Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob sty 26, 2008 11:34 pm

Lista zakłada stan na 1374 rok przed wydarzeniami w Mieście Nadziei. Z tego co się orientuję wtedy obaj wspomniani zulkirowie jeszcze żyli, tak samo jak kilku innych bohaterów, których dziś już nie ma.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob sty 26, 2008 11:49 pm

Radnon pisze:
Lista zakłada stan na 1374 rok przed wydarzeniami w Mieście Nadziei. Z tego co się orientuję wtedy obaj wspomniani zulkirowie jeszcze żyli, tak samo jak kilku innych bohaterów, których dziś już nie ma.

Aye, tak więc postacie które zginęły w latach 1374-? (jak np. tych dwoje zulkirów w 1375) jeszcze znajdują się na liście. Przymierzam się jednak do tego, żeby wprowadzić 'kilka' istotnych zmian i aktualizacji, co by nie było nie potrzebnych zgrzytów...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob sty 26, 2008 11:54 pm

W sumie można pomyśleć nad zupełnie nową listą kiedy wyjdzie już 4 edycja i dowiemy się kto przetrwał apokalipsę starego Faerunu a jednocześnie poznamy nowych bohaterów, bo tacy na pewno się pojawią.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz sty 27, 2008 12:58 am

Ja mam kolejny świetny pomysł! Co powiecie na stworzenie listy... martwych bohaterów Faerunu! Można by opisać sposób w jaki zginęli,w którym roku, jakich okolicznościach itp. Ktoś chętny wspomóc mnie w tym projekcie? :D

BTW: Nie wiedziałem, że 2 zulkirów "zeszło"...kto ich zastąpił na stanowiskach?
Czy jest jakaś szansa, że w 4ed. uśmiercą pewnego emo drowa z powierzchni kumplujacego sie z panterą z astrala? :D
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

ndz sty 27, 2008 2:37 am

Czy jest jakaś szansa, że w 4ed. uśmiercą pewnego emo drowa z powierzchni kumplujacego sie z panterą z astrala? Very Happy

Sądzę, że niestety nie :(
Ale jak Cię to pocieszy to moja postać (Gwiezdny Elf Czarownik 15/Mistyczny Wyznawca 5/ Arcymag 5) wtłukł mu tak, że własny ojciec by go nie poznał :D
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz sty 27, 2008 9:33 am

Venomus pisze:
BTW: Nie wiedziałem, że 2 zulkirów "zeszło"...kto ich zastąpił na stanowiskach?

[spoiler]Obaj zginęli w 1375, Druxus został zastąpiony przez Samas Kul'a, Pana Gildii Handlu Zagranicznego (Master of the Guild of Foreign Trade). Nie wiadomo kto zastąpił zulkira wywołań, ale w tym samym miesiącu, zulkirzy skoczyli sobie do gardeł rozpoczynając wojnę domową[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz sty 27, 2008 1:32 pm

Venomus pisze:
Ja mam kolejny świetny pomysł! Co powiecie na stworzenie listy... martwych bohaterów Faerunu! Można by opisać sposób w jaki zginęli,w którym roku, jakich okolicznościach itp. Ktoś chętny wspomóc mnie w tym projekcie?

Czy świetny to się okaże ;-) Choć stworzenie takiej loży sław (Martwych aczkolwiek wciąż pamiętanych) byłoby kolejnym dość sporym przedsięwzięciem to wydaje się, że byłoby to warte zachodu. Uważam jednak, że na razie należy poczekać i wszystko na spokojnie przemyśleć, obgadać i uzgodnić. Jakby co to w nieokreślonej przyszłości mogę pomóc.

A dyskusję o wydarzeniach z Unclean proponuję przenieść do tematu o Najnowszej Historii Faerunu ;-)
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

ndz sty 27, 2008 7:13 pm

Lista martwych bohaterów... :( :( :( :( Żeby przypominać o tym, ilu ich ukatrupiono żeby weszła 4. Ed. ... :( :( :(
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

ndz sty 27, 2008 7:20 pm

I bardzo dobrze. Im mniej epickich pakosów tym lepiej.
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

pn kwie 21, 2008 8:59 pm

Kilka pytań:
1. Czy wiadomo komuś o tym czy kiedykolwiek i gdziekolwiek zrobiono rozpiskę (najlepiej przekonwertowaną na 3.5) Królewskich Czarodziejów Cormyru: Baeraubla, Amedahasty, Thanderahasta, Journahasta i Vangerdahasta?

2. Znalazłem co prawda w Waszej rozpisce Journahasta, a właściwie Journhasta [człowiek czarodziej 24/dukar 17] i zastanawiam się czy to ten sam czarodziej, który był lordem wysokim czarodziejem. W rozpisce zapisane jest, że był on Dukarem, ale co Journahast miałby do obrony Morza Spadających Gwiazd? Chyba, że może zajął się tym po wygnaniu z Cormyru? Czy można gdzieś znaleźć informacje o tym, co się z nim stało po opuszczeniu Cormyru?

3. Większość tych magów ma bardzo podobne imiona, poza Baeraublem i obecnym magiem - Caladnei. Czy to przypadek czy może Amedahasta, Thanderahast, Journahast i Vangerdahast są rodziną? Jeśli tak to czy można znaleźć o tej rodzinie jakieś informacje (gdzie mieszkają obecni członkowie i kim są, itd...)?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn kwie 21, 2008 9:56 pm

Xanatos pisze:
W rozpisce zapisane jest, że był on Dukarem, ale co Journahast miałby do obrony Morza Spadających Gwiazd? Chyba, że może zajął się tym po wygnaniu z Cormyru?

Dokładnie tak było. Mało kto w Nyth Nantar zdaje sobie sprawę z tego kim był i teraz jako mistrz wiedzy o powierzchni spokojnie żyje sobie pod wodą i pracuje z dukarami. Poza tym nie wiem, gdzie można by znaleźć naprawdę dobre informacje o tym co działo się z nim po opuszczeniu Cormyru -> najlepiej spytać Eda ;)
Xanatos pisze:
Czy to przypadek czy może Amedahasta, Thanderahast, Journahast i Vangerdahast są rodziną?

A więc tak. Wszystko zaczyna się od Alei Dahast i... Baerauble. To ich potomkami są wszyscy powyżsi Wojenni Czarodzieje. Dokładnie nie powiem jak spokrewnieni byli Vango i Jorun natomiast wiadomo, że Amedahast (chyba wnuczka naszej szczęśliwej pary) była ciocią Thanderhasta. Coś więcej o tej rodzince możesz (być może, nie kojarzę) znaleźć w Volo's Guide to Cormyr czy czymś podobnym.
Xanatos pisze:
Czy wiadomo komuś o tym czy kiedykolwiek i gdziekolwiek zrobiono rozpiskę (najlepiej przekonwertowaną na 3.5) Królewskich Czarodziejów Cormyru: Baeraubla, Amedahasty, Thanderahasta, Journahasta i Vangerdahasta?

3.5? Oficjalnie? Don't think so. Większości starych WC nie ma nawet sensu szukać IMO i jedynie Vander czy Jorun mogą (może w jakimś Dragonie) doczekać się rozpiski :) [edit] Cóż w Kuje'owym spisie 3.x postaci nie ma nikogo prócz Vandiego (18 poziom czarodzieja) więc może być trudno...
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

pn kwie 21, 2008 11:20 pm

amnezjusz pisze:
Wszystko zaczyna się od Alei Dahast i... Baerauble.

Ehh fakt... wiedziałem o elfce, ale nie skojarzyłem, że to jedna duża rodzina... tak to jest jak się chce zapamiętać zbyt dużo rzeczy na raz po przeczytaniu książki.

amnezjusz pisze:
Mało kto w Nyth Nantar zdaje sobie sprawę z tego kim był i teraz jako mistrz wiedzy o powierzchni spokojnie żyje sobie pod wodą i pracuje z dukarami.

Mówiąc Nyth Nantar masz na myśli miasto Nyth z Thesk, czy jakieś podwodne miasto, w którym żyją Dukarowie? Czy może jakaś kraina? W obu przypadkach - gdzie ono jest? Poza tym... pierwsza wzmianka o Jorunhaście pojawia się w roku 1018, a wtedy miał już na mój nos już coś pod 18-20 lat! Więc na dzień dzisiejszy jest dosyć stary, a przecież ani nie jest liczem, ani bycie Duarem nie obdarza go dłuższym życiem. Wiem, że niby czarodzieje w FR żyją dłużej, ale mechanicznie nie ma to przełożenia. Skąd więc u tych czarodziejów tak długi wiek życia? Półelfy? - niby tak, ale w tym pokoleniu już chyba bardzo "rozwodnione'', a nawet półelfy tak długo nie żyją. Ja wiem, że tego typu przykładów jest wiele, ale zawsze mnie to intrygowało.

amnezjusz pisze:
Poza tym nie wiem, gdzie można by znaleźć naprawdę dobre informacje o tym co działo się z nim po opuszczeniu Cormyru -> najlepiej spytać Eda ;)

Hehe to tak na poważnie? :) On pewnie dostaje tysiące takich maili i zapytań :)

amnezjusz pisze:
Wszystko zaczyna się od Alei Dahast i... Baerauble. To ich potomkami są wszyscy powyżsi Wojenni Czarodzieje. Dokładnie nie powiem jak spokrewnieni byli Vango i Jorun natomiast wiadomo, że Amedahast (chyba wnuczka naszej szczęśliwej pary) była ciocią Thanderhasta. Coś więcej o tej rodzince możesz (być może, nie kojarzę) znaleźć w Volo's Guide to Cormyr czy czymś podobnym.

Poszukam, poszukam :) Volo's Guide można ściągnąć chyba ze stronki Wiazarda czyż nie? Zastanawia mnie tylko jedno... gdzie cała ich rodzina zamieszkuje, po upadku Cormanthoru (przed upadkiem mieszkali z tego co wyczytałem w sadze Cormyru w Cormanthorze). Albo czy tworzą jakąś spójną rodzinę, jak np. Obarskyrowie, co robią i... dlaczego Jorunahast zdecydował się zostać Duarem zamiast zamieszkiwać z nimi w jakimś miłym miejscu szkoląc następcę (w końcu Vangerdahasta wyszkolił Elminster). Czy wszyscy w tej rodzinie są uzdolnionymi magami i czy wszyscy mają tak przyjemnie długie życie? Miło byłoby odegrać krewnego takiej persony jak Jorunahast, ale do tego potrzeba by trochę informacji. No i ostatecznie, skoro 'pałeczka' Lorda Wysokiego Czarodzieja przechodziła w rodzinie to dlaczego Vangerdahast wyłamał się z szeregu mianując swoim następcą Caladnei... 11 poziomowa zaklinaczka Wysokim Czarodziejem Cormyru... - jeśli to jest obecnie najpotężniejszy czarodziej w królestwie to Cormyr cienko stoi, jeśli chodzi o magów. Niby ma ta sierota parę poziomów wojownika, ale w dalszym ciągu jest jedynie zaklinaczką.

amnezjusz pisze:
Większości starych WC nie ma nawet sensu szukać IMO i jedynie Vander czy Jorun mogą (może w jakimś Dragonie) doczekać się rozpiski :)

Smutne... ostatnio z kolegą doszliśmy do wniosku, że tak jak wydany został Grand History of Realms, tak wizardzi powinni zastanowić się nad wydaniem podręcznika traktującego tylko o słynnych postaciach (ich biografie, opisy, rozpiski, itd... tak żeby można się o nich dowiedzieć ciekawych rzeczy, które byłyby do kupy zebrane ze wszystkich innych źródeł.

amnezjusz pisze:
...w Kuje'owym spisie 3.x postaci nie ma nikogo prócz Vandiego (18 poziom czarodzieja)

Excuse me? Jakim spisie? :) Kontynuuj, jeśli możesz.

Jeszcze jedno: Jorunhast - człowiek czarodziej 24/dukar 17 - czy w tej rozpisce nie ma aby błędu? Dukara można wziąć jako tzw. Substitution Level na poziomie 5, 10 i 15 czarodzieja, a więc skąd u Jorunahasta 17 poziomów Dukara? Jeśli już to byłoby po prostu czarodziej 41, a po prostu poziomy 5, 10 i 15 czarodzieja mialby podstawiony poziomem Dukara, jako że podręcznik dopuszcza nabicie tych poziomów 'wstecz'.

Amnezjusz widzę, że jesteś całkiem nieźle poinformowany, jeśli chodzi o Cormyr, tak więc zachęcam do wypowiedzenia się również tutaj --> http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=49592. To jest temat o wojennych czarodziejach, który założyłem, bo właściwie to niewiele jest o nich opisane w podręcznikach.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn kwie 21, 2008 11:52 pm

Xanatos pisze:
Mówiąc Nyth Nantar masz na myśli miasto Nyth z Thesk, czy jakieś podwodne miasto, w którym żyją Dukarowie? Czy może jakaś kraina

Myth Nantar to podwodne miasto, leżące w Seros, które z kolei znajduje się na terenie Morza Spadających Gwiazd. Świetnie w jednej ze swoich prac opisał je Lendir -> Dukar plus info o Myth Nantar i inne...
Xanatos pisze:
Więc na dzień dzisiejszy jest dosyć stary, a przecież ani nie jest liczem, ani bycie Duarem nie obdarza go dłuższym życiem. Wiem, że niby czarodzieje w FR żyją dłużej, ale mechanicznie nie ma to przełożenia. Skąd więc u tych czarodziejów tak długi wiek życia? Półelfy? - niby tak, ale w tym pokoleniu już chyba bardzo "rozwodnione'', a nawet półelfy tak długo nie żyją.

Jak to wielu czarodziejów, zapewne magicznie (poprzez popularne za czasów AD&D 2 ed. mikstur długowieczności) przedłużył sobie życie. Taki np. Thanderahast żył chyba coś 4 setek lat.
Xanatos pisze:
Hehe to tak na poważnie? Smile On pewnie dostaje tysiące takich maili i zapytań Smile

Fakt dostaje tych pytań multum, ale stara się odpowiadać na dużą ich część (może ci się poszczęści :)).
Xanatos pisze:
? Zastanawia mnie tylko jedno... gdzie cała ich rodzina zamieszkuje, po upadku Cormanthoru (przed upadkiem mieszkali z tego co wyczytałem w sadze Cormyru w Cormanthorze). Albo czy tworzą jakąś spójną rodzinę, jak np. Obarskyrowie, co robią i... dlaczego Jorunahast zdecydował się zostać Duarem zamiast zamieszkiwać z nimi w jakimś miłym miejscu szkoląc następcę (w końcu Vangerdahasta wyszkolił Elminster). Czy wszyscy w tej rodzinie są uzdolnionymi magami i czy wszyscy mają tak przyjemnie długie życie? Miło byłoby odegrać krewnego takiej persony jak Jorunahast, ale do tego potrzeba by trochę informacji.

No i tu jest kłopot bo chyba nigdzie o tym nie pisano. Znaczy się, członkowie rodzinki chyba we krwi mają smykałkę do czarowania, ale dużo poza to nie wiadomo. Tak sprawdziłem sobie pobieżnie odniesienia do poszczególnych członków rodziny i niestety zbyt wielu źródeł nie znalazłem.
Xanatos pisze:
Excuse me? Jakim spisie? Smile Kontynuuj, jeśli możesz.

Kuje z candlekeep stworzył kiedyś listę postaci występujących w podręcznikach i Dragonach do 3 i 3.5 (do 1 i 2 ed. zresztą też) tylko, że strona na której do niedawna wszystko trzymał aktualnie nie działa (ponoć wszystko zostało przeniesione na candlekeep, ale ja nie znalazłem). Jakby co to mam ten plik na dysku, jak chcesz mogę ci podesłać :)

[edit]
Xanatos pisze:
Jeszcze jedno: Jorunhast - człowiek czarodziej 24/dukar 17 - czy w tej rozpisce nie ma aby błędu? Dukara można wziąć jako tzw. Substitution Level na poziomie 5, 10 i 15 czarodzieja, a więc skąd u Jorunahasta 17 poziomów Dukara?

Jest to spowodowane tym, że cza24/duk17 to rozpiska jeszcze z AD&D i dzisiaj nie ma już racji bytu. Zapewne na 3.5 Jorun byłby epikiem ale tak koło 25 poziomu czarodzieja z tymi właśnie kilkoma substitution levelami dukara.
A w temacie odezwę się jakoś jutro, kiedy znajdę czas :)
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

wt kwie 22, 2008 8:10 am

Pytanie dotyczące tematu, ale nie obecnie poruszanego wątku:
Czy zostanie w końcu ukończona lista epików według SW?
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

śr kwie 23, 2008 1:09 pm

OneMoreGodDamnElf pisze:
Czy jest jakaś szansa, że w 4ed. uśmiercą pewnego emo drowa z powierzchni kumplujacego sie z panterą z astrala? Very Happy

Sądzę, że niestety nie :(
Ale jak Cię to pocieszy to moja postać (Gwiezdny Elf Czarownik 15/Mistyczny Wyznawca 5/ Arcymag 5) wtłukł mu tak, że własny ojciec by go nie poznał :D


Ja mogę Ci powiedzieć ze swej strony że moja postać (Człowiek Rashemita kobieta Kapłan 3/Zaklinacz 4/Hathran 13/Arcymag 8/Kontenplujący 1/Ezoteryczny wędrowiec 1/Inkantathrix 6, Wybraniec Mystry) Uwięziła Drizzta na swoim zamku za zdrade - miał wybić wioske wilkołaków niestety zlitował się nad dziećmi, przez co zarażone zostały kolejne okoliczne wioski które trzeba było spalić do gołej ziemi... aha i uwolnił zaraze w innej po dał się przekonać szpiegowi z Amn którego uważał za kapłana Ilmatera że wrzucenie pewnego proszku do studni wioskowej zapobiegnie zarażeniu jej przez likantropów...
 
Awatar użytkownika
Xanatos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: wt sie 15, 2006 5:54 pm

śr kwie 23, 2008 3:02 pm

Ależ 'wielki' wyczyn dla takich postaci, nie ma co - tylko sie chwalić :P
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

śr kwie 23, 2008 3:35 pm

Czy zostanie w końcu ukończona lista epików według SW?

Zostanie choć nie potrafię podać daty kiedy to nastąpi.
I jako moderator: Proszę nie odchodzić od głównego tematu dyskusji, nie o tym kto jaką postacią usiekł Dizzta tu dyskutujemy. Dziękuję za uwagę.
 
tdk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 3:04 pm

wt cze 17, 2008 9:49 pm

a moze by zrobic taka liste epickich przedmiotów?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr cze 18, 2008 9:47 am

Gdzieś tu wisi temat dotyczący artefaktów w Zapomnianych Krainach gdzie pojawiła się ich całkiem spora lista. Nie ma w tej chwili sensu mnożyć bytów i zakładać kolejnych wątków o tym samym.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

śr cze 18, 2008 1:30 pm

Nie mam siły czytac 24 stron dysputy którą dotąd prowadziliście więc tylko zadam dwa krótkie pytania. Rozumiem że mówiac epiki mówicie tylko o conajmniej 20 lvl postaiach.
Jeśli tak to mam odpowiedź na pierwsze pytanie czemu nie wymieniliscie na liscie epików najmłodszej z siedmiu siostr (choć warto by o niej wspomnieć choc pod koniec tej edycji umiera).
Kolejne pytanie. Wartą wspomnienia również martwa postacią jest Yowene Beanre (mogłem przekrecić imię) Stara Matka Opiekunka Zabita podczas bitwy o Mityrlilową Hale. Czy nie została wpisane bo zgineła?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr cze 18, 2008 1:58 pm

Khemlish Val'Drach pisze:
Jeśli tak to mam odpowiedź na pierwsze pytanie czemu nie wymieniliscie na liscie epików najmłodszej z siedmiu siostr (choć warto by o niej wspomnieć choc pod koniec tej edycji umiera).

Quile Veladorn na liście jak najbardziej być powinna, zresztą jej opis w tym temacie jakiś czas temu już się pojawił. Natomiast brak tego wpisu na głównej liście jest wynikiem zwykłego niedopatrzenia. Wydarzenia z ostatnich książek nie mają tu nic do rzeczy.

Khemlish Val'Drach pisze:
Kolejne pytanie. Wartą wspomnienia również martwa postacią jest Yowene Beanre (mogłem przekrecić imię) Stara Matka Opiekunka Zabita podczas bitwy o Mityrlilową Hale. Czy nie została wpisane bo zgineła?

Na to pytanie odpowiedziałeś sobie sam. Stara Matka Opiekunka Beanre jest martwa więc na liście się nie znalazła. Spis zawiera tylko bohaterów, którzy żyli (przynajmniej do 1374 RD) lub których los jest nieznany.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw wrz 04, 2008 4:51 pm

Temat odświeżam - w końcu wyszedł Forgotten Realms 4th edition :) Jako że kryterium ''epickości'' się nie zmieniło (dla przypomnienia - 21 SW, czyli czwartoedycyjny Epic Tier), można wskazać epickie postacie najnowszej edycji. Te zaś należy podzielić na dwie podgrupy:
a) postacie z wymienionym w podręczniku poziomami,
b) postacie z epickimi poziomami w starszych edycjach, które dotrwały do 1479 RD.

Stety bądź nie, najnowsza edycja wystrzega się rozpisywania bohaterów niezależnych, w związku z czym nie wiemy, które z ''nowych'' postaci można zaliczyć w poczet epików. Dlatego rzeczywista liczba bohaterów epickich jest z pewnością większa, niż to, co zamierzam w przeciągu kilku dni przepisać tutaj, na forum. Proszę również o wyrozumiałość w przypadku braku pewnych istot wymienionych w podręczniku, a będących w poprzednich edycjach epikami - w końcu nie mam w głowie pełnej listy epików.

ad. a):
- Manshoon (level 28 Controller, human wizard vampire lord),
- Szass Tam (level 30 Artillery, human wizard lich),
- Sath'fiss'ith the Skybinder (level 25 Controller, sarrukh)
- Terpenzi (level 30 Controller, naga [undead])
- Jarant, King of Snakes (level 21 Contoller, dark naga)
- Jarlaxle Baenre (level 21 Skirmisher, drow)
- Blazing Rorn the Fury ( level 33, Primordial)
- Fzoul Chembryl (level 28 Controller, human immortal [exarch])

ad. b):
- The Simbul,
- Elminster Aumar (sprostowanie do krążących po sieci plotek - Elmo nie jest szalony, jedynie stary, zgorzkniały i pozbawiony wiary),
- Lord Erlan Duirsar,
- Captain Fflar Starbrow Melruth,
- Grand Mage Breithel Olithir,
- 12 książąt Pomroku (wybaczcie, ale nie chce mi się ich wypisywać po kolei),
- Gromph Baenre,
- Matron Mother Quenthel Baenre.

Jeśli natrafię na kolejne postaci, z pewnością zostaną zamieszczone.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

pt wrz 05, 2008 11:30 am

Kymil Nimesin pisze:
- Matron Mother Quenthel Baenre.


Z tego co wiem w poprzedniej edycji Quentel niebyła epikiem. Chyba ze coś sie po Wojnach pajęczej... zmienio pytanie drugie co się stało z Triel skoro to Quentel ma tytuł Matki Opiekunki??
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt wrz 05, 2008 11:48 am

shakh pisze:
Z tego co wiem w poprzedniej edycji Quentel niebyła epikiem.

Uu, w takim wypadku moja pomyłka.
shakh pisze:
co się stało z Triel skoro to Quentel ma tytuł Matki Opiekunki??

Wydaje mi się, że nie rozstała się z życiem w sposób naturalny... Pożyczyłem podręcznik koledze, dlatego ciężko mi powiedzieć z całą pewnością, ale obstawiam, że Quentel się jej pozbyła.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pt wrz 05, 2008 12:01 pm

Uu, w takim wypadku moja pomyłka.

Właściwie to nie jest wpadka. Quenthel z drugiej edycji na 3.5 awansowała z 11 poziomu na 19. Jarlaxle w edycji 3.5 miał poziom 18, skoro teraz ma 21, to Quenthel jako matka opiekunka ma pewnie wyższy od niego.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt wrz 05, 2008 12:12 pm

Myrkull pisze:
Quenthel z drugiej edycji na 3.5 awansowała z 11 poziomu na 19.

Poza tym Quentel według zasad z FRCS gdzie drowy miały dostosowanie poziomu +2 na listę epików się łapała. Potem reguły się zmieniły, ale mimo to drowka została na liście. W związku z tym nie widzę powodu aby teraz ją wykreślać, szczególnie, że minęło 100 lat i kilka poziomów przez ten czas mogła złapać.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

pt wrz 05, 2008 12:21 pm

Kymil Nimesin pisze:
shakh pisze:
co się stało z Triel skoro to Quentel ma tytuł Matki Opiekunki??

Wydaje mi się, że nie rozstała się z życiem w sposób naturalny... Pożyczyłem podręcznik koledze, dlatego ciężko mi powiedzieć z całą pewnością, ale obstawiam, że Quentel się jej pozbyła.


Będę zobowiazany jesli napiszesz mi coś na ten temat po odzyskaniu podręczników...
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt wrz 05, 2008 12:32 pm

Myrkull pisze:
Właściwie to nie jest wpadka. Quenthel z drugiej edycji na 3.5 awansowała z 11 poziomu na 19. Jarlaxle w edycji 3.5 miał poziom 18, skoro teraz ma 21, to Quenthel jako matka opiekunka ma pewnie wyższy od niego.

Absolutnie bym się wystrzegał tego rodzaju dywagacji - w ten sposób można by poszerzyć listę epików niebotycznie i, co najważniejsze, bezpodstawnie.
shakh pisze:
Będę zobowiazany jesli napiszesz mi coś na ten temat po odzyskaniu podręczników...

Udało mi się wymusić na kumplu sprawdzanie tej informacji - rzeczywiście, dekadę po powrocie Quenthel z Demonweb Pits, wygryzła swoją siostrę z stanowiska Matron Mother. Podręcznik jest dość enigmatyczny co do sposobu, w jaki Quenthel osiągnęła swój sukces, aczkolwiek znając drowią społeczność...
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt wrz 05, 2008 12:34 pm

A ja przeglądając FRCG doszedłem do wniosku, że Czarodzieje być może planują odejść od obrazu Faerunu pełnego epików (i w ogóle pełnego NPC-ów). FRCS 3.0 w każdej zapadłej dziurze miał ponadprzeciętne nagromadzenie enpeców a w czwórce ilośc jakichkolwiek postaci jest niewielka. Nie wiem czy to plus czy minus, z czasem się zobaczy.

Tymczasem przychodzę na pomoc Kymilowi:
ad. b) Nezram the Worldwalker
Filauxerimos (smoczek antyczny)
Keeper of Thaal
Harthel Vras
Szefostwo Jaezred Chaulssin

To tak dość szybkim przejrzeniu podręcznika. Pojawiło się sporo postaci które na moje oko też okażą się epikami (np nowy elder brain Ch'Chitl), ale na razie nie okraszona ich statami.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt wrz 05, 2008 1:08 pm

amnezjusz pisze:
Pojawiło się sporo postaci które na moje oko też okażą się epikami (np nowy elder brain Ch'Chitl), ale na razie nie okraszona ich statami.

Otóż to - w podręczniku jest dość znaczna liczba postaci, co do których nie można mieć absolutnej pewności, czy są epikami, ale czuć... czuć że mają sporo w ''łapie''. Po lekturze książki jestem w stanie wskazać kilka postaci, które zapewne oscylują koło 30 levela.


amnezjusz pisze:
FRCS 3.0 w każdej zapadłej dziurze miał ponadprzeciętne nagromadzenie enpeców a w czwórce ilośc jakichkolwiek postaci jest niewielka.

To też zależy od regionu: fragment o Evermeet wymienia aż 4 postacie, niektóre regiony w ogóle nie mają przypisanych NPC-ów, a w innych przypadkach bohaterowie nie są wymieniani z imienia, nazwiska bądź przydomku, a z funkcji, jak np. WeavePasha lub Voice of Telos.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości