Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Europejska wersja Neuroshimy

czw lip 21, 2005 9:19 am

Jakiś czas temu sułyszałem, że powstaje/powstał system na wzór wspaniałej Neuroshimy zlokalizowany tym razem w Europie. Niestety nie wiem nic więcej. Czy jest to robione na zasadzie dodatku, czy może całkowicie zrobiony od nowa? Może znacie jakieś szczegóły, wiecie coś na ten temat, znacie jakieś strony, które traktują o tym - prosze podzielcie się nimi, byłbym bardzo wdzięczny :)
 
Awatar użytkownika
JaQub
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 16, 2004 4:03 pm

czw lip 21, 2005 9:30 am

Projekt powstaje na forum Moorholda, adresu nie podaję coby nie reklamować konkurencji :P
Dodam tylko, że projekt jest utajniony, a podstawowe informacje można znaleść w dziale poświęconym Neuroshimie ;)
 
Ghart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 28, 2004 1:52 pm

.

pt lip 22, 2005 2:32 pm

Mowa o euroshimie, dodatku fanowskim tworzonym pod przewodnictwe m Mar_cusa, Tomakona i Tripa. Jest to taki gigantyczny Nationbook opisujący Europe. Dodane są także nowe pochodzenia, zasady itp.
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Pytania o nationbook

pt lip 22, 2005 9:26 pm

A może znane są już przybliżone daty, kiedy ten nationbook wyjdzie? Bedzie płatny, czy tak jak Wieści z Frontu darmowy? Jeśli będzie darmowy, to będzie rozprowadzany na zasadzie Wieści z Frontu? Można dostać już jakieś konkretniejsze info? Może jakieś pare stronek do przeczytania?
 
Ghart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 28, 2004 1:52 pm

pt lip 22, 2005 10:24 pm

Projekt jest jeszcze na dość wczesnej fazie rozwoju. Wątpie, aby ukazał się w tym roku. Autorzy chcą to wydać w darmowym pdf, choc zaznaczają także, że jesli nadarzy siętaka okazja, to chcieliby to wydac jako normalny dodatek do NS. Żadnych stron z Euroshimy w necie nie ma chwilowo i za pewne długo nie będzie,
 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

śr gru 21, 2005 3:57 pm

Kiedyś obiło mi się o uszy, że sam Trzewik w planach swych wydawniczych ujął Euroshimę, lecz jako projekt w czasie niezwykle oddalony. Na razie skupiają się na wydawaniu dodatków do oryginału, co oczywiście jest dobrym pomysłem.

Z dodatkiem natomiast może być różnie -Europa to jednak zróżnicowany kontynent, więc książka musiałaby mieć słuszną grubość, żeby móc być traktowana jako wyczerpująca temat. Szkoda byłoby spalić taki samograj dodatkiem nie spełniającym oczekiwań. Tak naprawdę musiałaby być to osobna gra, bo przecież zupełnie zmieniają się realia; ot, choćby brak Molocha (choć to nic pewnego..).
 
Awatar użytkownika
Sobek_88
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn gru 05, 2005 12:24 am

pn sty 02, 2006 6:41 pm

Moim zdaniem fajnie jak powstanie/powstala Euroshima, ale zastanawia mnie realna szansa przetrwania ludzi w Europie.

Zakladajac, ze 2 mocarstwa (rosja i to drugie :P) maja najwiekszy arsenal, to mniej wiecej wedlug dawnej zelaznej kurtyny, bedzie nawzajem bombardowane. A ze Europa ma duzo fajnych miast, to raczej na nie wszystkie cos spadlo, idac dalej Europa ma wiele blizej miedzy stolicami, niz Ameryka miedzy wiekszymi miastami(nie czepiajcie sie, wiem ze wschodnie wybrzeze to prawie jedno miasto :P) to gestosc opadu atomowek bylaby tak duza, ze z europy pozostalyby tylko bociany(bo skubane uciekly na poludnie)

A tak swoja droga, to mysle jedynym miejscem, gdzie Ziemia niewiele sie zmienila to Syberia. (Kto by w te pustki walil). (Moze tam ludzie nawet nie wiedza, ze swiata juz praktycznie nie ma!!

pzdr CitronMAn
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

wt sty 03, 2006 1:35 pm

Podzielam zdanie Sobka(a to rzadkość :razz: pozdr). Rzeczywiście fajnie byłoby gdyby powstała rodzima Euroshima tylko zastanawia mnie charakter poszczególnych nacji :wink: Niektóre nacje bardzo trudno scharakteryzować bo nie występują na arenie Europy tak często. Tworzenie Euroshimy wymaga wiele pracy od autorów gdyż muszą przemysleć wiele spraw dotyczących losów poszczególnych regionów Europy Jak sie by potoczyły losy takich państw jak Gruzja czy Azerbejdżan?Czy Skandynawia została nie naruszona? Co stało sie z komunistyczną Rosją? Czy w wyniku jej osłabienia państwa pokomunistyczne jak naprzykład Białoruś przestawiły się na demokracje? Co stało się z Polską? Na te wszystkie pytania autorzy powinni choćby wspomnieć w rozdziale "ŚWIAT" bo byłaby to, moim zdaniem ciekawa lektura dla MG :wink: (wkońcu trzeba mieć jakąś przyjemność z czytania podręcznika :wink:

pozdr beneq :D
 
Awatar użytkownika
Mamonka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 20, 2005 10:25 pm

czw sty 05, 2006 11:30 pm

Na pierwszy rzut "ucha" to byłem niezbyt za Euroshimą. Myślałem sobie "marne ksero prawdziwej neuroshimy to już nie to..." cenniki gambli w polsce :P pewnie wszystko byłoby drogie ;) ale gdy czytalem ten temat naszla mnie refleksja nad którą myslałem troche ... czy to nie byłoby dobre gdyby jakis scenariusz opieral sie na Twoim miescie? czy to nie byloby dobre gdyby warszawa miałaby swoją historie? ganiać się z mutantami po ruinach big bena :D lub z wieży eiffla ścinać barettem mobsprzęt... tylko jedna kwestia mnie zastanawia "co by było z molochem ? jak by musiał przeniesc sie do europy ?" no ale przeciez to maszyna wiec nie problem zbudowac sobie transport lotniczy ;]
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pt sty 06, 2006 1:00 pm

Mamonka pisze:
jak by musiał przeniesc sie do europy
Przez Alaske. Nie wiem jaki jest klimat w postapokaliptycznej Alasce ale mówi się że pierwszymi odkrywcami Ameryki byli Wikingowie, którzy przeszli sobie przez Kamczatke i skuty lodem ocean i doszli do lądu zwanym dzisiaj Alaską :) Dla Molocha raczj nie byłoby problemem przetransportować kilku robotów- roboli na drugi brzeg aby zbudowały początki imperium :)

pzodr beneq
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt sty 06, 2006 1:11 pm

beneq pisze:
ale mówi się że pierwszymi odkrywcami Ameryki byli Wikingowie, którzy przeszli sobie przez Kamczatke

Nie, poplyneli do Grenlandii i stamtad dalej na zachod.

beneq pisze:
skuty lodem ocean i doszli do lądu zwanym dzisiaj Alaską

Myslisz nowozytne odkrycie Ameryki z tym, jak tam przeszli ludzie z rejonu euroazjatyckiego xxx tysiecy lat temu.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pt sty 06, 2006 1:16 pm

Seji pisze:
Myslisz nowozytne odkrycie Ameryki z tym, jak tam przeszli ludzie z rejonu euroazjatyckiego xxx tysiecy lat temu.
Mówiłem, że nie jestem pewny tej historii ale wiem że taki bajer tam był. W każdym bądź razie dziękuje z sprostowanie :wink:

pozdr beneq
 
Tomakon Inc.
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn sty 30, 2006 9:56 am

pn sty 30, 2006 10:34 am

Witam.
Robimy Euroshimę od jakiegoś już czasu (dość długiego - dlatego unikamy ustalania terminów ;)).
Staramy się by nationbook był możliwie obszerny (w końcu Euro to kraina wielu narodowości, języków i kultur a nie "monotonne" USA).
Najprawdopodobniej wyjdzie jako darmowy pdf.
Za jakiś czas powstanie na Moorholdzie dział z apokryfami o Europie i tam będzie się można zapoznać z tekstami i skomentować je dowolnie. Zapraszam.

Póki co mogę zdradzić kilka szczegółów - nie ma Molocha. Nie ma Tornado.
 
Awatar użytkownika
Mamonka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 20, 2005 10:25 pm

wt sty 31, 2006 10:31 pm

Tomakon Inc. pisze:
Póki co mogę zdradzić kilka szczegółów - nie ma Molocha. Nie ma Tornado.


W takim razie moge powiedzieć jednego ... "EUROSHIT". Ale to jest oczywiscie moje skromne zdanie. Zobaczymy czym chlopaki zastapia molocha ;] Pokladam w was nadzieje zeby bylo to cos kosmicznego ;)
Ostatnio zmieniony wt sty 31, 2006 11:00 pm przez Mamonka, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Miroe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:45 pm

wt sty 31, 2006 10:38 pm

Tomakon Inc. pisze:
Póki co mogę zdradzić kilka szczegółów - nie ma Molocha. Nie ma Tornado.

Alleluja!!!

Nareszcie. Trzeba się będzie zapoznać z Euroshimą :D .
 
Awatar użytkownika
Sobek_88
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn gru 05, 2005 12:24 am

sob lut 04, 2006 4:05 pm

Nie bedzie Molocha :(

Nie, ale jestem pewien, ze bedzie za to radziecka wersja. A jak wszyscy wiemy, ze jak ruscy cos zrobia to zwykle jest to "skserowane" zle i ma wiele bledow, w tym wypadku moze ruscy byli na tyle madrzy, ze podlaczyli jakiegos Juriija (reda laert 2 sie klania) i ten jest teraz komputerem, przez co Euromoloch jest jeszcze grozniejszy bo mysli. (to tylko moje niczym nie poparte przeczucia, no moze troche historia)

A co do samego projektu. To powoli zaczynam sie przekonywac, ale mam drobne watpliwosci co do tego:
Mamonka pisze:
ganiać się z mutantami po ruinach big bena Very Happy lub z wieży eiffla ścinać barettem mobsprzęt...


Mysle ze podczas totalnej wojny, maszyny bardzo szybko zajelyby sie takimi sentymentalnymi miejscami, tylko po to zeby nie przypominaly o przeszlosci, kiedy to komputer byl tylko narzedziem, popieram to tym ze komputer analizuje, czyli na podstawie przeszlosci i zachowac zapisanych w niej klasyfikuje cele. Dlatego maszyny raczej zajeby sie tymi pomnikami przeszlsoci.

A co do samej idei roznic kulturowych, to mysle ze w Euroshimie, moga wrocic "stare problemy". Faszyzm, KOmunizm, nienawisc miedzy narodowa (polska i niemcy :P oczywiscie tylko jako przyklad) Moze taka sytuacje bedzie ktos chcial wykorzystac do stworzenia jednego mocarstwa pod flaga swojego dawengo panstwa (to znowu rodzaj nadziei i proby rozgryzienia Euroshimy, a takze moze pddanie jakiegos pomyslu) Ktos keiedys mi powiedzial ze historia chodzi po kole, moze znowu wroci do jakiegos punktu z przeszlosci. hehe :P



pzdr Citronman
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz lut 05, 2006 3:43 pm

Podzielam opinie Sobka choćby z tego względu, że Neuroshima dzieje sie na terenie Stanów Zjednoczonych no i częściowo Meksyku. USA i Meksyk to tylko dwa kraje, dwie kultury itp itd. Zmierzam do tego, że w Europie jest o wiele więcej podziałów, barier, które praktycznie uniemożlowiaja skuteczne połączenie sił ludzkości co sie wiąże z niemozliwością wyparcia wspólnego wroga.

pozdr beneq :wink:
 
Awatar użytkownika
Dark Star
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: pt mar 25, 2005 8:54 pm

Podział Europy na strefy

ndz lut 05, 2006 5:23 pm

Ta róznorodność poza problemami może także przyspożyć wiele korzyści. Dlaczego? Ano dlatego, że np. nie kazdy kraj będzie chciał współpracować mimo czucia oddechu przeciwnika na karku. Dzięki temu przejście z (to tylko przykłady) Polski (która rozpoczęła walkę czynną) do Niemiec (które nie mają siły się przeciwstawiać) będzie jak przejście z jednego wymiaru w drugi. To sprawia, że jest naprawde dużo możliwości, dlatego jeśli projekt ma zostać wykonany poprawnie to nie może się skończyć na jednym dziele. Powinno powstać jedno ogólne dla Europy i kilka dla pewnych obszarów (jak np. Polska, L:itwa, Białoruś, Ukraina - jeden, Rosja - dwa itp). Tak więc nie spodziewam się tego dodatku szybko.
 
Awatar użytkownika
Mamonka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 20, 2005 10:25 pm

ndz lut 05, 2006 8:38 pm

Wspaniały dodatek do Euroshimy "Polska - Gnij Albo Giń".


Ciekawie brzmi ;P;P;P. Jestem ciekaw jak też inne dodatki będą się nazywać np. "Niemcy - Die Kinder Apokalypse" ?... Oczywiście to wszystko są tylko żarty, ale chcialbym zobaczyć jakiś dodatek o naszym kraju. Rowniez niemoge się doczekać opisu historii na temat Polski.

Puki co, czekam na "Detroit". Ma juz przyjsc w tym tygodniu :uzi: niach niach ^^
 
Awatar użytkownika
Mar_cus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:45 pm

ndz lut 05, 2006 9:13 pm

Jeśli kogoś interesują podstawowe informacje o fanowskim projekcie "Euroshima", zapraszam na EuroBlog (niestety już dawno nie wrzucałem tam żadnej notki) - www.euroshima.prv.pl .
 
Awatar użytkownika
Sobek_88
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn gru 05, 2005 12:24 am

sob lut 11, 2006 2:52 pm

Moim zdaniem do projektu moznaby wprowadzic pewne stereotypy o narodowosciach.

Polacy - nieustepliwi, do bolu odwazni, niescieralni, nadnaturalnie wytrzymali.

Niemcy - Zimno kalkulujacy. wszzytko przelicane, porwonywane z tabelami, sami analitycy, wszedzie szukaja zysku, nie godza sie z porazka.

Francuzi - Delikatni, diabelnie inteligentni w sztuce wojjenej, artysci,

Wlosci - amanci, mafiozi, rodziny, kobieciarze, troszke ulegli, bez wlasnych wizji polityki i swiata.

Pewnie sie nie zgodzicie z pewnymi cechami niektorych narodow, ale to sa tylko propozycje, i pojecia ktore kojarza mi sie z danymi narodami.

pzdr CitronMan
 
Awatar użytkownika
Mar_cus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 11:45 pm

sob lut 11, 2006 3:26 pm

Gdyby iść tym tropem, to wszyscy ludzie w NS byliby najgłubszymi na świecie i nie potrafiliby wskazać swojego miasta na mapie Stanów Zjednoczonych.
W Euroshimie nie ma już państw (poza paroma wyjątkami), a więc i same stereotypy się nie mogą sprawdzić. Ludzie teraz nie obchodzi, w jakim państwie się urodziłeś, czasami nawet to ciężko wskazać.
Zresztą z tymi twoimi stereotypami idą też inne - że wszyscy na wschodzie to pijacy, północ Wielkiej Brytanii jest zapełniona skąpymi ludźmi, na terenie Francji je się tylko żaby i ślimaki, a w Alpach ludzie biegają w krótkich szortach na szelkach i piją piwo. Nie o to chodzi...
 
Awatar użytkownika
Sobek_88
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 92
Rejestracja: pn gru 05, 2005 12:24 am

ndz lut 12, 2006 12:02 pm

Mi chodzilo raczej o narodowe stereotypy, a nie panstwowe, bo istnienie panstw rzeczywiscie jest raczej trudne.

Co do stereotypow, to troszke przekoloryzowales moje spostzrzezenia :P
Poprostu sa pewne cechy, ktore plyna z krwia i nie da sie ich wyplewic i raczej o takie stereotypy, albo raczej "cechy narodowe" mi chodzilo.

Co do twojego postu, to rzeczywiscie nie mozna az tak dac sie poniesc stereotypom, porostu uwazam ze niektore mimo sytuacji powinny znowu wystapic.

pzdr CitroNman
 
Awatar użytkownika
Mamonka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 20, 2005 10:25 pm

ndz lut 12, 2006 10:46 pm

Sobek_88 pisze:
Poprostu sa pewne cechy, ktore plyna z krwia


Pozostaje jeszcze akcent ;) Co by było gdyby niemiec zobaczył polaka i ruska jadących w rozklekotanym BMW ... :D
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn lut 13, 2006 12:00 pm

Pomysł ciekawy z utworzeniem nacji cechująch się typowymi "przypadłościami" poszczególnych narodów, ale czy to nie nastaje na oryginalnośc klimatu Neuroshimy? Jak dla mnie taki pomysł podchodzi hardcore'owo pod koncepcje Monastyru czy jeżeli bardziej zgeneralizowac pod Legende 5 Kręgów? Wybieranie stanów w Neuroshimie i państw w Euroshimie to moim zdaniem nie to samo. Jak to sam powiedziałeś Sobek, niektóre cechy płyną z krwią i nie da sie ich wyplenić. Każdy człowiek w Neuroshimie jest Amerykaninem i jest związany nie tylko cechami narodowymi ale także historią i wspólnym celem. Zmierzam do tego, że pomiędzy graczami mogą wystąpic, luki w których mogą występować zatarczki na płaszczyźnie narodowej. Takie niewinne zatarczki mogą z czasem doporowadzić do rozpadu drużyny, a tu sie już kończy zabawa.

Uważam, że należy skorzystać z pomysłu Sobka ale nie sotosowac tak ścisłej gamy stereotypów narodowych. Tak jak w Neuroshimie każdy może powiedzieć, że jest Amerykaninem tak w Euroshimie powinni ludzie mówić: Jestem Europejczykiem polskiego pochodzenia. Taki układ uchroniłby graczy przed wcześniej wspomnianymi zatarczkami :) Czekam na opinie...

pozdr beneq :razz:
 
Awatar użytkownika
Siwiczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 6:28 pm

sob cze 17, 2006 5:43 pm

Mamonka pisze:
Wspaniały dodatek do Euroshimy "Polska - Gnij Albo Giń".


Ciekawie brzmi ;P;P;P. Jestem ciekaw jak też inne dodatki będą się nazywać np. "Niemcy - Die Kinder Apokalypse" ?

Stary padłem ze śmiechu przez monitorem
To narazie możemy tylko czekać
Ale bez Molocha i Tornada to juz nie bedzie to cos:D Chociaz wszytko sie zobaczy
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

sob cze 17, 2006 10:39 pm

Siwiczek pisze:
Ale bez Molocha i Tornada to juz nie bedzie to cos


Moloch = Sowiecki Kolos 8)

Tornado= Oscypek :razz:

pozdr beneq :D
 
Awatar użytkownika
Farindel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 19, 2005 5:58 pm

pn sie 21, 2006 1:44 pm

Hej no i co z projektem?! Blog mi nie działa wiec nie moge od dłuższego czasu zauwarzyć jakichkolwiek postępów... Czyżby projekt umarł?
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn paź 16, 2006 4:35 pm

 
Awatar użytkownika
mosqua
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 4:01 pm

ndz paź 22, 2006 4:09 pm

Nie wiem czy ktoś wie, ale ja tworzę Euroshimę. W planie ma być 10 narodowości, każde podzielone na 2 lub 3 pod miejsce pochodzenia i każdy powinno mieć z 3 cechy. Łącznie daje to ponad 20 miejsc pochodzenia, z 60 cech. Dodatkowo zamierzam dać także możliwość grania mutantem gdzie nie byłoby pochodzenia lecz mutacje.
Zrobione zostało już:
Polska
Niemcy
Ukraina
Turcja
Francja

W zamyśle:
Włosi
Ludy Bałkanów
Węgrzy
Iberowie
Cyganie

Wszystkich chętnych odsyłam na tę stronę-> http://www.forum.moorhold.net/viewtopic ... 2237d2fae8

Ale jak ktoś chce może się odezwać tutaj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości