Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 10:21 am

Niestety, muszę również zrezygnować. Eugenes, jeśli Cię mogę prosić, to przyjmij na moje miejsce mojego człowieka, Altarisa. To bardzo porządny gość ;)
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 10:58 am

Kasą z przedmiotów podzielimy się jak je spieniężymy, to nie trzeba będzie się bawić w takie ułamkowe zabawy ; ) A do tego może uda się więcej wyciągnąć, jak najlepszy w tym członek grupy się tym zajmie, a nie każdy na własną rękę.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 11:06 am

Ekhem, kreatywne użycie Charm Person może przynieść nam tutaj dużo większy współczynnik spieniężenia niż 50% ;)

Przynajmniej dopóki nie zrujnujemy danego kupca... ale nawet wtedy zostaną zawsze jacyś inni ;]

Miecz proponuję zdecydowanie sprzedać. Thundering i podobne to bezużyteczne właściwości, jeśli się nie robi buildu na zagrażenie krytykiem od 14 lub niżej. +5 do koncentracji choć może się przydać mi albo ogrowi, to o wiele lepiej wydać tę kaskę na coś, co da nam mocniejszy przypał, zwłaszcza ofensywny. Albo na takie klasyczne przypaki jak Healing Belt czy Amber Amulet of Vermin.
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2012 11:09 am przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 11:15 am

Co do tych magicznych skrzyń... one chyba są pułapkami magicznymi. :P ST 25 + poziom czaru jak nic, dla Disable Device. Można je za to przeskanować magią.
 
Eugenes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 725
Rejestracja: śr lip 21, 2010 3:11 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 11:47 am

Ok to ciesze się że wszystko mamy już jasne. Altaris i Novack, z przyjemnością witam w "Faeruńskiej Gawędzie". Na PW wysłałem wam kiedy was wprowadzę.

Ehran czemu was popędzam. Spokojnie możemy zrobić retrospekcję i spróbować otworzyć skrzynie. :)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 12:36 pm

Witamy współgraczy!

PS. Szykujcie się na chrzest bojowy i jakieś wkupne :P
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 1:10 pm

Eugenes pisze:
Ehran czemu was popędzam. Spokojnie możemy zrobić retrospekcję i spróbować otworzyć skrzynie. :)

a nie, to nie było jako coś negatywnego. Bardzo dobrze, że nie czekasz aż gracze ruszą tyłki, tylko pchniesz akcję do przodu.
Wiadomo, że coś tam się zakończy, ale już się myśli o tym co dalej. Bardzo dobre posunięcie.

A co do kufrów, już ogr się zabiera za nie, pw z deklaracją i opisem poszła. Post prawie gotowy, czekam tylko na wynik zabiegu....
Same pułapki chyba też da się radę sprzedać?
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 1:47 pm

Pytałem się już MG, ale wolę się upewnić, że nikt ze współgraczy nie będzie mieć nic przeciwko.

Chciałem wykorzystać w tej sesji koncepcję Dio z WPZiC, bo spodobał mi się potencjał fabularny tamtej postaci, który nie daje się do końca spożytkować w typowym dungeon crawlu. Myślę, że mechanicznie niziołek też nie będzie dla was ciężarem :P.
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 2:00 pm

A propos Dio. :D

Co by tu nie powiedzieć, mamy typowy dungeon crawl.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 2:05 pm

Jeśli oprócz dostatecznej potęgi od strony mechanicznej będzie jeszcze rozpustny, bezwzględny, okrutny i ogólnie moralnie zepsuty, to będziemy mieli szansę się bardzo polubić ;p
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 2:08 pm

Novack, nie mam pojęcia o kim lub czym mówisz ;)
ale bez obaw, wal śmiało, będzie ok. niziołek i ogr razem ;) będzie zabawnie ;)
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Re: Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 2:34 pm

Agnostos pisze:
Jeśli oprócz dostatecznej potęgi od strony mechanicznej będzie jeszcze rozpustny, bezwzględny, okrutny i ogólnie moralnie zepsuty, to będziemy mieli szansę się bardzo polubić ;p


Dio jest istotą wysoce pragmatyczną. Jeżeli mu to się będzie opłacało - czemu nie.

BTW: Ehran - Twój pół-ogr jest dużego, czy średniego rozmiaru :)?
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2012 4:34 pm przez Novack, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pt gru 07, 2012 11:47 pm

PPPP dzięki za reklamę ;)
Postać poskładam najszybciej jak zdołam i wyślę.
Agnostos, uprzedzam że jeśli ten gość przejdzie to nie spodziewaj się wkupnego :P
Ostatnio zmieniony pt gru 07, 2012 11:49 pm przez Altaris, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

sob gru 08, 2012 3:39 pm

Edytowałem posta.
Doszedł opis tego co jest w skrzyniach.
Wejścia do jaskini nie da się tak łatwo zawalić, ten fragment został usunięty z posta.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

sob gru 08, 2012 6:15 pm

Pytanie w kwestii HP na poziomach wyzszych niż 1 - rzucamy, czy przyjmujemy połowę na kostkę?
 
Eugenes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 725
Rejestracja: śr lip 21, 2010 3:11 pm

Re: Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

sob gru 08, 2012 6:26 pm

Novack pisze:
Pytanie w kwestii HP na poziomach wyzszych niż 1 - rzucamy, czy przyjmujemy połowę na kostkę?


Połowę. :)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 10:52 am

Eugenes - prośba z mojej strony o odpowiedź na pytanie w PW :)

I drugie pytanie - ile więcej uda nam się wytargować za sprzedawane przedmioty korzystając z Charm Person oraz innych środków (testy dyplomacji, charyzmy etc)? To jest wszystko w gestii house rules, więc ustalmy, co i jak.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 11:18 am

Tendencyjne pytanie do MG:
Czy 1-2 spośród mistrzowsko wykonanych sztyletów znalezionych przez drużynę mogłyby mieć mały rozmiar :P? (Pretty pretty plz with sugar on top :)).
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2012 11:19 am przez Novack, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 11:25 am

Dwuręczne sztylety też są fajne ;p
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 11:53 am

Pod warunkiem, ze masz jakiś Str bonus :P.

Karta i zarys fabularny poszły do MG, więc nie znacie dnia, ani godziny. Mam nadzieję, że Factotum/Anima Mage znajdzie jakieś zastosowanie :P.

Przyjmuje sugestie co do spella z Precocious Apprentice (2nd level Conjuration, jako że postać jest mistrzem przywołań). Wstępnie dałem Cloud of Bewilderment.
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2012 11:57 am przez Novack, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 12:35 pm

Novack pisze:
Przyjmuje sugestie co do spella z Precocious Apprentice (2nd level Conjuration, jako że postać jest mistrzem przywołań). Wstępnie dałem Cloud of Bewilderment.

Ja jestem fanem Ray of Stupidity, choć to akurat enchantment. Czar zachowuje przydatność przez całą grę, ponieważ pozwala one-shottować zwierzęta i inne tępe magiczne bestie/aberracje.

Ale chmura ma oczywiście więcej zastosowań utility.

EDIT: Jedyne conjure'y, które są warte rozważnie przez Ciebie jako alternatywy to IMO: Web i Fog Cloud. Glitterdust również bym dodał, ale odpada, bo mam go jako half-fey. Istotną kwestią jest wg mnie, że wszystkie one mają zasięg medium, podczas gdy Cloud of Bewilderment ma straszliwy dla niskopoziomowego maga zasięg 10 ft cone.
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2012 12:47 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Re: Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 1:20 pm

Agnostos pisze:
Ja jestem fanem Ray of Stupidity, choć to akurat enchantment. Czar zachowuje przydatność przez całą grę, ponieważ pozwala one-shottować zwierzęta i inne tępe magiczne bestie/aberracje.


Prohibited Schools: Enchantment, Evocation. Poza tym jeden Enchanter chyba starczy.

Agnostos pisze:
EDIT: Jedyne conjure'y, które są warte rozważnie przez Ciebie jako alternatywy to IMO: Web i Fog Cloud. Glitterdust również bym dodał, ale odpada, bo mam go jako half-fey. Istotną kwestią jest wg mnie, że wszystkie one mają zasięg medium, podczas gdy Cloud of Bewilderment ma straszliwy dla niskopoziomowego maga zasięg 10 ft cone.


Cloud of Bewilderment został uaktualniony w Spell Compendium. Zasięg short, 10-ft cube (podobnie jak Grease). Glitterdustem operujesz Ty, więc nie ma co dublować spelli. Web jest niezły, ale wymóg punktów zaczepienia może być kłopotliwy w niektórych sytuacjach. Poza tym mam jest już Grease, który uderza w Reflex i ewentualnie Color Spray celujący w Will. Czyli chyba jednak zostanę przy chmurze, która przyda się na przeciwników z umiarkowanym Fortem.
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2012 1:21 pm przez Novack, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Eugenes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 725
Rejestracja: śr lip 21, 2010 3:11 pm

Re: Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 1:55 pm

Novack pisze:
Tendencyjne pytanie do MG:
Czy 1-2 spośród mistrzowsko wykonanych sztyletów znalezionych przez drużynę mogłyby mieć mały rozmiar :P? (Pretty pretty plz with sugar on top :)).


Tak 2 sztylety mogą mieć mały rozmiar.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 3:33 pm

Poszedł post.

To teraz prośba do drużyny: Zostawcie mi jeden z tych daggerów :P. Pretty pretty plz with sugar on top ;).
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 9:59 pm

von Mansfeld pisze:
To mamy do podzielenia:
150 sz (powiedzmy, że Lothar jednak wyjmię sakiewkę z kieszeni.
Złoty naszyjnik warty 50 sz
Dwa złote perścionki (2 x 40 sz)

Plus te magiczne przedmioty

To jak w końcu panowie? Spieniężamy wszystkie itemy, włącznie z mieczem i amuletem koncentracji? Ja jestem za. I wówczas prosimy Eugenesa o info, ile kasy wyciągniemy max za sprzedaż (zakładam, że niedługo dotrzemy do Sundabaru).

BTW Eugenes, podziwiam za rozpisywanie przedmiotów. Mnie by się tak nie chciało :P. Jedyna uwaga do sfery żywiołów. 3-poziomowy czarodziej nie może rzucić kuli ognia, taki przedmiot standardowo chyba nie może powstać. Nawet gdyby przy tworzeniu itemu obniżył swój catser level do 3, to nie mógłby wtedy wpleść czaru 3 poziomu.
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2012 10:04 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 10:03 pm

Agnostos pisze:
To jak w końcu panowie? Spieniężamy wszystkie itemy, włącznie z mieczem i amuletem koncentracji? Ja jestem za. I wówczas prosimy Eugenesa o info, ile kasy wyciągniemy max za sprzedaż (zakładam, że niedługo dotrzemy do Sundabaru).


Spieniężmy je.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

ndz gru 09, 2012 11:14 pm

Ok, a te dodatkowe cacka podane tutaj https://docs.google.com/document/d/1-0t ... TBfvw/edit ??

Ja dalej podtrzymuję. Nawet fajny sztylet czy płaszczyk z premią do rzutów to lipa jak porównamy to z dowolnością wyboru różdżek, inkantacji artificera czy innych sympatycznych itemów dopasowanych do naszych postaci.

EDIT: Ustaliłem z MG, że max wyciągniemy 80% pełnej ceny za sprzedaż. Oczywiście zrobimy sobie paru wrogów, bo po ustaniu charm person kupcy zorientują się, że zostali zrobieni, ale co to dla nas ;]

Moje obliczenia wskazują zatem na łupy o wartości 9380 gp, czyli 1563,(3) na osobę. Zakładając spieniężenie wszystkiego oprócz 1 sztyletu dla Dio oraz oprócz skrzyni ze złotem i kosztownościami (kolejne około 700-1000gp) będącej własnością Traubora.
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2012 11:15 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

pn gru 10, 2012 12:18 am

pozbądźmy się wszystkiego, złoto lepsze niż te przedmioty.

Agnostos pisze:
BTW Eugenes, podziwiam za rozpisywanie przedmiotów. Mnie by się tak nie chciało :P. Jedyna uwaga do sfery żywiołów. 3-poziomowy czarodziej nie może rzucić kuli ognia, taki przedmiot standardowo chyba nie może powstać. Nawet gdyby przy tworzeniu itemu obniżył swój catser level do 3, to nie mógłby wtedy wpleść czaru 3 poziomu.

Faktycznie całkiem niezłe te opisy.
A co do 3 poziomu, no to najwidoczniej ten przedmiot tworzył artificer ;)
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

wt gru 11, 2012 12:04 am

Ale spamu :)

Zaraz spróbuję to przeczytać i odpisać.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Faeruńska Gawęda. Komentarze. [3.5; Gestalt]

wt gru 11, 2012 2:01 pm

Co Wy wszyscy macie z tymi nieumarłymi O.o? To D&D, a nie WoD :P.
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2012 2:02 pm przez Novack, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości