Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

sob cze 25, 2005 11:45 pm

Hej!

kotul pisze:
W koncu przekonalem sie do karcianki i zakupilem podstawke


Dobra decyzja, w imieniu autorów dziękuję. :-) Mamy nadzieję, że bedziesz się świetnie bawił.

1. Czy do liczby swiatow ktore masz wlicza sie swiat ojczyste? (Chodzi mi o swiaty ktore maja +/- za liczbe innych swiatow ktore masz)


Tak, Świat Ojczysty jest traktowany jak każdy inny świat na potrzeby działania kart.

1. Co ze scena turniejowa Cristalicum?


Promosy sa gotowe, kilka jeszcze się ilustruje. Będą drukowane razem z najbliższym drukiem. Scena turniejowa, system sędziów i aktualizowany na bierząco ranking ruszą razem ze stroną crystalicum.pl, którą, jak nam obiecano, aministratorzy postawią w najbliższym tygodniu. Tam również znajdą się demodeki do ściągnięcia - to względem pytania Lagera, które nam się gdzieś zawieruszyło i jeszcze nie odpowiedzieliśmy. :-)

2. Jak z przyjęciem tej gry?


Gra jest na rynku niecały miesiąc, więc tak naprawdę niewiele można powiedzieć. Jesteśmy zadowoleni - Crystalicum pojawia się w coraz większej ilości sklepów a te, które nim handlują, co i rusz zamawiają nowy towar. Więc wygląda to wcale dobrze.

pozdrowienia!
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

ndz cze 26, 2005 12:55 am

Mam jeszcze dwa pytanka:
1. Jak jest z umyslem. Czy dołączyć mozna tylko tyle kart ile wynosi umysl (jak jest napisane na stronie 26), czy tez kazda dolaczona rzecz odejmuje jeden od umyslu (jak jest napisane na stronie 34 przy inicjacji inwazji).
2. Czy jesli karta natychmiast rozstrzyga inwazje/bitwe gwiezdna (zdani na wlasne sily) to mozna rzucac szczescie? Wydaje mi sie ze tak ale nie jestem pewien.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz cze 26, 2005 1:03 am

A czy Crystalicum bedzie dostepne w Empikach? Jesli tak to kiedy mozna sie spodziewac?
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

ndz cze 26, 2005 1:06 am

Z wypowiedzi na oficjalnym forum:
"Jeśli chodzi o "Juniora" to tylko czekamy na wprowadzenie KGK do bazy towarowej. Mamy nadzieje że najpóżniej 8 Lipca będzie ona tam również dostępna."

(wydaje mi sie ze "Junior" to empik ale nie jestem do konca przekonany wiec przepraszam jesli daje zle informacje)
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

ndz cze 26, 2005 1:11 am

Ja mam takie male pytanko. Testowalismy sobie dzisiaj z Neishinem KGK i chcialem spytac o zdolnosc jednej z postaci Imperium. Imienia nie pomne (Nieshin, poratuj), ale zdolnosc ta pozwala dolaczyc do psotaci o 3 oddzialy wiecej niz wynikaloby to z jej inteligencji.

A moje pytanie brzmi tak. Czy kolejnosc doalczania do tej potasci kart ma jakies znaczenie? To znaczy czy na poczatku "zjadamy" limit inteligencji, a potem dopiero te dodatkwoe trzy sloty na oddzialy? Pytanie jest o tyle istotne ze w pierwszym wypadku jesli najpierw dolaczymy do tej postaci 3 oddzialy, to potem mozemy wprawdzie dorzycic jeszcze kolejne trzy, ale nie mozemy dorzucic do niej zadnego przedmiotu. W drugim przypadku natomiast nie ma to zadnego znaczenia.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz cze 26, 2005 1:23 am

kotul pisze:
czekamy na wprowadzenie KGK do bazy towarowej. Mamy nadzieje że najpóżniej 8 Lipca będzie ona tam również dostępna.


Dzieki, to w zasadzie wszystko tlumaczy.
W takim razie jeszcze jedno pytanie, Majkoszu kto u Was zajmuje sie promocja gry?
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

ndz cze 26, 2005 9:44 am

Co do kolesia co ma miec 3 oddzialy wiecej. Jak dla mnie to kolejnosc ich rzucania sie nie liczy. Przeciez to w momencie dolaczania karty sprawdzamy czy mozemy wiec jesli ma dwie bronie i trzy oddzialy (umysl na 3), to liczac nie bierzemy pod uwage limitu trzech oddzialow. Czyli dostajemy dwa wiec mozemy jeszcze cos zagrac.
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

ndz cze 26, 2005 10:14 am

No wlasnie dlatego pytam czy sie liczy- bo jesli koljenosc jest wazna, to sprawa wygada zgola inaczej.

A tak na marginesie- to ten gosc w polaczeniu z rycerzami Ziemi to prawdziwy pozeracz swiatow- praktycznie rzecz biorac moze samodzielnie robic inwazje
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

ndz cze 26, 2005 11:03 am

Witajcie,

1. Jesli chodzi o dołączanie oddziałów do Gormana Mac Duina to kolejność nie ma znaczenia. Po prostu trzy oddziały nie zaprzątają jego umysłu.

2. Ra -V, teraz Twoje pytanie.
Zadania w firmie odnośnie promocji są podzielone następująco. Ja i Majkosz zajmujemy się odpowiadaniem na forach (jak widać) oraz bezpośrednią promocją na konwetach. Marcin Podsiadło odpowiada za sieć dystrybucji, w tym również zawiera sie promowanie karcianki w poszczególnych sklepach (promocje, plakaty itd.).
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

ndz cze 26, 2005 2:24 pm

Dzieki Gosiu, to napisze bezposrednio do Marcina.

A mam kolejne pytanie tym razem stricte o zasady. Zdolnosci swiata ojczystego (chodzi mi konkretnie o Astonie) uzywam dowolnie, tzn zeby kogos targetowac akcja ze swiata ojczystego nie musze miec postaci w ambasadzie tak? Bo nie ma o tym nic w instrukcji, (a przynajmniej nie widzialem).

Jest o tym jak celowac postaciami ale nie ma nic o swiatach ojczystych.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

ndz cze 26, 2005 3:06 pm

Odpowiedź: żeby zagrać tę akcję na dowolną postać w grze, musisz zaznaczać postaci w Ambasadzie. Dlaczego? Zasady mówią:

"Jeżeli Akcja jest Zdolnością Specjalną jakiejś karty lub jej zagranie wymagało zaznaczenia karty będącej w grze, można ją zagrać wyłącznie na karty znajdujące się w tej samej lokacji (...) Wyjątkiem od tej reguły są karty znajdujące się w Ambasadzie - ich Zasady Specjalne oraz Akcje, wymagające zaznaczenia oddziaływać mogą na dowolną kartę znajdującą się w grze."

Instrukcja, strony 30-31.
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

ndz cze 26, 2005 3:42 pm

Ponawiam swoje pytania bo chyba zostaly przegapione:


1. Jak jest z umyslem. Czy dołączyć mozna tylko tyle kart ile wynosi umysl (jak jest napisane na stronie 26), czy tez kazda dolaczona rzecz odejmuje jeden od umyslu (jak jest napisane na stronie 34 przy inicjacji inwazji).
2. Czy jesli karta natychmiast rozstrzyga inwazje/bitwe gwiezdna (zdani na wlasne sily) to mozna rzucac szczescie? Wydaje mi sie ze tak ale nie jestem pewien.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

ndz cze 26, 2005 3:48 pm

kotul pisze:
Ponawiam swoje pytania bo chyba zostaly przegapione:


Przepraszam. Moja wina. :-(

1. Jak jest z umyslem. Czy dołączyć mozna tylko tyle kart ile wynosi umysl (jak jest napisane na stronie 26), czy tez kazda dolaczona rzecz odejmuje jeden od umyslu (jak jest napisane na stronie 34 przy inicjacji inwazji).


Zmniejszanie Umysłu na skutek dołączania kart dotyczy wyłącznie Statków i stosuje wyłącznie na potrzeby obliczenia, ile postaci można za pomocą Statku posłać do inwazji. Poza tym karty dołączone nie zmniejszają Umysłu.


2. Czy jesli karta natychmiast rozstrzyga inwazje/bitwe gwiezdna (zdani na wlasne sily) to mozna rzucac szczescie? Wydaje mi sie ze tak ale nie jestem pewien.


Ciągnięcie Szczęścia jest cześcią rozstrzygania bitwy - więc odpowiedź brzmi: można.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Yukimura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 17, 2005 5:23 pm

wt cze 28, 2005 5:53 pm

Witam.

Najpierw brawa dla twórców za REWELACYJNĄ karciankę. Świetny pomysł i świetna realizacja.

A teraz pytanie: Czy mając w grze karte "Pałac Cesarski"mogę sam dobrowolnie zaznaczyć elfa wykonującego akcję polityczną? Przydało by mi sie to w wypadku np. Cesarza Elfików. Najpierw zaznaczam podczas akcji pol. , potem za pomocą jego zdolności odznaczam go i jeszcze raz lobbuje już bez zaznaczania.
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

wt cze 28, 2005 6:07 pm

To tak nie zadziala. Po pierwsze, akcje polityczne mozesz jedna postacia wykonac raz na ture (z zasady palacu) i to niezaleznie od tego czy jest drugie zdanie. One sa odosobnione.
I jak mowil Napoleon, po pierwsze starczy :)
 
Awatar użytkownika
Gosia
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr maja 18, 2005 1:53 pm

wt cze 28, 2005 6:19 pm

Kotul ma rację, jesli w grze jest pałac cesarski Gerasimos Pagos tylko raz na turę może lobbować (ale za to może wyzwać na pojedynek lub obniżyć komuś ciało o 6).

Yukimura,
dzięki za ciepłe słowa, bardzo się cieszymy, że podoba Ci się gra i mamy nadzieję, że spędzisz przy niej wiele niezapomnianych i emocjonujących godzin.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Yukimura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 17, 2005 5:23 pm

wt cze 28, 2005 9:57 pm

Gosiu nie ma za co. Ale z tymi godzinami to nie wiem bo w Rzeszowie tylko 3 graczy jak na razie :( . I cieżko sie spotkać bo miasto duże :)

A wracając do pytań: jak to jest z kartą " Antidotum "? Chroni postać przed efektami kart czyli akcjami, reakcjami i zdolnością świata ojczystego Astonii, tak??
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

wt cze 28, 2005 10:59 pm

Tak. Za to nie chroni przed smiercia w pojedynku itp.
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

śr cze 29, 2005 8:30 pm

1. Jeżeli dokładam oddział do postaci, ma on również na nią wpływ podczas pojedynków w Ambasadzie?

2. Jeszcze raz o bitwach gwiezdnych :) Rozgrywkę prowadzą trzy osoby. Dwie z nich atakują w bitwie gwiezdnej trzeciego gracza. On rozdziela część statków do pierwszej bitwy, a część do drugiej (bo rozumiem, że statek nie może toczyć dwóch bitew na raz, nawet z oddzielnymi przeciwnikami). Czy jeżeli karta jego statku (lub na przykład dołączony do niego kapitan) mówi o tym, że statek może się odznaczyć w dowolnym momencie (nie dotyczy to podglądania światów), może on wziąć udział w drugiej bitwie?

3. Bitwy gwiezdne once more. Jeżeli jakiś gracz atakuje mój świat ojczysty lub jedną z moich orbit swoimi statkami, mam prawo cofnąć się innymi (które stoją na przykład na innej orbicie) i włączyć je do walki w ramach obrony?

4. Nawet jeżeli gracz przegrywa bitwę gwiezdną na orbicie świata ojczystego przeciwnika, może w tej samej turze dokonać inwazji?

5. Podczas eksploatacji dwóch graczy odkrywa w tym samym czasie identyczny świat. Co się dzieje w takim momencie?
 
kotul
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 632
Rejestracja: czw cze 10, 2004 10:44 pm

śr cze 29, 2005 8:56 pm

Pozwolo sobie na odpowiedz:
1. Nie, w pojedynkach liczy sie tylko ekwipunek
2. Kazdy z graczy moze wyznaczyc bitwe gwiezdna. Wezmy ze wyznacza pierwszy, wybiera miejsce tam. Teraz ten ktory zostanie wybrany na przeciwnika moze uciec. Jesli nei ucieknie to jest normalne starcie. Jezeli jakies jego statki przezyja to drugi z graczy moze zainicjowac bitwe i walczy z tym co zostalo (chyba ze ucieknie). Byleby kazdy z graczy zainicjowal bitwe tylko raz.
3. Nie. Prawo to dostajesz tylko statkami na tej samej orbicie co bitwa.
4. Tak, wazne by bylo czym jej dokonac
5. NIe ma czegos takiego jak ten sam czas eksploracji. Najpierw odkrywa jeden swiat rozgrywajacy, potem nastepny gracz, potem rozgrywajacy i tak do czasu az obaj spasuja.

Mam nadzieje ze cos pomoglem, jednak nie ja jestem tworca gry i mozliwe ze tylko zamieszalem :)
 
Awatar użytkownika
MianDa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 20, 2005 9:08 am

pt lip 01, 2005 2:38 pm

1.A co jeśli w czasie jednej inwazji zagram Nieprzyjazny Teren, oraz zaznaczę oddziały przeciwnika ,np. z pustyni? Liczy się kolejność tych akcji, czy może najpierw zaznaczenie a dopiero -1, albo na odwrót ??
2.Marida bint Athir- jej duch jest podwajany na potrzeby akcji politycznej. Na karcie nie jest napisane, że chodzi o duch pierwotny, więc jesli zagrywan na nią ekwipunki zwiększające duch to ich premia też się podwaja ?
 
Awatar użytkownika
Lagar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 23, 2005 10:16 am

pt lip 01, 2005 5:51 pm

ad 1 jak dla mnie nie. Cialo liczy sie dopiero w roztrzygnieciu. Czyli najpierw liczysz cialo kazdej postaci a pozniej ewentualnie spolawisz je jezeli sa zaznaczone.
ad 2 sam sobie odpowiedziales, jezeli nie pisze ze pierwotne to znaczy ze podwaja aktualnego ducha czyli wraz z przedmiotami.
 
Awatar użytkownika
Yukimura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 17, 2005 5:23 pm

sob lip 02, 2005 11:17 am

Czy aby odkryć świat w ostatniej fazie muszę mieć na jego orbicie statek??
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

sob lip 02, 2005 12:16 pm

Yukimura pisze:
Czy aby odkryć świat w ostatniej fazie muszę mieć na jego orbicie statek??


Nie. Statek musisz mieć na orbicie danego świata TYLKO podczas inwazji. Aby odkryć jakiś świat, nie musisz posiadać żadnego statku.
 
Nadhard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 6:19 pm

wt lip 05, 2005 2:26 am

Witam

Mam dwa pytania

Pierwsze:W której fazie do gry wraca postać z lazaretu i czy do tur liczonych do powrotu postaci z lazaretu wlicza się tura w której postać zabito?

Drugie: czy interwencji dyplomatycznej można użyć po ciągnięciu szczęścia?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt lip 05, 2005 10:12 am

Hej hej!

Nadhard pisze:
Pierwsze:W której fazie do gry wraca postać z lazaretu i czy do tur liczonych do powrotu postaci z lazaretu wlicza się tura w której postać zabito?


Tura, w której postać zginęła nie wlicza się do ilości tur spędzanych w lazarecie. Do gry bohater wraca na początku Fazy Otwierajacej, zanim stanie się cokolwiek innego.

Drugie: czy interwencji dyplomatycznej można użyć po ciągnięciu szczęścia?


Nie, ponieważ wówczas nie można zagrywać już akcji, a tylko ewentualne reakcje na ciągnięcie Szczęścia.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Yukimura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 17, 2005 5:23 pm

wt lip 05, 2005 9:48 pm

Jak to jest z Veronicą Dazzi?? Wystarczy że zaznacze tylko ją do podejrzenia świata przeciwnika czy też zaznaczać musze statek do którego jest dołączona??
 
Awatar użytkownika
Lagar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw cze 23, 2005 10:16 am

wt lip 05, 2005 10:40 pm

Pisze wyraznie ze to ja trzeba zaznaczyc. Jej zdolnosc daje tyle, ze aby podejrzec swiat nie trzeba zaznaczac statku tylko wlasnie ja.
 
Awatar użytkownika
muten
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 05, 2005 11:48 pm

ndz sie 28, 2005 3:47 pm

Hejka wszystkim :) ! Mam pewne pytanko, całkiem niedawno z kumplem zasiedliśmy i grało nam sie świetnie ale pojawił sie problem.
Czy z tali zasobów karty się dobiera, to znaczy wybiera się sobie jakie się chce by zagrac w turze; czy ciągnie z góry nie wiedząc jakie się wylosuje (tak myśli mój kumpel) ??
Z góry dzięki za odpowiedź ;)
 
Awatar użytkownika
Tarkis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 307
Rejestracja: czw kwie 08, 2004 3:54 pm

ndz sie 28, 2005 4:21 pm

Ciagnei sie z gory karty- nigdy nie wiesz na co trafisz. Rozgrywka gdy mozesz sobie wziac jaka chcesdz karte bylaby troche bez sensu- znikal by problem bilansowania talii, kart wyszukujacych inne z talii i tym podobnych smaczkow

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości