Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn kwie 21, 2014 1:05 am

Ze złożeniem i pomalowaniem nowych modeli Niewolników dla kompanii Mrocznych Elfów z Naggaroth nosiłem się od dłuższego czasu, a główną przyczyną była zmiana zasad dotyczących zniewolonych w Warheim FS. I choć odkładałem to w czasie, to w końcu zmotywowany wątkiem założonym przez Ramzesebe na Azylium ruszyłem z pracami.

Modele Niewolników postanowiłem złożyć głównie z bitsów pochodzących z zestawu Milicji oraz Zombie od Games Workshop, choć jeśli dobrze pamiętam to jedna z głów pochodzi z pudełka plastikowych Flagelantów, a druga to bits z zestawu Greatswordów.

Efekty możecie zobaczyć poniżej. O ile skórę Niewolników pozostawiłem względnie czystą, to odzienie postanowiłem pobrudzić za pomocą wszelkiej dostępnej w moim warsztacie chemii.

Podstawki do farby techniczne od Games Workshop plus chemia dająca efekt błota.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 30, 2014 7:11 am

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wraz ze zbliżającym się końcem miesiąca pochwalę się zdjęciami trzech pomalowanych w tym tygodniu modeli. Choć może słowo 'pochwalę' nie jest tu odpowiednie, bo i z efektu końcowego nie jestem całkowicie zadowolony. Ale jak by nie patrzeć kolejne modele zostały pomalowane i trafiły do gabloty.

Wszystkie trzy figurki będę używał w trakcie rozgrywek w Warheim FS .

Pierwszy model, z którego jestem najmniej zadowolony to Dwarf Messenger od Mirliton SG. Cóż przynajmniej wiem dlaczego ten Krasnolud został Gońcem - jako jeden z nielicznych posiada kolana, a jeśli przyjrzeć się figurce dokładniej to w jednej nodze zdaje się mieć dodatkowy staw. Z drugiej strony nie ma się co czepiać, to dość stary odlew. Koszulę krasnoludzkiego smsa pomalowałem na czerwono, bo nawet guuupi Zielonoskórzy wią, że Da red wunz go fasta!. Spodnie z kolei pomalowałem w niebiesko-białe pasy, ot tak bo podoba mi się to zestawienie.

Pora na kolejne modele, czyli Niziołka z nożem od SpellCrow oraz Marius Burrowell od Reaper Miniatures. O modelach piszę razem, bo i wiele je łączy. Oba w Warheim FS przestawiać będą Niziołki, oba będą Postaciami Dramatu, do których zasady pojawią się w przyszłości i oba pomalowałem w barwy Marienburga, skąd owe niewysokie szumowiny pochodzą. Z malowania tych modeli jestem nieco bardziej zadowolony. W przypadku Niziołka wymyśliłem sobie, że będzie nosił rękawice a nagolennice i karwasze będą wykonane z metalu.

I to tyle, mam nadzieję, że się wam choć trochę spodobają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt maja 06, 2014 4:41 am

W końcu udało mi się złożyć kompanię Krasnoludów z plastikowych modeli od Games Workshop, figurki posadziłem na podstawkach od Scibor Monstrous Miniatures.

W tle 'Pomnik Pięciu' i plac targowy, czyli pierwszy z modułów 'stołu miejskiego' nad którym rozpocząłem pracę.

Więcej niebawem.

Obrazek

Przy okazji polecam lekturę #164 wydania Zebranych z tygodnia oraz wpis poświęcony Valayi Pamiętającej.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 07, 2014 3:35 am

Figurki Khazadów z Gór Krańca Świata oczekują na przesyłkę z podkładem, który zamówiłem w miniony weekend, tymczasem zapraszam do obejrzenie zdjęć bohaterów kolejnej kompanii Nieumarłych. Dziś przygotowałem dla szanowne państwa-draństwa fotografie bohaterów Nieumarłego orszaku Księżnej Lahmi.

Więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. Z kolei TU i TU znajduje się nieco informacji na temat malowania figurek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 14, 2014 5:19 am

Wolnego czasu niewiele ale udało mi się pomalować wczoraj kolejną figurkę do Warheim FS. Przy okazji rekrutacji kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata z pozostałych po rekrutacji bitsów postanowiłem złożyć figurkę, która w trakcie rozgrywek będzie reprezentować Najemne Ostrze - Poszukiwacza Złota.

Do sklejenia modelu krasnoludzkiego najmity użyłem części pochodzących z zestawu Górników i Wojowników Klanowych oraz naramienników z pudełka Łamaczy Żelaza od GW. Z kolei podstawka, na której stoi figurka, to produkt Scibor MM.

Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw maja 15, 2014 6:10 am

Działo się to dwieście lat przed nastaniem rządów Imperatora Karla-Franza I, a rok po zakończeniu bitwy w czasie której dowodzone przez Magnusa Pobożnego wojska Imperium rozbiły u bram Kisleva przeklęte Niewolników Ciemności, które przybyły z północy by zatopić Stary Świat w odmętach Chaosu.

Pozbawione ochrony zbrojnych miasta i osady Nordlandu narażone zostały na ataki kryjących się w mroku lasów Zwierzoludzi i Zielonoskórych. Jednak w rozciągających się pod Oldenlitz tunelach zalęgło się inne Zło. Bowiem zawsze gdy brakuje Prawa, a w ludzkich sercach rodzi się zwątpienie Chaos zaczyna swe władanie.

Późnym latem w miasteczku Oldenlitz zaczęli znikać mieszkańcy. Żebracy, handlarze, rzemieślnicy, miejskie murwy, łotrzy, a nawet szlachta i duchowni. Zło nie wybrzydzało i kilka razy w miesiącu gasiło swój głód mięsem i krwią mieszczan. I już wkrótce ludzie zaczęli obawiać się nocy i deszczu, bowiem zawsze wtedy gdy mrok rozświetlało światło błyskawic Bestia rozpoczynała polowanie. Niektórzy powiadają także, iż w owym czasie Morrslieb, przeklęty księżyc Chaosu, nienaturalnie często wschodził w pełni, a jego plugawe oblicze zdawało się układać w złowrogi uśmiech.

Rajcy miejscy słali gońców do Salzenmund. Jednak w tych mrocznych czasach mieszkańcy stolicy Nordlandu mieli swe własne zmartwienia i nie zaprzątali sobie głowy leżącym w pobliżu Mglistych Wzgórz miasteczkiem.

Opuszczeni i zrozpaczeni mieszczanie zwrócili się zatem z błaganiem o pomoc do Krasnoludów zamieszkujących osady na północy Nordlandu, wyznaczyli nagrodę dla pogromcy Bestii z Oldenlitz, a nawet gdy zginął Prezbiter Sigmara w geście ostatecznej rozpaczy wysłali posłów do Elfów z Lasu Laurelorn.

Jednak Stare Rasy odmówiły pomocy. Klany Krasnoludów broniły wschodniej granicy Nordlandu przed Zielonoskórymi, które zbrojnymi gromadami wychodziły z Lasu Cieni. Z kolei Leśni Elfowie... Cóż, Asrai nigdy nie interesowali się zbytnio losem żyjących w pobliżu Lasu Laurelorn ludzi, których zresztą uważali za niewiele lepszych od szkodników, których przecież bez żalu rozgniata się podeszwą buta.

Ci z mieszczan, którzy posiadali rodziny lub majątki w okolicznych osadach i gotowi byli na trudy podróży rozmokłymi traktami opuścili nawiedzone miasto. W sercach pozostałych w Oldenlitz mieszczan zagościła rozpacz.

Mijały dni, tygodnie i miesiące. Na nic zdało się pieczętowanie, wysadzanie czy zamurowywanie wejść do podziemi. Zło za każdym razem znajdowało nową drogę na powierzchnię. Minęło w końcu lato i rozpoczęła się ponura, deszczowa jesień. Krótsze dni oznaczały dłuższe noce, a mrok sprzyja przecież Ciemności. Ofiary Bestii z Oldenlitz zaczęto liczyć w dziesiątkach.

A gdy jesień przeminęła i milowymi krokami szybko zaczęła zbliżać się surowa północna zima, gdy zdało się, że wszystko zostało stracone do Oldenlitz zawitała kompania awanturników. A niezwykła to była drużyna.

Dowodził nią mag odziany w długie szare szaty i szpiczasty kapelusz, który przedstawił się jako Josef-Kaspar Geissbach. Sztukmistrzowi towarzyszył także odziany w skóry dzikich zwierząt barbarzyńca Horgar Tryggson, który urodził się podobno na północy Kisleva. Towarzyszyło im trzech nieludzi: ponury krasnoludzki Trollobójca Dwimbar Kurgansson, tajemniczy elfi Bard Yuviel oraz pochodzący z Krainy Zgromadzenia Niziołek Theo Haleberry.

Kompania wędrowała ponoć do Lasu Laurelorn, gdzie Yuviel miał przekazać swym krewniakom informacje, które awanturnicy zdobyli walcząc z Hordami Chaosu na północy Starego Świata. Jednak gdy Trollobójca Dwimbar zwiedział się o Bestii z Oldenlitz uparł się i powołując się na przysięgi oraz zobowiązania wymusił na swych towarzyszach by zboczyli z drogi i starli się z nawiedzającym osadę Złem.

Awanturników ugoszczono po królewsku. Rajcy miejscy, pomimo głośnego protestu przewodzącego gildii kamieniarzy Josepha Maurera, przyjęli wędrowców i zakwaterowali ich w gospodzie 'Pod Gryfem i Smokiem', najlepszym zajeździe w mieście. Uczty i zabawy trwały kilka dni. Mieszkańcy Oldenlitz potrzebowali nadziei, którą przyniosła ze sobą kompania awanturników i tłocząc się w oberży słuchali nieprawdopodobnych historii opowiadanych przez Yuviela, zaś wędrowcy cieszyli się możliwością odpoczynku i zebrania sił po długiej i znojnej wędrówce. I tylko mistrz kamieniarzy ostrzegał przed awanturnikami i ostentacyjnie unikał zabawy. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Tak było i w tym wypadku, bowiem nocą nad miastem rozpętała się burza, jakiej najstarsi mieszczanie nie pamiętali.

Gdy śpiewaną przez Yuviela balladę o 'Królewnie i Rycerzu' przerwał dobiegający z oddali przeraźliwy krzyk, awanturnicy odstawili kufle oraz kielichy, porzucili misy z mięsiwem, dobyli broni i czym prędzej ruszyli tropem Bestii. A musieli się spieszyć bowiem ulewny deszcz szybko zacierał ślady. I być może stwór po raz kolejny rozpłynąłby się w ciemnościach gdyby nie wyjątkowe umiejętności Leśnego Elfa, który nucąc prastare pieśni pewnie prowadził swych towarzyszy. Awanturnicy przemierzyli niemal całe miasto nim dotarli do starej, zniszczonej studni, która nieużywana od lat stała zapomniana za jednym z opuszczonych domostw.

Śmiałkowie nakazali tym z mieszczan, którzy odważyli się wraz z nimi opuścić gospodę, by czuwali przy studni przez trzy dni i cztery noce, a czwartego dnia, jeśli awanturnicy nie wyjdą z podziemi wysadzili studnię. Po wydaniu rozkazów prowadzona przez Josefa-Kaspara Geissbacha kompania zniknęła w ciemnym szybie.

Minęła pierwsza noc i deszcz przestał padać. Rozpoczął się pierwszy dzień, który zakończył się pięknym zachodem słońca. Rozpoczęła się druga noc, lecz i ta minęła spokojnie. Drugi dzień rozpoczął się mglistym porankiem i szybko zakończył zimnym wieczorem. Chłodna, trzecia noc przeszła w dżdżysty poranek, a ten z kolei w deszczowy dzień, który zakończył się mroźnym wieczorem. Czwartej nocy spadł pierwszy śnieg, a pozostali przy życiu mieszkańcy Oldenlitz nie bacząc na paraliżujący ich strach tłumnie zaczęli gromadzić się w pobliżu studni. Mrok bezksiężycowej nocy rozświetlały ognie pochodni i płonący w stalowych koszach węgiel, jednak zgromadzonym na placu ludziom wraz z każdą mijającą godziną strach zaglądał coraz głębiej w oczy. Bowiem noc choć długa dobiegała końca, to awanturnicy nie dawali znaku życia.

Jednak gdy pierwszy z promieni wschodzącego słońca oświetlił świątynne wieże, a mieszczanie zaczęli znosić beczki z czarnym prochem, z głębi studni dobiegły z początku ciche, później głośniejsze krzyki. Kilka pacierzy później po zrzuconych do szybu linach zaczęli wspinać się awanturnicy. Poranieni, głodni, spragnieni i śmiertelnie zmęczeni. Na końcu na powierzchnię wyszli Horgar Tryggson i Dwimbar Kurgansson, którzy ciężko posapując ciągnęli za sobą obwiązany powrozami masywny łeb Bestii. Niektórzy mówią iż czerep należał do Minotaura, inni przysięgają, że z
pewnością był to Ogr Chaosu lub Rzeczny Troll, a może nawet plugawy Pomiot Chaosu. Czym faktycznie była Bestia? Dziś trudno to jednoznacznie stwierdzić. Wśród mieszczan nie było przyrodników, zresztą dla mieszkańców Oldenlitz ważne było to, że nękające osadę Zło zostało pokonane.

I znów w umarłym zdało się mieście rozbrzmiały śpiewy i muzyka. Miejscy medycy opatrzyli rany awanturników, a rajcy nie bacząc na zbliżającą się zimę i kurczące się w zastraszającym tempie zapasy żywności urządzili wystawną ucztę na cześć bohaterów. Zabawa trwała wiele dni, a gdy przez kilka tygodni nikt z mieszkańców Oldenlitz nie zaginął i mieszczanie mogli w końcu odetchnąć z ulgą mistrzowie gildii kamieniarzy oraz metalurgów i ludwisarzy zaproponowali by zburzyć studnię i otaczające ją budynki, a na powstałym w tym miejscu placu wznieść pomnik upamiętniający bohaterów miasta.

I tak też się stało, a kilka dni po zakończeniu uczty mistrz gildii kamieniarzy Joseph Maurer zaprosił awanturników do swej pracowni, gdzie wraz z innymi rzemieślnikami przez wiele godzin projektowali figury. Kilka tygodni później metalurdzy i ludwisarze pokryli misternie wyrzeźbione figury specjalnym stopem brązu, który miał zabezpieczyć pomniki na długie lata.

Niestety bohaterom Oldenlitz nie dane było ujrzeć wzniesionego ku ich czci pomnika, bowiem jak powiedział mistrz gildii kamieniarzy, ledwo skończyli projektowanie figur, drużyna awanturników opuściła jego warsztat i ruszyła w kierunku Lasu Laurelon gdzie Yuviel miał dostarczyć ważne wiadomości.

- Pomnik Pięciu, Historia i legendy Oldenlitz

Dziś mam dla was Pomnik Pięciu, pierwszą ze skończonych makiet do miejskiego stołu do Warheim FS. Fluff szanowne państwo-draństwo może przeczytać sobie powyżej.

Obrazek
Obrazek

Do podstawy Pomnika Pięciu przykleiłem metalowe podkładki pod śruby, a do makiety Małego Rynku/Bazaru przykleiłem magnesy neodymowe, dzięki czemu całość będzie można rozdzielić. A na zdjęciu poniżej pomnik stojący na budowanej wciąż podstawie makiety.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 28, 2014 5:04 am

Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca rozpocząłem malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata. To będzie druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Trollobójców to figurki z zestawu Slayers od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Trollobójcy to pierwsze modele które malowałem na białym podkładzie, a same modele starałem się pomalować używając klasycznych kolorów. Zastanawiałem się także nad tatuażami ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu.

Na koniec szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wrócę na chwilę do Pomnika Pięciu. Zgodnie z waszymi radami zmieniłem nieco ustawienie i tak Barbarzyńca i Krasnoludzki Pogromca stoją nieco bliżej środka pomnika, co powinno zniwelować wrażenie, iż figury miałyby spaść z postumentu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobaczcie także wpis na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw cze 05, 2014 10:07 pm

Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca kontynuuję malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata. To będzie druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownikó Klanowych to figurki z zestawu Dwarf Warriors od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw cze 12, 2014 4:13 am

Prace nad Bazarem choć powoli, to jednak idą do przodu. W gipsie wydłubałem już bruk, a z sosnowych listewek i taśmy malarskiej oraz spinaczy biurowych skleciłem namioty.

Towary to Groceries i Supplies od Tabletop World oraz Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Na dzień dzisiejszy Bazar prezentuje się tak jak na zdjęciach poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zobaczcie także wpis na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt cze 13, 2014 1:43 am

Dzięki za komentarze. Cieszę się, że się wam podoba :)

Równolegle do prac nad Bazarem maluję modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Kusznika to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt cze 20, 2014 5:34 am

Dziś mam dla was kolejne pomalowane modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Gromowładnego to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw cze 26, 2014 12:23 pm

Dziś mam dla was kolejne pomalowane modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Gromowładnego to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lip 11, 2014 7:28 am

Dziś mam dla was kolejne pomalowane modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Kusznika to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob lip 19, 2014 6:51 am

Dziś mam dla was kolejne pomalowane modele Khazadów z Gór Krańca Świata. To druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Wojownika Klanowego, Górnika i Kusznika to figurki od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lip 23, 2014 1:13 am

W tym tygodniu raczej nie znajdę czasu na malowanie figurek ale podczas fotografowania prezentowanych ostatnio modeli zrobiłem zdjęcia krasnoludzkich stronników pogrupowanych w oddziały Wojowników Klanowych, w tym Chorążego i Sygnalistę, Strzelców oraz Górników i Trollobójców, które to możecie obejrzeć poniżej.

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa jeszcze nie wiedział, to figurki Wojownika Klanowego, Górnika i Kusznika wyprodukowane zostały przez Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sie 06, 2014 9:14 am

Skończyłem malować model Żyrokoptera, a właściwie lekko skonwertowanego Żyrobombowca od Games Workshop do mojej kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata.

W takiej wersji ta figurka nawet mi się podoba. Podczas malowania użyłem chemii od AK Interactive w celu zrobienia zacieków i zadrapań. Chciałem, żeby po maszynie było widać, że pilot stoczył niejeden pojedynek. Wyszło jak wyszło, nie ze wszystkiego jestem zadowolony.

A, podstawka na której stoi model to wyrób Scibor MM.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sie 14, 2014 3:44 am

Jeśli chcesz ufać to Stali i Skale
Jedynie na nich zbudujesz trwale
Naucz swe dzieci, naucz swe syny
Nie ufaj Elfom zabijaj Gobliny

Tradycja i Pamięć to nasza droga
Na której wrogów czeka kara sroga
Uczymy swe dzieci, uczymy swe syny
Nie ufaj Elfom zabijaj Gobliny

- stara krasnoludzka kołysanka

Nieco ponad kwartał zajęło mi malowanie kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata do skirmiszowej gry bitewnej Warheim FS.

Tym razem modele Krasnoludów to w całości plastikowe figurki od Games Workshop, które osadziłem na scenicznych podstawkach od Scibor MM.

Kowal Run to oryginalny model od GW, któremu dokleiłem tarczę na plecach. Z kolei pozostali bohaterowie, czyli Tan, Długobrody i Łamacz Żelaza to figurki złożone z bitsów pochodzących z zestawów Longbeards oraz Ironbreakers.

Niestety zdjęcia nie wyszły mi najlepiej i póki co nie wiem, czy wynika to z faktu znacznej ilości farby metalicznej na figurkach, czy ustawień aparatu i monitora. Na razie jednak szanowne państwo-draństwo musi mi wybaczyć, w niedalekiej przyszłości zapewne opublikują lepsze zdjęcia.

A na razie pozostała mi do zrobienia diorama na której umieszczę pomalowane już modele.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt sie 22, 2014 4:05 am

Jako, że w zeszłym tygodniu udało mi się zakończy malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata, wróciłem do prac nad Bazarem.

Na chwilę obecną udało mi się pomalować stragany. Co prawda niektóre namioty wymagają jeszcze drobnych poprawek, szczególnie przy wykończeniu tych trójkątnych zwisów - czy jak tam się to nazywa ale na zrobię to w późniejszym terminie, tuż przed przyklejeniem straganów do makiety.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt wrz 02, 2014 12:50 am

Podobno Postacie Dramatu nie są zbyt często widywane podczas rozgrywek w Mieście Potępionych, nie wiem czy to prawda, bo od dawna nie byłem wewnątrz murów Mordheim ale wiem z całą pewnością, że bohaterowie specjalni nie występowali do tej pory w Warheim FS. Pora to zmienić.

Zmobilizowany konkursem ogłoszonym przez Hakostwo postanowiłem w końcu spisać reguły pozwalające wynająć Postacie Dramatu podczas rozgrywek w Warheim FS oraz napisać zasady pierwszego bohatera specjalnego, o którego figurce będzie traktował poniższy wpis.

Johann Schweinepulver, Świniopas z Oldenlitz
Idea wykorzystania w czasie bitwy Wybuchowych Świń zrodziła się w umyśle mistrza saperskiego Johanna Schweinepulvera podczas bitwy pod stirlandzkim Hundfeld w AS2503 kiedy to obserwował w akcji Bombardujące Gołębie Herstela-Wencklera. Inżynier, który pod okiem Wolfganga Kugelschreibera z wyróżnieniem ukończył Akademię Inżynierii w Nuln przez następne dwie dekady prowadził badania nad naturą świń oraz spędzał większość swego wolnego czasu nad projektem, którego ostatecznym celem było uszlachetnienie gatunku i opracowanie nowej broni, która pomogłaby stawić czoła niezliczonym zagrożeniom, z jakimi boryka się Imperium lub w czasach pokoju służyć jako przysmak serwowany nie tylko na arystokratycznych stołach.

Johann Schweinepulver przez innych inżynierów nazywany Świniopasem z Oldenlitz jest nader ekscentrycznym specjalistą, który stale mamrocze coś w swym technicznym żargonie będącym swoistym połączeniem języka inżynierów i przyrodników oraz nieustannie biegającym od świni do świni, stale je tresując i szkoląc.

Pierwsze Wybuchowe Świnie użyte przez Świniopasa z Oldenlitz na polu bitwy były wyjątkowo niecelne, przerażone, kwiczące i kręcące się w kółko zwierzęta ruszyły w kierunku położonych na tyłach armii zapasów jedzenia i kuchni polowej, pozbawiając żołnierzy prowiantu i kucharza na następne kilka dni.

Jednakże kolejne miesiące poświęcone na doskonalenie metodyki szkoleń poprawiły celność i skuteczność Wybuchowych Świń, a kiedy zwierzętom udawało się trafić w cel, skutki były przerażające, bowiem całe kompanie wybuchały pośród kaskad wstrząsających ziemią, eksplodujących ładunków wybuchowych.

Po tym, jak mało brakowało, a przyrządzający trufle w czekoladzie kucharz Barona Nordlandu zostałby rozniesiony na drobne kawałeczki przez zbłąkaną Wybuchową Świnię, choć z pewnością nie znajdował się w pobliżu jej zamierzonego celu, zwierzęta ochrzczono mianem Piekielnych Fajerwerków, które zaczerpnięto z niezwykle kwiecistego i bogatego języka arystokraty podczas rugania nieszczęsnego Świniopasa.

Jednak pomimo początkowych niepowodzeń mistrz saperski Johann Schweinepulver, zwany także Świniopasem z Oldenlitz wciąż doskonali techniki hodowli i tresury Wybuchowych Świń osiągając z każdą stoczoną bitwą coraz lepsze rezultaty.


Więcej informacji na temat Johanna Schweinepulvera znajdziecie TUTAJ.


Długo kombinowałem nad tym, jak ma wyglądać figurka przedstawiająca Johanna Schweinepulvera i wciąż zastanawiam się nad skonwertowaniem modelu Chorążego z zestawu BRU-72 Revolting Peasants Musician and Standard Bearer (2) od Lead Adventure. Model wydaje mi się odpowiednio groteskowy do roli Świniopasa z Oldenlitz, a na pewno posiada odpowiednie i charakterystyczne atrybuty. Z drugiej jednak strony mam zamiar wcielić te modele w szeregi Karnawału Chaosu, kompanii do której zasady powinny ukazać się przed końcem tego roku.

Koniec końców postanowiłem iść na żywioł i złożyć inżyniera od świń z bitsów, które pozostały mi po wcześniejszych projektach. A jako, że lubię dostatnio obwieszone modele, to i części zebrało się sporo.

Obrazek
Na umieszczonym powyżej zdjęciu znajduje się większość elementów, które wykorzystałem do złożenia figurki inżyniera Johanna Schweinepulvera.

Jak zaraz zauważycie, udało mi się zidentyfikować większość bitsów, które w znakomitej większość pochodzą od Games Workshop, to jednak zostało kilka elementów, co do pochodzenia których nie jestem pewien - to te zaznaczone pogrubionym wykrzyknikiem !. Gdyby szanowne państwo-draństwo zechciało pomóc i zidentyfikowało owe bitsy, byłbym niezmiernie wdzięczny.

1. Sakwy oraz narzędzia to element z zestawu Miners.
2. Ten element pochodzi najprawdopodobniej z jakiegoś zestawu Terminatorów z WH 40k.!
3. Dzwony, które finalnie nie znalazły się na figurce pochodzą z pudełka Flagellant Warband. Zamiast tego, Świniopas z Oldenlitz otrzymał zwój z sakwą z tego samego zestawu.
4. Choć na zdjęciu znajduje się tylko jedna pieczęć czystości to w ostatecznej wersji na modelu znalazły się trzy. Nie wiem skąd pochodzą te konkretne pieczęcie ale są one dość popularne w zestawach Kosmicznych Marines do WH 40k oraz niektórych pudełkach z modelami Imperium do WFB.!
5. To kolejny element z zestawu Flagellant Warband, który nie znalazł się na modelu.
6. Glewia wraz z dzierżącym drzewiec przedramieniem to bits z zestawu Men-at-arms.
7. Z kolei miecz w pochwie to element z pudełka Empire Greatswords.
8. Świece, jeśli dobrze pamiętam pochodzą z zestawu Empire Battle Wizards.
9. Kapelusz z piórem to bits z zestawu Empire Greatswords.
10. Natomiast głowa pochodzi z pudełka Empire State Troops.
11. Korpus pochodzi z pudełka Men-at-arms.
12. Nogi to bits, który wchodzi w skład zestawu Empire Archers/Huntsmen.
13. Nie mam pojęcia skąd pochodzi ten element ale to i tak nieważne, ponieważ nie znalazł się na wyposażeniu Świniopasa z Oldenlitz.
14. Standardowa podstawka od Games Workshop.
15. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że plecak to element pochodzący z pudełka Cultists.
16. Napierśnik z pewnością pochodzi z któregoś z pudełek z modelami Imperium ale nie mam pojęcia z którego. !
17. I w końcu jedyny element wyprodukowany przez inną firmę niż Games Workshop, czyli worek z przysmakiem dla świń od Ristuls Extra Ordinary Market.
18. Pistolet w kaburze to element wyposażenia Empire Pistoliers.
19. Fajka wraz z trzymającą ją dłonią pochodzi z zestawu Dwarf Warriors. Po obejrzeniu zdjęć poprawiłem otwór w główce fajki.
20. Odziane w bufiasty rękaw ramię, z które wykorzystałem jedynie przedramię, to bits z pudełka Empire Greatswords.

Obrazek

Jestem zadowolony z figurki reprezentującej Johanna Schweinepulvera jako inżyniera. Model wygląda dynamicznie, a ekwipunek dość wiernie prezentuje wyposażenie posiadane przez inżyniera.

Jeśli jednak chodzi o Świniopasa z Oldenlitz to czegoś mi brakuje w tym modelu... Ale póki co musi mi wystarczyć to co mam.

Większość elementów elementów przed przyklejeniem została spinowana. A jedynym poważniejszym zabiegiem było wydłużenie korpusu o około 2mm, tak by model trzymał lepsze proporcje - jeśli w ogóle można mówić o jakichkolwiek proporcjach w przypadku figurek od Games Workshop.

Obrazek

Wybuchowe świnie to oczywiście modele pochodzące z zestawów Powder Pigs 1 i Powder Pigs 2 od Lead Adventure.

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 04, 2014 5:00 am

Pomalowałem pierwszą z Postaci Dramatu do Warheim FS.

Poniżej, szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia Johanna Schweinepulvera, Świniopasa z Oldenlitza.

Więcej o samym modelu możecie przeczytać TUTAJ. Natomiast TU przeczytacie więcej o samym bohaterze specjalnym.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tekst dostępny także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn wrz 08, 2014 5:28 am

Dziś zapraszam do lektury pierwszego wpisu w ramach Figurkowego Karnawału Blogowego, a w środę pokażę zdjęcia pomalowanych modeli świń z zestawów Schweinstein Pigs 1 i Schweinstein Pigs 2 od Lead Adventure.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 10, 2014 1:26 am

Pora zakończyć, przynajmniej na jakiś czas, przygodę z Schweinstein Pigs od Lead Adventure.

Poniżej szanowne państwo-draństwo może obejrzeć sobie zdjęcia pomalowanych modeli, których recenzję zamieściłem w minionym tygodniu na blogu.

Jeśli jeszcze ktoś nie wie, to modele będą używane podczas rozgrywania kilku scenariuszy w Warheim FS.

Więcej o samej grze możecie przeczytać TUTAJ, a STĄD można pobrać najnowszą wersję podręcznika w wersji WiP. Swoją drogą najnowsza edycja powinna pojawić się na początku jesieni.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt wrz 16, 2014 8:35 pm

W tym tygodniu znów niewiele czasu będę mógł przeznaczyć na hobby ale szczęściem wczoraj miałem wolną noc i udało mi się nadgonić nieco zaległości.

Poniżej możecie zobaczyć bardzo wczesny WiP Krasnoludzkiego Fortu, czyli dioramę dla mojej drugiej kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata. Jeszcze sporo pracy przede mną ale już mniej więcej widać jak całość będzie wyglądała.

A jutro jeśli się wyrobię, pokażę wam kolejny WiP Bazaru.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 18, 2014 8:12 pm

Jak już napisałem wcześniej przy okazji Fortu Krasnoludów, w tym tygodniu nie mam wolnego czasu, który mógłbym poświęcić na modelarstwo ale kilka dni temu udało mi się popracować przez chwilę nad Bazarem w Oldenlitz.

Pomalowałem bruk, z ziemi do kwiatów, posypki i uschłych gałązek zrobiłem błoto i gnój zalegający na bazarze. Przykleiłem stragany i dodatkowo schlapałem jeszcze wszystko błotem i krwią.

Użyłem także listów gończych, które można pobrać STĄD.

Co sądzicie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 24, 2014 4:09 am

Prace nad Fortem Krasnoludów bardzo powoli idą do przodu. Od ostatniej aktualizacji zbudowałem blanki, położyłem pierwszą warstwę gipsu i z pianki pod panele wyciąłem płaskorzeźbę przedstawiającą odzianą w hełm głowę krasnoluda na tle dwóch skrzyżowanych toporów.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt paź 07, 2014 3:52 am

Kilka fotografi i parę słów o moich modelach i gablotach.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw paź 09, 2014 3:13 am

Fort Krasnoludów bardzo powoli nabiera planowanych kształtów. Pomalowałem bastion i nałożyłem pierwsze warstwy zniszczeń. W kolejnych krokach pokryję mury pigmentami i śladami spalenizny.

Bramę wykonałem podobnie jak tę, którą ozdobiłem Twierdzę Pięciu. Jeśli szanowne państwo-draństwo jest ciekawe, to TUTAJ znajdziecie poradnik.

Blanki murów chcę jeszcze ozdobić zniszczonymi krasnoludzkimi sztandarami.

Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt paź 14, 2014 7:23 pm

Poniżej ma dla was kolejną porcję zdjęć Nieumarłych do Warheim FS pomalowanych w 2013 roku.

Wcześniej pokazałem wam zdjęcia świty Von Carsteina, Krwawego Smoka i Lahmi, dziś mam dla was sabat Nekrarchy.

Więcej o malowaniu jak i samych modelach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw paź 16, 2014 11:24 am

Budowa Fortu Krasnoludów, który będzie służył jako diorama dla kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata do Warheim FS, powoli zbliża się do końca.

Wczoraj pomalowałem krasnoludzkie tarcze od Scibor MM, które ozdobiłu mury fortu, teren przed schodami pokryłem ziemią do kwiatów zmieszaną z klejem Wikol i czarnym pigmentem do farb oraz zgodnie z przedstawionym poniżej krótkim poradnikiem przygotowałem dwa sztandary z podobizną Vallayi Pamiętającej.

Obrazek

Jako, że malowanie freehandów niezbyt dobrze mi wychodzi, podczas malowania chorągwi postanowiłem sobie trochę pomóc. Na początku przygotowałem sobie czarno-białą grafikę w pliku w pdf, który następnie wydrukowałem.

Po wydrukowaniu grafik, wyciąłem jeden ze sztandarów i podkleiłem go taśmą malarską w celu wzmocnienia papieru.

W kolejnym kroku czarną farbą poprawiłem kontury run i wizerunku Vallayi Pamiętającej, a następnie korzystając z farb akrylowych pomalowałem proporce zgodnie z wybranymi kolorami.

Po nałożeniu kolorów postanowiłem pobrudzić sztandary tak, by wyglądały na stare i zniszczone. Do brudzenia użyłem kilkudniowej kawy i herbaty, którymi wcześniej robiłem zacieki na murach Fortu Krasnoludów. Za zakończeniu malowania przy użyciu kadzidełka opaliłem krawędzie sztandarów, a czerwony proporzec przepaliłem na dwie części.

Mocowanie chorągwi, czego nie sfotografowałem, wykonałem ze spinacza biurowego i starego łańcuszka, które pokryłem pigmentami i efektami rdzy.

Gotowe sztandary możecie obejrzeć na zdjęciu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do wykończenia pozostała jeszcze ziemia przed schodami oraz ściany, które zamierzam jeszcze pobrudzić pigmentami.
Ostatnio zmieniony czw paź 16, 2014 11:51 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt paź 21, 2014 11:37 pm

Podczas fotografowania skończonego Fortu Krasnoludów, zdjęcia szanowne państwo-draństwo będzie mogło zobaczyć jutro, zauważyłem że podczas malowania kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata zapomniałem o figurce Mistrza Inżyniera, który zapodział się gdzieś w swoim warsztacie.

Korzystając z kilku wolnych godzin, w weekend nadrobiłem zaległości i pomalowałem ostatniego z bohaterów do drużyny Krasnoludów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość