Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

śr cze 22, 2005 12:11 pm

Witam
Kupiłem sobie właśnie starter oraz parę boosterków i mam jedno pytanie :

Czy wszystkie karty Światów jako unikaty są rarami i występują bardzo rzadko ? Bo na 4 boosterki trafiłem jedną kartę świata.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr cze 22, 2005 12:51 pm

Wszystkie karty światow z założenia są unikatami (oprócz Ajku), natomiast to jak często występują można oblookać jak przy zwykłych kartach - czyli w prawym dolnym rogu po znaczku.
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

śr cze 22, 2005 2:54 pm

Czyli to, że karta jest Unikatem nie koniecznie znaczy że jest rarem. Mam rację ?
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

śr cze 22, 2005 3:00 pm

Masz racje- karta nie musi byc wcale rarem zeby byc unikatem. I oczywisce nie musi byc unikatem zeby byc rarem :-)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

śr cze 22, 2005 3:32 pm

Dokładnie tak.
Ja mam pytanie - przegrywam bitwę gwiezdą różnicą 3 punktów. Nimniej kontroluje w niej Krążownik Ziemi (tak, mam:P). Bowuje Krążownik, żeby zmniejszyć przewagę przeciwnika. O ile ona się mniejsza? O 2, o 3 czy o 10? Przypuszczam, że o dwa, bo wtedy muszę zniszczyć jedną kartę, ale może da się doprowadzić do sytuacji, w której zwycięzca wygrał tylko moralnie, bo tak naprawdę nie muszę niszczyć kart.
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

śr cze 22, 2005 6:03 pm

W Crystalicum wartości nie sadają poniżej zera.

Jeśli więc przewaga zwycięscy wynosi 3 to można z zasady krążownika anulować ją, przeciwnik faktycznie wygrywa tylko moralnie (wygrywa za 0 ale nie za -7 co byłoby absurdem). Wciąż więc zachowuje możliwość zagrywania kart "jeśli zwyciężysz w bitwie gwiezdej....".

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

czw cze 23, 2005 3:10 pm

Czy kiedy dołącze w turze jedną albo więcej broni do zbrojowni, to w tej samej turze mogę jedną z tych broni normalnie dołączyć do postaci zaznaczając zbrojownię, czy też nawet jeśli karta ma dwie zdolności typu akcja, to w turze można użyć tylko jednej z nich ?
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

czw cze 23, 2005 3:24 pm

Chyba możesz użyć obu jeżeli tylko jej koszt jest możliwy do spłacenia (znaczy - jeżeli nie zaznaczasz przy tym Zbrojowni to możesz).
 
Awatar użytkownika
Bubi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw cze 09, 2005 9:03 pm

pt cze 24, 2005 8:42 am

-Czy postac która ma rycerzy ziemi może być wyzwana na pojedynek skoro nie może być celem akcji??
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt cze 24, 2005 11:07 am

Nie może. Wyzwanie na pojedynek jest akcją.
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

pt cze 24, 2005 11:13 am

Wyzwanie na pojedynek jest akcją więc postać, która posiada Rycerzy Ziemi nie moze być wyzwana, nie można też zagrywać na nią akacji specjalnej świata Ka - Dis czy innego trucia z Sandry Celeste.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Lagar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 23, 2005 10:16 am

pt cze 24, 2005 3:21 pm

Mam kilka pytan odnoscie inwazji i pojedynkow.
1) Kto w fazie roztrzygniecia musi pierszy zadecydowac czy ciagnie szczescie, czy tez nie??

2) Czy jezeli przeciwnik zaiinicjuje bitwe gwiezdna w jednym miejscu, to czy moge zainicjowac pozniej bitwe w tym samym miejscu??

3)Podczas inicjacji inwazji moge wskazac na ojczysty swiat przeciwnika, mimo iz ma on jeszcze inne swiaty??
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

pt cze 24, 2005 5:40 pm

1. Jest to obejętne, dopóki Szczęście nie zostało pociągniete mozna wycofać się z danej decyzji. Jednak dla porządku można przyjąć, że jako pierwszy deklaruje wyzywajacy.

2. Owszem możesz.

3. Tak, wybierasz dowolny świat, moze być ojczysty.

Miłego grania.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

pt cze 24, 2005 8:55 pm

Mam kilka pytań odnośnie rozgrywania bitew gwiezdnych.

Załóżmy, że istnieje taka sytuacja: w pierwszych dwóch-trzech turach gry gracz nr 1 wystawia 3 statki. Jeżeli turę potem chciałbym wystawić swój statek, przeciwnik może go zaatakować? Nawet jeżeli jest on na orbicie Świata Ojczystego? Czy może to zrobić dowolną liczbą statków? (na tego jednego) Bo jeżeli tak, prawie niemożliwe staje się wybudowanie przyzwoitej floty, jeżeli przeciwnik szybciej na początku zbuduje swoją. Praktycznie nieopłacalne jest w takim razie wystawianie statków w późniejszych etapach gry, bo wchodzą tylko po to, by od razu spaść ;)
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

pt cze 24, 2005 11:15 pm

Można zaatakować dowolną ilością statków 1 statek o ile jest się na tej samej orbicie. Jeśli chodzi o nieopłacalność wystawiania statków w późniejszych fazach gry to się nie zgodzę. Po pierwsze tym statkiem można w miarę skutecznie uciekać, po prostu gdy wróg pewien swego przesunie 3 swoje Statki na obite na której jest twój to ty przesuwasz swój statek na inna i wróg jest rozczarowany bo bitwy nie będzie. Poza tym możesz wystawić na raz 4 statki i mieć na ręce jeszcze 2 salwy burtowe i wtedy po prostu nagle budujesz dużą flotę i poważnie uszkadzasz wrogie statki, takie sytuacje miały już u mnie miejsce. Chociaż faktem jest że ważne jest żeby już na początku gry na ręce mieć jakąś flotę(do obrony surowców alokowanych i odkrywania planet)
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

sob cze 25, 2005 9:55 am

Dzięki, Nadhard. Ale co, jeżeli buduję swój statek na orbicie Świata Ojczystego? Jeżeli mnie tam zaatakuje, to mogę uciec na inną orbitę?
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

sob cze 25, 2005 10:51 am

W fazie akcji możesz zrobić ruch na dowolną inną orbite(swoją lub przeciwnika) i ten manewr możemy nazwać ucieczką bo o ile twój przeciwnik zrobił już ruchy na orbite twojego świata ojczystego to nie może już cie ścigać(w tej fazie akcji)bo zrobił już max swojich ruchów.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

sob cze 25, 2005 11:22 am

Ok, rozumiem ;) Czyli, według tego, mogę uciec tylko wtedy, gdy to przeciwnik jest Rozgrywającym? (bo jeżeli byłbym to ja, zrobiłbym ruch jako pierwszy i przeciwnik mógłby nakierować wszystkie te statki na orbitę, na którą wszedł mój statek) Czy po wykonaniu ruchu (normalnego, na jakąś orbitę) nadal mam szansę na ucieczkę? (załóżmy, że wcześniej nie uciekałem i gram Smoczymi Krasnoludami ;))
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

sob cze 25, 2005 11:51 am

Po zainicjiwaniu bitwy gwiezdnej masz prawo ucieczki na orbitę świata ojczystego nawet jesli statek wykonał ruch w fazie akcji. Warunek jest taki, że statek nie jest zaznaczony (co w wypadku Smoczych Krasnoludow nie jest trudne).

To, który z graczy jest rozgrywający nie ma aż tak dużego znaczenia, zawsze można spróbować go przetrzymać i poczekać aż wyda rozkazy swojej flocie.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

sob cze 25, 2005 3:48 pm

1.Właśnie zagrałem pierwszą partię, i trwała ona ponad 2,5 godziny, a mój przeciwnik przestał liczyć kryształy koło pięciuset, ja miałem ponad dwieście. Czy to normalne ??
2.Czy w ambasadzie mogą przebywać postaci bez funkcji ambasador i toczyc pojedynki(ale nie wykonywać akcje polityczne) ??
3.Czy Świat ojczysty i światy odkryte, liczą się jako jedno miejsce, mające jedną orbitę i gdy przeciwnik robi na nie inwazję to wybiera który atakuje, czy też zanim zniszczy świat ojczysty musi zniszczyć wszystkie odkryte ?
4.Jeśli przeciwnik zniszczy moje zakryte światy, a ja nie mogę albo nie chcę wystawiać nowych to moje statki muszą być na orbicie ojczyzny?
5. Czy po bitwach albo inwazji statki przeciwnika automatycznie wracają na orbitę któregoś z jego światów, czy musi wykonać on nimi taki ruch dopiero w następnej turze?
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

sob cze 25, 2005 4:16 pm

ad1. Nie wydaje mi sie to normalne. Jak ja gralem to konczylo sie dosc szybko...

ad2. To czy ktos jest ambasadorem nie ma wplywu na to czy moze byc w ambasadzie czy nie oraz na to czy moze wykonywac akcje polityczne.

ad3. Wybiera ktory atakuje

ad4. Przeciwnik nie moze niszczyc zakrytych swiatow. A zawsze znajduja sie w grze conajmniej dwa swiaty (Twoja ojczyzna i ojczyzna przeciwnika). Wiec nie do konca rozumiem pytanie.

ad5. Nie. Statki wracaja automatycznie gdy odrzucasz lub przejmujesz swiat na ktorego orbicie stoja statki. I tylko wtedy.

Od razu przepraszam jesli cos przekrecilem ale kazdy jest omylny.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob cze 25, 2005 4:31 pm

dobra, może ja sprobuje na wszystkie

1.Właśnie zagrałem pierwszą partię, i trwała ona ponad 2,5 godziny, a mój przeciwnik przestał liczyć kryształy koło pięciuset, ja miałem ponad dwieście. Czy to normalne ??


Nie, to niezbyt normalne. Ja kraśkami po odsłonięciu koło 20 światów i posiadaniu powyżej 5 miejsc zbieram do 70 na turę. Więc 500 i 200 jest niemożliwością. Coś przekominowaliście.

2.Czy w ambasadzie mogą przebywać postaci bez funkcji ambasador i toczyc pojedynki(ale nie wykonywać akcje polityczne) ??


Nie, wszystkie postacie mogą przebywać w ambasadzie i wyzywać na pojedynki (o ile przebywają w ambasanie). Funkcja Ambasadora poelga na tym, że można zagrywać na niego karty wymagające Ambasadora właśnie.

3.Czy Świat ojczysty i światy odkryte, liczą się jako jedno miejsce, mające jedną orbitę i gdy przeciwnik robi na nie inwazję to wybiera który atakuje, czy też zanim zniszczy świat ojczysty musi zniszczyć wszystkie odkryte ?


Tak, świat ojczysty ma tą samą orbitę co światy, które już odkryłeś. Przeciwnik wybiera, na który świat przypuszcza inwazję. Może dokonać inwazji na Twój świat ojczysty nawet, jeżeli masz jakieś odkryte już światy.

4.Jeśli przeciwnik zniszczy moje zakryte światy, a ja nie mogę albo nie chcę wystawiać nowych to moje statki muszą być na orbicie ojczyzny?


Przeciwnik nigdy nie niszczy światów zakrytych - nie ma takiej możliwości. Jedyne co może zrobić to ściągnąć zalokowane tak Kryształy.

5. Czy po bitwach albo inwazji statki przeciwnika automatycznie wracają na orbitę któregoś z jego światów, czy musi wykonać on nimi taki ruch dopiero w następnej turze?


NKotul ma rację - statki wracają na orbitę świata ojczystego gracza je kotrolującego tylko po odkryciu świata, na orbicie którego obecnie przebywają.
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

sob cze 25, 2005 4:45 pm

Dzięki za odpowiedzi, ale z tymi 500 i 200 kryształów to nie chodziło na turę tylko w sumie - w skarbcu.
Co do pytania 3. Czyli kiedy przeciwnik robi inwazję na odkryty świat ( nie ojczysty) to moje postaci mogą walczyć ?
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

sob cze 25, 2005 4:56 pm

MianDa pisze:
Co do pytania 3. Czyli kiedy przeciwnik robi inwazję na odkryty świat ( nie ojczysty) to moje postaci mogą walczyć ?


Tak, jak najbardziej.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob cze 25, 2005 5:13 pm

MianDa pisze:
Dzięki za odpowiedzi, ale z tymi 500 i 200 kryształów to nie chodziło na turę tylko w sumie - w skarbcu.


Eeee, to wy je liczycie? Bo w skarbcu to krysztaly są tylko w pierwszej turze, a dalej chyba nie ma to juz żadnego znaczenia dla rozgrywki/

Co do pytania 3. Czyli kiedy przeciwnik robi inwazję na odkryty świat ( nie ojczysty) to moje postaci mogą walczyć ?


Traktuj to jak zwykła inwazję na jeden z wielu światów - możesz jej bronić, ale tak jak normalnie - postaciami w Ojczyźnie, nie tymi w ambasadzie. Oczywiscie można je przesunąć, ale odsyłam do instrukcji po więcej wiadomości.
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

sob cze 25, 2005 5:29 pm

neishin pisze:
Eeee, to wy je liczycie? Bo w skarbcu to krysztaly są tylko w pierwszej turze, a dalej chyba nie ma to juz żadnego znaczenia dla rozgrywki


Mówiąc skarbiec miałem na myśli wszystkie kryształy, które posiadam. Chyba sie trochę nie zrozumieliśmy bo to ma bardzo duże znaczenie, przecież z tych kryształów opłacam wszystkie postaci, ekwipunki, itp.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

sob cze 25, 2005 7:31 pm

No tak, ale nie na raz przeciez. Kryształy zbierasz na początku tury i wydajesz na zakup postaci, statków, oddziałów czy ekwipunku, a nie zatrzymujesz:>
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

sob cze 25, 2005 7:37 pm

To jeżeli pod koniec tury mam jeszcze jakieś kryształy to tracę je ??
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

sob cze 25, 2005 8:00 pm

Nie, w żadnym razie.
Jeśli po alokowaniu i zapłaceniu za zagranie wszystkich kart, które przyszły na rękę pozostają jakieś kryształy to zostają w skarbcu do następnej tury. Przyznam jednak, że ilość jaka podałeś jest zawrotna i ani mnie ani nikomu z kim gralam nie zdarzyło się odłożyć podobnej fortuny.
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

sob cze 25, 2005 10:50 pm

Mam pytanie. Moze juz padlo ale nieprzypominam sobie.

W koncu przekonalem sie do karcianki i zakupilem podstawke i zastanawiam sie nad dwoma rzeczami:

1. Czy do liczby swiatow ktore masz wlicza sie swiat ojczyste? (Chodzi mi o swiaty ktore maja +/- za liczbe innych swiatow ktore masz)

I moze mniej o zasady:
1. Co ze scena turniejowa Cristalicum? Czy planowane sa jakies promosy (cos bylo na temat ich drukowania), sankcjonowanie turnieji (cos slyszalem ze Trzezwy ma miec "zgode" na organizacje ale nic wiecej), oraz baza graczy z punktacjami (na wzor zachodnich karcianek).
2. Jak z przyjęciem tej gry? Czy sprzedalo sie wystarczajaco duzo by robic cos dalej? Wiem ze jeszcze jest wczesnie i wyniki sprzedazy sa tajne ale moze jakis malutki przeciek dla graczy? :P

Pozdrawiam serdecznie.
Kotul

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości