Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 10, 2020 12:25 pm

Galeria: Teufelsnerg. Gospoda.

Dwa tygodnie temu zaprezentowałem Wam zdjęcia przedstawiające ukończone makiety wsi Teufelsberg, które staną się miejscem potyczek w Warheim FS.

Dziś mam dla Was pierwszy z wpisów w których możecie lepiej przyjrzeć się pojedynczym makietom. 

Pierwszą z makiet jest Gospoda, w końcu to zwykle pierwszy budynek odwiedzany przez przybywających do osady wędrowców.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models, z kolei stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studios. 

Skrzynka z pieczywem, podobnie jak szyld to prawdopodobnie HQ Resin, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters, zaś leżący nad szyldem kot najpewniej pochodzi od Dunkeldorf Miniatures.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Na ścianach przykleiłem kilka listów gończych, które możecie ściągnąć sobie i wydrukować w domu.

Zapraszam także na bloga DansE MacabrE gdzie znajdziecie odnośniki do recenzji wspomnianych wyżej produktów oraz poradników. Blog znajdziecie TUTAJ.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 16, 2020 8:36 am

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 23, 2020 9:05 am

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz - chorąży.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Więcej możecie przeczytać TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 24, 2020 8:34 am

Galeria: Teufelsnerg. Gospodarstwo I.

Dwa tygodnie temu zaprezentowałem Wam zdjęcia gospody, a dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego z gospodarstw.

Na gospodarstwo składają się dwa budynki. Pierwszym jest Dom III, drugi budynek to Stodoła. 

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models, a beczki i ławka pochodzą od różnych producentów, w tym prawdopodobnie od HQ Resin oraz Micro Art Studios, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters.

Gęsi pochodzą z zestawów od Warlord Games w tym z Farmyard Animals.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawu 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Zaś dynie i słonecznik najprawdopodobniej od Tereny do Gier.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, a drzewa owocowe zrobiłem sam.

Zapraszam także na bloga DansE MacabrE gdzie znajdziecie odnośniki do recenzji wspomnianych wyżej produktów oraz poradników. Blog znajdziecie TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn wrz 28, 2020 8:12 am

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #73: Fura, skóra i komóra.

W ciągu ostatniego miesiąca udało mi się pomalować dwa modele, które z powodzeniem mogę zaprezentować pod szyldem wrześniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Oto więc dwie fury, na których stoją odziani w skóry i posiadający magiczne komóry, dwaj zwaśnieni magowie śmiertelnie wrogich ras Jaszczuroludzi oraz Szczuroludzi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr wrz 30, 2020 6:00 pm

Galeria: Jaszczuroludzie z Lustrii.

Zaczynając malowanie Jaszczuroludzi z Lustrii planowałem utrzymać modele w stylu grimdark, w stronę którego ostatnio zmierzam.

Jak zwykle projekt w trakcie realizacji ewoluował i w efekcie otrzymałem jedną z bardziej kolorowych kompanii w mojej kolekcji.

Przy czym udało mi się mimo wszystko zachować podział pomiędzy stonowanymi kolorami jaszczurek i żywymi kolorowymi dodatkami, w które stwory są wystrojone, a także mocno zielonymi podstawkami.

Pierwszy raz malowałem także rozżarzoną stal - na grotach włóczni i rękawicy. Nie do końca wyszło tak jakbym chciał, ale myślę, że jak na pierwszy raz nie jest źle.

Roślinność na podstawkach oraz ogólnie widoczne na podstawkach detale to odpowiednio fototrawione blaszki i żywiczne odlewy od GW sprzedawane kiedyś w zestawach do waloryzacji podstawek. Kilka lat temu kupiłem kilka takich zestawów i w końcu doczekały się wykorzystania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 07, 2020 10:35 am

Galeria: Rynsztokowcy.

Rynsztokowców złożyłem z modeli Skavenów do gry Blood Bowl od Games Workshop. Prosta konwersja polegała na wyposażeniu szczuroludzi w oręż.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw paź 08, 2020 4:15 pm

Galeria: Teufelsnerg. Gospodarstwo II.

Gospodarstwo składa się z dwóch budynków: Domu oraz Spichlerza.

Widoczny na zdjęciach płot, to Log Fence Set #1 od od Rubicon Models, z kolei stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studio. 

Beczki pochodzą od różnych producentów, a snopek słomy oraz pień z siekierą i taczka to najprawdopodobniej elementy od Tereny do Gier.

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

A padłe bydło to Dead Cattle Terrains od Ristuls EM.

Zapraszam także do lektury wpisu na blogu (TUTAJ), gdzie znajdziecie także odnośniki do recenzji i poradników.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
Obrazek 
Obrazek
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 14, 2020 9:29 am

Galeria: Ogar Chaosu (5).

Ogar Chaosu to skonwertowany model Nurglinga od Games Workshop oraz Dread Wolves od Great Escape Games.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 21, 2020 10:19 am

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Pogromca Trolli.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw paź 22, 2020 10:54 am

Galeria: Teufelsberg. Stodoła I.

Witam w kolejnym poście poświęconym wsi Teufelsberg do Warheim FS. Do tej pory miałem przyjemność zaprezentować Wam gospodę oraz pierwsze i drugie gospodarstwo, a dzisiaj możecie obejrzeć stodołę.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od Rubicon Models. Beczki pochodzą od różnych producentów, a zwierzęta to część zestawu Farmyard Animals od Warlord Games. Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow. Natomiast kopa słomy oraz słonecznik to najprawdopodobniej zestaw od Tereny do Gier. Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr paź 28, 2020 12:13 pm

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz - sygnalista.
Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn lis 02, 2020 8:16 am

Galeria: Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów.

Przy okazji #74 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego w październiku udało mi się pomalować modele Zwiadowczej kompanii z Królestw Ogrów.

Malując kompanię założyłem sobie, że dominująca będzie rdza, śnieg i krew, które moim zdaniem dobrze pasują do Ogrów.

A Wam jak się ludojady podobają?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 04, 2020 10:05 am

Galeria: Rynsztokowcy.

Rynsztokowców złożyłem z modeli Skavenów do gry Blood Bowl od Games Workshop. Prosta konwersja polegała na wyposażeniu szczuroludzi w oręż.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lis 05, 2020 9:40 am

Galeria: Teufelsnerg. Stodoła II.

Witam w kolejnym poście poświęconym wsi Teufelsberg do Warheim FS. Do tej pory zaprezentowałem Wam gospodę oraz gospodarstwa i pierwszą stodołę, a dziś mam dla Was drugą stodołę.

Widoczne na makiecie grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow.

Padłe bydło to Dead Cattle Terrains od Ristuls EM, a sępy to zestaw Vultures Basing Kit od HQ Resin.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Zapraszam do przeczytania posta na blogu gdzie znajdziecie więcej odnośników.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 11, 2020 3:21 pm

Galeria: Pomiot Chaosu, Ogr Chaosu, Troll Chaosu.

W tytułowej roli wykorzystałem model Circus Spawn od Rotten Factory, który możecie kupić TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 18, 2020 8:50 am

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Bukanier.

Dziś mam dla Was zdjęcia pierwszego z trzech bukanierów. Konwersja była prosta i polegała na usunięciu dłoni i przyklejeniu pistoletu.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw lis 19, 2020 5:27 pm

Galeria: Teufelsnerg. Dom I.

Widoczny na zdjęciach płot, to Picket Fence Set #1 od od Rubicon Models, beczki pochodzą od różnych producentów, zaś skrzynia z jabłkami podobnie jak kruk na kominie są od HQ Resin, zresztą recenzję zestawu Ravens basing kit znajdziecie na blogu The Fantasy Hammer. Natomiast kopa słomy i warzywa są od Tereny do Gier. 

Z kolei grzyby pochodzą z zestawów Goblin Forest Toadstools od Kromlech oraz 108 Mushrooms Set od SpellCrow, ten ostatni zestaw zrecenzowałem TU.

Drzewa iglaste wyprodukował Noch, większe drzewa owocowe zrobiłem sam, a mniejsze kupiłem na Allegro.

Zajrzyjcie na bloga, TUTAJ znajdziecie więcej informacji i odnośników.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lis 25, 2020 9:33 am

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob lis 28, 2020 3:10 pm

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #75: Nim wstanie dzień..., albo 'noc jest nasza'.

Zaproponowany przez koyotha temat na listopadowe wydanie FKB zmobilizował mnie do wyjścia poza strefę komfortu i pomalowania czegoś innego niż fantasy.

I tak dzięki figurce policjantki, a także żywicznym elementom od zdaje się Studio Level, które kiedyś wygrałem w konkursie i pozostałościom po resoraku powstała ta oto scena, przedstawiająca stróża prawa w jednym z mrocznych zaułków spowitego nocą miasta. Policjanta ma jeszcze kilka spraw do załatwienia ...nim wstanie dzień.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 02, 2020 3:31 pm

Galeria: Rydwan.

Niektórzy Skaveni ruszają w bój w rydwanach zaprzężonych w Wilkoszczury. Machiny te oferują Szczuroludziom dodatkową ochronę, będąc przy tym kunsztownym i jawnym wyrazem potęgi Skavena. Dla części Szczuroludzi samo bycie wiezionym jest źródłem radości, a gdy rydwan zdobią klanowe trofea, czaszki wrogów i relikwie pokonanych rywali, tym większa satysfakcja.

Do swych rydwanów zaprzęgają Wilkoszczury, które są przebiegłymi i zawziętymi bojowymi zwierzętami. Bluźnierczą krzyżówką Wilka i Szczura.


Jak być może szanowne państwo-draństwo pamięta, w 2018 roku rozpocząłem rekrutację modeli do Zwiadowczego stada Klanu Eshin.

Do złożenia kompanii wykorzystałem zestaw Screaming Bell od GW z którego złożyłem Więźniarkę oraz częściowo Rydwan i Zaklinacza. Model Deathmaster Snikch został dowódcą kompanii, a Czarnoszczurem został model Skaven assassin z gry The Silver Tower, a Łowcą niewolników został Packmaster Skweel Gnawtooth.

Stronnicy to Posłańcy nocy oraz Rynsztokowcy, a także Niewolnicy, których zdjęcia mogliście oglądać na blogu w poprzednich tygodniach.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw gru 03, 2020 11:43 am

https://imagizer.imageshack.com/v2/xq90/924/FGjiSO.jpg
Galeria: Teufelsberg. Dom II.

Dziś mam dla Was zdjęcia drugiego z domów stojących we wsi Teufelsberg, a więcej informacji znajdziecie na blogu.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 09, 2020 12:13 pm

Galeria: Karawan.

W tytułowej roli wykorzystałem model Circus Cart od Rotten Factory. Do karawanu zaprzęgłem model Haunted Bear od Great Escape Games.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 16, 2020 1:08 pm

Galeria: Kult Pogromców z Karak Kadrin. Bukanier.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Krasnoluda do Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS, którego pomalowałem w ramach #65 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw gru 17, 2020 8:40 am

Galeria: Teufelsberg. Spichlerz I.

Dziś mam dla Was pierwszy z dwóch spichlerzy.

Widoczne na zdjęciach stosy skrzyń to Ware Piles Boxed Set do Micro Art Studios.

A więcej możecie przeczytać  TUTAJ.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz gru 20, 2020 1:43 pm

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #76: Świąteczna Wymiana Figurkowa 2020. Część 1 z 2.
Galeria: Papier dla Niemca.


Tym razem organizacją Świątecznej Wymiany Figurkowej zajął się Elmin z bloga Paint for The Paint God.

Ja zostałem powiadomiony emailem, że w tej edycji maluję model dla Bartosza z z Momo's Pile of Shame.

Tym razem nie miałem problemu z wymyśleniem modelu i postanowiłem pomalować krasnoludzkiego sarmatę od Scibor MM w barwy św. Mikołaja i umieścić na podstawce skrzynki z papierem dla Niemca, czyli dla jednej z charakterystycznych prac Bartosza, którą możecie obejrzeć TUTAJ.

I tyle.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 23, 2020 9:07 am

Galeria: Niziołki z Krainy Zgromadzenia. Pasterz.

Dziś mam dla Was zdjęcia kolejnego Niziołka służącego w szeregach kompanii Niziołki z Krainy Zgromadzenia do Warheim FS.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr gru 30, 2020 11:03 am

Galeria: Teufelsberg. Spichlerz II.

Dziś mam dla was zdjęcia kolejnego spichlerza ze wsi Teufelberg.

Beczki i skrzynie pochodzą od różnych producentów, w tym prawdopodobnie od HQ Resin oraz Micro Art Studios, a worek z ziemniakami jest od Mini Monsters. 

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sty 06, 2021 1:59 pm

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2143
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn sty 11, 2021 11:46 am

Galeria: Elfowie Wysokiego Rodu z Ulthuanu.

Góry Szare, 1997 lat przed Sigmarem Młotodzierżcą.
- Rannych zarżnąć! Nie brać jeńców! – warknął do podkomendnych, z trudem panując nad Zimnokrwistym, który zawzięcie szarpał masywnymi szczękami ciało jednego z poległych. Zwłoki były tak zmasakrowane, że Maldito nie był w stanie rozpoznać czy trup był wrogiem, czy jednym z jego podwładnych. Uderzył ostrogami w boki jaszczura i szarpnął za wędzidło, obracając wierzchowca w stronę stojącego z prawej Egzekutora.
– Último odpowiadasz za to. – Łysy elf, o twarzy poznaczonej głębokimi bliznami beznamiętnie skinął głową, dobył bliźniaczych ostrzy, które wciąż były pokryte krwią i ruszył w stronę pokonanych.
- Khaela Mensha Khaina obdarza cię swym błogosławieństwem, o najokrutniejszy z okrutnych. – Maldito spojrzał w stronę przemierzającej pole bitwy Wieszczki Khaina. Choć dzieliło ich wiele kroków, wyraźnie słyszał głos nawykłej do publicznych przemówień kapłanki Boga o Skrwawionych Rękach. Smukła, wysoka elfka była skąpana we krwi, a szyderczy uśmiech obnażył jej białe zęby.
- A więc jednak przeżyłaś droga Sangriento. – Mroczny Elf odpowiedział z udawaną troską. – Czyżby także tobie sprzyjała fortuna?
- Fortuna sprzyja odważnym, mój panie – zadrwiła, unosząc do góry kostur zwieńczony złotymi skrzydłami i zdobiony rubinami. – Trzeba czegoś więcej niż mistrz wiedzy tajemnej z Saphery, by mnie pokonać – wysyczała. – Choć muszę przyznać, że ten przynajmniej próbował.
Zimnokrwisty potrząsnął łbem, przełykając łapczywie oderwane od trupa kęsy elfiego mięsa, kości przedramienia z trzaskiem pękały miażdżone silnymi szczękami.
- Fortuna sprzyja odważnym, powiadasz? – Maldito obojętnie patrzył na ciało pożeranego pobratymca. – A mnie zawsze powtarzano, że fortuna jest ślepa i ślepymi czyni swoich wybranych… Tormenta! – wezwał opierającą się o pień drzewa korsarkę, która piła wino ze zrabowanego bukłaka.
- Ay, capitán? – zapytała odziana w płaszcz z łusek morskiego smoka wojowniczka, ścierając przedramieniem krople czerwonego wina z brody.
- Przed bitwą mówiłaś, że w tamtych górach – wskazał na wznoszące się na zachodzie ośnieżone szczyty – mieszkają enano?
- Si, handlowali z tymi tu hermanos nobles – powiedziała, spluwając na jednego z zabitych Elfów Wysokiego Rodu. – Nasi kuzyni to prawdziwi los amantes de la barba.
- Poróżnimy więc przyjaciół. – Maldito ściągnął wodze, a Zimnokrwisty obrócił się wokół własnej osi. – Przepatrzeć trupy, ściągnąć szaty z tych najmniej skrwawionych, ubrania opłukać w strumieniu i wysuszyć. Naprawić pancerze, zebrać broń. Złożymy wizytę enano w imieniu naszych hermanos nobles.
***
Bardin Ulfarsson odwiesił na koźle solidnego wozu bukłak wypełniony tegorocznym hazghal i rozmasował kark.
- Czyżby znów dokuczał ci grik szanowny gnollengrom – zapytał idący najbliżej Bardina młody wojownik. Stary górnik lubił podróżujących z nim azul, potrafili okazać należyty mu tromm.
- Lata spędzone w duk dają o sobie znać Gruffie Grunssonie – odpowiedział, sięgając dłonią po tytoń, którym zaczął nabijać fajkę. – A co u naszej kvinn Beyla?
- Ragnisdottir ma się dobrze – odpowiedział Gruff, a po chwili dodał. – Choć moim zdaniem to zły pomysł, żeby krasnoludka brała udział w urbar z elgi.
- Taka jest wola naszej rinn – Bardin pyknął z fajki, a kłęby gęstego, aromatycznego dymu otoczyły jego siwą głowę. – Zresztą tan także ją popiera, w końcu elgi to trommaz khazad i walczą z grobbi równie zaciekle jak my.
- Aye, może to i dobrze – odparł młody krasnolud. – Może mi doradzi przy wyborze prezentu dla mojej Skalli, z którą ojcowie mnie swatają, nie wypada bym wręczył jej jakiś umgak.
- No tak, w końcu twój ojciec to prawdziwy bolg – powiedział stary górnik, nie przestając pykać z fajki. – Pamiętam jak kantuz lat temu naprawialiśmy mur obronny wokół valdazah, dobry z niego endrinkugi.
- Powiadają, że najlepszy w całym throng – przytaknął dumny Grunnsson. – Mam nadzieję…
Ale Bardin Srebrnowłosy Ulfarsson z domu Kibilgund, członek klanu Thordekling z twierdzy Karak Norn nigdy nie dowiedział się, na co miał nadzieję młody Gruff Grunsson. Stary krasnolud poczuł potężne uderzenie, jakby muł kopnął go w klatkę piersiową, a po chwili zobaczył strzałę o długim drzewcu i lotkach z białych piór. Ze zdrętwiałej dłoni wypadła fajka, która sypiąc iskrami spadła na trakt gdzie z sykiem zgasła w niewielkiej kałuży. Krasnolud zamrugał, przed oczami mu ciemniało, smukłe sylwetki atakujących z zasadzki Elfów Wysokiego Rodu rozmazywały się.
- Thagi elgi… – wyszeptał, a z usta zamiast fajkowego dymu płynęła krew, plamiąc szkarłatem długą brodę. – Gruff, chroń kvinn Bey… - Umarł, nie dokończywszy.
***
- Ocućcie tego enano, chcę żeby to widział i dał świadectwo – dobiegający z oddali głos był zimny niczym górski lodowiec i szorstki niczym pumeks. Gruff Grunnsson powoli otworzył oczy, gdy strumień cuchnącej wody oblał mu głowę. Ramiona i nogi miał ciasno spętane, po pokrytych świeżymi zacięciami policzkach i brodzie spływała krew. Gniew zawrzał w jego żyłach, gdy zdał sobie sprawę, że elgi zgolili mu brodę, a potem serce zamarło gdy przypomniał sobie ostatnie słowa Bardina Ulfarssona. – Co z kvinn Beylą? – wychrypiał pytanie.
- Czarodziejko, co ten enano szczeka? – Maldito zapytał stojącą w pobliżu Wieszczkę Khaina. – Czy to rozumienie naszą cywilizowaną mowę?
- Rzuciłam na niego zaklęcie, o ile to ma więcej rozumu niż twój wierzchowiec panie, to przez jakiś czas będzie rozumiał, co do niego mówimy. Zdaje się, że nasz sin barba enano pyta o jakąś kobietę. Nie wiedziałam, że oni mają jakieś kobiety – odpowiedziała elfka, a krasnolud dopiero teraz zobaczył, że w dłoniach trzyma jego zakrwawioną brodę. Warknął, ale czarodziejka tylko zaśmiała się kpiąco. – Último, czy pośród leżących na stosie czerepów jest jakaś cabeza femenina?
- A to kobiety enano nie mają bród? – Bardin nie widział elfa, który zaśmiał się jako pierwszy, ale po chwili dołączyli do niego pozostali. Śmiech elgi był gorszy niż runk. – Może to ta?
U spętanych stóp krasnoluda wylądowała pokryta błotem i krwią, zbezczeszczona głowa szanownej kvinn Beyl, którą Grunnsson przysiągł przed wyjazdem chronić własną piersią. Bardin podniósł głowę i dostrzegł niewielki kopczyk złożony z dontuk krasnoludzkich głów.
Elfka odziana w błękitny płaszcz, białą koszulę i wysokie skórzane buty, podeszła do związanego krasnoluda i przemówiła do niego.
- Posłuchaj uważnie sin barba enano. Będziesz żył, wrócisz do swojej nory i przekażesz swoim władcom, że te ziemie należą do Elfów Wysokiego Rodu i włada nimi niepodzielnie Król Feniks. Podobni tobie enano będą mogli żyć jeśli pozostaną w swoich podziemnych jamach. A za każdego elfa, którego zabijecie – wskazała na smukłe ciało leżące na świeżo ułożonym stosie pogrzebowym. – Zabijemy dwunastu waszych. Zrozumiałeś puerco?
Krasnolud szarpnął się w więzach próbując ugryźć przeklętą elgi, ale jedyne co osiągnął to bolesne zaciśnięcie krępujących go więzów.
- Dość już zmarnotrawiliśmy czasu – odezwał się uzbrojony w zdobione rubinami długi miecz i białą tarczę elf. – Wyłupić mu jedno oko, złamać kości ramion i wypuścić wolno...


Jeśli śledziliście wpisy na FB stronie Warheim FS, to wiecie już, że składając kompanię Elfów Wysokiego Rodu z Ulthuanu wymyśliłem sobie, że tak naprawdę, będą to Mroczni Elfowie z czasów tuż przed Wojną o Brodę. Czemu więc wyglądają jak bardziej szlachetni kuzyni? Cóż, ktoś tę wojnę musiał rozpętać, a krasnoludowie raczej nie rozróżniają ras elfów - wielu nawet nie wie, że są różne rodzaje elfów. Ot, taki to właśnie kamuflaż...

Przy okazji pomalowałem też Ołtarz Khaina i balistę powtarzalną, które także można wykorzystać w trakcie rozgrywek w Warheim FS.

Przy okazji dałem upust swojej grafomanii i napisałem krótkie opowiadanie na 1k słów nawiązujące do tamtych wydarzeń.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości