Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw kwie 28, 2016 1:32 am

W ramach #20 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem model Leisynn, Mercenaries Mage od Reaper Miniatures, figurkę na łamach bloga zrecenzowałem jakiś czas temu.

Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 04, 2016 11:29 pm

W maju udało mi się znacznie wcześniej zacząć prace nad modelami, które pomaluję w ramach #21 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego[/i].

Gdyby ktoś z was, drodzy czytelnicy, nie wiedział to gospodarzem #21 edycji FKB jest Żółty z Twierdza Nieumarłych. Tematem majowej edycji jest oldscholl i miałem dylemat, który model wybrać. W końcu spośród dwóch figurek do Mordheim - Freelancer oraz Warlock - wybrałem kawalerzystę.

Obrazek

Jak zapewne zauważyliście w zestawie brakuje kilku oryginalnych części - tarcz oraz miecza dla kawalerzysty - części te zastąpiłem elementami z innych zestawów GW.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob maja 14, 2016 9:51 pm

W ramach #21 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem dedykowany do Mordheim model Freelancer od Games Workshop, trochę więcej o modelu napisałem TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt maja 24, 2016 8:45 pm

Choć przeprowadzka do nowego mieszkania miała miejsce w styczniu, to dopiero teraz przygotowałem warsztat na tyle, by na nowo zacząć prace nad modelami.

Przeprowadzka jak to przeprowadzka nie obyła się bez strat. Poszkodowanymi zostały między innymi Fontanna Drętwej Wody oraz Pomnik Magnusa Pobożnego. Na szczęście uszkodzenia były niewielkie i szybko udało się je naprawić.

Gdybyście chcieli zobaczyć więcej zdjęć Fontanny Drętwej Wody oraz Pomnika Magnusa Pobożnego to kliknijcie na odnośniki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz maja 29, 2016 10:52 am

Szanowne państwo-draństwo być może pamięta, że w minionym 2015 roku pomalowałem modele Strażników dróg z Averlandu, których zdjęcia możecie zobaczyć między innymi na fanpage Warheim FS.

Przygotowując się do budowy dioramy wymyśliłem sobie, że Averlandczycy będą walczyć z Zielonoskórymi. Modele Orków złożyłem głównie z bitsów do SpellCrow, o czym napisałem TUTAJ, a w minionym tygodniu rozpocząłem malowanie figurek.

Jeśli podoba wam się sposób w jaki pomalowałem skórę dajcie znać, to napiszę poradnik.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcie Orków, którym pomalowałem skórę, zęby i oczy.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob cze 04, 2016 1:34 am

Przygotowania do czerwcowego turnieju Warheim FS idą pełną parą i niewiele czasu zostaje na malowanie. Mimo wszystko udało mi się znaleźć godzinę na namalowanie rdzy na orężu Zielonoskórych, którzy staną na dioramy Strażników dróg z Averlandu, których zdjęcia możecie zobaczyć między innymi na fanpage Warheim FS.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 08, 2016 11:21 am

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia dwóch z sześciu Orków, którzy pojawią się na dioramie Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Bitsy, z których złożyłem modele Orków, poza drobnymi wyjątkami, to produkty SpellCrow. Więcej na temat budowy modeli Orków znajdzie na blogu Danse Macabre.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis dostępny jest także na Danse Macabre.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt cze 14, 2016 11:18 pm

Dziś mam dla szanownego państwa-draństwa zdjęcia kolejnych dwóch Orków, którzy pojawią się na dioramie Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Bitsy, z których złożyłem modele Orków, poza drobnymi wyjątkami, to produkty SpellCrow. Więcej na temat budowy modeli Orków znajdzie na blogu Danse Macabre.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt cze 21, 2016 10:26 pm

Łowcy czarownic to jedna z moich ulubionych kompanii w Warheim FS. Choć Sigmaryci nie mogą wynająć Ogra, mają ograniczony dostęp do magicznych przedmiotów, jest ich mało i za wszystko płacą więcej, to mają kilka dużych plusów.

Pierwszy to dwóch duchownych, którzy przy odrobinie szczęścia w trakcie kampanii mogą mieć dostęp do modlitwy pozwalającej na przerzut Ochrony Pancerza i Ochrony Magicznej.

Drugi to dostęp do pistoletów pojedynkowych i pancerza.

Trzeci tanie Psy bojowe...

Ale ja dziś nie o tym. Być może pamiętacie, że Łowcy czarownic, to jedna z moich pierwszych kompanii, a na pewno najczęściej przewożona. Z biegiem lat modele poobijały się, a farba w kilku miejscach się starła. W związku z tym postanowiłem nieco odświeżyć figurki i naprawić uszkodzenia.

I oto znów Łowcy czarownic mogą cieszyć się zasłużoną chwałą!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A więcej zdjęć Łowców czarownic znajdziecie TUTAJ.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 22, 2016 11:58 pm

Dziś mam dla was zdjęcia dwóch ostatnich Orków, którzy pojawią się na dioramie Strażników dróg z Averlandu do Warheim FS.

Bitsy, z których złożyłem modele Orków, poza drobnymi wyjątkami, to produkty SpellCrow. Więcej na temat budowy modeli Orków znajdzie na blogu Danse Macabre.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lip 13, 2016 1:56 am

Po trzech latach przerwy wracam do Sióstr Sigmara do Warheim FS. Po ostatniej aktualizacji podręcznika w szeregi Cór Młotodzierżcy można wcielić trzech Rycerzy Zakonnych.

Modele templariuszy można będzie także wykorzystać podczas gry Łowcami czarownic.

Do złożenia modeli użyłem głównie bitsów produkcji GW oraz kilku pieczęci od Anvil Industry.

Przy okazji robienia zdjęć zauważyłem kilka linii podziału formy, które usunę przed malowaniem.

Dziś mam dla was zdjęcie pierwszego Rycerza Zakonnego.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz lip 17, 2016 5:08 pm

Dziś mam dla was zdjęcie drugiego Rycerza Zakonnego.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn lip 25, 2016 4:26 pm

Po trzech latach przerwy wracam do Sióstr Sigmara do Warheim FS. Po ostatniej aktualizacji podręcznika w szeregi Cór Młotodzierżcy można wcielić trzech Rycerzy Zakonnych.

Modele templariuszy można będzie także wykorzystać podczas gry Łowcami czarownic.

Do złożenia modeli użyłem głównie bitsów produkcji GW oraz kilku pieczęci od Anvil Industry.

Przy okazji robienia zdjęć zauważyłem kilka linii podziału formy, które usunę przed malowaniem.

Dziś mam dla was zdjęcie trzeciego Rycerza Zakonnego.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sie 17, 2016 10:31 am

W ramach #24 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem model nieumarłego bohatera - Krell, Lord of Undeath od Games Workshop. W Warheim FS model Krell, Lord of Undeath pojawi się w przyszłości jako Postać Dramatu dla nieumarłych kompanii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam także na DansE MacabrE.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt sie 23, 2016 11:44 pm

O ile malowanie Rycerzy Zakonnych idzie mi jak krew z nosa, to z dużo większą przyjemnością pomalowałem niedawno model Krell, Lord of Undeath, czy prezentowany poniżej zestaw Crystalic Rocks Basing Kit od HQResin, który zresztą niedawno zrecenzowałem.

Żywiczne odlewy od HQResin umieściłem na okrągłych podstawkach i zwaloryzowałem dodatkami od Ristuls Extraordinary Market, a dokładniej grzybami z zestawu Mushroom Basing Kit oraz robakami z zestawu Bugs Basing Kit.

Trochę obawiałem się malowania kryształów, które przecież podczas prac nad zestawem Cursed Fantasy Treasure Terrains od Ristuls Extraordinary Market wyszły mi delikatnie mówiąc średnio. Na szczęście Games Workshop udostępniło do sprzedaży jakiś czas temu farby techniczne dedykowane do malowania kryształów: Stormhost Silver oraz Soulstone Blue, Spritstone Red i Waystone Green. Efekty użycia farb możecie zobaczyć i ocenić na zdjęciach poniżej. Dla mnie to wygodne rozwiązanie, które na stałe trafi do warsztatu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob sie 27, 2016 1:42 am

Choć powoli, to jednak prace nad budową Oldenlitz powoli idą do przodu.

Udało mi się dokończyć brukowany plac, który znajdzie się pod Fontanną Drętwej Wody. Bruk wyrzeźbiłem w gipsie wylanym na podstawę z pleksi. Na potrzeby zdjęcia gips pokolorowałem czarnym flamastrem. Następny krok to pomalowanie i wykończenie bruku tak, jak zrobiłem to z Bazarem w Oldenlitz.

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt sie 30, 2016 12:00 am

Mały pokaz przedpremierowy skończonej Fontanny Drętwej Wody:

ObrazekObrazek

Więcej zdjęć 7 września na DansE MacabrE.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 14, 2016 3:41 pm

W ramach #25 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem model Wielkiego Teogonisty znanego jako Volkmar the Grim od Games Workshop. W Warheim FS model w przyszłości zostanie zdegradowany do roli Arcylektora i pojawi się jako Postać Dramatu dla kompanii Łowców czarownic i Sióstr Sigmara.

Obrazek
Obrazek

Więcej zdjęć znajdziecie na DansE MacabrE.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 21, 2016 9:30 pm

Znużyło mnie ostatnio malowanie figurek, a Rycerze Zakonni nie mogą doczekać się pomalowania, dlatego w ramach odpoczynku od modeli postanowiłem zbudować kolejną makietę do Oldenlitz.

Docelowo będzie to budynek należący do zamożnego mieszczanina, a może nawet maga.

Póki co nie mam zbyt wiele do pokazania od mury piwnicy, która będzie zabudowana i niedostępna do gry.

Ponadto, obiecałem sobie, że makieta nie będzie miała więcej niż dwie, góra trzy grywalne kondygnacje i postaram się tej obietnicy dotrzymać...

Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt wrz 23, 2016 12:16 am

Work in progress...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob wrz 24, 2016 1:09 am

...another brick in the wall...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 28, 2016 3:37 pm

Równolegle do budowy makiety w głowie układa mi się historia związana z ruiną. Ostatecznie będzie to dom bogatego kupca, który na strychu ukrywał pewien sekret. Ale o tym później.

Od ostatniej aktualizacji usunąłem więcej fragmentów bocznych ścian, tak żeby ułatwić dostęp do wnętrza. Również podłogę pierwszego piętra wymodelowałem tak, by jak najmniej przeszkadzała w ruchach modeli. Na parterze dodałem także wewnętrzne ściany.

Na parterze, w dwóch mniejszych pokojach zrobię jeszcze częściowo zniszczone schody prowadzące na górę.

Pierwsze piętro będzie znacznie bardziej zrujnowane, wyżej będzie jeszcze fragment poddasza i tyle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw paź 06, 2016 10:49 am

Dla wszystkich, którzy pamiętają makiety, które budowałem w 2012 roku mam ważną informację, budowana obecnie ruina już większa nie będzie - choć kusiło.

Widoczny na zdjęciach poniżej front budynku to wczesny WIP, brakuje jeszcze wielu detali, które pojawią się w przyszłości.

Na parterze zbudowałem schody prowadzące na piętro, a na piętrze z tyłu budynku zbuduję jeszcze kominek i resztki komina.

Na poddasze i platformy będzie można wejść po drabinach i skrzyniach.

Ponadto poszczególne poziomy są na tyle mocno zrujnowane, by można swobodnie operować w nich figurkami.

Na razie tyle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 12, 2016 10:47 pm

Zbudowałem kominek oraz fragment komina, zrobiłem dachówki i balustradę na balkonie oraz popracowałem trochę nad frontem budynku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt paź 14, 2016 6:26 pm

W przerwie prac nad makietą Domu Kupca pomalowałem zestaw Astronomer’s Workshop Basing Kit od HQResin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz paź 16, 2016 12:21 am

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn paź 17, 2016 4:28 pm

Z balsy, pudełka po figurkach, spinaczy biurowych i blaszki z kremu do golenia skleiłem przy użyciu kleju cyjanoakrylowego drzwi do wejścia głównego i na balkon. Nity zrobiłem klejem Wikol.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 19, 2016 11:42 pm

Pomalowałem zestaw Crystals Basing Kit od HQResin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt paź 28, 2016 2:49 pm

Pomalowałem zestaw Crystalic Rocks Basing Kit od HQResin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lis 04, 2016 10:00 pm

Pomalowałem zestaw Camp Basing Kit od HQResin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość