Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

[d20] Extend Defense and Attack

sob maja 08, 2004 12:34 pm

Jak wiadomo wraz z doświadczeniem Jedi zwiększa obszar, w którym skutecznie może blokować strzały wroga, co w konsekwencji pozwala blokować ataki dystansowe wyprowadzone na jego sprzymierzeńców znajdujących się nie dalej niż 2 metry od pozycji Jedi. Ci, którzy znajdują się wówczas przy Jedi dostają jego bonusy zwiększające ich Defense.
Ale...
Skoro Jedi może, tak samo jak siebie, z równą skutecznością bronić większego terenu, to czy jednak nie powinien dawać takiej samej obrony obaszor przylełgym? Inaczej dochodzi do sytuacji, gdzie Padawan będzie skutecznie blokował strzały wymierzone w jego sojuszników żołnierzy, gdyż mają oni wysoki Defense. Natomiast mistrz Jedi, nie zatrzyma strzałów wymierzonych w garstkę małych dzieci. Ich Defense znacznie mniejszy, nie będzie dostatenie wspomożony przez bonus np.+2 czy +3. :?

PS. Wizardzi jak zwykle milczą gdy zadaję im kolejne kłopotliwe pytanie. :wink:
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

sob maja 08, 2004 12:52 pm

Oto wypowiedź laika :) . <br />Chyba wszystko zależy od tego w jaki sposób na to się spojrzy. <br />Myślę, że w sytuacji potyczki kilkuosobowej dopuściłbym, że jedi odbija strzały, więc to jego obrona jest brana pod uwagę. Jednak w sytuacji bitewnej, gdzie wrogów jest wielu, a strzały lecą z różnych kierunków dodałbym bonus jedia do obrony np. żołnierzy. Bitwa do pewnego stopnia to chaos, więc umowność jest tu potrzebna.
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

ndz cze 13, 2004 5:18 pm

IMO wszystko to oblicza siê na podstawie obrony samego Jedi, a ja wprowadzilem house rule, ¿e odbijanie strza³ów z blastera to sporny test ataku, je¶li jedi wygra to odbija pocisk, je¶li wygra o 10 i wiêcej punktów to odbija pocisk do przecienika z po³ow± obra¿eñ

[WC-2.SB]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości