Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

[3.5] Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

śr sty 22, 2014 12:48 am

Witam wszystkich,

Ostatnio doszedłem do wniosku, że warto by lekko zoptymalizować pewną postać (hic! trochę późno, pierwsze koty dawno za płoty).

Rasa: szary elf
Warlock 1/bard 1/warlock +2
Atrybuty (po uwzględnieniu premii rasowych i rozwinięcia charyzmy za 4. poziomie):
S 10
Zr 14
Bd 12
Int 16
Rzt 10
Cha 17
Atuty:
1. bezpośredni strzał (trochę nietrafiony)
3. mortal bane (z Księgi plugawego mroku)

Inwokacje: beguiling influence, baleful utterance
Postać nie daje się szczególnie we znaki wrogom, chociaż w umiarkowanie szybkim tempie pozbywa się ich ekwipunku (via baleful utterance). Mocną stroną jest wysoki rzut na dyplomację (+18) i inne umiejętności oparte na charyzmie, chociaż ich optymalizacja jest w tym momencie mniej ważna. Zastanawiam się nad dalszym rozwojem postaci - niestety brak wyboru barda na 1. poziomie z atutem precocious apprentice bardzo utrudnia sensowne powiązanie jego i warlocka za pomocą eldritch teurga (w dodatku to combo i tak nie byłoby zgodne z zasadami, ale kto by się wgłębiał :D). Da się jeszcze potencjalnie wykręcić coś z tej mieszanki, bez brania 4 poziomów barda? Jestem w ślepej uliczce, bo z jednej strony chcę co jakiś czas brać 1 poziom barda i uzupełniać do maksimum umiejętności (dyplomacja, występy, jakąś wiedzę), nie mogę jednak pominąć wpływu, jaki wywrze to na i tak słabą zdolność czarowania warlocka. Widzi ktoś jakąś dobrą drogę rozwoju? (pomijając fakt, że nie jest to droga do jakichś kosmicznych osiągów :P)
Ostatnio zmieniony wt cze 21, 2016 11:56 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

śr sty 22, 2014 9:43 pm

Jesli co jakis czas chcesz brac poziom barda to co w tym trudnego? masz aktualnie warlock 3 bard 1 wiec dobij do warlock 5 / bard 1. wez ww. atut i mozesz jechac w elritch teurga oraz dawas sobie kiedy chcesz w barda. Tak btw czemu twierdzisz ze warlock ma slaba zdolnosc czarowania? ok, rzeczywiscie połamany z innymi klasami tak, ale sam czysty warlock 20 poziomu sluzy do robienia miazgi z wrogów.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

czw sty 23, 2014 12:30 am

No niestety eldritch teurg wymaga czarów wtajemniczeń 2. poziomu, a to bard dostaje dopiero na 4. poziomie - w tym tempie będzie to więc prestiżówka na wysokie poziomy. Tego chciałbym uniknąć i to sam rozważałem - gdyby to było takie proste, nie zakładałbym tematu :P
Myślałem, że jeśli wezmę np. warlock 5/bard 4/eldritch theurge 3/sublime chord 1/eldritch theurge +7 (rozwijając sublime chorda jako arcane caster) skończyłbym z 8. poziomem czarów wtajemniczeń i brakiem dostępu do dark invocations (chociaż interesuje mnie tylo word of changing, a i tak jest bez szału).
Takie jednak rozwiązanie wydaje mi się dalekie od optymalności, a w dodatku będą problemy z punktami umiejętności. Dlatego też zastanawiałem się, czy ktoś nie wpadłby na jakiś lepszy pomysł.
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

pt sty 24, 2014 10:44 am

hahah moj blad sorry. nie doczytalem na koncu precocious apprentice ze moze byc wybrany tylko na pierwszym poziomie. W tej sytuacji nie masz chyba innego rozwiazania, a przynajmniej ja go nie widze
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

śr kwie 16, 2014 1:27 pm

Gdyby ktoś się jeszcze interesował mechaniką :P

Rozwinęło się w warlock 4/bard 2/marshal 1 (w kolejności w1/b1/w+2/b+1/w+1/m1) Taki mix pozwolił osiągnąć dyplomację +31 i całą gamę innych ciekawych umiejętności. Czysty warlock wypada słabo jako skill monkey, ale odpowiednia doza domieszkowania czyni z niego postać nie tyle silną, co diabelnie ciekawą - dodatkowo jest przydatne, kiedy nie chce się na każdym kroku zdradzać czarnoksięskich zdolności.
Dla entuzjastów warlocka polecam inwokację shrouding transformation - alter self na życzenie nigdy nie może zawieść :D
Ostatnio zmieniony pn cze 02, 2014 5:42 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

pt maja 30, 2014 2:01 am

Średnio pasuje ten marshal, to już chyba lepiej byłoby walnąć dwa poziomy paladynka dla premii do rzutów obronnych, dalszego podbijania dyplomacji no i podbica babu. Lay on hands też się przyda z taką charyzmą. Generalnie ja zamiast tego barda zrobiłbym sorca, albo battle sorca w takim wypadku. Ale jak już jest no to sublime chord się wydaje jedynym sensownym rozwiązaniem. Tylko wtedy to już na pewno musisz maksować perform. Można też mniej pakować w warlocka, a w odpowiednim momencie dowalić hellfire warlocka i skołować sobie rod of lesser restoration. Eldritch theurge jest ciekawy, a właściwie ciekawe jest spellweave czy cośtam co pozwalało dodać czar do eldritch blasta. Szczególnie w wersji vitriolic :P
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

pt maja 30, 2014 6:29 pm

Hmm, paladyn nie zgadza się charakterem z warlockiem, i to dość poważnie. Poza tym, w świecie kampanii nie ma magii kapłańskiej/paladyńskiej, więc te klasy również odpadają. Sorcerer też słabo by się nadawał, bo zarówno opóźniłby warlocka, a sam też by nie poczarował. Takie mam wrażenie. Ale dzięki za zainteresowanie :)
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2014 11:50 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Jaśmin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 285
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 6:58 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

pn cze 02, 2014 11:56 am

Lord Xan, mam pytanie. Jak udało ci się osiągnąć dyplomację +31 na siódmym poziomie? Z charyzmą, jak rozumiem, na poziomie 17?

Edyta do postów poniżej: Dzięki, panowie.
Ostatnio zmieniony pn cze 02, 2014 6:02 pm przez Jaśmin, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

pn cze 02, 2014 4:28 pm

Jaśnim: 10 rang, +3 z charyzmy, +3 z marshala, +6 z inwokacji, reszta przypuszczam z itemków i czarów barda.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

pn cze 02, 2014 5:46 pm

Ha, przedmioty magiczne w sesji z VoBono - dobre sobie. Mój największy skarb to miecz +1 na 2 rundy dziennie :P
Dyplomacja:
+10 rangi, +6 inwokacja, + 4 charyzma i +4 aura marshala, +3 skill focus (z marshala), +6 (3 synergie - blefowanie, wiedza (szlachta i władcy), wyczucie pobudek).
Zdaję sobie sprawę, że na tym poziomie postać skupiona na dyplomacji jest w stanie wycisnąć już o wiele, wiele więcej, ale to nie jest wcale jedyna silna strona rzeczonego elfa.
Ostatnio zmieniony wt cze 03, 2014 11:57 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Demoon
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1295
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:34 pm

Elficki szlachcic-bawidamek z drygiem do czarnoksięstwa

wt cze 03, 2014 7:43 pm

Paladyn jako taki nie zgadza się z charakterem Warlocka, ale paladyn of tyranny/slaughter? Któryś z nich był nędzny, za to ten drugi był spoko. Szkoda że nie ma divine :)

PS: Ewentualny miks z łotrem mógłby zaowocować fajną prestiżówką - Spellwarp Sniper.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości