Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

pn cze 13, 2005 1:16 pm

Co do ambasady jeszcze- mozna zawsze stosowac taktyke podjazdowa. Ja takowa stosowalem jak gralem swoimi Astonczykami z Bagheera i jej Lodowymi. MIala znaczaca przewage w ambasadzie, tak wiec balem sie tam wejsc. Ale jak tylko zaznaczyla swoje postaci aby "polobbowac" albo mi doszla jakas karta pozwalajaca odmowic pojedynku, to wchodzilem jedna postacia do abmasady, staralem sie zrobic jej psotaciom jakies kuku, a na poczatku nastepnej tury znow uciekalem do ojczyzny, zanim Bagheera mogla mnie wyzwac jakims packerem na pojedynek :-)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn cze 13, 2005 8:45 pm

Czy jeżeli postać schodzi, ale trafia do lazaretu to wchodzi tam z ekwipunkiem i oddziałami czy jest goła?
 
bayushi bizon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 11:11 pm

pn cze 13, 2005 9:14 pm

Czesc dzieki za odpowiedzi ale po kolejnej grze nasunely mi sie nastepujace putania:

1. Czy jak zainicjowalem bitwe gwiezdna na swiecie ojczystym to czy przeciwnik moze dokonac inwazjii??

2. jesli bitwa pozostaje nierozstrzygnieta (tak jak tym statkiem do elfow) to co sie dzieje ze statkami na tym systemie ?? wracaja na system domowy i czy moge potem (jesli przeciwnik inicjowal bitwe ) dokonac inwazjiii??

Dziekuje z gory za odpowiedz i pozdrawiam.

Bayushi Bizon
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

pn cze 13, 2005 10:03 pm

Witajcie ponownie,

1. Postaci przebywające w lazarecie nie ściskają mieczy, nie w głowach im eleganckie stroje i kapelusze. Trafiają tam bez dołączonych wcześniej kart.

2. Może pod warunkiem, ze po bitwie pozostał mu chociaz jeden niezaznaczony statek.

3. Statki zostaja tam, gdzie popłyneły, jesli jest to orbita Świata Ojczystego, mozna dokonać inwazji.
Zwycięstwo w bitwie gwiezdnej nie jest elementem koniecznym do przeprowadzenia inwazji.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

wt cze 14, 2005 12:49 am

Czy z zasady Sali Balowej można przerwać pojedynej poprzez przeniesienie się do ojczyzny??

Wg mnie nie bo pojedynek jest zainicjowany w Ambasadzie??

Czy można tu robić rzeczy w responsie czyli czy w tej grze jest zasada stosu??W takiej sytuacji możnaby odpalając sale balową uciec przed pojedynkiem w odpowiedzi na inicjacje pojedynku...
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt cze 14, 2005 8:54 am

Nie możesz, bo jest to 'akcja'. Niby pisze, że w dowolnym momencie, ale chyba potrzebowałoby reakcji, żeby przerwać akcję przeciwnika (a wyzwanie na pojedynek jest jego akcją).

Moje pytanie: czy z imperialnej kogi zagrywam kartę za darmo?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt cze 14, 2005 10:33 am

Witajcie!

1. Sala balowa:
Akcję z Sali balowej wykonuje się w "dowolnym momencie", czyli w dowolnej chwili, w której zagrywa się Akcje. Na przykład podczas starcia w pojedynku. I owszem, można przy jej pomocy wycofać postać do Ojczyzny (wówczas przestaje spełniać wymagania pojedynku i ten zostaje przerwany).

2. Imperialna koga:
Zawsze, kiedy gra się kartę "z ręki", opłaca się jej koszt.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt cze 14, 2005 1:49 pm

Znaczy, że sala przerywa pojedynki... cholera, wkładam ją do talii:>
Przepraszam za desinformacje w takim razie.
 
Awatar użytkownika
starlift
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3112
Rejestracja: wt mar 18, 2003 12:00 am

wt cze 14, 2005 5:36 pm

Witam

Nie uważasz że sala balowa w ten sposób staje się zbyt mocną kartą i niemal uniemożliwia prowadzenie prowadzenia pojedynków?
 
Awatar użytkownika
kuba2111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2005 10:34 am

wt cze 14, 2005 5:51 pm

JAk to jest bo naprzykład chce zaatakować jedno z orbit przeciwnika ale wszystkie są zakryte a przeciwnik nie ma żadnych statków to moge wtedy atakować tylko jego ojczystą planete
Uwaga!! Jeśli wypisałem głupoty prosze się nie śmiać bo dopiero dziś pierwszy raz grałem w tą gre
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

wt cze 14, 2005 6:05 pm

Kuba możesz zatakować zakrytą planete jeśli jest na niej kryształ na eksploracje z tego co wiem w takim wypadku walczysz jak przeciwko statkowi o ciale 0 i tyle ile masz przewagi tyle zdejmujesz kryształu przeznaczonego na eksploracje.
 
Awatar użytkownika
Bubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 09, 2005 9:03 pm

wt cze 14, 2005 6:49 pm

I jeszcze pytanko odnośnie pojedynków.Lodowy wyzywa mnie na pojedynek.Czy musi zagrać zasade swojego świata od razu??

Innymi słowy czy dopuszczalna jest następująca kolej zdarzeń??

Wyzywa mnie...
Ja żeby się nie zaznaczać rzucam imunitet
On zazanacza świat po imunitecie i nie moge odmówić??
 
Awatar użytkownika
kuba2111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2005 10:34 am

wt cze 14, 2005 6:57 pm

A jak się zaznacza że dany statek jest na danej orbicie??
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

wt cze 14, 2005 7:11 pm

Witam

odpowiem zbiorowo, najpierw na pytanie bubiego. Bubi taka sytyłącja jest możliwa, co innego jakby zaznaczył świat a ty byś odmuwił imunitetem.
Teraz odpowiedź dla kuby. Nalerzy przesunąć statek w stone karty z krystałami i położyć ją analogicznie jak u siebie na orbice tylko u przeciwnika. Jeśli niewiesz też gdzie są orbity u ciebie to otwórz instrukcje na stronie 17. tam wyraźnie jest pokazane
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

wt cze 14, 2005 8:54 pm

Wyjaśnienie odnośnie działanie Świata LE:

Reakcja na Aleksandreonie brzmi: Zaznacz, gdy wyzywasz na pojedynek. Wyzwany nie może odmówić.

Zatem w momencie wyzwania należy zdecydować, czy pojedynek jest nieodmawialny. Reakcje zagrywa się na wyzwanie, nie zaś na jego odrzucenie.
 
Awatar użytkownika
Bubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 09, 2005 9:03 pm

wt cze 14, 2005 9:01 pm

Czyli według tej wykładni nie jest mozliwe zrobienie czegos takiego bo najpierw wyzywasz i na Twoje wyzwanie leci reakcja z Aleksandronu a dopiero potem mam możliwość zripostować immunitetem.
 
Awatar użytkownika
Czezwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 25, 2005 5:44 pm

wt cze 14, 2005 9:07 pm

Aha w sumie racja to powduje ze nie mozna odmuwic a nie ze kasuje sie odmuwienie....
P.
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

wt cze 14, 2005 9:55 pm

Gosia pisze:
Wyjaśnienie odnośnie działanie Świata LE:

Reakcja na Aleksandreonie brzmi: Zaznacz, gdy wyzywasz na pojedynek. Wyzwany nie może odmówić.

Zatem w momencie wyzwania należy zdecydować, czy pojedynek jest nieodmawialny. Reakcje zagrywa się na wyzwanie, nie zaś na jego odrzucenie.


Racja Gorsiu, źle zroumiałem wyjasnienia myślałem że on zagrał w drugim pojedynku tą zdoność na goscia który w poprzednim miał imunitet. Przepraszam pokornie za wprowadzenie kolegi w błąd.

ps. No i sam mam 2 pytania

1. Czy jesli paneta zaznaczyła się w wyniku użycia jej zdolnosci to podczas inwacji ma tylko połowe ciała

2. Czy jeśli ktos użyje akcji świata ojczystego lodowych elfów na graczu posiadającym świat Az-Zubana to gracz ten może przy pomocy tego świata przenieść reakcje świata ojczystych elfów na inną swoją postać?(bo akcja chyba jest reakcją)
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

wt cze 14, 2005 10:52 pm

Już odpowiadam.

1. Ciało światów pozostaje bez zmian. Przepraszamy, że nie jest to jasno napisane w instrukcji, zamieścimy w erracie.

2. Owszem, może przenieść pojedynek na inną swoją postać, pojedynek pozostaje oczywiście nieodmawialny.
 
Awatar użytkownika
Czezwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 25, 2005 5:44 pm

pt cze 17, 2005 1:36 pm

Słuchajcie po pierwsze czy siła odziałów doczepionych do postaci liczy sie przy pojedynku?? (wydaje misie ze nie, byloby to nie logiczne i zasilne, ale wole sie upewnic)
Po drugie....zapomnialem<sciana>
P.
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

pt cze 17, 2005 2:40 pm

Nie, odziały nie biorą udziału w pojedynku.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt cze 17, 2005 6:36 pm

Nie doliczają się. WIdać to choćby po tym, że ich CIało nie ma + jak ma ekwipunek.
 
Awatar użytkownika
Czezwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 25, 2005 5:44 pm

sob cze 18, 2005 4:03 pm

Tak też mi się wydawało, ale zawsze wolę się upewnić...:D
P.
 
Awatar użytkownika
kuba2111
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 14, 2005 10:34 am

sob cze 18, 2005 6:40 pm

Gram elfami i kłade gościa który obniza koszt statków o 2.
Chce wyłozyć statek imperium o koszcie 7
Ile za nie go zapłace 10 czy 12?
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob cze 18, 2005 7:17 pm

12. 7x2=14-2=12.
 
Awatar użytkownika
Czezwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 25, 2005 5:44 pm

ndz cze 19, 2005 4:17 pm

Po pierwsze czy wspolczynniki przy karcie taranowanie sie kumuluja tj. kiedy dodam mu np +3 potem cos jeszcze...potem nap teranowanie a potem jeszcze raz taranowanie??
P.
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

ndz cze 19, 2005 9:10 pm

Nigdzie nie pisze żeby się nie kumulowały więc pewnie się kumulują. Co do dwóch taranowań to to się już chyba nie liczy, no chyba że masz kilka statków wtedy byś musiał za 2 taranowania zniszczyć 2 statki. Tak mi się wydaje w każdym razie.
Pozatym mam własne pytanie czy za zabójstwa akcją świata ojczystego Ka-Dis dostaje się punkty polityki lub np za zabójstwa przez akcje króla Ka-Dis?
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

pn cze 20, 2005 10:13 am

Witajcie,

1. Taranowanie.
Można zagrać tylko jedno Taranowanie na statek, ponieważ kosztem tej akcji jest zniszczenie jednostki, a nie można zniszczyć dwa razy tego samego statku. Taranowanie podwaja aktualne ciało statku, tak więc najpierw opłaca sie zagrać wszystkie dopałki a na koniec taranowanie.

2. Świat ojczysty Ka -Dis.
Za skrytobójstwo nie dostaje się punktów polityki (ani z akcji Świata ani z akcji Króla). Można pozbyć się dowolnej postaci będącej w grze mając odpowiednią ilość Ka - Dis w Ambasadzie lub Króla (również musi być w Ambasadzie) bez dodatkowego ryzyka, które istnieje zawsze podczas pojedynku. Ceną za to jest brak punktów polityli i fakt, że postaci zaznaczone na potrzeby akcji nie mogą w tej turze zarabiać polityki, chyba że w jakiś sposób zostaną odznaczone.
 
Awatar użytkownika
Czezwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 25, 2005 5:44 pm

wt cze 21, 2005 8:10 am

Gosiu jestes pewna??
Tam nie jest napisane z niszcz staek zeby podwoich innemu sile...tylko ze po bitwie mam go zniszczyc...

Natomiast mam pytanie cernach obniza koszty krążownikow chodzi tu o wszelkie okrety ziemi??
P.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

wt cze 21, 2005 8:41 am

Nie, chodzi o krążowniki:> Takie jak Krążownik Ziemi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość