Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw paź 23, 2014 12:27 am

Zgodnie z wczorajszą obietnicą dziś mam dla was zdjęcia ukończonego Fortu Krasnoludów, którego używał będę jako dioramy dla kompanii Khazadów z Gór Krańca Świata oraz Kultu Pogromców z Karak Kadrin, a pewnie i jeszcze jakiejś. Bowiem na blankach znajduje się sporo wolnego miejsca.

Jak szanowne państwo-draństwo z pewnością zauważy, obszar przed schodami do twierdzy to goła ziemia. Stwierdziłem bowiem, że przy dużym zagęszczeniu modeli nie ma sensu dodawać tam trawy, kwiatów czy inne pobitewnego złomu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na BLOGU.

Wszelkie uwagi, komentarze, polubienia, udostępnienia i G+1 jak zwykle mile widziane.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 29, 2014 11:34 pm

Dzisiaj mam dla was ostatnią porcję zdjęć figurek Nieumarłych do Warheim FS, które pomalowałem w 2013 roku.

W opublikowanych wcześniej postach pokazałem wam zdjęcia świty Von Carsteina, Krwawego Smoka i Lahmi oraz sabatu Nekrarchy, dziś mam dla was ostatnią z linii krwi, czyli lud Strigoi.

Więcej o malowaniu jak i samych modelach możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Natomiast pełna galeria zdjęć dostępna jest na Facebooku.

Przy okazji zachęcam do polubienia strony Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam także do wizyty na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn lis 03, 2014 5:04 am

Zapraszam do warsztatowego wpisu przygotowanego w ramach trzeciej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 05, 2014 5:58 am

Udało mi się w końcu pomalować worki, stragany i skrzynie, które znajdą się na makiecie Bazaru w Oldenlitz, który będzie stanowił część stołu przeznaczonego do gry w Warheim FS.

Widoczne na zdjęciach poniżej elementy to Worki od Mini Monsters oraz zestawy Supplies i Groceries od Tabletop World, więcej o tych produktach możecie przeczytać klikając w odnośniki.

Kolejny krok to przyklejenie pomalowanych elementów do Bazaru i uzupełnienie historii rozpoczętej podczas prac nad Pomnikiem Pięciu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lis 07, 2014 12:25 am

Działo się to dwieście lat przed nastaniem rządów Imperatora Karla-Franza I, a rok po zakończeniu bitwy w czasie której dowodzone przez Magnusa Pobożnego wojska Imperium rozbiły u bram Kisleva przeklęte hordy Niewolników Ciemności, które przybyły z północy by zatopić Stary Świat w odmętach Chaosu.

Gdy dowodzona przez Josefa-Kaspara Geissbacha kompania awanturników rozprawiła się z nękającą osadę Bestią z Oldenlitz wdzięczni mieszczanie postanowili uczcić bohaterów i ufundowali ku ich czci monument zwany dziś 'Pomnikiem Pięciu'.

Posągi, wykonane przez mistrza gildii kamieniarzy Josepha Maurera i współpracujących z nim metalurgów i ludwisarzy, kilka tygodni po nagłym i tajemniczym odejściu bohaterów z Oldenlitz stanęły na kamiennej kolumnie.

Po krótkich obradach, rada miejsca postanowiła, że pomnik powstanie nad studnią prowadzącą do leża Bestii z Oldenlitz. Wyburzono więc i zasypano studnię, a przy okazji rozebrano kilka położonych w okolicy budynków, które od lat popadały w ruinę.

Bowiem dwa wieki temu dzielnica w której obecnie wznosi się 'Pomnik Pięciu' zamieszkana była głównie przez miejską biedotę, murwy i wszelkiej maści łotrów, którzy zyski czerpali przeważnie z krzywdy bliźniego. I tak oto, nawet po swoim odejściu Josef-Kaspar Geissbach i jego kompania zmieniali położone w pobliżu Salzenmund miasto.

W miejscu rozebranych budynków powstał plac na środku którego stanął ufundowany przez mieszczan monument. 'Pomnik Pięciu' szybko stał się celem pielgrzymek i wycieczek zarówno mieszkańców okolicznych osad jak i przyjezdnych z dalszych części Imperium, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści o walce z Bestią z Oldenlitz oraz z fascynacją oglądali posągi wykonane przez rzemieślników z niezwykłym kunsztem i dbałością o szczegóły.

Albrecht Geldstein, który wówczas pełnił zaszczytną rolę mistrza gildii kupców w Oldenlitz szybko wypatrzył w tłumach pielgrzymów możliwość zysku. Kupiec wraz z Josephem Maurerem, mistrzem gildii kamieniarzy wpłynęli na rajców miejskich i uzyskali zgodę na wyburzenie kilku kolejnych budynków stojący w pobliżu 'Pomnika Pięciu'.

W pobliżu targowiska wzniesiono także karczmę 'Pod łbem bestii' oraz zbudowano ufundowaną przez gildię kamieniarzy strażnicę, w której od tamtej pory służbę pełni 'Bractwo Pięciu'. Ta kilkuosobowa finansowana przez radę miejską, wciąż istniejąca organizacja odpowiedzialna jest za konserwację i ochronę monumentu oraz przekazywanie historii o Josefie-Kasparze Geissbachu, Horgarze Tryggsonie, Dwimbarze Kurganssonie, Yuvielu i Theo Haleberrym kolejnym pokoleniom mieszkańców Oldenlitz.

Z biegiem czasu na powstałym wokół monumentu placu pojawiły się stragany w których zrzeszeni w gildii kupców handlarze oferowali głównie żywność, alkohol i wszelkiej maści używki, które cieszyły się sporym powodzeniem wśród odwiedzających miasto pielgrzymów.

Mijały lata, liczba wędrowców odwiedzających monument zaczęła się zmniejszać, a historia o pogromcach Bestii z Oldenlitz, pomimo wysiłku 'Bractwa Pięciu' zajęła swe miejsce wśród innych legend i gawęd związanych z miasteczkiem Oldenlitz.

I choć pomnik wciąż wznosi się nad placem targowym, choć monument uniknął zniszczenia podczas Burzy Chaosu, to żyjący obecnie w Oldenlitz mieszczanie z rzadka spoglądają w jego stronę.

Cóż, może gdyby ktoś z kupujących na bazarze poświęcił chwilę zauważyłby, że pomimo nieurodzaju, wojny i wszelkich innych klęsk trapiących w ostatnich latach północne rubieże Imperium, oferowana na targowisku żywność nadzwyczaj długo zachowuje świeżość, a przyrządzone z niej potrawy są nadspodziewanie smaczne i sycące. A może to woda z Mglistych Wzgórz?

- Pomnik Pięciu, Historia i legendy Oldenlitz

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia Bazaru. Jest to pierwszy ze skończonych modułów, który wejdzie w skład makiet do miejskiego stołu do Warheim FS. Krótką historię powstania targowiska możecie przeczyta powyżej, a więcej informacji na temat powstawania targowiska znajdziecie na łamach bloga Danse Macabre.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 12, 2014 4:12 am

Jak zapewne pamiętacie niedawno zakończyłem prace nad Fortem Krasnoludów oraz Bazarem w Oldenlitz, pora więc na kolejne pomysły.

I tak równolegle rozpocząłem prace nad dwoma kolejnymi konceptami.

Pierwszy projekt to makieta reprezentująca strażnicę Bractwa Pięciu, o której wspominałem przy okazji prezentacji Bazaru w Oldenlitz. Jednak póki co strażnica jest na tak wczesnym etapie, że nie mam za bardzo czego wam pokazać ale to niebawem powinno się zmienić.

Z kolei drugi projekt to kompania Strażników dróg z Averlandu. I tak przez najbliższe kilka tygodni będę szanownemu państwu-draństwu prezentował zdjęcia figurek, które skleiłem sobie z różnych wyprodukowanych przez Games Workshop bitsów.

Dziś mam dla was zdjęcia bohaterów.

W Warheim FS Strażnicy dróg z Averlandu mogą podczas rekrutacji wcielić w szeregi drużyny Kapitana, Magistra Magii albo Prezbitera Sigmara, Sierżanta oraz dwóch Traperów, czyli łącznie pięciu bohaterów.

Oprócz pieszych wersji wyżej wymienionych bohaterów, postanowiłem zrobić także figurki Kapitana i Sierżanta w wersji konnej.

Jak słusznie zauważyliście poniżej nie ma Magistra Magii i jak dobrze pamiętacie figurki magów pomalowałem już jakiś czas temu, a jeśli chcecie sobie przypomnieć jak wyglądają owi czarodzieje, to zapraszam TUTAJ.

Przy okazji musicie mi wybaczyć ale nie będę opisywał skąd pochodzi każda z użytych przeze mnie części, tak jak zrobiłem to przy okazji Johanna Schweinepulvera, Świniopasa z Oldenlitz, ale jest tego zwyczajnie za dużo i powinno wam wystarczyć że wymienię po krótce zestawy z których pochodzą bitsy, a są to: Empire Greatswords, Empire Free Company, Knightly Orders, Empire General, Flagellant Warband, Empire Pistoliers, Empire State Troops, Huntsmen oraz Warrior Priest with Two Hand Weapons, Volkmar the Grim on The War Altar of Sigmar, Longbeards, Miners. Jest tego sporo, przy czym z większości wymienionych wyżej zestawów, które zgromadziłem przez ostatnie lata, wykorzystałem raptem po kilka części.

Dobrze więc, dość już pisania zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Ach, mam jeszcze pytanie: Czy ktoś z szanowne państwa-draństwa posiada może zbędne koła do wozu w skali 28 mm? Chętnie takowe nabędę za rozsądną cenę.

[align=center]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/align]
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lis 21, 2014 2:37 am

W tym tygodniu nie znalazłem czasu na malowanie modeli Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Pomimo natłoku zajęć i permanentnego braku czasu udało mi się natomiast, skleić kolejne modele i stąd dziś mam dla was zdjęcia Strażników dróg, czyli podstawowych stronników w drużynie z Averlandu.

Do złożenia modeli wykorzystałem części pochodzące między innymi z zestawów: Empire Free Company, Empire Pistoliers, Empire State Troops oraz Huntsmen. Sztandar, o ile mnie Alzheimer nie myli, pochodzi z WH 40k.

Oprócz Chorążego i Sygnalisty wśród Strażników Dróg znalazły się także modele uzbrojone w broń prochową: Garłacz, Muszkiet oraz Muszkiet hochlandzki.

Ponieważ zwykle nie wystawiam w drużynie Averlandczyków Strażników Dróg modele uzbroiłem tak, by w razie konieczności mogły prezentować lepiej wyekwipowanych Myśliwych czy Pikinierów, których zdjęcia opublikuję później.

W przyszłym tygodniu pokażę wam zdjęcia kolejnych stronników i być może pierwszych pomalowanych modeli.

Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 26, 2014 1:51 am

Malowanie modeli Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS prawdopodobnie rozpocznę dopiero w grudniu. Na warsztacie wciąż stoi rydwan i zaprzęg, których budowa powoli idzie do przodu. A do zrobienia zostały jeszcze znaczniki pułapek.

Dziś mam dla was zdjęcia Pikinierów, czyli uzbrojonych we włócznie stronników służących w kompanii Averlandczyków.

Jak zapewne już zauważyliście, do sklejenia modeli użyłem korpusów i głów pochodzących z zestawu Huntsmen, z kolei ramiona z włóczniami i tarcze pochodzą z zestawu Empire State Troops. Przy czym, żeby nie było zbyt łatwo i przyjemnie Games Workshop postarał się, by korpusy i ramiona nie pasowały do siebie - podczas klejenia konieczne było użycie noża i green stuffu.

Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 03, 2014 11:27 pm

Strażnicy dróg z Averlandu to jedna z nielicznych kompanii ludzi w Warheim FS, która w swojej początkowej rozpisce może posiadać modele nieludzi - w tym wypadku krasnoludzkich Pogromców Trolli.

Przedstawione poniżej modele to oryginalne metalowe figurki wyprodukowane przez Games Workshop. Modele Trollobójców od GW uważam za bardzo udane i nie zamierzam konwertować ich w żaden sposób.

Wybaczcie nieco prześwietlone zdjęcia ale nie mam czasu ich poprawiać, bo dzisiaj w końcu zaczynam malowanie kompanii Strażnicy dróg z Averlandu od tych właśnie figurek.

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob gru 06, 2014 12:58 am

Dziś mam dla was zdjęcia pomalowanych figurek krasnoludzkich Pogromców Trolli, którzy w czasie rozgrywek w Warheim FS służyć będą w szeregach Strażników dróg z Averlandu. Zdjęcia modeli służących w kompanii w wersji WIP od kilku tygodni prezentuję wam na blogu.

Przy okazji malowania Trollobójców sprawdzałem farby, którymi zamierzam malować modele składające się na Kult Pogromców z Karak Kadrin, a dokładniej włosy w charakterystycznym kolorze. Jestem zadowolony z efektu i podczas malowania kolejnych Trollobójców z pewnością użyję farb z palety GW: Troll Slayer Orange, Fire Dragon Bright i Jokaero Orange. No i wash Fuegan Orange.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw gru 11, 2014 11:05 pm

Prace nad kompanią Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS powoli ruszyły do przodu - w minionym tygodniu udało mi się pomalować modele krasnoludzkich Trollobójców, a w nocy zacznę malowanie pierwszej trójki Strażników dróg.

Natomiast poniżej możecie zobaczyć zdjęcia kolejnych stronników, którzy mogą zostać wcieleni w szeregi Averlandczyków.

Do złożenia modeli Rajtarów użyłem w większości oryginalnych części pochodzących z zestawu Empire Pistoliers, które uzupełniłem o bitsy z zestawów Empire Free Company oraz Knightly Orders i Empire State Troops.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam także na mojego BLOGA.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz gru 14, 2014 2:35 am

Prace nad figurkami Strażników dróg z Averlandu powoli posuwają się do przodu. W minionym tygodniu udało mi się pomalować modele Trollobójców, a dziś mam dla was zdjęcia pomalowanej pierwszej trójki stronników - Strażników dróg.

Przy okazji wybrałem schemat kolorów, oprócz oczywistej czerni i żółci, barw Averlandu, zdecydowałem się przyodziać Strażników dróg w brązowe kurty, kapelusze i buty. Z kolei drzewce broni, pasy i sakwy będę malował na kolor czarny, podobnie jak włosy i zarost Averlandczyków.

Z malowania prócz kilku baboli jestem dość zadowolony, zawiódł mnie natomiast lakier matowy - o ile świetnie sprawdził się w przypadku pomalowanych wcześniej Trollobójców, to tutaj po wyschnięciu nieładnie się błyszczy.

Mam nadzieję, że czas pozwoli i w przyszłym tygodniu uda mi się pomalować pozostałych stronników - Strażników dróg.

Wkrótce po tym, jak Sigmar nakazał budowę dróg do Talabheim i Nuln, stało się jasne, że bez nadzoru żołnierzy zarówno sama budowa, jak i dalsze podróże będą niemożliwe. W tamtych latach największe zagrożenie stanowili grasujący w lasach Zielonoskórzy, którzy regularnie napadali na Ludzi i Krasnoludów. Imperator w swej mądrości rozumiał, że nie wszystkie prowincje są tak gęsto zaludnione jak Reikland i nie wszystkie utrzymują na tyle dużo wojska, aby stale patrolować szlaki. Dlatego do pilnowania budowanych dróg wysyłał własnych żołnierzy, dając im pozwolenie na czynienie sprawiedliwości w jego imieniu.

Od tamtych czasów wiele się zmieniło. Strażnicy pilnujący szlaków lądowych i rzecznych nie służą już bezpośrednio samemu Imperatorowi. Obecnie ich żołd opłacają Elektorzy, a oni sami przestali być formacją wojskową, zdyscyplinowaną i dobrze wyszkoloną.

W pewnym sensie strażnicy dróg są urzędnikami elektorskiej administracji, którzy pilnują porządku na szlakach i w dzikich ostępach. Podróżują w niewielkich oddziałach, wypatrując śladów działalności Zwierzoludzi oraz banitów, ze wszystkich sił próbując utrzymać porządek i bezpieczeństwo na danym terenie. Mimo ciągłej czujności strażników dróg, nawet zwykła podróż z jednego miasta do drugiego może być niebezpieczną przygodą. Niestety są zbyt nieliczni, by mogli powstrzymać zagrożenie ze strony Chaosu. Dlatego na wielu obszarach pomagają im miejscowe garnizony milicji i żołnierze.

Jednak w większości przypadków niewielkie grupy strażników dróg muszą samodzielnie eliminować niebezpieczeństwa czyhające na podróżujących pomiędzy miastami Starego Świata i właśnie tam zagrożenie ze strony Chaosu zbiera wśród nich najkrwawsze żniwo.

Życie w ciągłym napięciu odciska piętno na strażnikach. Wielu z nich staje się zaciekłymi fanatykami, którzy wieszają podróżnych na podstawie wydumanych podejrzeń. Inni tracą rozum i uciekają w lasy, gdzie oddają cześć Bogom Chaosu. Każdy z takich przypadków zwiększa nieufność obywateli Imperium, tym samym utrudniając pracę prawdziwym i rzetelnym strażnikom.


A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli Strażników dróg to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw gru 18, 2014 3:50 am

Jako, że w tym tygodniu raczej nie znajdę czasu na pomalowanie pozostałej trójki Strażników dróg dziś przygotowałem dla was zdjęcia figurek, które w czasie gry w Warheim FS reprezentować będą - Myśliwych, czyli ostatnią grupę stronników kompanii Strażników dróg z Averlandu.

Zdjęcia duże ale dzięki temu mogę zobaczyć wszelkie nadlewki i linie podziału formy, które jeszcze trzeba usunąć z modeli.

Do złożenia modeli wykorzystałem części pochodzące głównie z zestawów Empire Archers/Huntsmen oraz Empire Free Company od Games Workshop.

Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt gru 26, 2014 3:24 am

Malowanie modeli Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS idzie mi jak krew z nosa. Mimo wszystko dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia trzech kolejnych pomalowanych stronników, w tym model Chorążego i Sygnalisty.

Zdjęcia pomalowanych wcześniej Strażników Dróg znajdziecie TUTAJ, a więcej o samych modelach możecie przeczytać TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 07, 2015 11:33 am

Szanowne państwo-draństwo może sobie obejrzeć poniżej zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Pikinierzy to elita pośród zbrojnych walczących pod sztandarem Averlandu. Pikinierzy to żołnierze, którzy odwagą i męstwem wyróżniają się spośród zbrojnego chłopstwa i mieszczaństwa. Pierwsi na linii walki, nie ustępują nawet w obliczu przeważających sił wroga. Niektórzy bywają doceniani i otrzymują zadania o większym znaczeniu strategicznym. Inni dostępują nawet zaszczytu wstąpienia w szeregi oficerów.

Pikinierów będzie łącznie pięciu. Aby odróżnić włóczników od innych stronników zafarbowałem pióra na czerwono.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Pikinierów to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 14, 2015 12:11 am

Dziś mam dla was zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Pikinierzy to elita pośród zbrojnych walczących pod sztandarem Averlandu. Pikinierzy to żołnierze, którzy odwagą i męstwem wyróżniają się spośród zbrojnego chłopstwa i mieszczaństwa. Pierwsi na linii walki, nie ustępują nawet w obliczu przeważających sił wroga. Niektórzy bywają doceniani i otrzymują zadania o większym znaczeniu strategicznym. Inni dostępują nawet zaszczytu wstąpienia w szeregi oficerów.

Pikinierów jest w sumie pięciu, zdjęcia pozostałych trzech modeli szanowne państwo-draństwo może obejrzeć TUTAJ. Trzeci prezentowany dziś model, to pierwszy z siedmiu Myśliwych, o których więcej napiszę w kolejnych postach.

Aby odróżnić poszczególne rodzaje stronników zafarbowałem pióra pikinierów na kolor czerwony, a myśliwych na zielono.

A gdybyście chcieli dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Pikinierów to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sty 22, 2015 11:42 pm

Szanowne państwo-draństwo może sobie obejrzeć poniżej zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Myślistwo jest jedną z najstarszych profesji w historii Starego Świata. Każdy z myśliwych potrafi tropić zwierzęta z niezwykłą wytrwałością i jest mistrzem ich zabijaniu. Środowisko i zwyczaje dzikich zwierząt to również nieodrodne elementy życia myśliwych; każdy z nich posiada wielką wiedzę na temat stworzeń, żyjących w dziczy, ich odmian i reakcji. Osobom z zewnątrz myśliwy może się wydawać ponury i niekomunikatywny - jest to rezultat jego samotniczego trybu życia i zawodowych nawyków - być cichym, poruszać się bezszelestnie. Myśliwi trzymają się z dala od większych skupisk ludzkich i często ubierają się w skóry zwierząt, które zabili. W krajach o zimnym klimacie obyczaj ten ma nie tylko symboliczne, ale i praktyczne znaczenie.

Myśliwych będzie łącznie siedmiu. Aby odróżnić myśliwych od innych stronników zafarbowałem pióra na zielono.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Myśliwych to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt sty 30, 2015 12:26 am

Poniżej zamieściłem zdjęcia kolejnych stronników służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Myślistwo jest jedną z najstarszych profesji w historii Starego Świata. Każdy z myśliwych potrafi tropić zwierzęta z niezwykłą wytrwałością i jest mistrzem ich zabijaniu. Środowisko i zwyczaje dzikich zwierząt to również nieodrodne elementy życia myśliwych; każdy z nich posiada wielką wiedzę na temat stworzeń, żyjących w dziczy, ich odmian i reakcji. Osobom z zewnątrz myśliwy może się wydawać ponury i niekomunikatywny - jest to rezultat jego samotniczego trybu życia i zawodowych nawyków - być cichym, poruszać się bezszelestnie. Myśliwi trzymają się z dala od większych skupisk ludzkich i często ubierają się w skóry zwierząt, które zabili. W krajach o zimnym klimacie obyczaj ten ma nie tylko symboliczne, ale i praktyczne znaczenie.

Myśliwych jest łącznie siedmiu, szczegółowe zdjęcia poprzednich modeli szanowne państwo-draństwo może obejrzeć między innymi TUTAJ. W odróżnieniu od pozostałych stronników, pióra zdobiące kapelusze myśliwych zafarbowałem pióra na zielono.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem Myśliwych to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny także na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt mar 27, 2015 10:53 pm

Jak zapewne zauważyliście ostatnio nie mam zbyt wiele wolnego czasu na malowanie Strażników dróg z Averlandu. Nieliczne wolne chwile wykorzystuję na przygotowywanie cyklicznych tekstów na bloga oraz prace nad podręcznikiem do Warheim FS. Mam nadzieję, że niebawem uda mi się powrócić do malowania Averlandczyków, a tymczasem rozpocząłem kolejną rekrutację.

Z zamiarem złożenia Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS nosiłem się od dawna i dziś mogę wam pokazać Łowcę - pierwszy model, który służyć będzie w szeregach drużyny ludożerców z Gór Żałoby.

Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem model Ogre Hunter od Games Workshop, który wzbogaciłem o kilka bitsów (kuszę, kołczan z bełtami, maczugę ogrów, linę z hakiem i bukłak) pochodzących z zestawu Stonehorn.

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt kwie 07, 2015 1:56 am

Szanowne państwo-draństwo tęskniło?

Trochę mi to zajęło ale w końcu udało mi się pomalować wierzchowce, które służyć będą w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Ciężkie konie bojowe wykorzystywane są głównie przez rycerzy zakonnych, szlachtę i oficerów. Podczas walki atakują gryząc i kopiąc. Nie płoszą się na widok krwi. Są tresowane do noszenia ladrów lub kropierzy.

Wierzchowców jest łącznie pięć, a jako że są to konie wojskowe postanowiłem pomalować je w jednej maści, ponadto rumaki Rajtarów są bardzo podobnie wyposażone.

No to teraz pora na malowanie kawalerzystów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw kwie 16, 2015 3:50 pm

Trudno powiedzieć, by prace nad Strażnikami dróg z Averlandu do Warheim FS ruszyły z kopyta ale w nocy udało mi się skończyć malowanie trójki Rajtarów.

W szeregach rajtarów walczą młodsi synowie szlacheckich rodów Averlandu, którzy poczuli już zew bitewny i chcą zdobyć swe pierwsze rycerskie ostrogi. Zdarza się, że zbierają oni swych towarzyszy, by dołączyć do kompanii strażników dróg, gdzie odbierają twarde szkolenie z zakresu jeździectwa i sztuki prowadzenia wojny podjazdowej.

W czasie potyczki rajtarzy pełnią rolę lekkiej jazdy, której zadaniem jest flankowanie wroga, dezorganizowanie jego szyków i manewry typu atak i odwrót, oparte na siejącym spustoszenie ogniu ich pistoletów. Wyposażeni za pieniądze ze skarbców rodzinnych w ekstrawaganckie liberie, hełmy z pióropuszami, z pistoletami przy boku, prezentują się naprawdę gracko.


Rajtarów jest łącznie trzech, a więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. W odróżnieniu od pozostałych stronników, pióra zdobiące kapelusze rajtarów zafarbowałem na czarno i czerwono.

Do pomalowania pozostali bohaterowie i pojazdy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 22, 2015 12:23 am

Herr Kater zmalowany w ramach 8 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek

Więcej na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt maja 05, 2015 12:41 am

Poniżej zamieściłem zdjęcia pierwszego z bohaterów służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Prezbiterzy - kapłani Sigmara przynależą do jednego z czterech zakonów, określa to ich zadania wewnątrz organizacji. Kapłani-wojownicy - należą do Zakonu Srebrnego Młota, którego członkowie przemierzają Imperium, wzmacniając wiarę, tropiąc heretyków i przynosząc chwałę Sigmarowi. Jako kapłani wędrowni są zobowiązani płacić Świątyni część swych dochodów, dodatkowo można od nich wymagać, by jeden tydzień w roku spędzili jako Strażnicy Świątyni lub ochroniarze dygnitarza Kultu. Wojownicy-kapłani są zobowiązani do odprawienia uroczystego nabożeństwa dziękczynnego raz w tygodniu, a nie codziennie jak prezbiterzy należący do Zakonu Pochodni, zdolni są także do wykonywania innych posług religijnych, lecz spowiedzi wysłuchują jedynie wtedy, gdy brak jest przedstawiciela zakonu eklezjastycznego.

Zbrojni kaznodzieje, należący do Zakonu Srebrnego Młota, wędrują po Imperium by słowem, ogniem i siłą swego ramienia umacniać wiarę wśród mieszkańców Imperium oraz niszczyć wszelkie oznaki Chaosu.

Prezbiterzy Sigmara niemal we wszystkich prowincjach darzeni są takim samym poważaniem, choć w prowincjach gdzie przeważa Kult Ulryka, szacunek ten wynika raczej ze strachu przed zemstą Templariuszy Płonącego Serca niż prawdziwej wiary.


Model Prezbitera Sigmara pomalowałem dosyć kanonicznie, barwiąc sutannę na kolor czerwony. Twarz duchownego to efekt #6 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem bohaterów z Averlandu to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob maja 09, 2015 1:14 am

W drugi piątek maja zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnego wpisu w którym prezentuję wam kolejny model zrekrutowany do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem model Ogre Butcher od Games Workshop, który wzbogaciłem o kilka bitsów z innych zestawów. Głowa to element zestawu Scraplauncher zaś tasaki, noże, maczuga ogrów i gnoblar w worku pochodzą z zestawu Ogres, w końcu rzeźnickie ostrze to bits z pudełka Ironguts. Natomiast widoczny na podstawce szkielet pochodzi z zestawu Stonehorn.

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt maja 12, 2015 10:29 pm

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia dwóch kolejnych bohaterów służących w szeregach Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Traperzy polują na zwierzęta futerkowe dla ich skór, które są w Starym Świecie wartościowym towarem. Ich specjalizacja polega na ściąganiu skóry w ten sposób, by nie uległa ona uszkodzeniu. Nie strzelają do zwierzyny, na którą polują, jak to robią myśliwi, ale zakładają na nią pułapki. Pomimo to traperzy uczą się posługiwania bronią. Żyją w dzikich i niebezpiecznych górach Starego Świata i dlatego muszą umieć bronić siebie przed dzikimi stworami - nie wspominając o Goblinach - z którymi dzielą środowisko. Ponieważ dużą część swego życia spędzają w tych częściach świata, gdzie awanturnicy szukają przygód, zmiana rodzaju pracy nie stanowi dla nich dużego problemu.

Modele Traperów pomalowałem podobnie jak pozostałych Averlandczyków, dodając jedynie nieco zieleni dla podkreślenia uprawianej przez bohaterów profesji.

A gdyby szanowne państwo-draństwo chciało dowiedzieć się więcej na temat modeli z których złożyłem bohaterów z Averlandu to zapraszam do lektury TEGO wpisu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 13, 2015 3:53 pm

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia Żelazobrzucha, kolejnego ogra-bohatera do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS.

Jako bazę do prostej konwersji wykorzystałem korpus i głowę pochodzącą z zestawu Ironblaster, ramiona, tarcza i wielka broń to części z zestawu Ironguts, z kolei nabrzusznik, beczka i róg z napitkiem to elementy z pudełka Ogres, natomiast harpun to oręż odziedziczony w spadku od Huntera, a sztandar dzielny Ogr zdobył od Flagellantów. Ponadto Ogr uzbrojony jest w zestaw noży z pudełka Stonehorn. Gnoblar to model z zestawu Gnoblar Fighters.

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt maja 15, 2015 12:44 am

Przy okazji malowania kompanii Strażników dróg z Averlandu postanowiłem zrobić kilka znaczników pułapek używanych między innymi przez traperów służących w drużynie z Averlandu.

SIDŁA: Traperzy z Averlandu słyną w całym Imperium z umiejętności zakładania zmyślnych pułapek w które równie często wpada zwierzyna jak i wrogowie. W fazie ruchu w czasie wykonywania pozostałych ruchów należy umieścić znacznik pułapki w odległości do 1” od modelu trapera.
Pułapka zostanie uruchomiona przez dowolny model (wrogi lub sprzymierzony poza zakładającym pułapkę traperem), który w czasie wykonywania ruchu, biegu lub szarży znajdzie się w odległości do 2” od znacznika pułapki. Należy wykonać rzut K6 i usunąć znacznik pułapki. Wynik 2+ oznacza, że model który uruchomił pułapkę otrzymuje trafienie o SILE K6. Jeśli pułapka nie zraniła modelu ruch, bieg lub szarża zostaje dokończona.
Model nie może zastawić sideł jeżeli w poprzedniej turze biegł, rzucał zaklęcie, modlił się, strzelał, skakał, szarżował, upadł, walczył, wspinał się został Oszołomiony!, Powalony na ziemię!, Wyłączony z akcji! lub wykonał jakiekolwiek inne działanie poza zwykłym ruchem.


A zatem jeśli jesteście ciekawi jak wykonałem mocno uproszczone znaczniki pułapek to zapraszam do lektury krótkiego poradnika.

Obrazek

Szanowne panie i szanowni panowie zapewne z łatwością zidentyfikują elementy potrzebne do wykonania znaczników pułapek ale dla porządku wymienię je pokrótce.

I tak potrzaski postanowiłem osadzić na okrągłych, 25 mm podstawkach, których używam w Warheim FS jako wszelkiej maści znaczników - na przykład znaczników kosztowności czy też znaczników animozji.

Same potrzaski postanowiłem natomiast wykonać z aluminiowej blaszki, którą pozyskałem z puszki na napoju oraz cienkiego, miedzianego drutu.

Do sklejenia poszczególnych elementów w jedną całość użyłem kleju cyjanoakrylowego.

Natomiast do pomalowania całości użyłem farb i chemii - część widoczna jest na poniższym zdjęciu.

Obrazek

Pierwszy etap budowy znaczników pułapek to narysowanie na blaszce elemetów z których zbudowany zostanie potrzask, a następnie wycięcie i wyprofilowanie blaszki w pożądany kształt: pary szczęk, spustu i talerzyka.

Miedziany drut należy skręcić w ten sposób, by jeden z końców kończył się pętlą.

Należy także pamiętać o wykonaniu otworów przez które przewleczony zostanie drut.

Obrazek

Do złożenia razem drobnych elementów potrzeba trochę cierpliwości. Po przełożeniu drutu przez szczęki i spust należy zespolić całość klejem cyjanoakrylowym i zamocować talerzyk na spuście potrzasku.

Następnie gotowy potrzask należy przykleić do podstawki, skręcić miedziany drut w ten sposób by imitował linę, którą mocujemy do pułapki oraz wykonanego ze spinacza biurowego kołka.

Po wykonaniu powyższych czynności można rozpocząć malowanie.

Obrazek

Szanowne państwo-draństwo wybaczy ale nie będę opisywał kolejnych etapów malowania, każdy zrobi to swojemu.

Dodam tylko, że swoje potrzaski pomalowałem tak, by wyglądały na stare oraz pokryte rdzą i krwią.

Efekt końcowy można obejrzeć poniżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt maja 19, 2015 1:42 am

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnego wpisu w którym prezentuję wam kolejne modele zrekrutowane do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

Do złożenia modeli Traperów wykorzystałem oryginalne figurki od Games Workshop, pochodzące z zestawu Gnoblar Trappers.

Na ostatnim zdjęciu możecie obejrzeć komplet bohaterów służących w Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt maja 22, 2015 1:38 am

Chaos Sorceress od Freeboter Miniatures pomalowana w ramach #9 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego. Więcej zdjęć i informacji szanowne państwo-draństwo znajdzie na blogu.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt maja 26, 2015 7:28 pm

Jako, że w minionym tygodniu wpisem o Traperach zakończyłem rekrutację modeli bohaterów do Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów do Warheim FS, dziś mam dla was zdjęcia pierwsze stronnika - Byka wyposażonego w ołowiomiotacz.

Model byka poza głową Ogra pochodzącą z zestawu Stonehorn i łbem Gnoblara z zestawu Scraplauncher składa się z części zawartych w zestawie Leadbelchers.

Efekt końcowy możecie obejrzeć poniżej. Wszelkie uwagi, komentarze, pomysły i spostrzeżenia mile widziane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości