Zrodzony z fantastyki

 
Pyrkonetka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 01, 2013 1:03 pm

[Poznań] Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013 [22 - 24 marca]

pt lut 08, 2013 1:16 pm

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w krainie, która ponoć nie istnieje, a zwie się Poznań, działa Klub Fantastyki Druga Era. Grupa ta pragnie serdecznie zaprosić wszystkich fanów rozrywek magicznych i niecodziennych na swoje wydarzenie, mianowicie Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013. Odbędzie się on w dniach od 22 do 24 marca 2013 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Dlaczego warto? Jest to największy festiwal fantastyki w Polsce, który z roku na rok gromadzi coraz większe rzesze ludzi. Można tłumy lubić lub nie, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że to fenomenalne miejsce do wymiany poglądów zarówno z gośćmi (swoje przybycie zadeklarowali już między innymi Maciej Parowski, Marek Huberath, Ewa Białołęcka, Wojciech Szyda
Witold Vargas, Anna Brzezińska), jak i z fandomowymi wyjadaczami prowadzącymi od lat prelekcje na przeróżne tematy (od sci -fi, poprzez horror, steampunk, cyberpunk, postapo, aż po klasyczną fantasy).

Pragnę zresztą serdecznie zachęcić wszystkich Was do spróbowania swoich sił i poprowadzenia prelekcji podczas Pyrkonu. Na naszej stronie internetowej znajduje się formularz, który będzie aktywny do 22 lutego. Nie czekaj i już dziś podziel się swoją wiedzą z żądnymi jej fantastami :)

Po więcej szczegółów zapraszam serdecznie na:
http://www.pyrkon.pl
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

[Poznań] Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013 [22 - 24 marca]

wt lut 26, 2013 11:19 am

Czyli będzie niestety jak w zeszłym roku - wielotysięczny "spęd" do tego "rozwalone" lokacje w kilku - kilkunastu miejscach.

Nie wiem -jak inni - ale w zeszłym roku czułem się jak na duzych targach a nie na konwencie. Może jestem staromodny ale liczy się dla mnie klimat a nie uzyskanie rekordu w ilości odwiedzających - pewnie, że ilość ludzi jest ważna - ale po wyżej pewnego poziomu mamy imprezę masowo-targowa a nie konwent.

Po zeszłorocznym Pyrkonie czy Falkonie ZDECYDOWANIE nie pojadę na takie targowe imprezy - bo nazywanie ich konwentami to jakieś nie porozumienie.

Co ciekawe dużo mnijesz, lokalne konwenty są TYSIĄC razy lepsze - przynajmniej jesli chodzi o klimat - w tym roku (2013) moim faworytem jest GROJKON - licze też na "odrodzony" IMLADRIS - który ma być KLASYCZNYM konwentem a nie targowym ewentem.

Cóż mam nadzieję, że za 5 lat będę miał gdzie jeździć - że jedynym wyborem będą targowe pseudo konwenty.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2013 11:19 am przez Sony, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Pyrkonetka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt lut 01, 2013 1:03 pm

Re: [Poznań] Festiwal Fantastyki Pyrkon 2013 [22 - 24 marca]

czw mar 07, 2013 5:11 pm

Sony pisze:
ale po wyżej pewnego poziomu mamy imprezę masowo-targowa a nie konwent. (...) nazywanie ich konwentami to jakieś nie porozumienie.

Drogi Sony,
Pyrkon już w ubiegłym roku podjął decyzję o zmianie nazwy na "Festiwal" i właśnie pod tym określeniem się promujemy. Wśród organizatorów, a także we wszystkich oficjalnych źródłach nie znajdziesz już słowa "konwent". Chcielibyśmy w przyszłości osiągnąć poziom imprez międzynarodowych, przy jednoczesnym zachowaniu tego, co dobre, bo polskie, w dotychczasowej ofercie.

A teraz mniej oficjalnie - sama jeszcze do niedawna byłam uczestnikiem i też na początku bałam się przeniesienia Pyrkonu ze szkoły (gdzie pojawiałam się regularnie od 2006 roku) na MTP. Ale jednak mnie wszystko zaskoczyło na plus - więcej miejsca w przejściach, profesjonalne podejście do tematu, ciężka praca włożona w to wszystko, po prostu mnie zachwyciły i rozkochały do tego stopnia, że stwierdziłam, iż muszę pomóc tej bandzie pozytywnych ludzi w robieniu tego wydarzenia :)

A gdybyś miał możliwość wybrać się na ComicCon, nie pojechałbyś, bo to "targowa" impreza masowa? I nie rozumiem jadu w Twojej wypowiedzi, ponieważ małe konwenty są także fenomenalne i potrzebne, jednak powinna istnieć dla nich alternatywa dla ludzi, którzy nie chcą jedynie klimatu ciasnych i niewentylowanych sal w szkołach, lecz oczekują jakiejś wygody bądź większego wyboru pod względem atrakcji - ponieważ nie da się zaprzeczyć, pomimo całego uroku np. Coperniconu, że niewielkie konwenty do 1000 osób mają raczej mniejszy wybór atrakcji.

Swoją drogą, będąc przy atrakcjach - pojawił się już nasz program i wszystkich zainteresowanych miłym spędzeniem marcowego weekendu w gronie fajnych ludzi (ja na przykład wcale nie odczuwałam obcości, o której pisał Sony, wręcz przeciwnie - uczestnicy nadają zimnym targom rodzinny charakter :) zapraszam do lektury!

http://www.pyrkon.pl/2013/index.php?go2=program
Ostatnio zmieniony czw mar 07, 2013 5:14 pm przez Pyrkonetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości