Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lut 21, 2019 2:25 pm

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #54: Las & co.//Galeria: Prastare drzewa.

W czasie przygotowania do rozgrywki Warheim FS gracze dowodzący swoimi kompaniami mogą wybrać lub wylosować czy potyczka, którą rozegrają będzie miała miejsce wewnątrz murów czy na terenach wiejskich poza murami.

W grach rozgrywających się poza murami przydają się makiety prastarych drzew, które oznaczają specjalne miejsca istotne dla realizacji scenariusza.

Kilka lat temu zbudowałem od podstaw pierwsze z prastarych drzew, jednak w tym przypadku postanowiłem pomalować gotowe modele Deadwood Trees od Werewoolf Miniatures o których więcej napisałem TUTAJ.

Przed przystąpieniem do malowania odciąłem poskręcane konary, które niespecjalnie mi się podobały oraz wykonałem z gipsu podstawki, które moim zdaniem pasują do całości.

Mam nadzieję, że efekt końcowy podoba się szanownemu państwu-draństwu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lut 27, 2019 6:24 pm

Niewolnik klanu Eshin.

Kolejny niewolnik klanu Eshin do Warheim FS, złożony z Zombie i bitsów żołnierzy Imperium.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 06, 2019 3:30 pm

Galeria: Prastare drzewo

Przy okazji #54 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem modele Deadwood Tree od Werewoolf Miniatures.

Dziś mam dla Was zdjęcia pojedynczego drzewa, na których możecie dokładniej obejrzeć liczne detale modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 13, 2019 12:41 pm

Niewolnik klanu Eshin.

Kolejny niewolnik klanu Eshin do Warheim FS, złożony z Zombie i bitsów żołnierzy Imperium.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr mar 20, 2019 9:33 am

Luminark of Hysh/Celestial Hurricanum

Przy okazji #55 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego postanowiłem złożyć i pomalować mechanizmy Luminark of Hysh oraz Celestial Hurricanum od Games Workshop, przy okazji pomalowałem obsługę tych machin wojennych oraz model z zestawu Wizard and Apprentice od Reaper Miniatures zyskując dwóch kolejnych Magistrów Niebios oraz dwóch uczniów.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia mechanizmów Luminark of Hysh oraz Celestial Hurricanum, natomiast dokładniejsze zdjęcia modeli zaprezentuję Wam w kolejnych tygodniach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw mar 28, 2019 12:51 pm

Galeria: Prastare drzewo

Przy okazji #54 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem modele Deadwood Tree od Werewoolf Miniatures.

Dziś mam dla Was zdjęcia pojedynczego drzewa, na których możecie dokładniej obejrzeć liczne detale modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 03, 2019 10:38 am

Niewolnik klanu Eshin.

Kolejny niewolnik klanu Eshin do Warheim FS, złożony z Zombie i bitsów żołnierzy Imperium.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 10, 2019 10:13 am

Galeria: Prastare drzewo.

Przy okazji #54 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego pomalowałem modele Deadwood Tree od Werewoolf Miniatures.

Dziś mam dla Was zdjęcia pojedynczego drzewa, na których możecie dokładniej obejrzeć liczne detale modelu.

[align=center]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/align]
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 17, 2019 9:19 am

O modelach od Rotten Factory pisałem na łamach bloga DansE MacabrE nie raz, a z każdą kolejną nową figurką prezentowaną na FB stronie mój opór malał i w końcu uległem zarazie roznoszonej przez Karnawał Chaosu naznaczony znakiem Nurgla.

Poniżej szanowne państwo-draństwo znajdzie zdjęcia Mistrza Karnawału, Kultysty oraz kilku Nurglingów, którzy zaczęli tańczyć swój Totentanz. Natomiast w przyszłości pojawi się więcej wpisów z Karnawałem Chaosu w roli głównej.

Do tej pory TUTAJ opublikowałem krótki poradnik, w którym pokazałem Wam jak zrobiłem podstawki.

A w przyszło ukaże się tutorial o malowaniu skóry kultystów oraz o chorągiewce wystającej z pistoletu Mistrza Karnawału. 

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 24, 2019 10:58 am

Magister Niebios

Jak być może pamiętacie, wspominałem o tym przy okazji publikowania wpisu z okazji #55 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego, malując mechanizmy Luminark of Hysh oraz Celestial Hurricanum od Games Workshop na warsztat wziąłem także model z zestawu Wizard and Apprentice od Reaper Miniatures, który w czasie rozgrywek w Warheim FS będzie pełnił rolę Magistra Niebios.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 15, 2019 1:53 pm

Wielkie Szczury.

Dziś możecie obejrzeć zdjęcia Wielkich szczurów, jest to zestaw Giant Rats Set od HQ Resin.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw maja 16, 2019 9:48 am

Przy okazji #57 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego udało mi się złożyć, w większości z modeli Rotten Factory, a następnie pomalować kompanię Karnawału Chaosu Nurgla do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 22, 2019 11:16 am

Magister Niebios

Malując mechanizmy Luminark of Hysh oraz Celestial Hurricanum od Games Workshop, które były moim wkładem w #55 edycję Figurkowego Karnawału Blogowego na warsztat wziąłem także obsługę machin wojennych i tak pomalowałem kolejnego Magistra Niebios, a także jego dwóch uczniów.

Poniżej możecie obejrzeć zdjęcia pomalowanego modelu Astromanty, figurki uczniów pokażę Wam w kolejnych wpisach, a więcej na temat Kolegium Niebios możecie przeczytać TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr maja 29, 2019 9:18 am

Na blogu DansE MacabrE rozpocząłem publikowanie zdjęć pojedynczych modeli kultystów Karnawału Chaosu do Warheim FS. Dziś figurka Dark Pope od Rotten Factory.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw cze 06, 2019 8:36 am

Uczeń czarodzieja/Kartograf.

Malując w marcu mechanizmy Luminark of Hysh oraz Celestial Hurricanum od Games Workshop, które były moim wkładem w #55 edycję Figurkowego Karnawału Blogowego na warsztat wziąłem także obsługę machin wojennych i tak oprócz zaprezentowanych wcześniej Magistrów Niebios, do zbioru pomalowanych modeli trafiły figurki dwóch uczniów, którzy w czasie rozgrywek w Warheim FS mogą także pełnić rolę Kartografa.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 12, 2019 11:32 am

Galeria: Wieża Kostek.

Być może część z szanownego państwa-draństwa czytająca bloga DansE MacabrE wie, we wrześniu odbędzie się ósmy turniej gry Warheim FS - więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Tradycją już stało się, że każde z wydarzeń ma swój temat przewodni i tak jest też w przypadku turnieju Dwie Wieże, w trakcie którego odbędzie się konkurs na najlepszą Wieżę Kostek (Dice Tower).

Choć jako organizator nie będę brał udziału w konkursie, to w ramach zmotywowania Was do działania postanowiłem zbudować własną Wieżę Kostek.

Do budowy użyłem głównie balsy i styroduru. Natomiast ogrodzenie widoczne na podstawie pochodzi z zestawu Iron Fence od Micro Art Studio, które swego czasu pomalowałem TUTAJ.

Z kolei łańcuchy to zespolone klejem cyjanoakrylowym ogniwa z zestawów Black Hobby Chain od Kromlech.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 19, 2019 10:58 am

Mistrz Karnawału (2)

Na czele Karnawału Chaosu w Warheim FS stoi Mistrz Karnawału, który w mojej kompanii doczekał się dwóch modeli.

Druga wersja, którą możecie obejrzeć poniżej to model Maestro od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 26, 2019 11:17 am

Harlekin

Pierwszy model Harlekina to figurka Rotten Jester od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw cze 27, 2019 8:35 pm

Zwiadowcze stado klanu Eshin.

Uważni czytelnicy bloga być może pamiętają, że do tej pory pomalowałem Nocarza, Niewolników oraz Wielkie szczury, natomiast w ramach czerwcowej edycji FKB udało mi się pomalować Zaklinacza, Czarnoszczura, Łowcę niewolników oraz Posłańców Nocy i Rynsztokowców, których możecie obejrzeć na zdjęciach poniżej. Do dokończenia pozostały tylko Więźniarka oraz Rydwan.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lip 04, 2019 7:08 am

Galeria: Uczeń czarodzieja

Malując mechanizmy Luminark of Hysh oraz Celestial Hurricanum od Games Workshop, które były moim wkładem w #55 edycję Figurkowego Karnawału Blogowego na warsztat wziąłem także obsługę machin wojennych i tak oprócz zaprezentowanych wcześniej Magistrów Niebios, do zbioru pomalowanych modeli trafiły figurki dwóch uczniów, którzy w czasie rozgrywek w Warheim FS mogą także pełnić rolę Skryby.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lip 10, 2019 9:08 am

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lip 17, 2019 9:59 am

Harlekin (2).

Drugi model Harlekina to figurka z zestawu Rotten Circus crew od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lip 24, 2019 10:44 am

Galeria: Warsztat.

Makieta 'warsztatu', którą zbudowałem w ramach lipcowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sie 08, 2019 10:11 am

Galeria: Mocarz.

Pierwszy z Mocarzy to model z zestawu Rotten Circus crew od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sie 14, 2019 8:54 am

Zaklinacz.

Sztuka Cichej Śmierci to nie jedyną tajemnica, jaką klan Eshin poznał w Kitaju. Niewielka liczba Skavenów zajęła się mrocznymi sztukami magicznymi. Łącząc to, co już wiedziały o Kamieniu Przemian, w technikami wykorzystywany przez kitajskich magów, opanowały nowy typ magii, który służy zwiększaniu potęgi i mistycyzmu ich klanu. Zaklinacze Eshin są tajemniczy, nieliczni i trzymają się z dala od innych; są świadomi, że Szarzy Prorocy nie zniosą konkurencji w postaci innych czarowników.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sie 29, 2019 1:45 pm

Ciekawe czy ktoś z Was czyta blog DansE MacabrE na tyle długo, by pamiętać ile razy podchodziłem do zbudowania makiet do Warheim FS

Jeśli nie nie wiecie, to tych prób było kilka i żadna nie zakończyła się sukcesem. Dlatego projekt wsi Teufelsberg jest dla mnie swego rodzaju przekroczeniem Rubikonu, w ciągu ostatniego miesiąca udało mi się przygotować do malowania zestaw makiet od Tereny do Gier i mogę śmiało napisać, że kości zostały rzucone..., a to wpisuje się w temat #60 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa nie rozpoznawał to na macie od Gamemat.eu poza makietami od Tereny do Gier znajdują się także drogowskazy od Ristuls EM i Mini Monsters, a także płoty od Rubicon Models, których na stole pojawi się znacznie więcej, i barykady od Micro Art Studio.

Jak widzicie najbliższe kilka miesięcy mam zaplanowane, pozostaje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wpis w ramach #60 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego opublikowałem także na blogu DansE MacabrE.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 04, 2019 6:19 pm

Czarnoszczur.

Czarnoszczury są walczącą elitą Szczuroludzi. Różnią się znacznie od swych mniejszych współbraci, przerastają ich o głowę, mają muskularne karki i są potężnie zbudowane. Większość Czarnoszczurów można rozpoznać zaraz po urodzeniu ze względu na ich wielkość i ciemne futro. Jako największe i najbardziej agresywne, młode czarno szczury znęcają się nad resztą miotu, odbierając bezcenne jedzenie. Prawdę powiedziawszy, jeżeli młode Czarnoszczury są wystarczająco silne, najsłabsi z miotu stają się pożywieniem. Najsilniejsze osobniki, o ile uda im się przetrwać traumatyczne knowania i uniknąć ciosów w plecy w walce o pozycję w miocie, trafiają koniec końców do Szturmoszczurów.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 11, 2019 3:26 pm

Kultysta - Chorąży.

Model kultysty pochodzi z zestawu Rotten Cultist od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 18, 2019 11:17 am

Łowca niewolników.

Podimperium Szczuroludzi opiera się na pracy niewolników, którzy wykonują brudną robotę, taką jak kopanie tuneli, górnictwo czy produkcja żywności. A w trudnych czasach sami niewolnicy stają się pożywieniem. Większość niewolników to Skaveni urodzenie w zniewoleniu, którzy tworzą najniższą kastę w hierarchii społecznej. Często zdarza się także, że nawet przedstawiciele innych ras stają się niewolnikami, jednakże inne rasy nie wytrzymują długo pod batogami nadzorców.

Więcej znajdziecie na blogu [b]DansE MacabrE.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 25, 2019 10:06 am

Felix wszedł do wewnętrznego sanktuarium Świątyni Grimnira. Jego sława najwyraźniej go wyprzedzała. Kapłani nie stawiali oporu przed wpuszczeniem go. Wydawali się tylko zaskoczeni, że jakiś człowiek pragnie tu wejść. W środku było ciemno i ponuro w porównaniu z wielkim ogniem płonącym jasno w sali wejściowej. Przystosowanie się do mroku zajęło jego oczom kilka chwil. Niezwykle grube kamienne mury tłumiły wszelkie dźwięki. Powietrze pachniało kadzidłem i duszącym odorem palonych włosów. To wewnętrzne sanktuarium było puste nie licząc kilku starych Krasnoludów odzianych w czerwone szaty. Nie mieli ze sobą żadnej broni, a ich brody były długie i spięte klamrami, na których widniał znak dwóch skrzyżowanych toporów. Wydawała się, że nie robili prawie nic poza modleniem się i doglądaniem olbrzymiego ognia, który stale płonął w zagłębieniu przedsionka.

Felix rozejrzał się. Sufit mógł być uznany za niski w porównaniu z ludzkimi świątyniami, ale i tak jego wysokość dziesięciokrotnie przewyższała wzrost Felixa. Wzdłuż ścian spoczywały potężne kamienne sarkofagi. Każdy z nich miał wysokość Człowieka i był wyrzeźbiony na podobieństwo Krasnoluda leżącego na plecach z bronią przyciśniętą do piersi. Felix wiedział, że były to groby Królów Pogromców. Od wielu pokoleń chowano tutaj królewską rodzinę Karak Kadrin.

Na środku dominował masywny ołtarz, nad którym wznosił się posąg potężnego krasnoludzkiego wojownika z toporem w każdej dłoni. Stopę opierał na karku smoka. Przedstawiona postać przypominała Pogromcę. Miała krótką brodę. Nad jej głową wznosił się wielki grzebień włosów. Przed ołtarzem klęczał Krasnolud szepczący ciche modlitwy. Pogromca podniósł się na nogi i gwałtownie odwrócił się od ołtarza, w sposób nie przypominający człowieka opuszczającego świątynię swego boga, lecz jak wojownik, który otrzymał rozkaz od swego generała i natychmiast rusza, by go wykonać. Przechodząc spojrzał na Felixa. Jego twarz nie okazywała zaskoczenia na widok człowieka w jednym z najświętszych miejsc jego ludu. Patrząc na niego, Felix pomyślał, że ten Krasnolud miał najbardziej ponure oczy, jakie dotąd widział. Jego oblicze mogło być wyrzeźbione z granitu, a rysy twarzy przypominały prymitywną masywność, jaką Felix czasami dostrzegał w pradawnych posągach druidycznych. Głowa Krasnoluda została niedawno ogolona za wyjątkiem niewielkiego pasa włosów, które wyrosną w grzebień. Broda została przycięta do krótkie szczeciny.

Jeszcze raz zapytywał sam siebie, dlaczego jest tutaj? Co miał nadzieję uzyskać odwiedzając tę świątynię? Może chciał odnaleźć nowe spojrzenie na Khazadów? Zrozumieć choć trochę osobliwą psychikę, która zmuszała tak wielu z nich, by golić swe głowy i wyruszać na poszukiwanie własnej zagłady. Trudno mu było to zrozumieć i nie mógł wyobrazić siebie, ani innego człowieka robiącego coś podobnego.

A może jednak potrafił to zrobić. Ludzie przez cały czas dokonywali dzieł samozniszczenia. Pili w nadmiarze i wykonywali czyny pełne głupiej brawury. Uzależniali się od wiedźmiego ziela i błędnego korzenia. Przyłączali się do kultów mrocznych Bogów Chaosu. Toczyli pojedynki z najdrobniejszych i najbardziej bezsensownych powodów. Felix czasami dostrzegał w sobie samym perwersyjne dążenie do samozniszczenia. Może Krasnoludowie odczuwali to w większym stopniu i sformalizowały je w typowy krasnoludzki sposób. Może tutaj uda mu się zobaczyć ich boga i zrozumieć, dlaczego tak czynili?

Podszedł do frontu ołtarza i uklęknął u stóp statuy. Posąg prezentował cały geniusz krasnoludzkiej roboty kamieniarskiej. Poziom wyrzeźbienia szczegółów przewyższał cierpliwość i umiejętność dowolnego ludzkiego rzeźbiarza. Borek powiedział mu, że ta statua była tworzona przez pięć generacji mistrzów rzemiosła. Zabrało to niemal tysiąc pięćset lat. Felix przyglądał się jej uważnie próbując odnaleźć klucz do jakiejś większej tajemnicy, jakby badając ją mógł zrozumieć, co popychała pogromców do ich czynów. Nawet jeśli statua znała odpowiedź na jego pytania, zachowywała uparte milczenie. Felix uśmiechnął się smutno, myśląc że nie ma tu nic poza starymi rzeźbami w kamieniu. Jeśli te mury przenikała esencja milenium poświęceń, jak twierdzili Krasnoludowie, Felix nie potrafił tego wyczuć. Czego się spodziewał? Był człowiekiem, a krasnoludzcy bogowie okazywali niewiele zainteresowania swojej własnej rasie, zatem dlaczego mieliby zwracać jakąkolwiek uwagę na niego? A jednak pomyślał, że skoro znajduje się w świętym miejscu, nie zaszkodzi zaryzykować modlitwy. Nie potrafił wymyśli żadnej innej intencji, zatem poprosił, by stary bóg dał Gotrekowi chwalebną śmierć, której szukał i zachował Felixa, by mógł o niej napisać. Przez chwilę, gdy jego dłonie odruchowo wykonały znak młota, Felixowi wydawało się, że coś wyczuwa. To było pogłębienie się ciszy tego miejsca. Jego zmysły wyostrzyły się. Poczuł wrażenie obecności czegoś starożytnego, wielkiego i potężnego. Spojrzał jeszcze raz na pustą twarz Grimnira, ale nic się nie zmieniło. Surowe, puste oczodoły nadal spoglądały na świat bez miłosierdzia lub zrozumienia.


Być może Sigurt the Slash od Scibor MM, którego recenzję możecie przeczytać TUTAJ, nie odpowiada w pełni wizerunkowi Grimnira Nieustraszonego z uniwersum Warhammer Fantasy, ale to właśnie ten model postanowiłem postawić na piedestale jako Przodka krasnoludzkich Wojowników i Pogromców.

W wykonanym ze styroduru cokole umieściłem także kilka innych krasnoludzkich bitsów i elementów terenu od Scibor MM oraz dodałem kilkanaście własnoręcznie świec.

Zresztą niebawem na łamach bloga DansE MacabrE opublikuję poradnik w którym pokażę Wam jak zrobić takie świece.

Z kolei na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć pomnik Grimnira Nieustraszonego w towarzystwie Magnusa Pobożnego oraz Pomnika Pięciu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości