Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

czw paź 26, 2006 10:15 pm

Nie zauważyłem Sammaster'a.

PS: Wiem, ale nie ma zaznaczone do jakiej wersji jest to spis. Więc teoretycznie może się w tym spisie znaleść.
Ostatnio zmieniony czw paź 26, 2006 10:39 pm przez Obliv, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw paź 26, 2006 10:21 pm

SPOILER

Sammaster nie żyje

EDIT do P.S.: W tym spisie znajdują się osoby, które wciąż żyją lub przynajmniej egzystują świadomie w pewnym stopniu (czyli duchy, zjawy etc się łapią). Tak samo jeśli nie potwierdzona została śmierć danej postaci uznaje się ją za pozostającą przy życiu.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw lis 02, 2006 11:43 am

(Przepraszam za dwa posty pod rząd ale od poprzedniego mineło już kilka dni a poza tym obecny odnosi się do innej informacji).

Temat nieco przycichł. Wygląda też na to, że lista jest już prawie kompletna. Dla czystości sumienia dodam jednak trzy postacie z najnowszych artykułów na stronie Wizardów są to mianowicie:

Histokle Rireetha - mężczyzna demilicz (dawniej człowiek)
Faelrae - CD kobieta człowiek (naprawdę smok pieśni) czarodziej 16
Ilden - PD mężczyzna człowiek (naprawdę srebrny smok) czarodziej 16/arcymag 2
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

sob lis 04, 2006 8:52 am

Taka drobna uwaga. Ta ametystowa smoczyca z listy nazywa się Amaeraszantha.

A w ogóle, to gdzie Shandalar? :P
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob lis 04, 2006 9:50 am

Shandalar jest dokładnie tutaj: :wink:

amnezjusz w pierwszej notce pisze:
Shandalar - człowiek czarodziej 25.
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

ndz lis 05, 2006 4:10 pm

Radnon pisze:
Shandalar jest dokładnie tutaj: :wink:

amnezjusz w pierwszej notce pisze:
Shandalar - człowiek czarodziej 25.


O, faktycznie, nie zauważyłem :P
 
klajton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:29 pm

ndz lis 05, 2006 8:21 pm

Witam!Chciałbym zapytać skąd czerpiecie info o Khelbenie... Jeśli z angielskich książek, to chciałbym wiedzieć z jakich. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lis 05, 2006 8:42 pm

Hej :)
Jak mnemam chodzi ci o najnowsze info o Khelbenie ;) Znajdziesz je w powieści "Blackstaff", która byc może za rok-dwa zostanie wydana w Polsce :)
Chyba, że chodzi Ci o wszelkie źródła infa o Khelbenie. Jeśli tak to daj znać.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lis 06, 2006 8:43 am

Z książek na polskim rynku polecam ''Powrót Arcymagów''(lektura średnia, ale infa o Khelbenie trochę tam jest). Z ang. można jeszcze z czystym sumieniem polecić ''Silverfall''.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn lis 06, 2006 9:57 am

Jeżeli nie chodzi Ci tylko o najnowsze informacje ale także nieco starsze fakty z życia arcymaga Waterdeep warto siegnąć do serii "Pieśni i Miecze", dwóch ostatnich tomów "Świateł i Cieni" a także zbiorów opowiadań (szczególnie "Krain Magii"). Nie są to oczywiście źródła pierwszej świeżości ale jeśli interesuje Cię nie tylko to co z Arunsunem działo się w latach 1372+ ale także wcześniej to warto siegnąć do tych pozycji.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

wt lis 07, 2006 8:52 am

Tak jak i w innym temacie, tak i tu (początkowo) nie miałem możliwości pogratulowania pomysłu i jakże wielkiej oraz trafnej idei skatalogowania wszystkich Epickich postaci Zapomnianych Krain. Lista już rozrosła się do wielkiej objętości i pewnie jeszcze przez jakiś czas będzie się powiększać. Gratuluję więc wam Amnezjuszu, Radgersie, Cahirze, Radnonie, Kymilu, Lendirze i Damadorze.

Osobiście od siebie niestety nic nie mogę dodać, bo zakres podręczników jakie już Wykożystaliście przekroczył te, które ja posiadam. Tak więc do jego rozwoju się już nie przyczynię. Jednocześnie nie mogę wyjść z podziwu ile tych Epickich bohaterów posiadają Zapomniane Krainy.
 
klajton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:29 pm

ndz lis 12, 2006 1:32 pm

re: amnezjusz... chętnie skorzystam z pełnej oferty informacji o Khelbenie - z góry dziękuję...
P.S. Skąd wziąłeś blackstaffa, i ew. skąd można w PL dostać powieści Salvatora nieprzetłumaczone przez ISE. Znam język,tylko nie wiem,gdzie szukać....
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz lis 12, 2006 1:58 pm

klajton pisze:
P.S. Skąd wziąłeś blackstaffa, i ew. skąd można w PL dostać powieści Salvatora nieprzetłumaczone przez ISE. Znam język,tylko nie wiem,gdzie szukać....


www.empik.com
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

ndz lis 12, 2006 2:01 pm

Przyłączam się do gratulacji Renalda- lista naprawdę wymagała dużo pracy i jej twórcom należą się brawa. Niemniej jednak, przeciętnemu MG szukającemu inspiracji taki spis nic nie mówi- można by do każdego dodać linijkę-dwie opisu. Wiem, że przy takiej mnogości zajęłoby to duuuuuużo czasu, ale bez tego lista IMHO nie ma większego sensu, tylko ładnie wygląda :razz: . Nie chodzi o szczegółowe studium osobowości, ale o zakotwiczenie w Faerunie i ew. wskazówka, gdzie szukać więcej wiedzy. Dla przykładu opiszę kilku BN z listy, których znam:
Tsurlanej - PZ, illithilicz, zaklinacz 16. Przywódca Rady Starszych miasta Ch'Chitl, zamieszkanego przez Illithidy i quaggothy-niewolników, a mieszczącego się pod Waterdeep. Podobnie jak inni członkowie Rady, przechowuje wiedzę mieszkańców Ch'Chitl, których mózgi pożera po ich śmierci. Źródło: Underdark.
Hss’tak (bądź Hssthak, w Serpent Kingdoms widziałem drugę wersję) – mumia sarrukh zaklinacz 10/ arcymag 5. Przekonany, że jest ostatnim z Sarrukhów, spoczywa w krypcie zapieczętowanej magią elfów z Evereski, pilnując dwóch Zwojów z Nether. Źródło: Serpent Kingdoms.
Aquilan Greatspan - avariel mężczyzna wojownik 4/kapłan 12/boski sługa 5/hierofanta 1. Od 200 lat przywódca największej społeczności Avarieli we wnętrzu Szczytu Śnieżnych Orłów (Aerie of Snow Eagles) w Górach Lodowej Obręczy. Źródło: races of Faerun.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

ndz lis 12, 2006 2:07 pm

Planetourist pisze:
Przyłączam się do gratulacji Renalda- lista naprawdę wymagała dużo pracy i jej twórcom należą się brawa. Niemniej jednak, przeciętnemu MG szukającemu inspiracji taki spis nic nie mówi- można by do każdego dodać linijkę-dwie opisu. Wiem, że przy takiej mnogości zajęłoby to duuuuuużo czasu, ale bez tego lista IMHO nie ma większego sensu, tylko ładnie wygląda . Nie chodzi o szczegółowe studium osobowości, ale o zakotwiczenie w Faerunie i ew. wskazówka, gdzie szukać więcej wiedzy. Dla przykładu opiszę kilku BN z listy, których znam:


No, no, całkiem dobry pomysł. Sam mógłbym coś o tych długouchach skrobnąć. I nie tylko. Ale na to amnezjusz musiałby wyrazić zgodę.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lis 12, 2006 6:56 pm

Planetourist pisze:
Przyłączam się do gratulacji Renalda- lista naprawdę wymagała dużo pracy i jej twórcom należą się brawa. Niemniej jednak, przeciętnemu MG szukającemu inspiracji taki spis nic nie mówi- można by do każdego dodać linijkę-dwie opisu. Wiem, że przy takiej mnogości zajęłoby to duuuuuużo czasu, ale bez tego lista IMHO nie ma większego sensu, tylko ładnie wygląda Razz . Nie chodzi o szczegółowe studium osobowości, ale o zakotwiczenie w Faerunie i ew. wskazówka, gdzie szukać więcej wiedzy. Dla przykładu opiszę kilku BN z listy, których znam:

Wiem, wiem ;) Opisywanie poszczególnych postaci ma być drugim etapem :)
Dlatego oficjalnie ogłaszam, że etap pierwszy uważam za zakończony - lista jest kompletna. Brawa dla was wszystkich :)

Etap drugi - czyli opisywanie, tak jak to uczynił Plane. Kymil oczywiście możesz wziąć się za elfów, nie musiałeś się pytać :) Ja chętnie zajmę się postaciami z Serpent Kingdoms, Power oraz Drgons of Faerun, oraz Waterdeep: City of Splendors (na początek ;)). Jeśli ktoś jeszcze chce pomóc, niech pisze, znajdziemy coś dla każdego :)
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

ndz lis 12, 2006 7:30 pm

Hmm, chyba zapomnielismy o kilku personach :)

Archveult (prawdopodobnie nie zyje)
Caligarde
Grimwald (prawdopodobnie nie zyje)
Nulathoe

Z tego co pamietam - wszyscy epiki, i wszyscy czarodzieje. Niestety poziomow nie moge podac, nie jestem takim swirem jak wy :<
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz lis 12, 2006 8:29 pm

Odnośnie listy. Renald zgłosił chęć opisania postaci z polskich podręczników, więc jakby ktoś chciałby Mu pomóc niech się do Niego zgłosi (jedna osoba raczej wystarczy - kto pierwszy ten lepszy ;)). Pozostali (o ile tacy się znajdą ;)) będą musieli zadowolić się pozostałymi podręcznikami.

Ja tymczasem zabieram się za pisanie.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

ndz lis 12, 2006 8:31 pm

Z chęcią się przyłączę, przy czym należy przeprowadzić jeszcze jedną zmianę: sposobu szeregowania BN-ów. Alfabetyczny nic nie mówi, chyba że masz dar do poznawania funkcji i charakteru ludzi i nieludzi na podstawie pierwszej litery ich imion :razz: Należałoby pogrupować ich wg. organizacji, do ktorej należą/miejsca przebywania/roli, co byłoby o wiele czytelniejsze. I tak- że posłużę się przykładem opisanych przeze mnie BN-Tsurlanej byłby w podkategorii Rada Starszych Ch'chtil, ktora z kolei znajdowałaby się w kategorii Siły Polityczne Podmroku (razem z m.in. matronami drowich rodów czy Encephalithidem- starszym mózgiem Oryndoll). Z kolei Hssthak trafiłby albo do Działających w Pojedynkę Arcymagów (ta kategoria koniecznie musi powstać, wszystkie urocze indywidua muszą być wyraźnie oddzielone od reszty :) ), albo do Najpotężniejszych Łuskowatych (razem z np. przywódcami Coiled Cabal, o ile Ezjusz rzeczywiście zdobędzie ich personalia- na razie mówił o szansie na jednego :) ). Aquilan Greatspan to oczywiście kategoria Przywódcy Elfów.
Co wy na wprowadzenie takiego podziału? Oczywiście proces wprowadzenia go byłby żmudny, ale temat jest dość popularny i możemy liczyć na uwagi oraz wiedzę wielu FR-owców.
Aha, i zapomniałem wspomnieć o najważniejszym- dzięki takiemu podziałowi nie trzebaby było dublowac informacji (trzymając się starych przykładów, pisanie o lokalizacji Ch'Chitl przy każdym członku Rady byłoby jeszcze żmudniejsze niż stworzenie sieci kategorii i podkategorii).
PS. Zauważyłem, że Volumvax (pod koniec pierwszej listy) ma drobny brak- nie pisze, ile ma poziomów w Boskim Słudze.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn lis 13, 2006 1:32 pm

Hmm, chyba zapomnielismy o kilku personach Smile

Archveult (prawdopodobnie nie zyje)
Caligarde
Grimwald (prawdopodobnie nie zyje)
Nulathoe

Z nimi jest ten problem, że nigdzie nie zostali rozpisani. Archveult zaginął jakieś sto lat temu, Grimwald jak sam napisałeś prawdopodobnie nie żyje. Caligarde natomiast kojarzy mi się tylko z czarem Caligarde's claw oraz postacią z GH. Co do Nulathoe to nie wiem czy był(jest) epikiem. Owszem stworzenie znanych i dośc mocnych nekromantycznych czarów może o tym świadczyć, ale nie jestem do końca tego pewien.

Odnośnie listy to udało mi się znaleźć jeszcze dwie osoby, obie pochodzą z Serpent Kingdoms.
Pomysł Planetourista mówiący o podzieleniu liosty na organizacje/rejony itepe. byłby dobrym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać, że stworzenie takiego podziału zajmie naprawdę dużo pracy. Samo ustalenie jak podział powinien wyglądać, będzie dość żmudną pracą. Jednak, żadne tam podziały nam nie straszne i damy sobie radę ;) Tak więc może jako pierwszą rzecz nad jaka się zastanowimy będzie owy podział: Jakie macie propozycje na wygląd listy tak by była czytelna a zarazem...no "prosta w obsłudze" :P Piszcie swoje propozycje. Później spróbujemy je skonfrontować i znaleźć złoty środek :)
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pn lis 13, 2006 4:25 pm

Oto pierwsza porcja opisów:
Szass Tam – NZ, mężczyzna człowiek (licz) Nekromanta 10/ Czerwony Czarnoksiężnik 17/ Arcymag 2. Najpotężniejszy z Czerwonych Czarnoksiężników, Zulkir nekromancji a także (jak mawiają niektórzy) prawdziwy władca Thay. Ten wielce zarozumiały, skrupulatny i co gorsza, egzystujący już ponad dwieście lat licz, zamieszkuje twierdzę na zachód od Tyraturos. Posiada ogromną armię, niezliczoną ilość magicznych przedmiotów a także kilka potężnych artefaktów, jak choćby otrzymane od Larlocha: Kula śmiercionośnego księżyca i Siedzisko Thakorsila. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Elminster – CD, mężczyzna człowiek (wybraniec Mystry) Wojownik 1/ Łotrzyk 2/ Kapłan 3/ Czarodziej 24/ Arcymag 5. Prawdopodobnie najpotężniejszy mieszkaniec Faerunu. Sędziwy wiek, co prawda daje mu się już we znaki, aczkolwiek jego ogromne osiągnięcia w wielu dziedzinach pozostaną zapisane w kartach Zapomnianych Krain na wieki. Jest przywódcą Wybrańców Mystry, wychował już rzeszę uczniów a każdy z nich został potężnym czarodziejem. Jest doskonałym tancerzem, aktorem i wojownikiem a w umiejętności posługiwania się magią osiągnął mistrzostwo. Twórca wielu zaklęć, jak choćby Olśniewające Kule Elminstera i Wybieg Elminstera. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Manshoon – PZ mężczyzna człowiek Czarodziej 23/ Arcymag 2. Wieloletni lord Twierdzy Zhentil oraz przywódca Zhentarimów. Jest uosobieniem despotycznego zła. Jakby tego było mało jest również mistrzem elokwencji i dyplomacji a jego zdolności magiczne obrosły legendą. Przez lata likwidował swoich rywali pnących się szybko po szczeblach organizacji, aby nie stracić własnej pozycji. Został zabity przez Fzoula Chembryla, lecz powstał ponownie dzięki specjalnie przygotowanym klonom. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.

Jeśli natomiast chodzi o segregację, to proponuję prosty aczkolwiek czytelny podział według Skali Wyzwania. Ułatwiłoby to pracę MG, przy poszukiwaniu postaci najpotężniejszych, najsłabszych bądź tych o pośredniej potędze. Jedynym minusem tej metody są problemy z ustaleniem SW dla choćby Ioulauma, który jest Elder Brain Lichem a jego SW nie jest przecież znana. No chyba, że się mylę (a mam szczerą nadzieję, że właśnie się mylę ;), bo ułatwiłoby to segregację). Tak czy owak decyzja należy do amnezjusza.

Edit: do postu Kmila.
Kymil Nimesin pisze:
Ekhm...

Napisałem prawdopodobnie Panie Czepialski. Pozatym do opisywania Epickich Postaci posługuję się Opisem Świata i zawartymi tam informacjami oraz wiadomościami na ten temat. Być może są nieaktualne ale nie są to bzdury ;).
Ostatnio zmieniony wt lis 14, 2006 9:51 am przez Renald, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lis 13, 2006 4:34 pm

Renald pisze:
Prawdopodobnie najpotężniejszy mieszkaniec Faerunu.


Ekhm...

IMO opis postaci nie pasuje, za dużo lania wody. Tu bym widział jakieś konkretne info o pochodzeniu, niektórych dokonaniach itp. Natomiast warto by było napisać, iż jego obecne miejsce pobytu jest nienzane(czyt. zaginął)


SW? Czemu miałoby to służyć. Ja bym zostawił alfabetycznie, ewentualnie w jakieś ugrupowania podzielił czy cósik w stym stylu.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn lis 13, 2006 4:57 pm

Kymil Nimesin pisze:
Renald napisał:
Prawdopodobnie najpotężniejszy mieszkaniec Faerunu.


Ekhm...

Najpotężniejszym może nie, ale najbardziej znanym, chyba może być ;)

Codo sposobu opisu to dokładnie chodziłoby mi o to co zaprezentował Plane - krótko i na temat (jeśli możliwe jest dodanie jakiejś ciekawostki to nie zastanawiać się , tylko ja dodawać ;)). Akurat opisywanie przez Renalda delikwenci sa znani i takie info. może być, choć im mniej znane osoby tym konkretniejsze info powinno być podane :)

Odnośnie podziału to ja preferowałbym Region lub ugrupowania/organizacje/sfery wpływów, cosik w ten deseń.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lis 13, 2006 5:03 pm

amnezjusz pisze:
ugrupowania/organizacje/sfery wpływów


Najbardziej sensowne.



amnezjusz pisze:
Region



Tu mogą być kłopoty z niektórymi postaciami.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

pn lis 13, 2006 6:14 pm

Oto następna porcja opisów.
Halaster Czarny Płaszcz – CZ, mężczyzna człowiek Czarodziej 25/ Arcymag 5. Twórca Podgóry, w której przesiaduje całymi dniami i nocami, prowadząc straszliwe doświadczenia oraz eksperymenty nad schwytanymi istotami. Jest jedną z najstarszych nie-smoczych istot egzystujących w Zapomnianych Krainach. W chwili obecnej zupełnie już stracił rozum a wraz z nim własną poczytalność. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Khelben „Czarnokij” Arunsun – PN, mężczyzna człowiek (wybraniec Mystry) Czarodziej 24/ Arcymag 3. Wybraniec Mystry oraz serdeczny przyjaciel Elminstera. Rzecznik prawa i porządku. Był powodem oraz głównym czynnikiem w momencie rozłamu organizacji zwanej Harfiarzami na Księżycowe Gwiazdy. Nigdy nie rozstaje się ze swym wzmocnionym magicznie kijem. Mąż Laeral Silverhand. Twórca wielu zaklęć, jak choćby Zawieszona Cisza Khelbena i Czarnokij. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Hadrhune – NZ, mężczyzna człowiek (pomrok) Czarodziej 10/ Adept Cienia 10. Prawa ręka arcyksięcia miasta Pomrok oraz jego wysłannik i agent. Posiada najlepsze informacje dotyczące aktualnych wydarzeń mających miejsce w Faerunie ze wszystkich pomroków. Pragnie zostać gubernatorem Thay w tedy, gdy Pomroczni podbiją świat. Jest również potężnym czarodziejem wprawionym w boju, posiadającym dużą styczność z magią Cienistego Splotu. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.

Jak widać, mam dzisiaj troszkę czasu i chęci, aby dokończyć moją część pracy. Jednocześnie mam również wątpliwości, czy taki rodzaj opisu Wam pasuje. Czekam na komentaże i rady. Ogólnie rzecz biorąc ja lubię lać wodę i troszkę popolemizować ;).

Edit: do postu Cahira:
Cahir pisze:
Renald zaktualizuj swoje rozpiski zgodnie z Podręcznikiem Przygód Epickich (patrz 1. post tego tematu).

Zrobione ;). Chciałem to zrobić trochę później. Po ustaleniu, czy podajemy poziomy po konwersji na poziomy epickie.
Ostatnio zmieniony pt lis 17, 2006 9:31 am przez Renald, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pn lis 13, 2006 7:57 pm

Renald zaktualizuj swoje rozpiski zgodnie z Podręcznikiem Przygód Epickich (patrz 1. post tego tematu).
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

wt lis 14, 2006 10:13 am

Oto następna porcja opisów, tym razem trzech z Siedmiu Sióstr. Mam nadzieję, że taki rodzaj opisu Wam odpowiada. Kilka zdań o powiązaniu ich z pewnymi organizacjami, pokrewieństwu oraz kilka ciekawostek, w postaci stworzonych przezeń czarów. Dodałem jeszcze zdanie o zaklęciach stworzonych przez Elminstera oraz Khelbena.

Storm Silverhand – CD, kobieta człowiek (wybraniec Mystry) Łotrzyk 1/ Wojownik 4/ Zaklinacz 12/ Bard 8/ Zwiadowca Harfiarzy 3. Przywódczyni Harfiarzy oraz Wybraniec bogini Mystry. Jedna z Siedmiu Sióstr. Zamieszkuje Cienistą Dolinę, w której sprawuje rządy władczyni o wielkim sercu, pomagając biednym i skrzywdzonym. Nienawidzi korupcji oraz zdrady i poświęciła całe swoje życie w walce z nimi. Słynie z chęci niesienia pomocy, śmiałych czynów oraz pogodnego charakteru. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Simbul (Alassara Silverhand) – CN, kobieta człowiek (wybraniec Mystry) Zaklinacz 20/ Arcymag 2/ Czarodziej 10. Królowa-Wiedźma Aglarondu. Wybraniec Mystry oraz Jedna z Siedmiu Sióstr. Kochanka Elminstera. Według wielu Faeruńczyków to właśnie Simbul jest najbliżej okiełznania potęgi magii. Twórczyni wielu potężnych zaklęć, jak choćby Stopienie Kośćca Simbul, Matryca Czarów Simbul, Sekwencja Czarów Simbul, Synostodweomer Simbul. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
Alustriel Silverhand – CD, kobieta, człowiek (wybraniec Mystry) Czarodziej 20/ Zaklinacz 2/ Arcymag 2. Wybraniec Mystry, jedna z Siedmiu Sióstr oraz Władczyni Srebrnych Marchii. Wraz z Taernem Ostrorogiem rządzi Silverymoon. Nazywana również "Panią Nadziei" oraz "Lśniącą Panią" niesie porządek i pokój wszędzie tam, gdzie się pojawi. Źródło: Opis Świata Zapomnianych Krain.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

wt lis 14, 2006 5:33 pm

Pierwsza porcja opisów mojego autorstwa (nie licząc przykładowych) dotyczy ważnych osobowości w Skullport. Jako, że na razie nie ustaliliśmy sposobu grupowania, nie wprowadziłem żadzych grup- i tak wszyscy pewnie wylądują w "Siły polityczne Skullport" lub "Półświatek Waterdeep" (to drugie będzie IMHO obrazą dla Portu Cieni).
Od razu jedna uwaga dot. grup- -100 dla pomysłu z SW. Dlaczego? Otóż takie usegregowanie sprowadziłoby ich do listy istot, z którymi BG mogą wygrać bezpośrednią konfrontację na danym poziomie, a więc elita ZK stałaby się bestiariuszem. Z większością z nich BG nigdy nie staną twarzą w twarz, będą jedynie walczyć z ich sługami- bynajmniej nie na poziomach epickich (tyczy się to i graczy, i sług).
A więc dzisiaj mam dzisiaj dla was opisy następujących BN:
Czaszki Skullportu - uznawane za płomienne czaszki (LEoF) o 8 KW, kolektywnie potrafiące rzucać czary jak zaklinacz 26/arcymag 5/netherylski arkanista 5 (PGtF) -Za tymi rządzącymi Skullport istotami stoją zlane w jedno jaźnie trzynastu netherylskich Arkanistów, którzy w momencie rzucenia Karsus's Avatar eksperymentowali z Mythalem w Enklawie Sargauth na terenie obecnego Skullport. Najpierw forma czaszki była jedynie kształtem, niedawo jednak- po próbie zdobycia mocy wypoaczonego Mythalu przez istotę z innej sfery zwaną Vhostyn- cztery z nich zostały zniszczone, a pozostałe stały się prawdziwymi nieumarłymi. W związku z tym, równowaga w podziemnej części Waterdeep została zachwiana- dotyczy to zwłaszcza balansu między potęgą Halastera i Czaszek. Źródło: City of splendors: Waterdeep

The Rag Mage(Mag Szmat) - mężczyzna drow zaklinacz 15/arcymag 4 pojmany przez zwyklego łachmaniaka (KP2) - pierwsza ofiara prób ucieczki Czaszek Skullport. Gdy w Czasie Kłopotów moc Halastera nad Czaszkami osłabła, skorzystały one z tego, by uwięzić arcymaga w Mythalu Skullport- Czaszki liczyły, że skrępowanie w nimtrzynastu potężnych magów pozwoli im uciec ze Skullport (wszelkie nadzieje na to przekreślił jednak Vhostyn). Obecnie zasila on Mythal siłami magicznymi i życiowymi wysysanymi ofiarom służących mu Łachaników.

Sharadin Mulophor – obecna forma – nishruu nekromanta 22/arcymag 5 -uczeń Halastera i założyciel enklawy handlowej w ruinach Enklawy Sargauth. Był zarządcą Skullport do 1369, kiedy to Czaszki- ośmielone osłabieniem mocy Halastera (Szalony Mag został wtedy porwany z Podgóry przez Pokrętną Runę)- przemieniły go w jego obecną formę, mogącą zasilać absorbowaną magią otaczającą Skullport opończę magii. Czaszki liczyły, że skrępowanie w Mythalu trzynastu potężnych magów pozwoli im uciec ze Skullport- wszelkie nadzieje na to przekreślił jednak Vhostyn. Obecnie Skullport zarządza jego klon- również Sharadin Mulophor (NZ mężczyzna Netherylski człowiek nekromatna 16/arcymag 2) Źródło: City of splendors: Waterdeep

Czyli kwestię władców Skullport mamy załatwioną. Wiem, że przeciętnemu obywatelowi może się w głowie nie mieścić, co oni mają do władzy, ale są w dziale "przedstawiciele władzy" w opisie Skullport, więc nie kłóćmy się z Wizardami :razz:
Co do opisów Renalda- może trochę lania wody (u mnie z kolei nie miałbnym po prostu gdzie streścić wszystkiego), ale w przypadku co bardziej znanych postaci wystarczy. Przy Khelbenie możnaby zaznaczyć, że podpisał pakt z Fzoulem Chembrylem i że Aznar Thrul to jego uczeń (oczywiście nie zmyślam, pierwsza informacja jest we Władcach Mroku, a druga w CoS:W)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt lis 14, 2006 9:26 pm

Sen kju wszystkim za pomoc :) Jak zapewne niektórzy zauważyli przez dodawanie tego całego infa pierwszy post pęcznieje i staje się coraz większy (jak wymyślimy podział to zabiorę się również za to). Ja sam dodałem postacie z Serpent Kingdoms (oprócz Terpenzi i Pil'it'itha, których właśnie kończę). następny na celowniku jest Mysteries of the Moonsea, ale tam raptem mamy 3 epików :)

Pozdrówka i jeszcze raz dzięki za każdą pomoc :)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr lis 15, 2006 9:24 am

Pozwolę sobie na drobne komentarze.

Planetourist - good work.

Renald - druga porcja opisów much more better. Ale pozwolę sobie zaapelować o dodanie kilku rzeczy:
Simbul - status - zaginiona.
Elminster - status - zaginiony.
Ostatni książę Athalantaru. Książę Myth Drannor.
Khelben - status - martwy od 1374.
Pierwszy człowiek, który uzyskał wstęp do Evereski. Książe Myth Drannor. Przyjaciel Evereski. Kreator mythalu Myth Glaurach. Dzięki niemu odbudowano City of Hope, a część sharnów powróciła do dawnej postaci.
Halaster - pochodzi z legendarnego Imaskaru.
Hardhune - był (jest) elfem. Stoi w silnej opozycji do książąt Rivalena i Ydera.



EDIT.

Pharos (N male moon elf baelnorn wizard 24) - jest jedną z najstarszych istot Faerunu, albowiem ma ponad 9 tysięcy lat, a pochodzi z legendarnego Keltomiru. To on uwięził Calima i Memnona, dwóch wszechpotężnych dżinów, we wnętrzu Calimemnon Crystal. To również on, za pomocą Wysokiej Magii, stworzył Spinning Keep of Sir'wadjen, gdzie kryształ został umieszczony. Teraz strzeże dwóch dżinów na pustyni Calim. Jego siedziba strzeżona jest przez legiony żywiołaków powietrza, setki pułapek, dziesiątki iluzji, a wyjątkowo natrętni goście są odteleportowywani w różne zakątki Faerunu.

Alarendi Eveningshine (CG moon elf female baelnorn wizard17/archmage 2) - pochodzi z upadłego Sharrven. Jej siedziba to grobowiec Nithrithvinaen, znajdujący się na południe od Twierdzy Dziewięciu. Przewodzi baelnornom z Sharrven, w dawnych czasach elfy z Wysokiego Lasu często prosiły ją o udzielenie rady. Obecnie w lesie pojawiła się nowa władza - Cearlicarn, która dąży do odtworzenia Eaerlannu i chętnie sprzymierzyłaby się ze starożytnymi elfami. Przymierze wydaje się być niemal pewne.

Araevin Teshurr (gold elf celestial creature male wizard/High Mage) - Najwyższy Mag Myth Drannor i krolestwa Cormanthoru. Pochodzi z legendarnego rodu Dlardrageth. Jest bardzo wysokim elfem, ludziom wydaje się być chłodny w obyciu, ale wynika to raczej z jego natury myśliciela, którego mysli krążą zawsze w innym miejscu. Jest niezwykle spostrzegawczy i inteligenty. Przeszedł mistyczny rytuał Telmiirkara neshyrr, dzięki czemu jest w stanie rzucać, jako jedna z nielicznych osób w Faerunie, zaklęcia WM bez udziału kręgu. Jest mistrzem w tworzeniu magicznych przedmiotów, jak i w kształtowaniu mythali. Zna wiele dawno zapomnianych sekretów WM. Jest niezwykle ambitny i dąży do zdobycia coraz to większej potęgi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości