Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lis 19, 2006 6:01 pm

Renald pisze:
Amnezjuszu: Dlaczego w Spisie zmieniasz przydomki i nazwy własne z tych oficjalnych Polskich na Angielskie? Mam na myśli choćby Dove Falconhand, która w polskim przekładzie brzmi przecież Sokoloręka. Tak samo się ma z Kartakiem Spellseer. Jest to przecież Kartak Czarowidzący. Sylune of Shadowdale – Sylune z Cienistej Doliny.
Dodatkowo: Sylune nie jest duchem, tylko przedstawicielką rodzaju dobrych Zjaw, nazwanym Widmem Harfisty. Stworzenia te są opisane w Potworach Faerunu.

Bo nie lubię polskich tłumaczeń (nie lubię to mało powiedziane ;)) choć jeśli więcej głosów będzie za tym by zachować polskie tłumaczenie to będę takowego używał.
Co do Sylune to zaraz wprowadzę zmianę :)
@ iron_master mam nadzieję, że wybaczysz mi pewne zmiany w opisie postaci z Bractwa Krakena (nazwa moja - Społeczność po prostu mi nie odpowiada :P).
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz lis 19, 2006 6:16 pm

amnezjusz pisze:
@ iron_master mam nadzieję, że wybaczysz mi pewne zmiany w opisie postaci z Bractwa Krakena

Nie ma sprawy ;)
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

ndz lis 19, 2006 9:44 pm

amnezjusz pisze:
BTW Jak na razie możliwe jest jeszcze dodawanie wszystkich podanych przez Was opisów (oraz moich własnych) choć nie wiem ile jeszcze główny post wytrzyma :P Czy wie ktoś w ogóle jaka jest "maksymalna pojemność" jednego posta?


Tak na moje oko post zbliża się do pojemności krytycznej :wink:

Muszę przyznać, że powstająca encyklopedia epików wygląda bardzo imponująco. Naprawdę wielkie słowa uznania dla wszystkich. Już teraz wartość informacyjna tego tematu jest przeogromna :)

Wrócę jeszcze do wcześniejszej wypowiedzi Radnona w sprawie datacji. Zgadzam się, że powinniśmy ustalić konkretną obowiązującą datę, która pozwoli na uniknięcie niejasności. Bo na razie każdy przypadek, gdy ktoś zaginął/umarł itp. jest rozpatrywany oddzielnie. A jak to ustalimy konkretnie, to będzie o wiele łatwiej i bardziej profesjonalnie :wink: Oczywiście ostateczna decyzja należy do amnezjusza.
Ze swojej strony proponuję trzymać się timeline`u podręcznikowego. Czyli np. teraz mamy bliżej nieokreślony moment w 1374 roku. Wydarzenia z Blackstaffa nie zostały opisane w sourcebooku, więc ich jeszcze nie bierzemy pod uwagę. Za to wszystkie wydarzenia do 1373 (czyli np. śmierć Melegaunta) oraz te z 1374, które zostały już opisane w jakimś dodatku, się łapią. Dzięki temu unikniemy spoilerów z najnowszych książek i łatwo będzie można listę aktualizować, gdy w kolejnych dodatkach będą opisywane wydarzenia książkowe. Oczywiście gdy oficjalny timeline Krain przesunie się na rok 1375 wszystkie wydarzenia z 1374 wchodzą na listę bez względu na to czy zostały wspomniane w jakimś podręczniku czy nie. Co Wy na to?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz lis 19, 2006 9:51 pm

Jeśli chodzi o pęczniejący post główny to proponuje aby jakiś miły pan moderator rozdzielił go na dwa (o ile to możliwe): w pierwszym byłyby "zwykłe" postacie, a w drugim lista smoków.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lis 19, 2006 10:10 pm

iron_master pisze:
Jeśli chodzi o pęczniejący post główny to proponuje aby jakiś miły pan moderator rozdzielił go na dwa (o ile to możliwe): w pierwszym byłyby "zwykłe" postacie, a w drugim lista smoków.

Nie ma obawy, jeśli już nic nie będzie można zmieścić w poście nr 1 otworze nowy temat i wkleję tam smoki oraz postaci "nieokreślone" ;)
@ lendir Wydaje mi się, że Twój pomysł jest dobry i chyba najbardziej odpowiedni, więc jeśli chodzi o moje zdanie to ja jestem za pomysłem Lendira:)
Lendir pisze:
Muszę przyznać, że powstająca encyklopedia epików wygląda bardzo imponująco. Naprawdę wielkie słowa uznania dla wszystkich. Już teraz wartość informacyjna tego tematu jest przeogromna Smile

A nie mamy opracowanej nawet połowy z postaci się na niej znajdujących :P

BTW Dodaje właśnie postacie z Power of Faerun i jeśli ktoś wyłapie jakieś błędy/nielogiczności, niech da znać :)
Dabron Sashenstar - człowiek mężczyzna tropiciel 10/wojownik 8/książę kupców 5. - Arystokrata z Wrót Baldura, znany z "odkrycia" królestwa Sossal z którym nawiązał kontakty handlowe. W roku 1360 zaginął i jak się okazało 12 lat spędził z Tuiganami (najpierw jako niewolnik, później jako pełnoprawny członek plemienia które go porwało). Po powrocie w roku 1372 rozpoczął starania na rzecz przejęcia rodzinnego majątku. Źródło: Power of Faerun.
Daelegoth Orndeir - elita genasi ognia kapłan 10/władca słońca 10/ewangelista 5. - W prostej linii pochodzi od genami będących pierwszymi klerykami Amaunatora. Teraz sam służy kościołowi Lathandera, choć ostatnimi czasy jego działania związane z głoszeniem Herezji Wschodzącego Słońca mówiących o ponownym przyjściu Amaunatora i odejściu Lathandera skupiły na nim uwagę trójki Przywódców Kościoła Pana Poranka, którzy SA nawet gotowi rzucić na niego ekskomunikę. Warto tutaj wspomnieć o tym, że wsławił się on również pokonaniem jednego z książąt Pomroków Brennus Tanthula w czasie gdy ten przeszukiwał ruiny miasta Karse w Wysokim Lesie. Źródło: Power of Faerun.
Krakosh - mężczyzna burzowy gigant zaklinacz 10. - Jeden z poruczników Żelaznego Tronu. Wierny i oddany Sfenie, która za pomocą geasu zmusiła go do bezwzględnego posłuszeństwa. To on jest odpowiedzialny za "wciągnięcie" do organizacji, Maready'ego. Ostatnimi czasy stosunki miedzy dwoma porucznikami znacznie się pogorszyły a jednym z powodów było zniknięcie Sfeny oraz ujawnienie jej czarciego pochodzenia. Źródło: Power of Faerun, Cloak and Dagger.
Thauna Maskalar, Wysoka Kapłanka Sune - człowiek kobieta kapłan 11 [Sune]/heartwarden [Sune] 10. - Przywódczyni świątyni Sune w mieście Daerlun, która de facto jest starsza niż samo miasto. Źródło: Power of Faerun.
Xulla - rozwinięty [25 KW] pół-illithid beholder. - Jest on jednym z trójki przywódców Świątyni w Niebie [Temple in Sky], połączonej portalami z Płonącą Wieżą, przyczółkiem Cytadeli Kruka, położonym na południowym krańcu Granicznego Lasu. Źródło: Power of Faerun.

Znalazłem również (całkiem przypadkowo) kolejną osobę dziś nieżyjącą:
Rhodea Firehair – człowiek kobieta wywoływacz 18/halruaan elder 3. - Zginęła w roku 1372 więc...wypada :P
 
Zarrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: sob mar 26, 2005 11:52 pm

pn lis 20, 2006 9:13 am

Mam taką uwagę do tego spisu-przydąłoby się, żeby potem obok niego powstał słowniczek nietórych pojęć, bo jak widać, epiki często-gęsto mają poziomy w jakiś dziwacznych klasach, a nie wszyscy znają angielski i mają dostęp do odpowiednich materiałów.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

pn lis 20, 2006 11:22 am

Kolejna grupa smoków :)

Behrshimmer - samica jaszczur szmaragdowy.
Przyjaciółka Dove Falconhand. Gotowa ochronić Dove lub kogokolwiek kto przyjdzie do niej w jej imieniu. Jej leże znajduje się w Górach Potoku Giganta. Źródło: Seven Sisters.

Calathanorgoth, "The Old One" - samica jaszczur czarny, drakolicz.
Przywódczyni rodziny czarnych smoków z Wysokiego Wrzosowiska. Mieszkają w ruinach Orogoth lub pobliskim kompleksie jaskiń. Źródło: Cult of the Dragon, Elminster's Ecologies: The High Moor, Serpent Kingdoms.

Charvekkanathor, "The Scarlet", "Charvek" - samiec jaszczur czerwony.
Mieszka w opuszczonym krasnoludzkim mieście Rrinnoroth, położonym na wysokim płaskowyżu w południowo-zachodniej części Szczytów Kuldin w Górach Omlarandin w Tethyrze. Do tego miejsca można się dostać tylko przez zablokowane krasnoludzkie jaskinie Głębokiego Shanataru. Charvek i Balagos to najstarsze smoki w okolicy i walczą ze sobą o te terytorium (chociaż od stu lat panuje rozejm). Źródło: Calimport, Lands of Intrigue: Tethyr.

Daurgothoth, "The Creeping Doom" - samiec wielki jaszczur czarny, drakolicz, czarodziej 20/arcymag 5.
Jeden z najpotężniejszych smoków Faerunu. Jest zaangażowany w wiele ciemnych interesów w miastach Wybrzeża Mieczy i Północy. Rozwija inne formy broni oddechowej - w szczególności stara się wprowadzić swoje zaklęcia w tą formę atatku. Jego leże znajduje się w opuszczonym gnomim mieście Dolblunde na północny-wschód od Waterdeep. Gromadzi skarby i wiedzę magiczną często wynajmując magów i drużyny poszukiwaczy przygód pod przykrywką szlachcica z Waterdeep. Jest jednym z przywódców Kultu Smoka. Źródło: Dragon #234, Cult of the Dragon.

Deszeldaryndun Silverwing, "The Guardian Worm of Everlund", "The Kindly Dragon" - samiec jaszczur srebrny.
Bardzo często pomaga humanoidom. Jest przyjacielem Alustriel. Większość czasu spędza w ludzkiej postaci. Może być drwalem w lesie, bardem w karczmie a nawet przyjmuje postać Khelbena czy Elminstera - i zawsze świetnie mu to wychodzi. Jego leże znajduje się w Dryfujących Górach (Floating Mountains) w Księżycowym Lesie, gdzie żyje wraz ze swoją ukochaną - Valamaradace. Podczas niedawnego Szału Smoków, para rzuciła się na siebie i tylko interwencja Alustriel zapobiegła nieszczęściu. Oba smoki z wdzięczności obiecały swoją pomoc w obronie Srernych Marchii. Źródło: Dragon #236.

Dretchroyaster, "The Monarch Reborn" - samiec jaszczur zielony, drakolicz.
Dopiero niedawno przemieniony w drakolicza (1365). Dobrze znany w Dolinach ze względu na swoje niszczycielskie ataki. Ma swoje leże na wschód od Myth Drannor i na południe od Hillsfar w miejscu zwanym Monarch`s Fall Glade. W jego pieczarze znajdują się resztki elfiego spelljammera. Dretch planuje przemienić swoje ciało w pojazd spelljammerowy, jednakże na chwilę obecną brakuje mu wymaganego hełmu. Źródło: Draconomicon(1e), Cult of the Dragon.

Elaacrimalicros - samiec antyczny zielony.
Jeden z najstarszych smoków Wysokiego Lasu. Jego leże znajduje się w najwyższych szczytach Gwiezdnych Gór. Zazwyczaj śpi przez dekady. Aarakokry są jego śmiertelnym wrogiem po tym jak zniszczył kolonię ponad 120 tych osobników w Gwiezdnych Górach. Źródło: Zapomnanie Krainy: Opis Świata, Potwory Faerunu, The North: The Wilderness.

Eldenser, "The Worm Who Hides in Blades" - samiec wielki jaszczur ametystowy.
Jeden z najstarszych smoków Faerunu. Dawno temu Eldenser znalazł sposób na opuszczenie swojego zniszczonego czasem ciała przebywającego w zabezpieczonej krypcie w Waterdeep i przeniesienie swojej jaźni do dowolnego metalowego ostrza. Przebywając w klingach jest w stanie w pełni komunikować się z otoczeniem. Zazwyczaj woli cicho obserwować świat, jednak gdy jest zmuszony do walki - zrobi to. Jest sojusznikiem Simbul, Sylune i Dove, która czasami używa broni z Eldenserem, w czasie trudniejszych bitew. Eldenser stara się podążać Drogą Ossavitora - smoczym rytuałem, którego celem jest uzyskanie nieśmiertelności. Niedawny Szał Smoków przeczekał na Planie Żywiołu Ziemi. Źródło: Dragon #237, Zapomniane Krainy: Opis Świata.

Esmerandanna - samica wielki jaszczur szmaragdowy.
Żyje w kraterze wulkanicznym w północno-zachodniej części Płomiennych Szczytów w Chult. Jest zainteresowana zwyczajami i historią dzikich krasnoludów. Przyjaźni się z kapłanami Tharda i pilnuje skarbów krasnoludów. Dzikie krasnoludy nazywają ją Córką Tharda. Źródło: Demihuman Deities.

Felgolos, "The Flying Misfortune" - samiec małoletni spiżowy, zaklinacz 14.
Najmłodszy wśród najpotężniejszych. Bardzo ciekawski i dobrotliwy smok, który wiele razy cudem uniknął śmierci (niektórzy uważają wręcz, że sama Tymora nad nim czuwa, inni mówią, że jest dzieckiem Akadi a jeszcze inni, że jest awatarem "śpiącego boga"). Pakuje się często w największe niebezpieczeństwa, bywał ciężko ranny, ale zawsze wracał do zdrowia i kontynuował swój niebezpieczny i pełny groźnych wypadków tryb życia. Stara się zapominać o swoich porażkach niż szukać zemsty na tych, którzy go zranili. Felgolos nie ma swojego leża, a raczej całą grupę kryjówek, w których trzyma co cenniejsze rzeczy. Ma wielki talent magiczny, niespotykany u swoich rówieśników. Podczas niedawnego Szału Smoków walczył z Kultem Smoka na wschodzie. Samego szału uniknął dzięki kombinacji zaklęć i swojego wrodzonego szczęścia. Źródło: Dragon #238, Srebrne Marchie.

Aurgloroasa, "The Sibilant Shade" - do tej smoczycy koniecznie trzeba jeszcze dopisać, że jest jednym z przywódców Kultu Smoka.
 
Awatar użytkownika
Nelix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 426
Rejestracja: pt gru 09, 2005 8:30 am

pn lis 20, 2006 5:08 pm

latharast napisał:
Najwięcej błędów merytoycznych znajduje się w opisach Renalda. Nie chce mi się ich wymieniać, ale patrząc choćby na opis Storm, to znalazłem niejeden.


Człowieku, wskaż mi chociaż jeden, bo jakoś zwrot „nie chce mi się ich wymieniać” nic mi nie mówi. Dodatkowo, taka mała rada: przemądrzając się przyjaciół nie znajdziesz. A wymądrzając się i popierając swoje marne mądrości takim jak powyżej zdaniami – tym bardziej.


Wybacz, nie miałem czasu, chciałem później dopisać.
Nie wymądrzam się ;), więc nie ma sensu mnie atakować. Napisałem tylko prawdę.

Ten wielce zarozumiały, skrupulatny i co gorsza, egzystujący już ponad dwieście lat licz
brakuje tu: od dwustu lat jako licz

W chwili obecnej zupełnie już stracił rozum a wraz z nim własną poczytalność
jest takim samym szaleńcem jakim od dawna był

Przywódczyni Harfiarzy
od dawna nie jest przywódczynią, ma po prostu wśród nich duże poważanie

Zamieszkuje Cienistą Dolinę, w której sprawuje rządy władczyni o wielkim sercu
nie sprawuje tam rządów

Małe błędy, ale ważne dla całości. Reszta naszych recenzentów nie popełniała prawie żadnych, a przynajmniej ja czytając na szybko, żadnych nie wyłapałem. Więc, analogicznie, ty popełniłeś ich najwięcej. Nie miej mi tego za złe. Ogólnie twoje opisy są dobre, ale takie błędy naprawdę są ważne.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

wt lis 21, 2006 9:31 am

Pozwolę sobie na usprawiedliwienie się z tej lekko niewygodnej sytuacji: Przeszukując historię Storm, zawartą w Opisie Świata Zapomnianych Krain, do sporządzenia opisu, natknąłem się na takież oto zdanie.
Autor Opisu Świata Zapomnianych Krain pisze:
Storm to sławna kobieta-bard z Cienistej Doliny, znana z pogodnego charakteru i śmiałych czynów, których dokonała będąc przywódcą Harfiarzy.

Widząc zdanie: „których dokonała będąc przywódcą Harfiarzy” człowiek od razu myśli, że to właśnie ona nim jest [Aktualnie]. Tak samo ma się sytuacja, przy czytaniu dalszej części historii Storm, która opowiada o jej dobroci i pomocy, jaką niesie ludowi Cienistej Doliny. Człowiekowi od razu nasuwa się myśl, że to ona właśnie w niej rządzi. Twoje zarzuty latharast nie są bezpodstawne, aczkolwiek winę za błędy w opisie muszę zrzucić na złą interpretację tekstu. Tak czy tak zgadzam się i przyznaję do błędu.

W kwestii Szass Tama i Halastera masz również rację, choć w tym przypadku jest to wyłącznie moja wina spowodowana zbyt częstym polemizowaniem.
latharast pisze:
Nie chce mi się ich wymieniać, ale patrząc choćby na opis Storm, to znalazłem niejeden.

Racja Znalazłeś nie jeden, tylko dwa ;).

Kończąc wcześniejszą dyskusję, chciałbym zaproponować rozwiązanie, w kwestii zbyt dużej ilości tekstu w jednym poście. Oczywiście pomysł z rozdzieleniem postu na dwie części jest bardzo dobry, aczkolwiek – nie wiem czy technicznie możliwy. Moje rozwiązanie jest takie, aby rozdzielić cały temat na dwa inne. Przykładowo pierwszy nazywał by się Epickie postacie Krain – dyskusja (tu zawarte byłyby wszystkie posty z danymi na temat BN’ów, rozmowy, gratulację itd.) a w drugim z kolei cały spis, czyli faktycznie opisane wszystkie epickie postacie krain. W drugim (w powyższej sytuacji) nie byłoby już problemów, jeśli chodzi o zagospodarowanie miejsca. Spis będzie można rozdzielać na przeróżne sposoby. Choćby na Epickie postacie Krain (w pierwszym Poście), Epickie Smoki (W drugim) i epickie postacie ze starszych edycji (w trzecim). Co Myślicie o takiej metodzie ?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt lis 21, 2006 1:19 pm

Jak widać pomysł Renalda przypadł mi do gustu :) Co sądzicie wyglądzie spisu w stanie obecnym?
BTW
latharast pisze:
W chwili obecnej zupełnie już stracił rozum a wraz z nim własną poczytalność
jest takim samym szaleńcem jakim od dawna był

Zdanie Renalda wcale nie mówi tego, że wczesniej nie był szaleńcem, tylko, że w chwili obecnej jest już ultimate szaleńcem ;)
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

wt lis 21, 2006 1:42 pm

No i bardzo ładnie wszystko wygląda. Nie wiele informacji na temat ych wymienionych postaci to niestety jedyny zgrzyt, lecz nikt się nie dziwi, niewielkiej ilości info, bo ame musiałby napisac 10 postów pod rząd więc i tak ci, którzy skorzystają z tego co jest będą zadowoleni. Pomysł jak wcześniej już mówiłem bardzo dobry i z pewnością przydatny.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

wt lis 21, 2006 2:19 pm

Nie wiem jak to powiedzieć ale w innym temacie Epics of Realms znalazłem kilka nieprawidłowości:


Farseer - człowiek mężczyzna kapłan [Savrasa]

Nie podano poziomu w klasie kapłana.

Eltab - duży przybysz (arcydiabeł)

Czy na pewno ? Eltab jest demonem jak podają Champions of Ruin.
Pozatym nie wyobrażam sobie kolejnego Arcydiabła.

Hamezaar - mężczyzna złoty krasnolud wampir wojownik 7/łowca 3

Chyba Tropiciel powinnien być, chyba, że to inna klasa.

Zgniły Człowiek (Rotting Man) – pół-bies

A nie półczart ? Chyba, że to inny szablon.

Pozatym obecny spis robi ogromne wrażenie, kto by pomyślał, że po Torilu chodzi tylu epików. Gratuluje wszystkim, którzy pomagają w spisie.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt lis 21, 2006 2:48 pm

Vitriol Plugawiciel pisze:
Farseer - człowiek mężczyzna kapłan [Savrasa]

Nie podano poziomu w klasie kapłana.

Tak nie ma :P Poziom kapłana = 10.
Vitriol Plugawiciel pisze:
Eltab - duży przybysz (arcydiabeł)

Czy na pewno ? Eltab jest demonem jak podają Champions of Ruin.
Pozatym nie wyobrażam sobie kolejnego Arcydiabła.

Racja, jest to demon lord :)
Vitriol Plugawiciel pisze:
Hamezaar - mężczyzna złoty krasnolud wampir wojownik 7/łowca 3

Chyba Tropiciel powinnien być, chyba, że to inna klasa.

Tropiciel-łowca who cares ;) I tak każdy wie o co chodzi, jednak zmienię na tłumaczenie oficjalne :)
Vitriol Plugawiciel pisze:
Zgniły Człowiek (Rotting Man) – pół-bies

A nie półczart ? Chyba, że to inny szablon.

Tak, tu mój błąd, jest to oczywiście half-fiend=półczart.

Jeśli lista zawiera jeszcze jakieś błędy (a przy takiej ilości materiału na pewno ;)) to od razu piszcie.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt lis 21, 2006 4:29 pm

Avidna'Deinsynn - rozwinięty [12 kw] aboleth zaklinacz 6/aboleth savant 4.


Ten kolo to się chyba nie łapie do listy...

Arklem Greeth - mężczyzna licz czarodziej 16/arcymag 2


Tego też zdaje się nie miało być.

Filauxerimos - samiec miedziany jaszczur barbarzyńca 8


Tego pana warto by było przenieść na listę smoków :wink:

Gourshnaxt - gouger 22 KW.


A co z nim?Wywalamy w końcu z listy czy zostawiamy?

Amaryth Delbara - kobieta człowiek zaklinacz 14/incantatrix 6 (ze względu na stale działające czary SW spokojnie można podnieść do 21)


j.w. zostawiamy czy wywalamy?

Król Mith Barak [a.ka Mithbarakaz] - samiec srebrny wielki jaszczur.


Tego pana też należy przenieść do listy smoków.

Lord Vanrak Moonstar - mężczyzna elitarny człowiek rycerz śmierci tropiciel 2/kapłan 4 [Shar]/nocna powłoka 10


A ten się czasem nie łapie?Na moje oko nie jest epikiem :wink:

Nexil'Vendyliq - rozwinięty [18 KW] aboleth zaklinacz 6/aboleth savant 5.


Ten na moje oko też się nie łapie.

Renwick "Snowcloak" Caradoon - arcylicz czarodziej 14/mistyczny wyznawca [Tyra] .


Brakuje poziomu mistycznego wyznawcy.

Rhodea Firehair – człowiek kobieta wywoływacz 18/halruaan elder 3.


Miałeś ją amnezjuszu wywailić, because she's dead since 1372 :wink:

Tharcereli - łupieżca umysłu psionik 18.


Raczej psion nie psionik.

No na razie to tyle

:wink:
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt lis 21, 2006 7:15 pm

Cahir pisze:
Cytat:
Avidna'Deinsynn - rozwinięty [12 kw] aboleth zaklinacz 6/aboleth savant 4.


Ten kolo to się chyba nie łapie do listy...

Rajt.
Cahir pisze:
Cytat:
Arklem Greeth - mężczyzna licz czarodziej 16/arcymag 2


Tego też zdaje się nie miało być.

Rajt jeszcze raz.
Cahir pisze:
Cytat:
Filauxerimos - samiec miedziany jaszczur barbarzyńca 8


Tego pana warto by było przenieść na listę smoków Wink

Przeniesiony, dodatkowo nie był on Barbarzyńcą a bardem :)
Cahir pisze:
Cytat:
Gourshnaxt - gouger 22 KW.


A co z nim?Wywalamy w końcu z listy czy zostawiamy?

Out.
Cahir pisze:
Cytat:
Król Mith Barak [a.ka Mithbarakaz] - samiec srebrny wielki jaszczur.


Tego pana też należy przenieść do listy smoków.

Przeniesiony.
Cahir pisze:
Cytat:
Lord Vanrak Moonstar - mężczyzna elitarny człowiek rycerz śmierci tropiciel 2/kapłan 4 [Shar]/nocna powłoka 10


A ten się czasem nie łapie?Na moje oko nie jest epikiem Wink

Rajt jeszcze raz.
Cahir pisze:
Cytat:
Nexil'Vendyliq - rozwinięty [18 KW] aboleth zaklinacz 6/aboleth savant 5.


Ten na moje oko też się nie łapie.

Tu nie jestem pewien. Aboleth (8KW=SW7) rozwinięty o 10KW +11KW za klasy więc czy aby na pewno się nie łapie?
Cahir pisze:
Cytat:
Renwick "Snowcloak" Caradoon - arcylicz czarodziej 14/mistyczny wyznawca [Tyra] .


Brakuje poziomu mistycznego wyznawcy.

Ano właśnie...jaki ma on poziom :P
Cahir pisze:
Cytat:
Rhodea Firehair – człowiek kobieta wywoływacz 18/halruaan elder 3.


Miałeś ją amnezjuszu wywailić, because she's dead since 1372 Wink

Tej pani tez juz nie ma na liście :)
Cahir pisze:
Cytat:
Tharcereli - łupieżca umysłu psionik 18.


Raczej psion nie psionik.

Racja.

No to na razie wszystko. Usunąłem jeszcze chyba jedną postać, jeszcze kilka smoków się zagubiło/dublowało.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt lis 21, 2006 9:28 pm

Przez pewien czas nie było mnie w tym temacie więc najpierw skrótowo kilka spraw technicznych:
Ustalenie daty na rok 1374 (czyli zgodnie z obecnym timelinem) oraz dodanie cenzusu podręcznikowego (dla najnowszych danych) uważam za bardzo dobry. Jestem jak najbardziej za i popieram w tym wypadku Lendira.
Podzielenie tematu oraz wydzielenie listy do drugiego to także bardzo dobry pomysł. Koncepcja Renalda była najlepsza z dotychczas proponowanych i cieszę się, że weszła w życie. Brawa dla pomysłodawcy rozwiązania problemu miejsca.
Jeśli chodzi o szukanie niejasności na liście oraz postaci jakie tam są a jakie znaleźć się nie powinny to byłem za pozostawieniem tej sprawy do zakończenia prac. Pozwoliłoby to zająć się stroną merytoryczną i nie wprowadzało chaosu ale w sumie robienie tego na bieżąco też nie jest w sumie złe. Przy okazji jedna drobna uwaga. Przy postaciach na liście nie ma podanych charakterów, nie jest to w sumie nic ważnego ale warto dla czytelności dodać to rozpisek (bo nie zawsze wynika z opisu).

Czas przejść jednak do rzeczy czyli kilku kolejnych postaci z listy:
Ilcanorr z Luthcheq (NZ mężczyzna człowiek czarodziej 20/arcymag 1/epik 2) - emerytowany czarodziej i rezydent w mieście Oparl (stolicy Bedorn) w Granicznych Królestwach. Schronił się tutaj aby uciec od ciągłąch walk z rywalami. Jest de facto rzeczywistym, nieoficjalnym władcą miasta. Nie obchodzą go jednak zbytnio przyziemne problemy społeczne. Mistrz tworzenia golemów oraz panowania nad różnego rodzaju stworami (głównie gargulcami), które często sprzedaje bogatym mieszkańcom. Źródło: http://www.wizards.com/dnd
Danchilaer Szalony Mag (PN mężczyzna człowiek czarodziej 21/zaklinacz 6/archiwista 5) - tajemniczy halruaański czarodziej, który osiadł w Granicznych Królestwach 400 lat temu. Ponoć najpotężniejszy mag w rejonie. Wokół jego wieży powstało miasto Dapplegate, którego jest nominalnym władcą (i tylko nominalnym). Nie obchodzą go żadne sprawy zewnętrzne a wielu uważa, że stary czarodziej nie żyje. Nie jest to jednak prawdą ponieważ raz w roku mag ten objawia się jakiejś grupie poszukiwaczy przygód i daje jej określone zadanie za wykonanie, którego mogą otrzymać wspaniałe magiczne przedmioty. Nikt jednak nie wie jaki system stosuje ów tajemniczy jegomość. Źródło: http://www.wizards.com/dnd
Haeronth Blaedaerer (CN mężczyzna człowiek wojownik 9/łotrzyk 7/uliczny wojownik 5) - znany jako "Jednooki pies" rzecznik oraz jeden z liderów "Martwych Hełmów z Dunbridges", grypu najemników, poszukiwaczy przygód i różnych awanturników mieszkających w Dunbridges. Człowiek jowialny i gadatliwy. Nosi przy sobie magiczną opaskę na oko (działającą jak pierścień spadających gwiazd), której mocy jednak nie zna. Źródło: http://www.wizards.com/dnd
Amarak (PZ (?) mężczyzna człowiek czarodziej 23) - stosunkowo mało znany netherilski czarodziej, który znany jest przede wszystkim ze stworzenia najeżonej pułapkami Krypty Śmierci (Tomb of Dead), znanej też jako Zaginiony grobowiec Amaraka, znajdującej się w Górach Nether dokładnie 15 mil na północ od Twierdzy Piekielna Brama. Miejsce to miało być bezpiecznym azylem maga okazało się jednak jego więzieniem, którego po zakończeniu prac nigdy nie opuścił. Miejsce to ponoć jest prawdziwym skarbcem magicznych przedmiotów, po które wystarczy siegnąć (i ujść z życiem). Chodzą jednak słuchy, że przetrwał wypadek i wciąż przemierza korytarze swojej dawnej siedziby. Źródło: WE do Races of Faerun.
Amyrisu (CZ mężczyzna półczart/półniewidzialny łowca łotrzyk 8/skrytobójca 3) - ostatni i najpotężniejszy strażnik grobowca Amaraka łączący zdolności rasowe i czarcie cechy. Tajemnicza istota o nieznanym pochodzeniu ale ogromnej sile. Możliwe, że jego dzieje sięgają warstw Otchłani. Nikt nie wie tego jednak na pewno bo mało kto zdołał opuścić żywy komnaty, których ów stwór strzeże. Źródło: WE do Races of Faerun.
Sofra (NZ kobieta drow łotrzyk 9/tancerz cienii 7/skrytobójca 3) - obecny przywódca organizacji Affiliated Merchants of the Underdark. Przestępczej gildii o dość szerokim zakresie działania i siedzibą w Lightless Lands. Liczy ona ponad 6000 członków co sprawia, że jest liczącą się siłą nawet jak na warunki Podmroku. Sama Sofra przejęła władzę niedawno eliminując poprzedniego przywódcę. Uchodzi za dobrego organizatora choć długość jej kariery zależy od tego jak szybko upora się z rosnącą opozycją w szeregach swojej grupy. Źródło: WE do Underdark.

Na razie to tyle. Kolejne postacie pojawią się w najbliższym czasie.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt lis 21, 2006 11:48 pm

Tu nie jestem pewien. Aboleth (8KW=SW7) rozwinięty o 10KW +11KW za klasy więc czy aby na pewno się nie łapie?


Więc według mnie jest tak: Aboleth o 8KW =SW 7 (true). KW z klas = 11, czyli również z tego tytułu SW = 11 (true). Na razie mamy więc SW 18. Zwiększenie KW aboletha o 50% powoduje zwiększenie SW o 1, zaś podwojenie KW zwiększenie SW o 2 (według Księgi Potworów). Tak więc przy KW 16 miałby SW 20, zaś przy KW 20 miałby SW 21. W tym wypadku wychodzi dokładnie pomiędzy SW 20 i 21, a skoro przyjęliśmy, że dodajemy do listy postacie o SW 21 i większej to jednak się nie łapie :razz:

Renwick "Snowcloak" Caradoon - mężczyzna arcylicz [rozwinięty człowiek Illuskanin] czarodziej 14/mistyczny wyznawca 5 [Tyra]

Pełna rozpiska tego pana.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

śr lis 22, 2006 12:39 am

KOlejna porcja NPC (tym razem z 2. ed), którzy byliby zapewne epikami w 3/3.5 ed. Zaznaczam, że nie mam pojęcia czy te postacie nadal żyją...

Radoc - mężczyzna człowiek kapłan 20 [Tangg]/czarodziej 25
Pringle - mężczyzna człowiek [Netherilczyk] kapłan 22
Shastin - kobieta człowiek kapłan 22 [Mystryl/Mystra]
Friar Dugald - mężczyzna człowiek kapłan 22 [Dionysus]
Bloenin - meżczyzna człowiek kapłan 24 [Gond]
Lady Tharaundar Olehm - kobieta człowiek kapłan 24 [Waukeen]
Fries - mężczyzna człowiek [Netherilczyk] kapłan 26
Cujas - meżczyzna człowiek [Netherilczyk] kapłan 27
Thydrimm Yvarrg Bearkiller - mężczyzna człowiek wojownik 21
Rualadeen - mężczyzna człowiek wojownik 21
Luthais Ammath - mężczyzna księżycowy elf wojownik 21
Raithspur - mężczyzna człowiek wojownik 21
Garynnon Ongluth - mężczyzna księżycowy elf wojownik 23
Eltargrim Irithyl - mężczyzna złoty elf wojownik 25/czarodziej 19
Abordabe - mężczyzna człowiek wojownik 30
Sadalymm Moonglamaer - mężczyzna leśny elf tropiciel 21
Cluym Oakstaff - meżczyzna leśny elf tropiciel 21
Olwyn Forest-Friend - mężczyzna człowiek tropiciel 21
Dathlue Mistwinter, "Lady Steel" - kobieta księżycowy elf tropiciel 22
Pollae "Swiftsprint" - kobieta leśny elf tropiciel 22
Cat One-Eye - kobieta pólelf łotrzyk 21
Tarkos Ree - mężczyzna człowiek łotrzyk 24
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr lis 22, 2006 8:27 am

Cahir pisze:
Dathlue Mistwinter, "Lady Steel" - kobieta księżycowy elf tropiciel 22


Cahir pisze:
Eltargrim Irithyl - mężczyzna złoty elf wojownik 25/czarodziej 19


To już z 700 lat jak nieżyją :razz:

EDIT. Skoro już wiadomo o śmierci Khelbena, to mam pewną ciekawostkę. W nagrodę(?) za swoje zasługi względem elfów Khelben odszedł do ARvandoru, anie do SErca Dweomeru.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

śr lis 22, 2006 10:21 am

Cahir - imponujące tempo :)

Dobry pomysł z rozdzieleniem tematów. Amnezjuszu, mógłbyś jeszcze dodać na samej górze pierwszego postu datację i będzie super :)

Cahir pisze:
Abordabe - mężczyzna człowiek wojownik 30


Ten pan niestety odpada. W 3 edycji w ogóle zrezygnowano z jego istnienia i zastąpiono jakimś burakiem :razz:

Cahir pisze:
Więc według mnie jest tak: Aboleth o 8KW =SW 7 (true). KW z klas = 11, czyli również z tego tytułu SW = 11 (true). Na razie mamy więc SW 18. Zwiększenie KW aboletha o 50% powoduje zwiększenie SW o 1, zaś podwojenie KW zwiększenie SW o 2 (według Księgi Potworów). Tak więc przy KW 16 miałby SW 20, zaś przy KW 20 miałby SW 21. W tym wypadku wychodzi dokładnie pomiędzy SW 20 i 21, a skoro przyjęliśmy, że dodajemy do listy postacie o SW 21 i większej to jednak się nie łapie :razz:


IMHO to idzie tak (na podstawie srd):
Aboleth (SW=7), rozwinięty o 10KW (SW+2 i +1 za zwiększenie rozmiaru, czyli łącznie +3), 11 poziomów w klasach (obie klasy są associated, więc SW+11). Wychodzi SW 21. Czyli się łapie :wink:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lis 22, 2006 12:17 pm

Cahir naprawdę spore dawki nowych materiałów. Przyznaję, że jestem pod wrażeniem, choć trzeba zrobić tutaj jeszcze weryfikację pewną. Na przykład na temat Radoca wspominałem już kilka stron temu i mimo, że postać ta obecnie nie przebywa w Krainach to chyba można ją dodać. Jeśli chodzi o pozostałe to pewnie co najmniej kilka z nich wciąż żyje a co za tym idzie łapie się na spis.

Poza tym mam dwie prośby. Amnezjuszu mógłbyś dodać do listy osoby podane przeze mnie na 3 i 4 stronie tematu? Dokładnie mam na myśli te osoby:
Z drugiej edycji:
Chardath Spulzeer - CZ mężczyzna człowiek wojownik 8/czarodziej 20
Mellomir z Arabel - PN mężczyzna człowiek czarodziej 27
Tongreth z Marsember - PN mężczyzna człowiek przywoływacz 21
Kinondra - PZ kobieta ognisty gigant kapłan 7/czarodziej 3
Elrem Mądry - CD mężczyzna great worm szaman 20
Radoc Jedyny - PZ mężczyzna człowiek kapłan 20 (Tangg)/czarodziej 25
Alastra Hathwinter "Płaszcz nocy" - CD kobieta człowiek czarodziej 21
Old Mag - PN kobieta człowiek czarodziej 21
Amelior Amanitas - CD mężczyzna człowiek czarodziej 21
Pilot Demitrick z Targos - ND mężczyzna człowiek wojownik 13/tropiciel 13

Z trzeciej edycji:
Histokle Rireetha - mężczyzna demilicz (dawniej człowiek)
Faelrae - CD kobieta człowiek (naprawdę smok pieśni) czarodziej 16
Ilden - PD mężczyzna człowiek (naprawdę srebrny smok) czarodziej 16/arcymag 2

Z moich informacji wynika, że nie doczekali się oni nowych rozpisek a jednocześnie źródła wskazują na to, iż cały czas żyją.

Druga rzecz to opis Quentel, do którego wkradł się pewien błąd z mojej strony (wyszło, że jest ona córką a nie siostrą Triel). Swoją notkę już poprawiłem (i nieco wzbogaciłem) ale gdybyś mógł poprawić informację na liście byłbym wdzięczny.
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 12:26 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

śr lis 22, 2006 12:26 pm

Radnon pisze:
Faelrae - CD kobieta człowiek (naprawdę smok pieśni) czarodziej 16
Ilden - PD mężczyzna człowiek (naprawdę srebrny smok) czarodziej 16/arcymag 2


Wygląda na to, że obu tym smokom zabrano poziomy w klasach. Ich SW spadła przez to do 16.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lis 22, 2006 12:37 pm

Lendir pisze:
Wygląda na to, że obu tym smokom zabrano poziomy w klasach. Ich SW spadła przez to do 16.

Szczerze mówiąc to nie jestem pewien. Podane przeze mnie poziomy (i całe rozpiski) pochodzą z dość świeżego artykułu na stronie Wizardów. Dokładnie opisu jednego z Granicznych Królestw. Wychodzi więc na to, że są one dość akualne.
Poza tym z tego co mi wiadomo to smok (srebrny i pieśni) mający 16 lub 18 poziomów w klasach jest już epicki.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

śr lis 22, 2006 1:11 pm

Bez wątpienia smoki z taką ilością poziomów są epickie. Heh, sprawdziłem ten artykuł i mamy tutaj dość dziwną sytuację.
Smoki te występują na oficjalnej liście smoków i ich rozpiski wyglądają tak:
Faelrae Garthammus - female mature adult song, Lair - Hawkgarth, Border Kingdoms, CR 16.
Ilden Garthammus - male mature adult song, Lair - Hawkgarth, Border Kingdoms, CR 16.

Wg artykułu na stronie Wizardów nie dość, że mają jeszcze wysokie poziomy to do tego Ilden jest srebrnym smokiem (trochę podejrzane, to małżeństwo i do tego przebywają w formie ludzkiej co jest typowe dla smoków pieśni). Nie mam pojęcia, które źródło ma wartość nadrzędną :?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4466
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr lis 22, 2006 1:28 pm

To rzeczywiście jest dość dziwna sytuacja ale stawiałbym na zastosowanie zasady, że nowsze materiały wypierają starsze w razie sprzeczności. Poza tym autorem artykułów dotyczących Granicznych Królestw jest Ed Greenwood więc, według mnie, można uznać to źródło za bardziej aktualne a smoki dodać do listy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr lis 22, 2006 1:45 pm

Człowiek wyjdzie sobie na trzy godziny wykładów a tu mu masę nowych informacji wrzucają :P

Oki, trza zobaczyć co my tu mamy:
@ Cahir
Cahir pisze:
Radoc - mężczyzna człowiek kapłan 20 [Tangg]/czarodziej 25

Radoca już od 20 lat w Krainach nie ma, ale jak to The One, raz znika, raz się pojawia, dlatego nie można wykluczyć że wróci z podróży po planach. Tak więc bierzemy go na listę (prawdę mówiąc myślałem, że już na niej jest :P).
Cahir pisze:
Shastin - kobieta człowiek kapłan 22 [Mystryl/Mystra]

AFAIK she is dead.
Cahir pisze:
Bloenin - meżczyzna człowiek kapłan 24 [Gond]

Jest już na liście :)
Co do reszty to nie mam pojęcia, więc dodam ich :P
@ Lendir
Lendir pisze:
Amnezjuszu, mógłbyś jeszcze dodać na samej górze pierwszego postu datację i będzie super Smile

Już się robi.
@ Kymil
Kymil Nimesin pisze:
Skoro już wiadomo o śmierci Khelbena, to mam pewną ciekawostkę. W nagrodę(?) za swoje zasługi względem elfów Khelben odszedł do ARvandoru, anie do SErca Dweomeru.

Świetna wiadomość :)
@ Radnon
Wybacz, że nie dodałem tamtych postaci, jakoś musieli mi umknąć ;) Zaraz dodam ich jak i nowe opisy podane przez Ciebie :)
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

śr lis 22, 2006 2:33 pm

MHO to idzie tak (na podstawie srd):
Aboleth (SW=7), rozwinięty o 10KW (SW+2 i +1 za zwiększenie rozmiaru, czyli łącznie +3), 11 poziomów w klasach (obie klasy są associated, więc SW+11). Wychodzi SW 21. Czyli się łapie


True, zapomniałem o +1SW za zmianę rozmiaru :razz: W takim razie zdaje się, że jednak się łapie :spoko:
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

śr lis 22, 2006 4:38 pm

Oki kolejna porcja 2. edycyjnych NPC. Jak w poprzednim poście nie mam pojęcia czy one żyją, więc weryfikujcie :wink:

Druth Daern - meżczyzna człowiek licz czarodziej 21: Źródło: Myth Drannor Campaign Guide
Laeroth Runemaster - meżczyzna elf czarodziej 24: Źródło: Elves of Evermeet
Trasaal the Gold Mage - mężczyzna człowiek transmuter 23: Źródło: The Fall of Myth Drannor
Ahrendaaria Echorn - kobieta elf czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Lady Meriel yr Zahyra el Viilam - kobieta człowiek czarodziej 21: Źródło: Empire of the Shining Sea
Cadellin Firehands, Lady's Mage - mężczyzna człowiek czarodziej 24: Źródło: Forgotten Realms: Boxed Set
Kadar el Gehrim - mężczyzna człowiek czarodziej 21: Źródło: Empire of the Shining Sea
Whistlewink - meżczyzna człowiek czarodziej 24(?)
Hodkamset - mężczyzna człowiek nekromanta 22: Źródło: Old Empires
Edyrm Ongluth - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 24: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Hakewill - mężczyzna człowiek czarodziej 22: Źródło: Netheril: Empire of Magic
Saran yn Tulal el Asrim, "The Starskull" - mężczyzna człowiek licz czarodziej 21: Źródło: Empire of the Shining Sea
Namyriitha Alastrarra - kobieta złoty elf czarodziej 24: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Glynnii Llundlar - kobieta złoty elf czarodziej 24: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Kuornos Durothil, "The Starseer" - mężczyzna złoty elf czarodziej 21: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Jalnyfein "The Spider Mage" - mężczyzna drow czarodziej 24
Gylledha Neidre - kobieta złoty elf czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Thibauneu - kobieta człowiek[Netherilczyk] czarodziej 22: Źródło: Netheril: Empire of Magic
Rathiain Hawksong - kobieta księżycowy elf czarodziej 21: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Isimud - mężczyzna człowiek czarodziej 24: Źródło: Old Empires
Entrydal Fflannidan - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 23: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Csharynn Omberdawn - kobieta księżycowy elf czarodziej 21: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Dakhim el Yndhar - mężczyzna człowiek zaklinacz (specjalista) 22
Braerindra, Watchnorn of Castle Cormanthyr - kobieta księżycowy elf baelnorn czarodziej 21: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Irhaal Argentaamn - kobieta księżycowy elf czarodziej 23: Źródło: The Fall of Myth Drannor
Alea Dahast - kobieta złoty elf czarodziej 29: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Eyrynnhv Nimesin - mężczyzna złoty elf czarodziej 23: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Sudryl Aeravansel, Grand Mage of Cormanthyr - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 21: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Arrias - mężczyzna człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29 Źródło: Netheril: Empire of Magic
Phthta Thak - kobieta człowiek czarodziej 24: Źródło: Elminster's Ecologies: The Battle of Bones
Xulbraddon Ahmaer - mężczyzna człowiek przyzywacz 21: Źródło: Forgotten Realms Adventures
Alkindus - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29 Źródło: Netheril: Empire of Magic
Myrddin Ni'Tessine - mężczyzna złoty elf czarodziej 24: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Shyael Ildacer - kobieta księżycowy elf czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Naeryndam Alastrarra - mężczyzna złoty elf czarodziej 29: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Gloran Gaellos - mężczyzna człowiek licz czarodziej 22 Źródło: Empire of the Shining Sea
Arconi - mężczyzna człowiek [Netherilczyk] czarodziej 30 Źródło: Netheril: Empire of Magic
Thusk Tharmuil - meżczyzna człowiek czarodziej 24: Źródło: Forgotten Realms Boxed Set
Belair - kobieta człowiek czarodziej 27Źródło: Netheril: Empire of Magic
Luthais Ammath - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 23: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Uschymna Durothil - kobieta księżycowy elf czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Saraenar Thundercrown - kobieta człowiek czarodziej 21
Laummas the Liegelord - mężczyzna człowiek licz czarodziej 22: Źródło: The Fall of Myth Drannor
Burnayete Skyansdanya - mężczyzna człowiek czarodziej 21
Coletti - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29: Źródło: Netheril: Empire of Magic
Leilatha Aunglor - kobieta ksieżycowy elf czarodziej 24: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Thunsroon "Thunderhand" Frostbyrn - mężczyzna człowiek czarodziej 23: Źródło: Forgotten Realms Adventures
Azurax Silverhawk - mężczyzna (rasa ?) czarodziej 23: Źródło: Old Empires
Queltar Thaeloon - mężczyzna człowiek czarodziej 22: Źródło: Volo's Guide to the North
Vom of the Protectorate - mężczyzna człowiek odpychacz 21
Thalynsar - uliitharid licz czarodziej 24: Źródło: Skullport
Klaern Kadelaryn - mężczyzna człowiek czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Sharra of the Invisible Dragon - kobieta człowiek czarodziej 21(?): Źródło: Volo's Guide to Waterdeep
Zikthann of the Six Scepters - mężczyzna człowiek licz czarodziej 21: Źródło: Drizzt's Guide to Underdark
Zucchi - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 33: Źródło: Netheril: Empire of Magic
Puorlas Ammath - kobieta księżycowy elf czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Quintus - meżczyzna człowiek [Netherilczyk] czarodziej 29 Źródło: Netheril: Empire of Magic
Ecaeris Aunglor - kobieta księżcyowy elf czarodziej 22: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Oedachlo - łupieżca umężczyzna klsmysłu czarodziej 23: Źródło: Anauroch
Calimar Arkhenneld - mężczyzna drow zaklinacz (specjalista) 27: Źródło: Drizzt's Guide to Underdark
Khyssoun Ammath - mężczyzna księżycowy elf czarodziej 24: Źródło: Cormanthyr: Empire of Elves
Baden - kobieta człowiek [Netherilczyk] czarodziej 31 Źródło: Netheril: Empire of Magic

EDIT: Dodałem bibliografię do większości NPC.
Ostatnio zmieniony śr lis 22, 2006 11:58 pm przez Cahir, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr lis 22, 2006 7:12 pm

Lol :P Cahirze Jakbyś mógł to podaj chociaż część swoich źródeł, żebyśmy mogli wiedzieć gdzie szukać (mniej więcej) bo w wielu przypadkach same imiona mi nic nie mówią ;)
Na szybko:
Laeroth nie żyje (choć może lepiej napisać doszedł, nie ma go :P),
Kuornos Durothil, "The Starseer" - mężczyzna złoty elf czarodziej 21

Ten pan już chyba jest na liście. Jalnyfein chyba nie żyje, tak samo zresztą jak większość z netherilczyków. Resztę w miarę możliwości sprawdzę :)

Edit. Wielkie dzięki Cahir :)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw lis 23, 2006 6:13 pm

Radziłbym ostrożność w stosunku do elfich postaci przedstwawionych przez Cahira. Część z nich nie żyje, część prawdopodobnie nie żyje, część prawdopodobnie jest już potężniejsza, a część z nich jest WM, także ich levele zdecydowanie podskoczą.

Cahir pisze:
Laeroth Runemaster - meżczyzna elf czarodziej 24: Źródło: Elves of Evermeet


I tak na przykład ten pan nie żyje, a jego SW w 3 ed. wynosiło 34, albowiem jest on WM. A więc różnica jest dość spora.

amnezjusz pisze:
Laeroth nie żyje (choć może lepiej napisać doszedł, nie ma go )


W ciągu tych dwóch lat całkowicie rozpłynął się w powietrzu :razz:


Natomiast ze swojej strony chciałbym przeprosić za brak opisów. W ostatnim czasie miałem mnóstwo nauki, a i kłopoty zdrowotne miałem na tyle poważna, że nie miałem okazji ani do rozpisania postaci, ani do skończenia innych prac(Faer Cormiira).
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości