Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Andre
Autor Diademu
Autor Diademu
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 02, 2004 5:23 pm

Ekran MG (propozycja)

śr paź 22, 2014 9:20 pm

Ponieważ pytaliście o taką pomoc, zakładam temat.

Czy korzystacie z tak zwanych ekranów Mistrza Gry - i dlaczego?

Co powinno Waszym zdaniem powinny się znaleźć na ekranie MG Diademu?
Ostatnio zmieniony śr paź 22, 2014 9:23 pm przez Andre, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Oglaf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 4:37 pm

Ekran MG (propozycja)

czw paź 23, 2014 4:18 pm

Ja wykorzystuje ekran na swoich sesjach o ile jest to możliwe. (Mam taki ekran albo go wcześniej zrobiłem)
Najważniejsze żeby był stabilny i nie spadał. Najlepszy przykład ekran do Warhammera najgorszy do Neuro.
Wszystkie testy staram się robić za ekranem poza testami walki. Te jak najbardziej robię otwarte. Dodatkowo za ekranem trzymam notatki do sesji które normalnie wolałbym nikomu nie pokazywać. Jeśli chodzi o zawartość to wymagam aby było w nim najważniejsze testy które na początkowych etapach gry zmuszają do patrzenia w podręcznik. Oraz te najrzadsze kiedy musisz znaleźć pierwszy raz zasadę odnośnie np:upadku. Ekran ma za zadanie zminimalizować użycie podręcznika na sesji.
 
Awatar użytkownika
Andre
Autor Diademu
Autor Diademu
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 02, 2004 5:23 pm

Ekran MG (propozycja)

pt paź 24, 2014 3:12 am

No, ekran do NS był słabiutko przemyślany i wykonany.

Czy miałeś może okazję prowadzić Diadem? Ciekaw jestem, jakich zasad najczęściej MG szukają w podręczniku.
 
Awatar użytkownika
Oglaf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 4:37 pm

Ekran MG (propozycja)

pt paź 24, 2014 4:34 pm

Diadem miałem okazje raz prowadzić. Od pół roku mam kompletną posuchę rpg. Tak więc ciężko mi coś powiedzieć. Wiem tyle, że miałem straszną motę podczas walki. Dałem graczom więcej punktów na stworzenie postaci i umiejętności mi się pomieszały. Ważne że gracz używając tarczy zadawał więcej obrażeń niż swoim toporem.
 
Awatar użytkownika
Andre
Autor Diademu
Autor Diademu
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 02, 2004 5:23 pm

Ekran MG (propozycja)

pt paź 24, 2014 4:53 pm

Rozumiem. Ja nigdy nie polecam na pierwszą sesję dawać więcej punktów, sam prowadząc dla nowej grupy zawsze pomagam im tworzyć postacie początkujące. Już ze standardowej puli wychodzą ciekawe kombinacje, a postacie zaawansowane mają nie tylko więcej zdolności, ale i dużo więcej ekwipunku, przez co trzeba ogarniać w ich przypadku masę informacji (przedmioty ulepszane, magiczne, zwoje, naukę zaklęć...). To zupełnie niepotrzebne obciążenie na pierwszej sesji, gdy dopiero poznajecie wszyscy system.

W kwestii tarczy - cóż, mogło się tak zdarzyć. Jeśli postać umiała walczyć tarczą i używała jej do ataku, nie parowania, to potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której topór trafia płazem i mniej skutecznie, a tarcza raz po razie miażdży przeciwnikowi nos ;)
Ostatnio zmieniony pt paź 24, 2014 4:54 pm przez Andre, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Brantil
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 11:44 am

Ekran MG (propozycja)

ndz paź 26, 2014 12:10 pm

Jak dla mnie przydałaby się krótka ściągawka nt ziół i mikstur. Mała tabelka z nazwą, typową ceną, typem (lek/trucizna), ogólnym działaniem oraz sposobem podania. Sam sobie taką zrobiłem na kartce oraz w Excelu. Jak chcesz mogę Ci wysłać ten plik z Excela, może się przyda ;)
Najbardziej typowe testy jak walka bym odpuścił bo po paru rozegranych potyczkach zna się to na pamięć i stanie się to bezużyteczne. Chyba, że wtedy w to miejsce MG będzie sobie przypinał swoje notatki.
 
Awatar użytkownika
Andre
Autor Diademu
Autor Diademu
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 02, 2004 5:23 pm

Ekran MG (propozycja)

pn paź 27, 2014 12:13 pm

Te dane o ziołach, które wymieniłeś, to spokojnie same zajmą cały ekran :)
A nie każdy w ogóle używa ziół.
W tym właśnie problem, że każdy potrzebuje co innego mieć "pod ręką".
 
Awatar użytkownika
Oglaf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 4:37 pm

Re: Ekran MG (propozycja)

wt sty 06, 2015 1:03 am

Tak sobie ostatnio pomyślałem, że cennik karczmy jest rzeczą która była by przydatną. Zawsze jakoś albo przesadzam co do ceny albo za tanie albo za drogie podaję graczom, ato dlatego, że nieważny jaki system zawsze muszę wertować podręcznik aby znaleść odpowiednią stronę. Czasem się nie chce a czasem ta durna zakładka wypadnie.
 
Awatar użytkownika
Andre
Autor Diademu
Autor Diademu
Posty: 142
Rejestracja: wt mar 02, 2004 5:23 pm

Ekran MG (propozycja)

wt sty 06, 2015 1:14 am

Tak, podręczny cennik to fajna sprawa. Ale czy tylko ceny usług w karczmach przydają się na tyle często, że trzeba je zamieścić na ekranie? Co z cenami ekwipunku?
 
Awatar użytkownika
Oglaf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: sob gru 22, 2012 4:37 pm

Re: Ekran MG (propozycja)

czw sty 08, 2015 12:38 am

Szkoda miejsca na ceny za ekwipunek. Za rzadko się z tego korzysta w przeciwieństwie do takich pierdółek ile kosztuje zupa cebulowa a ile połeć mięsa lub prowiant na tydzień. A tak to mała tabelka na dobrym ekranie powinna się łatwo wcisnąć. Wiele rzeczy i tak jest na kartach postaci tak więc można sobie pozwolić na ten luksus.
Ostatnio zmieniony czw sty 08, 2015 12:38 am przez Oglaf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mactator
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 6:24 pm

Re: Ekran MG (propozycja)

czw sty 08, 2015 6:37 pm

Oglaf pisze:
Szkoda miejsca na ceny za ekwipunek. Za rzadko się z tego korzysta w przeciwieństwie do takich pierdółek ile kosztuje zupa cebulowa a ile połeć mięsa lub prowiant na tydzień. A tak to mała tabelka na dobrym ekranie powinna się łatwo wcisnąć. Wiele rzeczy i tak jest na kartach postaci tak więc można sobie pozwolić na ten luksus.

Dobrze gada, polać mu!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość