Zrodzony z fantastyki

 
Garnett
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: wt sie 04, 2009 3:28 pm

Fd Counter [blue-black]

czw lut 07, 2013 7:31 pm

Witam mam problem z moją talią. Służy mi ona do grania ze znajomymi.

Problemy zaczynają się w trzech przypadkach:
1. przy bardzo dużej ilości łatwo odnawialnych stworków (token'ów)
2. przy silnych artefaktach i enchatmentach (nie mam jak ich usunąć z gry)
3. przy bardzo szybkich taliach (często bywało tak, że po paru rundach zostawało mi kilka życia, ale jakoś udało mi się postawić obronę, to wygrywałem)

Skład talii:
landy:
13x island
9x swamp

artifact(5):
3x Contagion Clasp
1x Trigon of Corruption
1x Contagion Engine

spells(15):
4x Stoic Rebuttal
2x Remove Soul
1x Negate
2x Twincast
1x Doom Blade
1x Exsanguinate
2x Instill Ifection
1x Unsummon
1x Regress

creatures(18):
1x Sphinx of Magosi
1x Carnifex Demon
2x Thrummingbird
2x Guard Gomazoa
2x Vedalken Anatomist
1x Skinrender
2x Fume Spitter
2x Skywatcher Adept
1x Halimar Wavewatch
1x Echo Mage
2x Silver Myr
1x Leaden Myr

karty dodatkowe:
Steady Progress
Deathmark
Throne of Geth
Ulamog's Crusher

Większość kart mam więcej niż jest w decku więc mogę powymieniać, żeby stał się bardziej jednolity.
Moja taktyka z grubsza wygląda tak, że na początku stawiam obronę i przeszkadzam graczowi kontrami, później niszczę mu stworki przy użyciu counterów -1/-1 i proliferate, na koniec atakują moje stworki.

Główną moją bolączką jest to że jak ktoś wystawi kartę która daje hexproof, enchantment Asceticism lub artefakt typu Whispersilk Cloak i nie skontruje go, to leże i kwicze.

Dwa pozostałe problemy mógłbym rozwiązać dodając do talii parę stworków 2/2, tylko kosztem czego to nie wiem.

Co do konkretnych kart, to Instill Ifection zamienie, jak dostane, na Virulent Wound lub Grim Affliction. Zastanawiałem się jeszcze żeby do talii wprowadzić Crumbling Ashes.
Najbardziej ratowałaby mnie karta Nicol Bolas, Planeswalker, tylko że bym musiał włączyć kolor czerwony a to chyba gra nie warta świeczki.

Ma ktoś jakieś rady, lub pomysły? Nie muszą nawet być związane z problemami poruszonymi powyżej.

Z góry dziękuje za każdą pomoc :)
Ostatnio zmieniony czw lut 07, 2013 8:09 pm przez Garnett, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości