Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz lis 03, 2013 11:14 pm

Niedawno obwieściłem radośnie szanownemu państwu-draństwu rozpoczęcie rekrutacji modeli do kompanii Sióstr Sigmara do Warheim FS. Jako, że w minionym tygodniu dotarła do mnie przesyłka z zamówionymi modelami równie radośnie rozpocząłem składanie modeli.

Wstępnie wyciąłem potrzebne części z wyprasek, bądź wyciągnąłem je z foliowych woreczków, bo Mantic różnie pakuje swoje figurki. Państwo-draństwo wybaczy brak zdjęć z otwierania pudełek ale nie miałem wówczas dostępu do aparatu, a na zdjęciach ze smartfonu niewiele widać. Wyciągnąłem także z szafy pudełko z bitsami i wybrałem części, które mogą się przydać trakcie składania Sióstr Sigmara oraz po raz pierwszy użyłem Instand Mold i GSu.

Pierwsza figurka, którą złożyłem to model Przeoryszy.

Nogi i korpus to części z zestawu Basilean Paladins, głowa pochodzi z zestawu Basilean Sisterhood. Przedramiona to bitsy z wypraski Białych Wilków z kolei młot i pochodnia pochodzą z bitewnego ołtarza Sigmara. Przeorysza otrzymała jeszcze pistolet Long Drongów, relikwiarz (z WH 40k) oraz pieczęcie i naramiennik, które zrobiłem za pomocą Instand Mold.

Choć po drodze pojawiło się kilka utrudnień, to ogólnie jestem zadowolony z efektu.

Tworzywo, z którego odlane są modele Mantica różni się nieco od plastiku z GW, a same odlewy nie są tak ostre. Poza tym, tworzywo Mantica nie reaguje tak dobrze z klejem do plastiku i podczas sklejania modeli trzeba wykazać nieco więcej cierpliwości.

Drugi mankamentem jest powtarzalność wzorów. Basilean Paladins to tak naprawdę dwa wzory nóg i dwa wzory korpusów.

Z kolei same Basilean Sisterhood są bardzo drobne, co jednak uważam za zaletę. Ponieważ Przeorysza ubrana w zbroję płytową, różni od swojej niechronionej pancerzem towarzyszki, a to w przypadku modeli GW już nie zawsze jest takie oczywiste - bowiem często modele w zbroi nie różnią się od tych bez pancerza, a bywa że są mniejsze.

No i ukryta w kapturze twarz Przeoryszy w rzeczywistości prezentuje się lepiej niż na zdjęciu, choć z drugiej strony detalom daleko do ostrości z jaką prezentują się współczesne figurki GW czy AoW.

Muszę jeszcze usunąć pilnikiem kilka nadlewek, które widoczne są na zdjęciu.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt lis 05, 2013 6:17 pm

Dziś pierwsza z Sióstr Bitwy służąca w szeregach Sigmarytek do Warheim FS.

Podobnie jak w przypadku Przeoryszy nogi i korpus to bitsy z zestawu Basilean Paladins, a głowa pochodzi z zestawu Basilean Sisterhood. Oba zestawy wyprodukował Mantic. Przedramiona to bitsy z wypraski Białych Wilków z kolei młot pochodzi z zestawu the Konigsmark Sisters od Raging Heroes, a bicz z zestawu Witch Elves/Sisters of Slaughter od GW. Siostra Bitwyotrzymała jeszcze noże do rzucania z wypraski do Mordheim, relikwiarz (z WH 40k) oraz pieczęcie i naramiennik, które zrobiłem za pomocą Instand Mold.

Muszę jeszcze spiłować widoczne na zdjęciu linie podziału i zaszpachlować miejsce łączenie na lewym ramieniu.

A wracając na chwilę do Przeoryszy. Tak, uległem. I model wzbogacił się o sztandar z zestawu Empire Flagellant Warband od GW.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lis 07, 2013 6:14 pm

Choć złożyłem już model reprezentujący drugą Siostrę Bitwy, to dziś dla odmiany mam dla państwa-draństwa figurkę Szpitalniczki do Warheim FS.

Podobnie jak w przypadku prezentowanych wcześniej Sióstr Sigmara nogi i korpus to bitsy z zestawu Basilean Paladins, a głowa pochodzi z zestawu Basilean Sisterhood. Oba zestawy wyprodukował Mantic. Przedramiona to bitsy z wypraski Milicjantów i Myśliwych od GW z kolei młot w ksztacie imperialnego krzyża pochodzi z zestawu War Priest Kit od Avatars of War. Szpitalniczka otrzymała jeszcze otwartą księgę z Litanią Gniewu, relikwiarz (z WH 40k) oraz pieczęcie i naramiennik, które zrobiłem za pomocą Instand Mold

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lis 15, 2013 1:40 am

Druga z Sióstr Bitwy, która będzie służyć w szeregach Sióstr Sigmara do Warheim FS.

Nogi i korpus to bitsy z zestawu Basilean Paladins, a głowa pochodzi z zestawu Basilean Sisterhood, podobnie jak w przypadku wcześniej prezentowanych bohaterek. Oba zestawy wyprodukował Mantic. Prawe ramię i prawa dłoń z pistoletem to bitsy z wypraski Milicjantów, lewe przedramię i oręż to część z zestawu Bitewny Ołtarz Sigmara od GW. Z kolei relikwiarz pochodzi z WH 40k, sakwa z wypraski Mordheim, umieszczony na plecach miecz to bits z wypraski Imperialnych Rycerzy Zakonnych, a pieczęcie i naramiennik zrobiłem za pomocą GSu i Instand Mold.


Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt lis 19, 2013 5:41 pm

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia Nowicjuszek, które będą służyć w szeregach Sióstr Sigmara do Warheim FS.

Nogi wraz z korpusem oraz głowy i ramiona pochodzą z zestawu Basilean Sisterhood od Mantica. Zwieńczenia broni to bitsy od GW, a pieczęcie i klamry pasów zrobiłem za pomocą GSu i Instand Mold.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn lis 25, 2013 7:00 am

Dziś zdjęcia Pokutnic służących w szeregach Sióstr Sigmara do Warheim FS.

Nogi wraz z korpusem to części z zestawu Witch Elves/Sisters of Slaughter, a głowy, przytroczone do pasów wisiory i dzwony wieńczące cepy bojowe pochodzą z zestawu Empire Flagellant Warband, oba zestawy to produkt GW. Z kolei ramiona to bitsy z zesstawu Basilean Sisterhood od Mantica, a pieczęcie i przepaski biodrowe zrobiłem wykonując odciski bitsów z GW za pomocą GSu i Instand Mold.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lis 28, 2013 5:06 am

Siostry Sigmara to ostatni, brakujący rodzaj stronników w szeregach kompanii... Sióstr Sigmara do Warheim FS. Znacznie lepiej uzbrojone niż Nowicjuszki stanowią trzon kompanii.

Do złożenia modeli Sióstr Sigmara wykorzystałem nogi i korpus z zestawu Basilean Men-at-Arms oraz głowy Basilean Sisterhood od Mantica, przy czym tors to wykonana z Green Stuffu kopia korpusu Mrocznej Elfki od Games Workshop. Ponadto ramiona, oręż, tarcze, pieczęcie, klamry u pasa i relikwiarze to bitsy (lub ich kopie) z różnych zestawów od GW.

Szczeliny wypełniałem LGS-em, który wyszedł niezbyt fotogenicznie na niektórych zdjęciach.

Kolejny etap pracy nad kompanią Sióstr Sigmara do Warheim FS, to budowa Bitewnego Ołtarza Sigmara.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lis 29, 2013 4:19 pm

Kompania Sióstr Sigmara do Warheim FS w komplecie.

Dziś złożyłem Bitewny Ołtarz Sigmara od GW, który na zdjęciu trzyma się w całości chyba jedynie dzięki sile woli stojącej na ambonie Przeoryszy, bowiem z uwagi na sporą ilość elementów wewnątrz pojazdu nie można go skleić przed malowaniem.

Machina została złożona tak jak GW przykazało, choć dodałem kilka elementów z wypraski Flagelantów oraz zamieniłem teleskop na broń palną z zestawu Watchtower od GW.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 08, 2014 2:09 am

Pora odgrzać nieco kotleta. Po niemal pół roku wracam ze zdjęciami Barbarzyńców z Północnego Kisleva, które dziś odkryłem na dysku twardym mojego komputera, a które miałem szanownemu państwu-draństwu zaprezentować w październiku zeszłego roku.

Mam więc niemałe opóźnienie. Choć z drugiej strony Nieumarli wciąż czekają na dokończenie fotografowania, więc w tym przypadku nie jest, aż tak źle.

Nie przedłużając, klikając TUTAJ możecie sobie przypomnieć jak figurki były malowane i jakie było założenie kompanii.

A poniżej zdjęcie niedźwiedzia i rydwanu. Kolejne zdjęcia ukażą się niebawem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 08, 2014 7:50 pm

Dziś mam dla was kolejne zdjęcia stronników służących w szeregach Zbrojnej chorągwi z Kisleva, którą w minionym 2013 roku pomalowałem dla Szczerego.

Barbarzyńcy na wierzchowcach w Warheim FS wystawiani są jako Nomadowie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 15, 2014 12:41 am

I kolejnych pięciu stronników służących w szeregach Zbrojnej chorągwi z Kisleva pomalowanej dla Szczerego.

Barbarzyńcy w Warheim FS wystawiani są jako Myśliwi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt sty 21, 2014 1:15 am

Udało się! Po kilku miesiącach niemalowania udało mi się wykroić nieco wolnego czasu, mniej więcej godzinę dziennie (a właściwie nocnie), na malowanie figurek.

Jako, że podręcznik do Warheim FS w wersji 0.5 od niemal miesiąca wisi w sieci, a i szanowne państwo-draństwo jakoś mniej atakuje mnie swoimi wątpliwościami co do zasad, to w najbliższym czasie postaram się pomalować kilka figurek.

Figurek, bo makiety będę musiały niestety jeszcze poczekać. Najprawdopodobniej na zakup aerografu. Ale to się okaże...

Tymczasem zapraszam do obejrzenie zdjęć dwóch figurek z zestawu Knight with Henchman od Lead Adventure (TUTAJ możecie przeczytać recenzję modeli).

Postanowiłem, że Rycerz i jego Giermek, będą pochodzić z Averlandu, stąd czerń i żółć, ponadto Rycerz jako arystokrata zmierzający na pole bitwy z rozkazu Imperatora Karola-Franciszka odziany jest w zielony płaszcz.

Te dwa modele będą w przyszłości pojawiać się na stole jako Postacie Dramatu, ponadto Giermek/Ordynas może pojawiać się podczas rozgrywek w Warheim FS jako Najemne Ostrze.

To tyle, jeśli chodzi o Rycerza i jego Giermka. A w warsztacie na swoją kolej czekają dwaj dżentelmeni z łopatami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt sty 24, 2014 2:32 am

No proszę, udało mi się pomalować kolejne dwa modele od Lead Adventure. Zgodnie z zapowiedzą padło na dwóch dżentelmenów z łopatami, którzy nocą zajmują się nieco mniej szanowanym procederem. Recenzję zestawu Diggers możecie przeczytaj TUTAJ.

Podczas malowania postanowiłem ubrać porywaczy zwłok w kolory Sylvanii i wyszło mi, że będzie to żołć, zieleń i biel. Choć głowy nie dam sobie uciąć, że znalazłem prawidłowe barwy. Ale tak czy inaczej porywacze zwłok pozostaną w takim wydaniu.

Jako, że panowie tylko dorabiają sobie rozkopując świeże groby i muszą wspomagać swoją odwagę odpowiednią dawką alkoholu postanowiłem nadać ich facjatom nieco pijackiego wyrazu, stąd zaczerwienione nosy i policzki oraz kilkudniowy zarost. Ten ostatni wymaga jeszcze nieco dopracowania ale i nie malowałem wcześniej zarostu zbyt często.

Malowanie zajęło mi jakieś 4h plus kwadrans na zrobienie podstawek. Do wykonania tych ostatnich użyłem farb technicznych od GW oraz pigmentów od Vallejo, trawka i bluszcz to produkt Army Paintera, a liście to nasiona brzozy, które podobnie jak nagrobki zakupiłem niegdyś na Allegro.

A byłbym zapomniał, podczas malowania tych skądinąd przyjemnych mord zrobiłem zdjęcia dokumentujące poszczególne etapy malowania, więc w prawdopodobnie w przyszłym tygodniu opublikuję krótki poradnik. Może coś kogoś zainteresuje.

A w kolejce do malowania ustawiły się dwie Czarownice.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec rodzinna fotografia trzech posiadanych przeze mnie porywaczy zwłok. Teraz żałuję, że środkowego pana pomalowałem kiedyś w takich smutno/maskujących barwach, ale cóż trudno. Przemalowywał nie będę.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sty 30, 2014 4:52 am

Wczoraj w nocy korzystając z tego, że młoda przespała niemal osiem godzin udało mi się połowę tego czasu poświęcić na malowanie. Na warsztat zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego wpisu trafiły modele Czarownic.

Ubrana na czarno dama to model Old Hag z Lead Adventure, którego recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

Natomiast drugi model to produkt... No właśnie, jestem pewien, że szanowne państwo-draństwo pomoże mi zidentyfikować figurkę. Bowiem zapomniałem kto jest jej producentem i nie udało mi się tego ustalić nawet za pomocą google.

Malując twarze i skórę starałem się oddać wiek Czarownic, a w przypadku modelu z Lead Adventure także charakterystyczny makijaż, jakim starsze panie zdobią swe lico.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus trawka elektrostatyczna, nasiona brzozy i kwiat znaleziony lata temu w lesie.

To tyle, mam nadzieję że Czarownice się wam spodobają. A następne w kolejce czekają figurki Skryby oraz Kupca.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I na koniec zdjęcie wiedźm w towarzystwie Księżnej Lahmi.

Bowiem jeśli gracie w Warheim FS którąś z drużyn Nieumarłych rekrutacja Czarownicy w szeregi kompanii to niemal krok obowiązkowy.

Czarownica dzięki zdolności rzucania uroku Wiedźmi lot tworzy w połączeniu z Nekromantą, o ile ten dysponuje tym samym zaklęciem silne wsparnie dla kompanii, który tym samym zyskuję zdolność zasypywanie przeciwnika modelami Zombie.

A Zombie przecież są tanie, a dzięki Nekromancie nawet darmowe.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 30, 2014 5:18 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Kret69

[Warheim]Figurki i makiety

czw sty 30, 2014 9:47 am

Ale patologia. Te panie widocznie nadużywają ;)

Świetna robota QC. Używasz chyba tylko pędzla? Czy aero też?

(w sumie gdy małe śpi, to tylko pędzle wchodzą w grę ;) ).
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

[Warheim]Figurki i makiety

pt sty 31, 2014 3:38 am

Dzięki za komentarz.

Maluję pędzlem, aero jeszcze nie posiadam. Ale kiedyś planuję kupić, żeby w końcu makiety pomalować.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 05, 2014 7:11 pm

Przedstawione poniżej modele Kupca i Skryby z Lead Adventure, malowałem w ciągu ostatnich trzech nocy, a łącznie poświęciłem na nie około 6 godzin.

Modele w trakcie rozgrywek w Warheim FS będę wykorzystywał jako pochodzące z Marienburga Najemne Ostrza. A Kupca i Skrybę warto mieć w szeregach swojej kompanii, bowiem najmici potrafią znacznie zwiększyć dochód drużyny.

Malując twarze modeli starałem się podkreślić fajne rzeźbienie figurek, swoją drogą czy Skryba kogoś wam nie przypomina? A ubrania pokolorowałem w barwy Marienburga, kupieckiego miasta, które pasuje do charakteru Najemnych Ostrzy.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus trawka elektrostatyczna, nasiona brzozy i bruk wycięty z tektury.

To wszystko na dziś, mam nadzieję że Kupiec i Skryba się wam spodobają. A następne w kolejce czeka figurka Wilhelma von Shakespeare (recenzja powinna ukazać się na blogu w najbliższy piątek) oraz Pigs.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A poniżej zdjęcie modeli z Lead Adventure w towarzystwie odpowiedników z Games Workshop:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lut 13, 2014 6:35 am

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia udało mi się pomalować figurkę Wilhelma von Shakespeara oraz cztery świnie od Lead Adventure, a TUTAJ i TUTAJ możecie zapoznać się z recenzją modeli.

Wilhelma von Shakespeara w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie wystawiany jako Postać Dramatu i w niedalekiej przyszłości powinien doczekać się własnych zasad, a świnie będą wykorzystywane podczas rozgrywania scenariusza Magiczne koryto.

Wilhelm von Shakespeare jak na artystę przystało ubrany jest pstrokato, a zaczerwieniony nos zdradza zamiłowanie do mocniejszych trunków.

Podstawki to bitsy i farby techniczne od Games Workshop oraz pigmenty od MiGa plus rośliny od Army Painter i nasiona brzozy.

Z kolei następnym razem prawdopodobnie pomaluję modele Rat Catcher and Angry Woman oraz Plague Doctor.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lut 20, 2014 5:02 am

Udało mi się dotrzymać słowa i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia pomalowałem figurki Rat Catcher and Angry Woman oraz Plague Doctor od Lead Adventure.

Modele Rat Catcher oraz Plague Doctor w trakcie rozgrywek w Warheim FS będą wystawiane jako Najemne Ostrza - odpowiednio Szczurołap oraz Medyk. Natomiast figurka Angry Woman będzie najprawdopodobniej częścią Motłochu.

Przedstawiona poniżej trójka pochodzi z Reiklandu, stąd biel. Ponadto Szczurołap i Angry Woman wywodzą się ze stolicy prowincji i całego Imperium - Altdorfu, dlatego prócz bieli noszą także czerwień i błękit.

Z ciekawostek. Pomalowanie modeli wraz z lakierowanie i wykonaniem podstawek zajęło mi około 7 godzin.

Elementy drewniane, takie jak chochla, trzonek siekiery, pułapka na myszy czy gałąź pomalowałem przy pomocy pigmentu Fresh Wood od MiG. Z kolei okulary w masce Medyka to Mithril Silver od GW pomalowany Clear Green X-25 od Tamiya Color.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus nasiona brzozy i trawa oraz bluszcz od Army Paintera. Bruk wyciąłem z tektury.

Na podstawce Szczurołap znalazł się jeszcze pies, według zasad miał być mały i zajadły ale dieta złożona głównie ze szczurów sprawiła, że pies zrobił się duży i zajadły. Model psiaka to prawdopodobnie figurka z Warlord Games ale ręki sobie uciąć nie dam.

A w przyszłym tygodniu chciałbym pomalować Haywagon oraz Wooden Cart. Recenzja tego ostatniego powinna ukazać się w najbliższy piątek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Post dostępny jest także na moim BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt lut 25, 2014 5:38 am

Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia rozpocząłem prace nad Haywagon oraz Wooden Cart od Lead Adventure, a jako że pojazdy w trakcie rozgrywek w Warheim FS będą pełnić rolę barykad oraz elementów scenariusza Tabor, postanowiłem umieścić modele na podstawkach scenicznych.

I tak wyciągnąłem z szafy zombie, a także koński oraz ludzki szkielet i w towarzystwie różnorakich bitsów umieściłem modele na podstawkach.

Pojazdy pozostawiłem puste, ponieważ chcę by w trakcie rozgrywek były dostępne dla biorących udział w potyczce figurek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob mar 01, 2014 12:43 am

W mijającym tygodniu miałem niewiele czasu, który mogłem przeznaczyć na hobby. Jednak przez ostatnie trzy noce udało mi się wygospodarować parę godzin, które zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia przeznaczyłem na malowanie modeli Haywagon i Wooden Cart. Z recenzją modeli szanowne państwo-draństwo może zapoznać się TUTAJ i TUTAJ.

W czasie rozgrywek w Warheim FS wóz drabiniasty i furmanka pełnić będą rolę elementu terenu oraz barykady, a także scenografii do scenariusza wiejskiego Tabor.

Bardziej spostrzegawczy z pewnością zauważyli, że zmieniłem nieco podstawki. TUTAJ można zobaczyć poprzednią wersję. Pianka pod panele nie sprawdziła się i jako podstawki użyłem plastiku pozyskanego z pudełka po figurkach od Mantic Games.

Modele malowałem przy użyciu farb akrylowych od GW oraz chemii modelarskiej od MiG i Vallejo.

W przyszłym tygodniu prawdopodobnie nie znajdę czasu na malowanie ale jeśli się uda, to najpewniej pomaluję modele Żebraków od Lead Adventure.

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Umieszczony powyżej obrazek powiększy się po kliknięciu!

Mam nadzieję, że praca się wam podoba. Zachęcam także do komentowania!

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw mar 13, 2014 4:35 am

Zgodnie z przewidywaniami sprzed dwóch tygodni, na początku marca nie miałem czasu na malowanie. Na szczęście w tym tygodniu udało mi się wygospodarować cztery godziny i pomalować dwa modele Żebraków od Lead Adventure, które w czasie rozgrywek w Warheim FS pojawiać się będą jako Motłoch lub postacie występujące w scenariuszach specjalnych.

Wymyśliłem sobie, że siedzący na ziemi Żebrak będzie okaleczonym żołnierzem z Averlandu, stąd żółto-czarny mundur. Z kolei Ślepiec to tułający się bez celu mieszczanin, który okrywa się znalezionym na polu bitwy zniszczonym sztandarem bitewnym, prawdopodobnie należącym niegdyś do wojsk Middenheim lub Nordlandu.

Elementy drewniane miska, drewniana noga czy laska pomalowałem przy pomocy pigmentu Fresh Wood od MiG.

Podstawki to farby techniczne od Games Workshop i pigmenty od MiGa i Vallejo plus nasiona brzozy i trawa od Army Paintera. Bruk wyciąłem z tektury.

W przyszłym tygodniu, jeśli czas pozwoli, chcę złożyć i pomalować znaczniki kosztowności.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam także na bloga.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob mar 15, 2014 8:11 pm

Postanowiłem w końcu złożyć i pomalować znaczniki kosztowności, które w Warheim FS są odpowiednikiem znanych z Mordheim znaczników Spaczenia.

Do zrobienia znaczników kosztowności użyłem skrzyń i beczek, a także szkatułek oraz worków i koszy od Lead Adventure, które kupiłem razem z furmanką i wozem drabiniastym. Całość uzupełniłem beczkami i skrzyniami kupionymi na Allegro oraz różnymi częściami od Games Workshop.

W trakcie szukania bitsów do znaczników kosztowności znalazłem pięć kawaleryjskich podstawek z WH 40k, które postanowiłem wykorzystać i zrobić barykady, które również powstały z omówionych powyżej części.

Znaczniki kosztowności
Obrazek
Obrazek

Barykady
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na blogu.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn mar 17, 2014 6:35 am

Spodkładowałem znaczniki kosztowności i idąc za waszymi radami dodałem jeszcze kilka drobiazgów do barykad. Mam nadzieję, że teraz wyglądają nieco bardziej zaporowo?

Obrazek

Zdjęcie robione smartfonem z użyciem efektu panoramy przy kiepskim oświetleniu. Ponadto, nie mogłem sobie odmówić przyjemności obróbki zdjęcia i dodania paru efektów specjalnych, mam nadzieję że szanowne państwo-draństwo coś na fotografii zobaczy.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw mar 20, 2014 4:40 am

Wczoraj w nocy udało mi się pomalować znaczniki kosztowności, które w Warheim FS używane są w wielu scenariuszach.

Do zrobienia znaczników kosztowności użyłem okrągłych podstawek o średnicy 30 mm oraz kupionych na Allegro skrzyń i beczek, a także skrzyń i beczek oraz szkatułek, worków i koszy od Lead Adventure, które kupiłem razem z furmanką i wozem drabiniastym. Natomiast książka, świecznik i kielichy to produkty maxmini.eu. Całość uzupełniłem różnymi bitsami od Games Workshop.

Do malowania użyłem farb akrylowych oraz chemii modelarskiej od MiG i Vallejo, a także farb technicznych od GW. Rośliny to trawa i kwiaty od Army Painter, liście to nasiona brzozy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw mar 27, 2014 4:27 pm

Dziś nekromancja w czystej postaci i wcale nie mam na myśli prezentowanych poniżej zdjęć Szkieletów do kompanii Nieumarłych do Warheim FS.

Jako, że w tym tygodniu przepracowałem sporo nadgodzin, a w dodatku złapało mnie jakieś przeziębienie to zaniedbałem nieco malowanie barykad ale za to postanowiłem uzupełnić album ze zdjęciami Nieumarłych o fotografie brakujących modeli. I tak dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia Szkieletów.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 02, 2014 10:36 pm

W minionym tygodniu opublikowałem ostatnie fotografie stronników służących w szeregach Nieumarłych kompanii w Warheim FS, pora więc na bohaterów.

Dziś przygotowałem dla was zdjęcia bohaterów służących w kompanii hrabiego Von Carstein.

Więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei TU znajduje się nieco informacji na temat malowania figurek.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz kwie 06, 2014 10:07 pm

Malowanie modułowych barykad do Warheim FS zajęło mi znacznie więcej czasu niż przypuszczałem. A ilość detali i łączna powierzchnia modeli okazała się większa niż zakładałem. Ale w końcu udało się.

Mam nadzieję, że szanownemu państwu-draństwu też się podoba.


Obrazek

Obrazek
Po kliknięciu na powyższy obrazek, zdjęcie otworzy się w większym rozmiarze :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji pomalowałem też taki znacznik:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw kwie 10, 2014 11:37 am

Zapraszam do obejrzenie zdjęć kolejnych modeli służących w szeregach Nieumarłych kompanii w Warheim FS. Dziś fotografie figurek bohaterów Nieumarłego pocztu Krwawych Smoków.

Więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei TU znajduje się nieco informacji na temat malowania figurek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt kwie 15, 2014 4:03 am

W minionym tygodniu udało mi się wygospodarować kilka godzin i pomalować dwa modele, które w trakcie rozgrywek w Warheim FS będę używał jako Najemne Ostrza.

Obie figurki zostały wydane przez firmę Reaper Miniatures. Pierwsza, Saramonde Crusaders Chronicler, będzie reprezentowała Zwadźcę, z kolei druga, Kyla Bounty Hunter przedstawia Łowcę nagród.

Modele malowało się dość szybko, choć spora ilość detali, szczególnie w przypadku Saramonde, sprawiła że było to malowanie nieco męczące.

W przypadku Kyli po raz pierwszy starałem się namalować piegi, ja z efektu jestem w miarę zadowolony, a jak podoba się szanownemu państwu-draństwu.

I jeszcze na koniec. Musicie mi wybaczyć ciemne zdjęcia ale widocznie musiałem coś przestawić w aparacie, a w chwili obecnej nie mogę zrobić zdjęć po raz drugi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość