Zrodzony z fantastyki

 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Ekranizacja Honor Harrington

czw mar 24, 2005 10:52 am

Co myślicie o pomyśle ekranizacji Honorki?
Czy byłoby to w ogóle możliwe? A jeśli nawet tak, to czy nie obawiacie się możliwości jej "skopania"?
Wg mnie sfilmowanie przygód Honor jest mało prawdopodobne, choćby ze względu na bogactwo merytoryczne poszczególnych powieści (np szeroko rozumiana kwestia nawigacji w nadprzestrzeni, czy taktyczne implikacje używania napędu typu impeller). Może kiedyś, w przyszłości...
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

czw mar 24, 2005 1:32 pm

Chyba wolę żeby Honor zostawili w spokoju tu gdzie jest, czyli na papierze. :wink:
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

czw mar 24, 2005 10:14 pm

Niekoniecznie zgadzam się z przedmówcami. O "Władcy pierścieni" też długo mówili, że jest nie do sfilmowania a Jacksonowi wyszło zawaliście :) . Myślę, że włąsciwy reżyser i dobrze dobrani aktorzy + dużo kompterów i da radę bez skopania książek. Zresztą sam Weber nie jest nastawiony anty i w swoim wywiadzie, bodaj z 2002 roku wskazywał konkretne osoby które widziałby w głownych rolach....
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

czw mar 24, 2005 11:06 pm

Ryszardd2 pisze:
... Zresztą sam Weber nie jest nastawiony anty i w swoim wywiadzie, bodaj z 2002 roku wskazywał konkretne osoby które widziałby w głownych rolach....


A to ciekawe... nie pamiętasz może kogo wytypował?? :)
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

pt mar 25, 2005 1:28 am

Ja bym chcial Angeline.... Jako kapitan Cook byla wielka...
Szkoda ze to niemożliwe... Ech... Chcialoby sie Angelinke...
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

pt mar 25, 2005 4:05 pm

Służę cytatem:
" I'm not insistent on using a "name" actress for the role, although Claudia Christian has been suggested, and I like her, both as a person and as an actress. Lucy Lawless has also been suggested, and I think she could make a very good Honor with the right makeup (and a promise from the writers to avoid "Xena physics"). ".
= "nie nalegam na obsadzenie [w roli Honor] sławnej aktorki jakkolwiek Klaudia Christian została mi zasugerowana i podoba mi się zarówno jako osoba jak i aktorka. Zasugerowano mi także Lucy Lawless i sądzę, że mogłaby być bardzo dobrą Honor we właściwym makijażu [musi jednak obiecać , że uniknie "robienia się" na Xenę]
jak z tego wynika Weber ma już jakąś koncepcję na film o Honor - w dalszej części wywiadu stwierdza, że [film] mógłby być zrealizowany w sposób podobny jak Babilon 5.

Co do sugestii kolegi JaXa myślę, że Angelinę dyskwalifikuje ten sam powód który spowodował odrzucenie Seana Connerego jako kandydata do roli Gandalfa
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

pt mar 25, 2005 6:15 pm

Ryszardd2 pisze:
Co do sugestii kolegi JaXa myślę, że Angelinę dyskwalifikuje ten sam powód który spowodował odrzucenie Seana Connerego jako kandydata do roli Gandalfa


Wiążę sie to razej z tym ze Weber nei abrdzo lubi Andżelinkę...
Zwiazane ejst to z tym ze państwo Weberowie mieli problerm z adoptowaniem dzieci z Kambodży a Andżelinka nie

(swoja droga gdzies mam zdjecie Webera z dziecmi ktore kiedys na liste wyslal)
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

sob mar 26, 2005 11:59 am

JaXa pisze:
Wiążę sie to razej z tym ze Weber nei abrdzo lubi Andżelinkę...
Zwiazane ejst to z tym ze państwo Weberowie mieli problerm z adoptowaniem dzieci z Kambodży a Andżelinka nie

Też to zdjęcie widziałem i sam w artykule chwalił się tymi dziećmi, ale nigdzie nie doczytałem się by miał z adopcją jakieś problemy i by z tego powodu nie lubił Angeliny.

A co do mojego osobistego zdania "degustibus non est discutandum" jak ktoś kiedyś powiedział i ja sam bym Angeliny nie wybrał - jakoś nie mogę wyobrazić jej sobie wygolonej prawie na łyso - z takim owłosieniem doskonale wyglądała Sigourney Weaver ale ona za bardzo z obcym się wszyskim kojarzy :wink:
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

sob mar 26, 2005 7:32 pm

Ryszardd2 pisze:
A co do mojego osobistego zdania "degustibus non est discutandum" jak ktoś kiedyś powiedział i ja sam bym Angeliny nie wybrał - jakoś nie mogę wyobrazić jej sobie wygolonej prawie na łyso - z takim owłosieniem doskonale wyglądała Sigourney Weaver ale ona za bardzo z obcym się wszyskim kojarzy :wink:


Moja skroman osoba uwaza ze mozna pojsc na jakiejs ustepstwa... Ogladanie jakiejs ladnej kobiełki ogolonej na lyso mnie sie nie usmiecha...
A co myslicie o aktorce ktora gra w Andromedzie Andromede (za niska lekko jest) ewentualnie Tia Carrere
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

sob mar 26, 2005 10:38 pm

JaXa pisze:
A co myslicie o aktorce ktora gra w Andromedzie Andromede (za niska lekko jest) ewentualnie Tia Carrere


Widziałem obie - moim zdaniem mają wygląd za mało "wojskowy" - z bardziej znanych aktorek łapie się jeszcze Demi Moore - dobrze wyglądała w G. I. Jane - takie mam bynajmniej wyobrażenie o Honor - w końcu miała stopień mistrzowski w coup de vitesse - znaczy się odtwórczyni powinna mieć budowę ciała wyglądająca przynajmniej na taką co nie umrze z wrażenia jak ktoś jej nos złamie i twarz na fioletowo obije :D
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

ndz mar 27, 2005 10:09 am

Ryszardd2 pisze:
Demi Moore

Na czystą bieliznę Lestera Tourvilla toż to ona jak wschodniak nie wyglada... Nie mowie ze nie lubie Demi.... Ale ona nie wyglada jak Honor...
Tia Carrere miewala role w filmach akcji i ruszała się tam cakiem niezle....
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

ndz mar 27, 2005 11:21 am

Ja tak myślę, że jak się zabiorą za kręcenie serii o Honor Harrington - chciałbym by to było coś na poziomie realizacyjnym Władcy albo chociaż nowej Diuny, to zrobią odpowienio duży casting i znajdą osobę która będzie dobrze wyglądać w tej roli...zastanawiam się kto mógł by byc reżyserem, moje typy: Jackson, Scott
 
Awatar użytkownika
Prokonsul Piotrus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 4:09 pm

pn mar 28, 2005 3:23 pm

Co do ekranizacji, jestem zwolennikiem frontu 'anime' :)

A jako dowód polecam zapoznanie się z nowym, wspaniałym anime Starship Operators.

Animesuki Torrents

Recenzje i screenshoty mozna sobie wygooglac latwo. Na Memento sa ladne screenshoty i spoiler 2 odcinkow, jesli ktos ma ochote poczytac zamiast ogladac. Na 6 odcinkow, ktore widziałem były 4 przepieknie (i logiczne - czytaj honorkowe a nie startrekowe) walki w kosmosie, i dwa pogrzeby wydawałoby się głównych bohaterów. Przypomina to coś komuś? :D
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

czw mar 31, 2005 12:02 pm

Jezzzzu!
Ekranizacja Honorki w stylu manga/anime?
obrzydliwstwo!!!
Aż ciarki po plecach przechodzą! :wink:
 
Mustang
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:48 pm

czw mar 31, 2005 9:58 pm

Dudi2 pisze:
Ekranizacja Honorki w stylu manga/anime?
obrzydliwstwo!!!

No nie wiem, nie wiem. Widziałem okładki japońskich wersji Honor i mi się podobały. Ale jako miłośnik japońskiego rysunku moge mieć skrzywienie. :wink: Swoją drogą serial animowany bylby całkiem niezłym pomysłem ze względu na niograniczone możlwosci w kreowaniu świata, co w klasycznym kinie było by nie lada problemem.
 
Ryszardd2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 1:56 pm

ndz kwie 03, 2005 10:05 pm

Anime - no nie wiem chyba, że zrobili by to jak "ghost in the shell" - było by do przyjęcia
 
Bard13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 16, 2005 11:11 am

wt kwie 05, 2005 9:19 am

Sądzę, ze względu na obszerność cyklu i wielowątkowość, że jedynie serial byłby możliwy jako ekranizacja HH. Właśnie w formie Babilon 5.
Ale znając życie, nie będzie to takie proste ze względu na budżet. Sporą stałą część pochłonęłyby efekty pokazujące sześciołapego kota, który musiałby być animowany.
Danie za małego budżetu stworzy jakiś koszmarny dramat nie do oglądania z drewnianymi aktorami.
 
Awatar użytkownika
Magnolia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 21, 2004 3:07 pm

wt kwie 12, 2005 3:31 pm

Uważam, że zekranizowanie HH jest całkiem dobrym pomysłem. Myślę, że ciężko było zrobić film pełnometrażowy, ale serial z około godzinnymi odcinkami byłby dobrą rzeczą.
Od przeczytania Placówki Basilisk zastanawiałam się, kto kogo mógłby zagrać.
Myślę, że wcześniej wymieniona Tia Carrere byłaby odpowiednia, ale na Allison Harrington. Moim typem na Honor jest Famke Janssen.
 
Tom0000
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 13, 2005 3:02 pm

sob maja 14, 2005 12:49 am

Anime ? Z tymi statycznymi obrazami wyswietlanymi kilka sekund ? Z brakiem szcegolowosci obrazu ? Z badzienymi kolorami i postaciami bez nosow. Jak cos takiego powstaloby , to mam nadzieje ze producent zaplaci za profanacje gardlem ;)

Nie wiem czy da sie zrobic ekranizacje tego cyklu. Jesli tak , to bedzie to zupelnie cos innego niz ksiazka.
Ksiazka opiera sie na opisywaniu narracyjnym wszystkiego. Jak to zwizualizowac? Narratorem czytajacym teks z poza planu ? A bez wyjasnien , film bedzie plytki i niezrozumialy. Z wyjasnieniami bedzie w stylu Testu pilota pirxa lub Solaris , czyli monotonny.

Jesli cos powstanie, to napewno ci co czytali ksiazke beda mocno grymasic.

Z drugiej strony, technika komputerowa pozwala juz na realistyczna ekranizacje. Tylko , ze w tym przypadku jest to duzo za malo.
 
han_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 15, 2005 8:38 pm

wt lis 15, 2005 8:49 pm

Hmm własnie czytałem ze ma być kręcony 22 odcinkowy po 50 min serial. Rezyserem ma być Peter Sand.



"Peter has written and is also producing the new TV series of "Honor Harrington" based on the best selling books of David Weber. "

http://www.imdb.com/name/nm0762351/bio

"Honor Harrington” Live action TV series 22 episodes x 50 minutes.

http://www.advfilms.com/Films_PRDetails.asp?ID=529
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt lis 15, 2005 8:55 pm

Raczej mial byc. News z 2002 roku: HOUSTON September 20 2002.
 
faranth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pn paź 10, 2005 11:58 pm

ndz lis 20, 2005 11:27 am

Tom0000 pisze:
Anime ? Z tymi statycznymi obrazami wyswietlanymi kilka sekund ? Z brakiem szcegolowosci obrazu ? Z badzienymi kolorami i postaciami bez nosow. Jak cos takiego powstaloby , to mam nadzieje ze producent zaplaci za profanacje gardlem ;)


Przyznaj sie - nie widziales w zyciu zadnego lepszego anime? :hahaha:

Nie wiem czy da sie zrobic ekranizacje tego cyklu. Jesli tak , to bedzie to zupelnie cos innego niz ksiazka.
Ksiazka opiera sie na opisywaniu narracyjnym wszystkiego. Jak to zwizualizowac? Narratorem czytajacym teks z poza planu ? A bez wyjasnien , film bedzie plytki i niezrozumialy. Z wyjasnieniami bedzie w stylu Testu pilota pirxa lub Solaris , czyli monotonny.


Widziales jak sie robi narracje w nowszych filmach?
Jeden przyklad - LotR, gdzie narracja byla nienachalna i niezauwazalna, a mimo to spelniala swoje zadanie. Dobry filmowiec moze to zrobic na milion sposobow.

Z drugiej strony, technika komputerowa pozwala juz na realistyczna ekranizacje. Tylko , ze w tym przypadku jest to duzo za malo.


Eee... to znaczy realityczna animacja to za malo? To jaka ma byc? :neutral:

FF.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz lis 20, 2005 6:37 pm

Po prostu się nie ogladało Appleseed i Final Fantasy VII Advent Children. :D Jeśli tak by nakręcili Honor, to wielki szacun. :D Oczywiście twarze musiały by być europejskie, po za azjatyckimi osobami - jak Allison Harrington
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

ndz lis 20, 2005 7:30 pm

No i Honor. W końcu miała sporo z matki :wink:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn lis 21, 2005 7:36 am

Wygląd ala Tia Carrere, która pasuje jako Honor, Azjatycko-Europejski wygląd, wysoka, wysportowana i znająca sztuki walki.
 
janusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 4:43 pm

ndz lis 27, 2005 3:38 pm

Slyszalem, ze Weber chetnie by widzial w tytulowej roli Lusy Lawless. Czy ktos cos wie na ten temat.
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

pn lis 28, 2005 11:30 am

Anime Honor... dpbra idea. Podoba mi się. Pod warunkiem, że będzie to w stylu Jin Roh, albo w stylu AppleSeed 2004, nie zaś w stylu Naruto czy Berserka (jak chodzi o animację).

Wonderful Days też miało ładne animacje, aczkolwiek przy gwiezdnych bitwach w HH potrzebaby czegoś... w rodzaju Crest/Banner. I DOBREJ narracji.

Tia Carrere jako Honor... hmmm... nie jestem przekonany, ale z kandydatek jakie padły Tia wygrywa.

Odnośnie LL... Janusz, nie żartujesz? Powiedz, że żartujesz!
 
Bergman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:52 am

śr sty 25, 2006 11:52 am

Tylko nie anime, na Boga!
Owszem, lubię to czasem pooglądać. Ale.... duże oczy i złowieszcze rysy Roba Pierr'a, duże oczy i złowieszcze rysy Oscara, duuże oczy i duuże oczy (trochę niżej) wszystkich damskich bohaterek. No a ponieważ działa prolong, to japsy wpuściły by na pokłady okrętów jako załogę przedszkolaki z grupy młodszych starszaków.
A treecaty by były takie kawaii :shock:
Co więcej sir Harkness też by pewnie był kawaii :shock: :shock:
A to by juz było naprawdę nie do wytrzymania
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

czw sty 26, 2006 10:01 am

Jak nakręcą serial coś w rodzaju "Battlestar.Galactica" (świetny serial polecam) to ja będę wniebowzięty jak treecat z pełnym polem selera :wink:
 
Tom0000
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 13, 2005 3:02 pm

pn sty 30, 2006 4:29 pm

Akurat prolong i anime to jakby pojecia komplementarne.
Napewno lepiej byloby widziec ten serial w postaci fabularnej .

Moze jakas ankieta na odtworczynie glownej roli ?
Jak na razie to widzialbym w niej Jennifer Love Hewit , ale jak tak dalej beda odkladac to prolong wymusi kogos mlodszego. np. Lindsay Lohan.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości