Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw lip 12, 2007 3:08 pm

A czy Vangerdahast w obecnej formie nie powinien znaleźć się na liście?

Nie, Vangi nie jest epikiem.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt lip 24, 2007 7:38 pm

Do listy dodałbym jedynie:
Ras Nsi:mężczyzna Kpn18Ubtao, wybraniec Ubtao.
A z resztą opisał go sam autor tematu (miałem więcej pomysłów lecz okazały się powtórzeniem.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

wt lip 24, 2007 8:03 pm

A ja bym go nie dodał, gdyż epikiem jest wg. nieoficjalnej rozpiski amnejusza. Oficjalnie nie ma szablonu Wybrańca Ubtao, który daje wg. rzeczonej rozpiski +4SW. Ras Nsi miałby zatem SW 18.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt lip 31, 2007 8:09 am

Melegent Tanthul- PZ mężczyzna pomrok Wsz16/Aci4
Władcy Mroku

Perendra Raslemtar z Tethyru- PN kobieta człowiek Zak20/Acm1+
Opis Świata Zapomnianych Krain

Kurdin- ND mężczyzna Alaghi Dru20+
Potwory Faerunu

Chantin Zurn- PZ kobieta człowiek Zkl19/Czc3
Opis świata Zapomnianych Krain

Strażnicy cienia- 4rozwinięte wielkie jaszczury cienistego smoka.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt lip 31, 2007 12:14 pm

Merlin wszech pisze:
Melegent Tanthul- PZ mężczyzna pomrok Wsz16/Aci4

Ekhm, ten pan już nie żyje na ziemskim padole....
Kurdin- ND mężczyzna Alaghi Dru20+

Merlin wszech pisze:
Perendra Raslemtar z Tethyru- PN kobieta człowiek Zak20/Acm1+

Z czystego lenistwa nie chce mis się zaglądać do poda - co znaczy ten plusik? Czy oni na pewno są epikami?
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt lip 31, 2007 1:02 pm

Po pierwsze myślę ze na liście powinni być wszyscy epiccy bochaterowie ponieważ niektórzy ewentualnie mogli by polec w walce z BG (mam tu na myśli chociażby panią Irae T"sarran). Na liście pełno jest postaci o których istnieją wzmianki- lecz oczywiście "tajemniczo znikneły"...[czyżby Władcy Mroku byli już nieaktualni?]

By mieć chociaż 1poziom w klasie arcymaga w wymaganiach są punkty które mogą spełnić przynajmniej 20poziomowi czarodzieje/zaklinacze. Informacje były wyrywkowe- lecz z tych dostępnych mogę wymienić chociażby obrazek klasy arcymaga z "opisu Zapomnianych Krain"- spójrz na cały podpis... Ten plus oznacza że mają Przynajmniej tyle poziomów.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt lip 31, 2007 3:42 pm

Merlin wszech pisze:
Po pierwsze myślę ze na liście powinni być wszyscy epiccy bochaterowie ponieważ niektórzy ewentualnie mogli by polec w walce z BG (mam tu na myśli chociażby panią Irae T"sarran). Na liście pełno jest postaci o których istnieją wzmianki- lecz oczywiście "tajemniczo znikneły"...[czyżby Władcy Mroku byli już nieaktualni?]

Przeczytaj proszę początek tego tematu i zobacz jakie są kryteria doboru epików, było to już wałkowane. Tutaj powiem tylko, że są to przede wszystkim są postacie, które żyją (lub żyły) do roku 1373/1374 lub takie przy których nie ma dokładnej informacji, że nie żyją. Dlatego na liście jest Khelben, jest Irae (mogła zginąć w przygodzie, ale wcale nie musiała), ale Melegaunta nie ma, ponieważ był kaput już w roku 1372 i jest to wyraźnie powiedziane w powieściach jak i późniejszych podręcznikach. (dla formalności - "Władcy Mroku" byli pisani przed trylogią "Powrót Arcymagów). Gdybyśmy pisali każdego epika w historii to na liście powinna znaleźć się cała masa np. wysokich magów z czasów Wojen Koronnych.

Merlin wszech pisze:
By mieć chociaż 1poziom w klasie arcymaga w wymaganiach są punkty które mogą spełnić przynajmniej 20poziomowi czarodzieje/zaklinacze. Informacje były wyrywkowe- lecz z tych dostępnych mogę wymienić chociażby obrazek klasy arcymaga z "opisu Zapomnianych Krain"- spójrz na cały podpis... Ten plus oznacza że mają Przynajmniej tyle poziomów.

Podobnie jak wyżej, najpierw przeczytaj dokładnie a potem się wypowiadaj, dobrze? Pozwoli nam to uniknąć takich absurdów jak to powyższe zdanie, nie wiem skąd wziąłeś, że arcymagiem może być jedynie postać poziomu 20+, ale jest to dość odległe od prawdy. Żeby nie było wątpliwości wymagania arcymaga z SRD:
SRD 3.5 PL pisze:
Postać, która chce zostać arcymagiem, musi spełnić następujące wymagania.
Umiejętności: Czarostwo 15 rang, Wiedza (tajemna) 15 rang.
Atuty: Skupienie na czarze w dwóch szkołach magii, Skupienie na umiejętności (Czarostwo).
Czary: Zdolność rzucania zaklęć wtajemniczeń 7. poziomu, znajomość czarów poziomu 5. i wyższego z przynajmniej pięciu szkół.

Wydaje mi się, że to nie wymaga już dalszego komentarza.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt lip 31, 2007 3:50 pm

Merlin wszech pisze:
cz z tych dostępnych mogę wymienić chociażby obrazek klasy arcymaga z "opisu Zapomnianych Krain"

Bardzo przepraszam za OT, ale żeby na podstawie obrazka uznać kogoś za epika, hehehehe. Dawno się tak nie uśmiałem. Ale już zupełnie poważnie - popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem. Warto. Może się przydać w przyszłości. :lol:
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

wt lip 31, 2007 4:59 pm

Merlin wszech pisze:
Kurdin- ND mężczyzna Alaghi Dru20+
Potwory Faerunu


Kymil Nimesin pisze:
Z czystego lenistwa nie chce mis się zaglądać do poda - co znaczy ten plusik? Czy oni na pewno są epikami?


O ile czarodziejka z Tethyru rzeczywiście nie ma niczego, co czyniło by ją epikiem, to już Kurdin nim jest na 100% - w MoF jest napisane "Kurdin, druid tej rasy (tzn. Alaghi) na co najmniej 20. poziomie...".

Merlin wszech pisze:
Strażnicy cienia- 4rozwinięte wielkie jaszczury cienistego smoka.


Czy te istoty nie są przypadkiem mieszkańcami Planu Cienia z kosmologii Bliźniaków, niemającej nic wspólnego z FR? Oczywiście, nie mogę wykluczyć, że bogaty w "cieniste" postacie Toril posiada także Strażników Cienia.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

ndz sie 05, 2007 1:54 pm

Ponawiam swoje pytanie: Amnezjuszu, kiedy Twoja lista postaci według SW zostanie scalona z listą Hargrima?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz sie 05, 2007 2:00 pm

Arthas Verley pisze:
Ponawiam swoje pytanie: Amnezjuszu, kiedy Twoja lista postaci według SW zostanie scalona z listą Hargrima?

Ezjuszem nie jestem, ale odpowiedź na to pytanie jest dość prosta - kiedy Ezjusz będzie miał czas i kiedy lista będzie gotowa. Cierpliwości, lista nie ucieknie.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

ndz sie 05, 2007 2:09 pm

Po prostu obawiałem się, że temat został zapomniany. Też myślałem, ze Ezjuszowi brakuje czasu, ale po przejrzeniu między innymi pracy ,,Jotun - krótki słownik języka gigantów"(swoją drogą bardzo fajna), zacząłem się niepokoić.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz sie 05, 2007 2:20 pm

Arthas Verley pisze:
Też myślałem, ze Ezjuszowi brakuje czasu, ale po przejrzeniu między innymi pracy ,,Jotun - krótki słownik języka gigantów"(swoją drogą bardzo fajna), zacząłem się niepokoić.

AFAIR słownik nie jest nowością, dość dawno temu pojawił się na forum. Chyba można go jeszcze gdzieś znaleźć.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz sie 05, 2007 2:21 pm

Po prostu obawiałem się, że temat został zapomniany. Też myślałem, ze Ezjuszowi brakuje czasu, ale po przejrzeniu między innymi pracy ,,Jotun - krótki słownik języka gigantów"(swoją drogą bardzo fajna), zacząłem się niepokoić.

Nie musisz zatem się niepokoić ;) O liście nie zapomniałem, jednak obecnie odstawiłem na bok gdyż obecnie inne sprawy mają u mnie wyższy priorytet. A co do czasu to cóż...również jest to jedną z przyczyn, praca w godzinach w których normalnie 'działam' na forum nie pozwala mi udzielać się tak jak dawniej(ale za kilka tygodni się to zmieni ;)), choć staram się jak mogę.

Edit.
AFAIR słownik nie jest nowością, dość dawno temu pojawił się na forum. Chyba można go jeszcze gdzieś znaleźć.

Tak, choć wersja 'nowsza' została wzbogacona o infomracje fabularne :)
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

ndz sie 05, 2007 2:33 pm

Dziękuję zatem za rozwianie moich obaw i życzę powodzenia w dalszych przedsięwzięciach.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 06, 2007 6:51 pm

Na liście nie znalazłem Sangalora (Sangalor of the Secrets LN illithid cleric 12 [Oghma]), który chyba łapie się wedle zasad?
Jest opisany w Waterdeep
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt sie 07, 2007 3:42 pm

Suldarr'essalar pisze:
Na liście nie znalazłem Sangalora (Sangalor of the Secrets LN illithid cleric 12 [Oghma]), który chyba łapie się wedle zasad?

Chyba nie, Sangalor ma o ile mi się zdaje SW 20 a to jednak za mało (pamiętajmy, że jedyną ulgę wystosowaliśmy tylko względem drowów i ich różnego SW w ed. 3 i 3.5) ;)

BTW Mam trzech nowych epików:
Xrq'nkvzk - NZ avolakia sorcerer 5/flashwarper 9.
Vrk'xqx - CZ avolakia sorcerer 5/pale master 10.
Cavatina (w końcu wiemy jakie ma poziomy ;)) - CD kobieta drow darksong knight 8/cleric 14.

Edit do posta poniżej. Hm, w takim razie Sangalor pozostaje pod obserwacją ;)
Ostatnio zmieniony wt sie 07, 2007 5:37 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt sie 07, 2007 5:34 pm

Nie mam przy sobie podręczników, wiem natomiast, że jego ECL jest bardzo epickie (~26)
 
Awatar użytkownika
Hargrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw paź 12, 2006 6:09 pm

wt sie 07, 2007 10:35 pm

Ezjuszu, a skąd pochodzi informacja o poziomie Cavatiny?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt sie 07, 2007 10:42 pm

Sangalor ma ECL 27, CR 20 i HD 20. Nie jest więc do końca epikiem.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

śr sie 08, 2007 12:07 am

A co w sprawie mojej listy? O strażnikach cienia nie mam praktycznie informacji- arcymaginię mogę odpóścić, lecz Kurdin jak już potwierdzono jest epicki.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr sie 08, 2007 3:02 pm

Ezjuszu, a skąd pochodzi informacja o poziomie Cavatiny?

Z Expedition to Undermountain.
Suldarr'essalar pisze:
Sangalor ma ECL 27, CR 20 i HD 20. Nie jest więc do końca epikiem.

Chyba jednak, ze względu na ECL można pokusić się dodać go na listę (z odpowiednią adnotacją of korz ;)).
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

pt sie 17, 2007 9:33 pm

Qilue Veladorn- ND Drow kobieta Wybraniec Mystry i Eilistraee Kapłan16/Boski Sługa3.
Siódma siostra

Radoc'iem - PZ mężczyzna człowiek Kpł20 Tangga/Cza23
Upadły planar wygnany ze swego rodzinnego planu na Toril, gdzie przez 20 lat żył w Gwieździstych Górach, choć od 1366 roku słuch o nim zaginął (według plotek żyje gdzieś w Wysokim Lesie pomagając różnym potworom).

Kurdin- ND Algahi mężczyna Drd20+
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 11:01 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt sie 17, 2007 10:00 pm

Merlin wszech pisze:
Eclawdara-CZ kobieta drow Kpn23 Lolth

Eclavdra to postać z Greyhawka i podobnie jak jej dobra siostra nie występuje w FR.

Natomiast Qilue Veladorn jest już na liście a Radoc był jakiś czas temu wymieniany przeze mnie. Jako, że nie ma go już w FR (podróżuje po planach) i raczej nie zanosi się aby wrócił pewnie na liście się nie znajdzie.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

pt sie 17, 2007 10:58 pm

Już się tłumaczę:
Eclawdera rzeczywiście kojarzyła mi się z Podręcznikiem przygód Epickich, ale i tak znalazła się w temacie "Najpotężniejsi Kapłani Faerunu" co do drowki to istnieją na liście jedynie dwa postacie zaczynające się na "Q"- jedna to demilicz, a druga to zła drowka... nie znalazłem więc jej na tej liście. Co do Radoc'iem"a wreszcie- pasował mi do listy i nie znalazłem go nigdzie a w wymienionych zasadach kosmologię Faerunu uznaje się domniemanie za Faerun.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt sie 17, 2007 11:13 pm

Merlin wszech pisze:
Eclawdera rzeczywiście kojarzyła mi się z Podręcznikiem przygód Epickich, ale i tak znalazła się w temacie "Najpotężniejsi Kapłani Faerunu"

Pamiętam tą wypowiedzieć, sam ją chybra zresztą dementowałem. Rzeczywiście Eclavdra często brana jest za postać z FR, zapewne z powodu prostego skojarzenia drow=Podmrok=Zapomniane Krainy.

Rzeczywiście wygląda na to, że Qilue Veladorn na liście nie ma. W takim razie zwracam honor bo postać ta oczywiście powinna się tutaj znaleźć, dzięki za zwrócenie uwagi. W przypadku Radoca to jednak załapał on się na listę jako postać z drugiej edycji, dokładnie w tym miejscu:
amnezjusz pisze:
Radoc Jedyny - PZ mężczyzna człowiek kapłan 20 (Tangg)/czarodziej 25
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

sob sie 18, 2007 11:23 am

Rzeczywiście zabrakło Qilue Veladorn w spisie, jak zauważył Merlin wszech, aczkolwiek w komentarzach na pewno notka o niej się znajduje, gdyż osobiście ją opisywałem. To pewnie zwykłe zawieruszenie w natłoku innych opisów.

Co do pojawienia się Eclavdry w temacie - najpotężniejsi kapłani Faerunu, to jest to oczywiście zwykły błąd i już wielokrotnie skomentowany (w tym i znowu przez Radnona). Ta BN’ka jest jedynie przedstawicielką Greyhawka i nie zanosi się na zmianę.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pn wrz 03, 2007 10:21 pm

A przeglądając stare artykuły Wizardów natknąłem się na paru pakerków, których zabrakło na liście. Chodzi mianowicie o tajemniczych Lordów Nimbral. Oto oni:
- Ardanthe (PN kobieta człowiek czarodziej 24/arcymag 2)
- Skouloun (CN mężczyzna człowiek czarodziej 22/arcymag1)
- Mardamaun (PN mężczyzna człowiek czarodziej 25/arcymag 1)
- Yusendre (CD kobieta człowiek czarodziej 20/zaklinacz 6/ arcymag 1)
- Belaurant (CN mężczyzna człowiek czarodziej 25/arcymag 1)

Informacje pochodzą z artykułu Realmslore:The Realm of Nimbral, Part Eight.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

sob wrz 08, 2007 6:20 pm

Włożyłem w to dużo wysiłku i skorzystałem z Podmroku- wcześniej był dostępny jedynie po Angielsku, więc nic dziwnego że przeoczono wiele z nich.
Kurdin- ND Algahi mężczyna Drd20+
Sojusznik drzewca Turnlaga- uczestniczył w ataku na twierdzę Piekielna Brama.
Źródło:Potwory Faerunu
Dodkong- NZ mężczyzna licz kamienny gigant zaklinacz10
Właściciel potężniejszego artefaktu-Korony Obadaida włada miastem Cairnheim- ożywiając poległych pobratyńców.
Źródło:Podmrok
Thauglorimorgorus Czarna Zagłada-ND Wielki rozwinięty czarny jaszczur naznaczony Faerzress.
Znany również jako Purpurowy smok.
Źródło:Podmrok
Ostatnio zmieniony sob wrz 08, 2007 7:26 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

sob wrz 08, 2007 6:51 pm

Merlin Wszech, jak już wielokrotnie wspominałem, Qilue jest już opisana przeze mnie. Amnezjusz po prostu o niej zapomniał. Nic wielkiego. Dla poparcia swoich słów dodaje własny cytat:
Qilue Veladorn (prawdziwe nazwisko Silverhand) - CD, kobieta drow (wybraniec Eilistraee, wybraniec Mystry) Kapłan Eilistraee 16/ Boski Sługa Eilistraee 3. Najmłodsza z Siedmiu Sióstr. Wybranka dwóch bogini: Mystry oraz Eilistraee. Zmarła przy porodzie. Mystra, aby przywrócić ją do życia, przeniosła jej duszę do ciała rodzącego się w tym samym momencie dziecka Kapłanki Eilistraee. Tej sytuacji zawdzięcza swoją odmienność od reszty Sióstr. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.”
Dodkong nie jest epikiem – jego SW wynosi niestety równo 20 i nie kwalifikuje się, gdyż do listy przynależą BN-i o SW 21+. Ewentualnie można go dodac ze specjalnym oznaczeniem.
Strażnik Thaal (po angielsku Keeper of Thaal) również jest na liście. Zarówno Findoumma Wynaturzony jak i Encefalithid także opisani są.
Czarna Zagłada (choć nie jestem pewien) też powinien być na liście. Szczerze wątpię, aby Lendir o nim zapomniał.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości