Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

Epics of the Realms - komentarze

czw paź 19, 2006 1:20 pm

Ostatnio w przypływie dość dziwnych pomysłów postanowiłem sporządzić listę wszystkich epickich postaci Krain. Jednak zadanie jest trudne, nie da się temu zaprzeczyć, dlatego zamieszczam tutaj listę, którą mam nadzieję z waszą pomocą uzupełnić :)

W zamyśle temat ten po skomponowaniu listy epików ma przerodzić się w dyskusję o epickości Krain. Teraz jednak skupmy się na skompletowaniu listy ;) Liczę, że mi pomożecie.


A oto adres pod którym można znaleźć listę: Lista epików.
Ostatnio zmieniony wt lis 21, 2006 2:56 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 69 razy.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

czw paź 19, 2006 1:33 pm

Bardzo fajny pomysł, amnezjusz :)

Na początek mam kilka pytań technicznych. Po pierwsze - kogo uznajemy za postać epicką? Taką, która ma ponad 20 poziomów w klasach (łącznie z ECL?) czy ponad 20 SW czy jak? Czy do tej listy kwalifikują się np. potężniejsze smoki itp.? I po drugie - jakie rozpiski bierzemy pod uwagę? Tylko oficjalne trzecioedycyjne? Co z postaciami nie rozpisanymi na nową edycję?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw paź 19, 2006 1:42 pm

Lendir pisze:
Na początek mam kilka pytań technicznych. Po pierwsze - kogo uznajemy za postać epicką? Taką, która ma ponad 20 poziomów w klasach (łącznie z ECL?) czy ponad 20 SW czy jak?

No właśnie tak sam nie wiem ;) Na razie brałem od uwagę tylko 20 poziomów zwyż (bez ECL), ale byłoby to niesprawiedliwe gdyz taki Slarkrethel -Wybraniec Umberlle nie kawlifikowałby się do listy. Co do SW to cały czas się zastanawiam,a le chyba bedzie to dobry pomysł i np. taki Xanathar się załapie a On jako 33 KW wielka kula z 12 poziomami zaklinacza na epika się nadaje ;) czyli podumowując do listy bierzemy tych których SW jest wyższe niż 20 :)
Lendir pisze:
Czy do tej listy kwalifikują się np. potężniejsze smoki itp

Nad smokami pomyslę...może zrobi się dla nich oddzielną listę?
Lendir pisze:
I po drugie - jakie rozpiski bierzemy pod uwagę? Tylko oficjalne trzecioedycyjne? Co z postaciami nie rozpisanymi na nową edycję

Na pewno oficjalki 3 i 3.5 edycyjne.
Z postaciami ze starszych edycji, nie rozpisanymi na nowe zasady...się pomysli, ale trzeba będzie wymyslic coś dobrego - może kolejną ;) listę i później sami pobawimy się w ustalenie ich obecnego poziomu (lub w ostateczności spróbujemy wyciągnąć te info. od ludzi z Candlekeep :P).
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw paź 19, 2006 2:49 pm

postac epicka to postac ktorej suma kostek i poziomow w klasach jest rowna lub wyzsza od 21
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

czw paź 19, 2006 3:07 pm

amnezjusz pisze:
czyli podumowując do listy bierzemy tych których SW jest wyższe niż 20 :)


Ok, szukania czas zacząć :wink:

amnezjusz pisze:
Nad smokami pomyslę...może zrobi się dla nich oddzielną listę?


Mogę taką przygotować :)

Jeśli chodzi o listę to kilku Netherilczyków się zgubiło :wink:

Telamont Tanthul - pomrok czarodziej 20/arcymag 5/adept cienia 10
Hadrhune - pomrok czarodziej 10/adept cienia 10
Larloch - licz człowiek czarodziej 20/epik 12
Aumvor the Undying - licz człowiek nekromanta 15/arcymag 5/epicki czarodziej 7/Netheryjski Arkanista 5

Damador. pisze:
postac epicka to postac ktorej suma kostek i poziomow w klasach jest rowna lub wyzsza od 21


To by znaczyło, że zwykły kraken (kostki: 20, poziomy: 0, SW 12) jest postacią epicką :wink:
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw paź 19, 2006 3:19 pm

Lendir pisze:
Damador. pisze:
postac epicka to postac ktorej suma kostek i poziomow w klasach jest rowna lub wyzsza od 21


To by znaczyło, że zwykły kraken (kostki: 20, poziomy: 0, SW 12) jest postacią epicką :wink:


21 lub wiecej :) kraken ma 20 tylko
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw paź 19, 2006 3:25 pm

Bardzo fajny temat, na pewno ciekawy i dający spore pole do popisu. Podstawa do dyskusji na temat epickości Krain też jest z tego całkiem niezła.
Do listy na szybko dodam kilka postaci znanych z "Wojny Pajęczej Królowej":

Gromph Beanre - mężczyzna drow czarodziej 18/arcymag 4
Quenthel Beanre - kobieta drow kapłan (Lloth) 15/boski sługa 4 (SW 20 w sumie)
Dyrr - mężczyzna licz (drow) zaklinacz 22/czarodziej 3/kapłan 1 (Velsharoona) [nie jestem pewien czy się łapie ze względu na fabułę ostatnich części cyklu ale niech będzie)
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw paź 19, 2006 3:41 pm

http://home.rochester.rr.com/kuje/npcs%203e.xls

ciagle rozwiaja lista NPcow :) moze sie przydac
 
Awatar użytkownika
Radgers
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr mar 01, 2006 3:07 pm

czw paź 19, 2006 4:56 pm

Skoro taki temat powstał to pozwólcie że dodam coś od siebie. :) Będą to illithilicze z Ch'hitl:
Tsurlanej - PZ, illithilicz, zaklinacz 16.
Ornolyg - NZ, illithilicz, czarodziej 19.
Furyshuk - PZ, illithilicz, kapłan 18 Illsensine.
Luors'Nallig - PZ, illithilicz, zaklinacz 14/mnich 3.
Grishnurok - PZ, illithilicz, czarodziej 11/psion 6.
Wolvinur - CZ, illithilicz, zaklinacz 19.
Aulagol - Cz, illithilicz, czarodziej 15.
oraz władcy Deep Imaskar:
Great Lord Planner Illis Khendarhine - PN, mężczyzna deep Imaskari zaklinacz 4/czarodziej 20/arcymag 6.
Lord Apprehender Ebrul Naramixna - N, mężczyzna deep Imaskari zaklinacz 10/czarodziej 15/arcymag 4.
Lady Enacter Furyma Selovan - PZ, kobieta deep Imaskari łotrzyk 11/czarodziej 15/arcymag 1.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :) Pozdrowienia od Putu ;)
 
Alcatur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr paź 18, 2006 1:15 am

czw paź 19, 2006 6:25 pm

A jaki poziom miał Fflar (jako że pewnie przeinaczyłem nazwisko, powiem że chodzi mi o kapitana z Myth Drannor który zabił ostatniego z Nycalothów, teraz powrócił wskrzeszony)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw paź 19, 2006 6:37 pm

Alcatur pisze:
A jaki poziom miał Fflar (jako że pewnie przeinaczyłem nazwisko, powiem że chodzi mi o kapitana z Myth Drannor który zabił ostatniego z Nycalothów, teraz powrócił wskrzeszony)

Nie jest to jeszcze określone, ale wachałby się w okolicach 22-25 levelu :)
Damador. pisze:
http://home.rochester.rr.com/kuje/npcs%203e.xls

ciagle rozwiaja lista NPcow Smile moze sie przydac

Na pewno się przyda, dzięki ;)
Lendir pisze:
amnezjusz napisał:

Nad smokami pomyslę...może zrobi się dla nich oddzielną listę?


Mogę taką przygotować Smile

Miło mi to słyszeć, powodzenia :)

Zaraz nastąpi pierwszy update.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw paź 19, 2006 6:55 pm

Grejt ajdija :D

Czy zgodzicię się, abym opracował listę elfich epików? Mam na ten temat sporo materiałów.
 
Awatar użytkownika
pasztet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 330
Rejestracja: pn sty 16, 2006 9:24 am

czw paź 19, 2006 7:14 pm

amnezjusz pisze:
Laeral Silverhand Arunsun – człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] tropiciel 7/zaklinacz 4/czarodziej 19.


Wg ZK:OŚ Laeral ma 19 poz. maga, 4 zaklinacza i 9 łotrzyka. Chyba że coś się zmieniło od 1372 RD, wtedy pszepraszam za zamieszanie.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

czw paź 19, 2006 8:35 pm

Jeszcze jedna sprawa dotycząca pomroków. Dopisek "[Shar]" przy adeptach cienia powinien mieć tylko książę Rivalen. Odzwierciedla to fakt, że wziął tą prestiżówkę jako przedłużenie klasy kapłana. Wszyscy inni książęta rozwijają adepta cienia w wersji wtajemniczeń czyli nie powinni mieć dodanego boga na końcu.

pasztet pisze:
Wg ZK:OŚ Laeral ma 19 poz. maga, 4 zaklinacza i 9 łotrzyka. Chyba że coś się zmieniło od 1372 RD, wtedy pszepraszam za zamieszanie.


Rozpiska Laeral została zaktualizowana w Waterdeep: City of Splendors.

Kymil Nimesin pisze:
Czy zgodzicię się, abym opracował listę elfich epików? Mam na ten temat sporo materiałów.


Pewnie :) Czekamy ze zniecierpliwieniem :)
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pt paź 20, 2006 12:21 am

pasztet pisze:
amnezjusz pisze:
Laeral Silverhand Arunsun – człowiek kobieta [Wybraniec Mystry] tropiciel 7/zaklinacz 4/czarodziej 19.


Wg ZK:OŚ Laeral ma 19 poz. maga, 4 zaklinacza i 9 łotrzyka. Chyba że coś się zmieniło od 1372 RD, wtedy pszepraszam za zamieszanie.


Laeral Silverhand 19th Wizard/4th Sorcerer/7th Ranger Female Human CG Companion to Khelben. Chosen of Mystra. Co-leader of the Moonstars Forgotten Realms Campaign Setting

Zawsze opisywana jako Ranger - zawsze :)
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pt paź 20, 2006 10:33 am

Mała errata co do postaci rozpisanych w ELH. Część dla porządku przepiszę co pokrywać się może z rozpiskami podanymi przez amnezjusza & Co.

Elminster - mężczyzna człowiek (Wybraniec Mystry) wojownik 1/łotrzyk 2/kapłan 3/czarodziej 24/arcymag 5
Storm Silverhand - kobieta człowiek (Wybraniec Mystry) łotrzyk 1/wojownik 4/zaklinacz 12/bard 8/zwiadowca Harfiarzy 3
Halaster Czarny Płaszcz - mężczyzna człowiek czarodziej 25/arcymag 5
Simbul - kobieta człowiek (Wybraniec Mystry) zaklinacz 20/arcymag 2/czarodziej 10
Szass Tam - mężczyzna licz nekromanta 10/Czerwony Czarnoksiężnik 17/Arcymag 2
Khelben "Czarnokij" Arunsun - mężczyzna człowiek (Wybraniec Mystry) czarodziej 24/arcymag 3
Alustriel - kobieta człowiek (Wybraniec Mystry) czarodziej 20/zaklinacz 2/arcymag 2
Manshoon - mężczyzna człowiek czarodziej 23/arcymag 2
Iyraclea - kobieta człowiek kapłan [Auril] 15/boski sługa 5/hierofant [Auril] 5
Shuruppak - mężczyzna człowiek wojownik 20/łotrzyk 3/czarodziej 7

Edit
Zapomnieliście o ważnym panu :wink:
Fzoul Chembryl - mężczyzna człowiek (Wybraniec Bane'a) kapłan [Bane'a] 17/hierofant 2

Edit 2
Sorry :razz: Po prostu klika razy się ta informacja już przewijała na forum, że pomyślałem, iż wszyscy już wiedzą. Mea culpa - wykasowałem z notki to info, żeby ludzi nie stresować.
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 11:14 am przez Cahir, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Filio

pt paź 20, 2006 10:52 am

Cahir pisze:
Khelben "Czarnokij" Arunsun - mężczyzna człowiek (Wybraniec Mystry) czarodziej 24/arcymag 3

Spoiler
Ponoć Khelben już nie żyje. W jakich okolicznościach zginął?
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 12:43 pm przez Filio, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt paź 20, 2006 10:56 am

Odp. dla Filia = Spojler Khelben poświęcił się wspólnie z kilkoma Wysokimi Elfimi Magami(m.in. Ulairem Silentem) w czasie odnawiania Miasta Nadziei. Był to rok 1374.).

Edit. Tak w ogóle to dzięki za erratę :)
Edit2. Filio, lepiej też usuń to co powinno byc usunięte w twoim poście ;)
Edit3. Cahir, zapewne teraz o tym wydarzeniu wie więcej osób niż kilka tygodni temu, ale na pewno jest jeszcze wielu, którzy o tym nie słyszeli ;)
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 11:55 am przez amnezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Filio

pt paź 20, 2006 11:42 am

No tak, nie wiedziałem, że będzie to spoiler...

Edit: OK, już wszystko w porządku.
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 12:45 pm przez Filio, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt paź 20, 2006 12:31 pm

Lendir pisze:
Larloch - licz człowiek czarodziej 20/epik 12


Larloch - lisz człowiek czar32. Ale apuluję do was, abyśmy uznali wersje Larlocha pana Greenwooda, a nie tą z Władców Mroku. Wg. tej rozpiski miałby ok. 46 SW.


amnezjusz pisze:
Królowa Amlaruil Moonflower – księżycowa elfka [Wybraniec Seldarine] czarodziej 24/wysoki elfi mag 1.


No tu się nie zgodzę. Amlaruil miała w 2 ed. 20 lvl. maga i była WM. Czyli należy jej dodać kilka leveli WM. Jako, że była przez pewien okres Najwyższym Magiem Evermeet dałbym jej około 7 - 10 lvl. WM, poza tym jest również wybrańcem Seldarine. Ile do SW za chosena? Nie za bardzo wiem. Wszystkie szablony wybrańców do FR mają +4, ale pona nie jest wybrańcem pojedyńczego boga, a całego panteonu. IMO jej SW: 32 - 36.

Kilku epików(jeśli już są na liśice to sorki):

Nezram the World-Walker człowiek mężczyzna 22 czarodziej
Alarendi Eveningshine moon elf kobietabaelnorn czarodziej19/arcymag2
Beast Lord mind flayer lisz czarodziej 15
Pharos moon elf mężczyzna baelnorn 24
Lady Ambre Aloaven of Ardeep moon elf kobieta zjawa chosen of Mystra/chosen of Sehanine czarodziej 19
Volumvax półczart pomrok człowiek mężczyzna kapłan7/Aci8/boski sługa
Hullack człowiek zjawa mężczyzna druid18/2hierofanta2 Eldath
Tordynnar Rhaevaern sun elf baelnorn mężczyzna czarodziej15/arcymag4
Ezzat the Archlich sun elf mężczyzna arcylisz czarodziej 25
The Srinshee kobieta elf[bez konkretnej podrasy] czarodziej30/WM10 chosen of Mystra
Fflar Starbrow Melruth moon elf mężczyzna wojownik(champion of Corellon?) 22-25
Cadderly Bonaduce człowiek mężczyzna kapłan 20 chosen of Deneir
Araevin Teshurr sun elf mężczyzna[celestial creature] czarodziej/mag bitewny/WM 25(?)
Lossarwyn the Ice Lich moon elf człowiek ice lich druid18/hierofanta1 SW 23
Dabron Sashenstar człowiek mężczyzna tropiciel10/wojownik8/książę kupców5
Danchilaer the Mad Mage człowiem mężczyzna czarodziej21/zakilnacz6/arcymag5
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt paź 20, 2006 1:59 pm

Kymil Nimesin pisze:
Kilku epików(jeśli już są na liśice to sorki):

Nezram the World-Walker człowiek mężczyzna 22 czarodziej
Alarendi Eveningshine moon elf kobietabaelnorn czarodziej19/arcymag2
Beast Lord mind flayer lisz czarodziej 15
Pharos moon elf mężczyzna baelnorn 24
Lady Ambre Aloaven of Ardeep moon elf kobieta zjawa chosen of Mystra/chosen of Sehanine czarodziej 19
Volumvax półczart pomrok człowiek mężczyzna kapłan7/Aci8/boski sługa
Hullack człowiek zjawa mężczyzna druid18/2hierofanta2 Eldath
Tordynnar Rhaevaern sun elf baelnorn mężczyzna czarodziej15/arcymag4
Ezzat the Archlich sun elf mężczyzna arcylisz czarodziej 25
The Srinshee kobieta elf[bez konkretnej podrasy] czarodziej30/WM10 chosen of Mystra
Fflar Starbrow Melruth moon elf mężczyzna wojownik(champion of Corellon?) 22-25
Cadderly Bonaduce człowiek mężczyzna kapłan 20 chosen of Deneir
Araevin Teshurr sun elf mężczyzna[celestial creature] czarodziej/mag bitewny/WM 25(?)
Lossarwyn the Ice Lich moon elf człowiek ice lich druid18/hierofanta1 SW 23
Dabron Sashenstar człowiek mężczyzna tropiciel10/wojownik8/książę kupców5
Danchilaer the Mad Mage człowiem mężczyzna czarodziej21/zakilnacz6/arcymag5


Na szczęście nikt z wyżej wymienionych nie znajdował się jeszcze na liscie.
Kymil Nimesin pisze:
Lendir napisał:
Larloch - licz człowiek czarodziej 20/epik 12


Larloch - lisz człowiek czar32. Ale apuluję do was, abyśmy uznali wersje Larlocha pana Greenwooda, a nie tą z Władców Mroku. Wg. tej rozpiski miałby ok. 46 SW.

Przy Larlochu dodam alternatywną Greenwoodowską wersję licza :)
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pt paź 20, 2006 2:35 pm

Oki to teraz większa aktualka więc zacznę nowym postem. W zestawieniu brałem pod uwagę łączną ilosć poziomów klasowych plus modyfikacje poziomów plus SW potworów o łącznej wartości 21 i wyżej i zdaje się że dlatego amnezjusz pominął kilka NPC z Underdark. Jeśli się gdzieś pomyliłem to krzyczcie.

Aznar Thrul - mężczyzna człowiek wywoływacz 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 3
Druxus Rhym - mężczyzna człowiek transmuter 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag
Lallara Mediocross - kobieta człowiek odpychacz 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 1
Lauzoril - mężczyzna człowiek zaklinacz (specjalista) 10/Czerwony Czarnoksiężnik 10/arcymag 2
Nevron - mężczyzna człowiek przyzywacz 10/Czerwony czarnoksiężnik 10/arcymag 2/Epik 2
Krakosh - mężczyzna burzowy gigant zaklinacz 10
Talatha Vaerovree kobieta człowiek (Mistrz Magii) czarodziej 17/arcymag 3
Turlang - mężczyzna rozwinięty (21KW) drzewiec druid 9
Hamezaar - mężczyzna złoty krasnolud wampir wojownik 7/łowca 3/rycerz ciemności 9
Krashos - samiec dorosły błękitny smok zaklinacz 12
Vokkrzyr Rualfren - mężczyzna drow Kapłan [Vhaeraun] 19
Flowrider Plyp Shurlush mężczyzna slyth druid 19 [Silvanus]
Król Mith Barak (a.ka Mithbarakaz) - samiec srebrny wielki jaszczur
Triel Baenre - kobieta drow Kapłan 20 [Lolth]
Król-Kapłan Va-Pool-gol Dagagoorag - mężczyzna kuo-toa łotrzyk 5/ Kapłan 15 [Blipdoolpoolp]
Urlryn Khalazza - mężczyzna drow przyzywacz 19
Malaggar Xarann - mężczyzna drow zaklinacz (specjalista) 20
Krondorl Waeglossz - mężczyzna drow wywoływacz 19
Tsabrak of the Blood - mężczyzna drow wampir nekromanta 18
Guldor Zauvirr - mężczyzna drow czarodziej 20/arcymag 2
Antalab of the Shaking Stones - mężczyzna drow czarodziej 13/archont żywiołów 7
Jesthflett Trun'zoyl'zl - kobieta drow kapłan 20 [Lolth]
Harthel Vras - kobieta drow licz kapłan 18 [Lolth]
Nurmynn Zek - mężczyzna drow przyzywacz 15/arcymag 4
Filauxerimos - samiec miedziany jaszczur barbarzyńca 8
Keshna Finlothleer, Grand Master of Shadows - kobieta człowiek shadow-walker łotrzyk 9/zabójca 4/Telflammar shadowlord 9
Maharishi, Seer of Procalith - strażnicza naga zaklinacz 6/mistrz wiedzy 9
Terpenzi, the Guardian of Najara - bone faerunian ha-naga naga overlord 10
Pil'it'ith - mężczyzna sarrukh kapłan 15 [Set]
Medusanna Mhairdaul - kobieta yuan-ti wynaturzenie kapłan 17 [Sseth]
Iymrith - samiec antyczny błękitny smok zaklinacz 7
Whispering Serpent - samiec couatl zaklinacz 16
Meleghost Zoaster, High Phantasmage - mężczyzna człowiek iluzjonista 20/arcymag 5
Thalaera Indlerith, Lady of Doom - kobieta człowiek Kapłan 12 [Talona]/Boski sługa 10 [Talona]
Eltab - duży przybysz (arcydiabeł) (KW 35)
Soneillon, Queen of Whispers - kobieta rozwinięty sukkub fiend of possesion 6/fiend of corruption 6
Imbrar Heltharn, Fallen King of Impiltur - mężczyzna człowiek rycerz śmierci ex-paladyn 8/rycerz ciemności 10
Dendar the Night Serpent - kolosalny przybysz (KW 54)
Kezef the Chaos Hound - olbrzmi przybysz (KW 28 )
Ityak-Ortheel, the Elf Eater - kolosalny przybysz (KW 42)
Bazim- Gorag, the Firebringer - duży przybysz (KW 25)
Malkizid, the Branded King - duży przybysz (baatezu) (KW 33)


Edit

Tak na szybko znalazłem na stronie Wizardów jeszcze jednego epika

Ghiz'kith, Devotee of the true Sseth - mężczyzna sarrukh licz czarodziej 10/mistyczny wyznawca 5 [Sseth]

Edit 2

Amnezjuszu wywal ze swojej listy jedną z wersji Aznara Thrula żeby się nie pokrywały (tu ciekawostka bo ta moja wersja niby jest z FRCS ta co Ty podałeś z UE, nie wiem właściwie która jest aktualniejsza niby ta z UE bo nowsza ale nie wiem po co zrobili tam dwie klasy epika. W każdym razie wywal tą którą uważasz za gorszą/mniej aktualną) :razz:
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 3:14 pm przez Cahir, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt paź 20, 2006 2:52 pm

Cahir pisze:
W zestawieniu brałem pod uwagę łączną ilosć poziomów klasowych plus modyfikacje poziomów plus SW potworów o łącznej wartości 21 i wyżej i zdaje się że dlatego amnezjusz pominął kilka NPC z Underdark

Zgadza się. A z samej listy raptem 4 osoby sa juz na liście głównej, resztę zaraz wkleimy. Dzięki.

Poza tym za chwilę dodam również psotacie z Power of Faerun oraz Mysteries of the Moonsea :)

Edit
Devotee of Sseth dodany a jeden z Aznarów (mój) usuniety :)
Ostatnio zmieniony pt paź 20, 2006 3:49 pm przez amnezjusz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

Re: Epickie postacie Krain - próba stworzenia pełnej listy..

pt paź 20, 2006 3:03 pm

amnezjusz pisze:
Wersja alternatywna by Ed Greenwood - Larloch - demilicz o SW 46.


Gwoli ścisłości - ultralicz :) Albo możnaby napisać licz (wyjątkowy).

PS. Kończę listę epickich smoków. Wrzucić Ci je na priva, żebyś dodał do głównego postu czy utworzyć osobny temat? Bo jest ich duuuużo.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt paź 20, 2006 4:51 pm

Kilka postaci ze strony Wizardów (różne artykuły tak nowe jak i bardziej archiwalne):

Ilcanorr z Luthcheq - NZ mężczyzna człowiek czarodziej 20/arcymag 1/epik 2
Danchilaer Szalony Mag - PN mężczyzna człowiek czarodziej 21/zaklinacz 6/archiwista 5
Amaryth Delbara - CD kobieta człowiek zaklinacz 14/incantatrix 6 (ze względu na stale działające czary SW spokojnie można podnieść do 21)
Haeronth Blaedaerer - CN mężczyzna człowiek wojownik 9/łotrzyk 7/uliczny wojownik 5
Immirton "Redcloak" Loaden - ND mężczyzna człowiek czarodziej 14/master transmogrifist 10

Mam też pytanie. Co robimy z postaciami na 20 poziomie czy tymi o SW 20? Kilka takich osób jest i teoretycznie są to już prawie epiki.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pt paź 20, 2006 5:10 pm

prawie robi roznice :)

SW ma sie nijak - mozna miec SW 29 i tylko 17 kostek - to nie daje dostepu do epickich bonusow :)

21 + - reszte zostawic
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

pt paź 20, 2006 5:22 pm

Damador. pisze:
SW ma sie nijak - mozna miec SW 29 i tylko 17 kostek - to nie daje dostepu do epickich bonusow :)


Ale taka postać, mimo, że ma tylko 17 kostek jest prawdziwie epickim wyzwaniem. Z kolei 30 kostkowy kraken będzie miał SW 15, czyli daleko mu do epików.

IMHO powinniśmy brać pod uwagę tylko istoty o SW powyżej 20.
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pt paź 20, 2006 9:12 pm

Kolejna porcja epików na dzień dziesiejszy :wink:

Wendonai - mężczyzna balor fiend of corruption 6
Muiral the Misshapen - mężczyzna tauryczny duży potworny skorpion barbarzyńca 3/czarodziej 14/arcymag 2
Telbran Nelarn - mężczyzna człowiek (netheryjczyk) zaklinacz 24
Hlavin - pół-ilithid potężniejszy doppelganger zaklinacz 9
Ptola - potężniejszy doppelganger łotrzyk 9
Alathene Moonstar - arcylicz [rozwinięty człowiek Illuskanin] czarodziej 15/mistyczny wyznawca 5 [Selune]
The Eye (a.ka The Xanathar) - rozwinięta (33 KW) starsza kula zaklinacz 12
Marune the Masked - mężczyzna człowiek nekromanta 5/akolita cienia 14/arcymag 5
The Rag Mage - mężczyzna drow zaklinacz 15/arcymag 4

NPC z serii Perilous Gateways ze strony WoTC
The Prince of Jhothun - mężczyzna qorrashi zaklinacz 14
Rikkine - mężczyzna duch czarodziej 24
Culin Thark - mężczyzna człowiek licz zaklinacz 11/bard 10
Auschylactus - mężczyzna człowiek licz zaklinacz 18/arcymag 2
Axilitis - samiec dorosły brązowy smok zaklinacz 10
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt paź 20, 2006 9:31 pm

Cahir pisze:
Wendonai - mężczyzna balor fiend of corruption 6
Muiral the Misshapen - mężczyzna tauryczny duży potworny skorpion barbarzyńca 3/czarodziej 14/arcymag 2
Telbran Nelarn - mężczyzna człowiek (netheryjczyk) zaklinacz 24
Hlavin - pół-ilithid potężniejszy doppelganger zaklinacz 9
Ptola - potężniejszy doppelganger łotrzyk 9
Alathene Moonstar - arcylicz [rozwinięty człowiek Illuskanin] czarodziej 15/mistyczny wyznawca 5 [Selune]
The Eye (a.ka The Xanathar) - rozwinięta (33 KW) starsza kula zaklinacz 12
Marune the Masked - mężczyzna człowiek nekromanta 5/akolita cienia 14/arcymag 5
The Rag Mage - mężczyzna drow zaklinacz 15/arcymag 4

Hehe, dokładnie te osoby chciałem teraz dodać z tym wyjątkiem, że Marune'a oraz Telbrana już wcześniej na liście umieściłem :) Z innych postaci z Waterdeep na zamieszczenie zasługują jeszcze dwa abolethy, które równiez dodam do listy.

Edit. Oki, nowe zmiany wprowadzone, nowe osoby wprowadzone :)
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob paź 21, 2006 2:18 pm

Na początek brawa za bardzo dobry (i bogaty) spis smoków. Świetna robota Lendir - gratuluję.

Jeśli chodzi o postacie o poziomie/SW 20 to nie ma sprawy. Na razie daje sobie z nimi spokój i do listy nie dodaje.

Widzę też, że sam spis bardzo szybko zwiększa swoją obiętość i już w tym momencie wygląda imponująco. Wydaje mi się, że jednak znalazłem jeszcze kogoś kogo warto dodać a kto w spisie jeszcze się nie znalazł (przynajmniej ja nie znalazłem), są to mianowicie:

Arklem Greeth - PZ mężczyzna licz czarodziej 16/arcymag 2
Deltagar Zelhund - PZ mężczyzna człowiek czarodziej 18/mistrz wiedzy 2/arcymag 1
Ornar "Pazur" - CZ mężczyzna człowiek czarodziej 19/arcymag 3
Irae T`sarran - CZ kobieta drow kapłan 17/hierofatna 3 (Kiaransalee)
Sofra - NZ kobieta drow łotrzyk 9/tancerz cienii 7/skrytobójca 3
Amarak - PZ (?) mężczyzna człowiek czarodziej 23
Amyrisu - CZ mężczyzna półczart/półniewidzialny łowca łotrzyk 8/skrytobójca 3
Lord Vanrak Moonstar - NZ mężczyzna elitarny człowiek rycerz śmierci tropiciel 2/kapłan 4 (Shar)/nocna powłoka 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości