Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AD.ryan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 12:44 am

Eberron a 4.0

pt sty 02, 2009 11:46 am

Witam na tym podforum, mam pytanie odnosnie nowej edycji i swiata Eborronu.
Od razu zaznacze, ze pytanie jest dosc naiwne, ale nie mialem stycznosc z dnd tylko kilka razu w zyciu na sesjach pod 3.0 i 3.5 w FR. Zapoznalem sie z recenzjami 4.0 na polterze i innych serwisach i wszedzie jest on raczej dobrze oceniany, a ostatnio nawet przez redaktora dzialu wod, wiec cos chyba jest na rzeczy :) z kolei eberron znam z opowiesci kolegi i recenzji TORa. Pytanie wiec - czy edycja 4.0 bylaby łatwa do zmodyfikowania dla tego settingu? a moze ktos juz to zrobil i moze napisac jak mu poszlo? Z gory przepraszam jesli podobny temat juz sie pojawil.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt sty 02, 2009 12:04 pm

Polecam blog Keitha Bakera (przede wszystkim jego wpisy dotyczące Eberronu, chociażby ten). Powinieneś też wiedzieć dwie rzeczy: primo, "Eberron", nie "Eborron". Nie zawadzi jeśli poprawisz tytuł tematu i pierwszą notkę; secundo, jeszcze w tym roku ukaże się podręcznik do Eberronu dostosowany do zasad 4E. Swego czasu na stronie WotC została udostępniona jedna ścieżka rozwoju nowego Artificera - jeśli nawet już nie jest dostępna (z racji na to że Insider stał się płatny), możesz popytać znajomych - może ktoś zdołał wcześniej ściągnąć odpowiedni plik; to samo tyczy się obszernego artykułu o zbrojnokutych (warforged).
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 12:10 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

pt sty 02, 2009 12:04 pm

Eberron Campaign Guide to zapowiadany podręcznik, który będzie zawierać dokładny opis Eberronu w realiach 4ed. Czwarta edycja była wręcz pisana pod Eberron.

EDIT: aj, Zsu był szybszy :P
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pt sty 02, 2009 12:11 pm

Zsu-Et-Am pisze:
jeśli nawet już nie jest dostępna (z racji na to że Insider stał się płatny)


Wszystkie rzeczy, które były udostępnione gdy Dragon i Dungeon był darmowy, są dalej dostępne za darmo.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt sty 02, 2009 12:26 pm

Tym lepiej - nie zdążyłem sprawdzić, a ostatnio nie zaglądałem do starszych materiałów na stronie WotC (zapisanych na dysku na wypadek odcięcia od Sieci - gdyby coś było potrzebne...).

KRP: Korzyści z epickiego przeznaczenia: główny administrator i rasowa premia do inicjatywy polterbota :wink:.
 
Awatar użytkownika
AD.ryan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 12:44 am

ndz sty 04, 2009 1:59 pm

Dzieki wszystkim za odpowiedz. Przepraszam za literowke, jednak zauwazylem przegladajac dzial, ze nie tylko ja mam problemy z pisownia nazwy settingu na E. ;)
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt maja 05, 2009 11:50 am

W czerwcu powinien się okazać Eberron Player's Guide :)
 
Awatar użytkownika
Bortasz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 880
Rejestracja: wt paź 10, 2006 4:35 pm

Eberron a 4.0

czw lip 08, 2010 2:29 pm

Takie małe pytanie. Czy w najnowszej Edycji coś wiadomo o Murlandzie? Dawnym Cyrze?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Eberron a 4.0

wt lip 20, 2010 11:32 pm

Rozumiem, że masz na myśli Mournlands? W podręczniku opis Pogorzeliska zajmuje ok. 10 stron, wliczając w to dwustronicowy opis cyryjskich zbrojnokutych z Władcą Ostrzy na czele. Nie zauważyłem, by informacji specjalnie przybyło względem poprzedniej edycji (a już na pewno nie podano żadnego wyjaśnienia Pożogi) - dodano jedynie kilka drobiazgów, dzięki którym zagadka jest jeszcze większa, a sama Cyra - ciekawsza. Z drugiej strony nie przypominam sobie, by wcześniej tak jednoznacznie wskazywano na to, iż zagłada była związana z falą ognia i że jej epicentrum było miasto Making.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości