2010 2:51 am przez Gizmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Michax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 93
Rejestracja: ndz mar 15, 2009 8:40 pm

Re: Dyskusja: Który Tribal?

śr mar 03, 2010 2:36 pm

Slivery za niesamowita skuteczność


Slivery na pełnej linii.


Zawsze mnie więc zastanawia - dlaczego nie wygyrwają jakichś turniejów legacy?
Ba, nikt nimi nawet day2 nie robi...

zeby nie OT - zawsze uwielbiałem Elementale - te comba, które tam można wykminić, są po prostu niewiarygodne...
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Dyskusja: Który Tribal?

śr mar 03, 2010 3:02 pm

Ba, nikt nimi nawet day2 nie robi...

Jakoś mnie to nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że dwudniowe turnieje Legacy są około raz w roku.

http://www.deckcheck.net/deck.php?id=29192
Drugie miejsce na dużym turnieju na 50 osób. A nie są popularne na turniejach i nie wygrywają tak często, bo po prostu nie są tier1 tego formatu, są lepsze decki. Aczkolwiek mówimy tutaj o grze towarzyskiej, a nie turniejowej, gdzie takie Slivery są cholernie mocne, jeśli nie przegięte :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Dyskusja: Który Tribal?

śr mar 03, 2010 10:09 pm

Slivery są bardzo dobre jako aggro-kontrola. Mniej więcej tak jak to pokazał Thoctar, rozpiska powinna wyglądać. W casualu oczywiście trzeba pozastępować topowe kontry, ale sama idea jest bardzo dobra. Talia jest skuteczna, zwłaszcza jeśli dodamy Standstil - wysyp mamy zapewniony poprzez Fiolkę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości