Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 32
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz mar 27, 2011 5:40 pm

Dzięki :) Cieszę się, że się podoba :)

Zrobiłem nowe zdjęcia dioramy, mam nadzieję, że lepsze ;) Ale o ile fotografowanie modeli już mi jakoś wychodzi to z dioramą mam problem.
Zdjęcia z lampą:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Bez lampy:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt mar 29, 2011 2:29 am

Rozpocząłem budowę kolejnej makiety do mojego miasta. Tym razem jest to świątynia Sigmara. Pierwszy etap prac to budowa katakumb, w których znajdować się będą grobowce świątobliwych mężów. Prócz tego co widać na zdjęciu, do zrobienia została podłoga, schody i ściany znajdujące się w centrum podziemi.
Podziemia z zewnątrz otoczone będą ziemią i kamieniami.

Materiały użyte do budowy to tradycyjnie pianka pod panele, sosnowe listewki oraz kleje: polimerowy i wikol.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt mar 29, 2011 6:57 pm

Pierwszy etap prac nad katakumbami zakończony. Zrobiłem też schody prowadzące do świątyni oraz te, którymi można zejść do podziemi. Na pierwszych i drugich modele można w miarę wygodnie postawić.

Kolejnym etapem prac będzie zagipsowanie zewnętrznych murów katakumb.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt kwie 01, 2011 1:37 am

Zagipsowałem zewnętrzne ściany podziemi. Czekając aż gips wyschnie zrobiłem podłogę pod kolejny poziom. Posadzka, która będzie wewnątrz zbudowanej na planie ośmiokąta świątyni przedstawia dwa z trzech głównych symboli Sigmara Młotodzierżcy: kometę o dwóch ogonach otoczoną przez ośmioramienną gwiazdę złożoną z dwóch nałożonych na siebie kwadratów. W/w symbole otoczyłem pierścieniem wewnątrz, którego wpisałem nazwy ośmiu plemion z których Sigmar miał stworzyć Imperium - zależnie od źródła i edycji nazwy plemion (a nawet ich liczba) zmienia się, dlatego wybaczcie ewentualne pomyłki.

Kult Sigmara kojarzony jest zwykle z trzema symbolami. Pierwszy z nich to stylizowany wizerunek krasnoludzkiego wielkiego młota, który symbolizuje magiczny oręż Sigmara - legendarny Ghal Maraz. Drugim jest ośmiokąt utworzony przez dwa nakładające się na siebie kwadraty, których wierzchołki są połączone. Znak jest symbolem zjednoczenia ośmiu plemion ludzkich, spośród których wywodzili się pierwsi ludzcy mieszkańcy tej części Starego Świata. Trzecim i najbardziej popularnym symbolem jest kometa o dwóch ogonach, której pojawienie się na niebie zwiastowało narodziny Sigmara. Rzadziej spotykanymi symbolami, wykorzystywanymi głównie w architekturze, są gryfon i korona wykonana ze złota. Stanowią odzwierciedlenie dwoistej natury władzy Sigmara nad Imperium - jako człowieka i boga.
Jadeitowy gryfon jest znakiem używanym przez Wielkiego Teogonistę, przywódcę Kultu i Arcykapłana Świątyni Sigmara. Pieczęć z gryfonem na liście lub dokumencie oznacza, że przedstawiająca go osoba jest posłańcem samego Sigmara. W Imperium przed takim człowiekiem otwierają się wszystkie drzwi.
Wyznawcy Sigmara rozpoczynając modły do swego bóstwa zwracają się twarzą w kierunku Karaz-a-Karak, przyklękają na jedno kolano i kreślą na piersi znak młota. Dłonie w czasie modlitwy składane są na podobieństwo komety Sigmara. Lewa dłoń zaciśnięta w pięść spoczywa na nodze i nakryta jest prawą dłonią, której palce rozcapierzone są na podobieństwo podwójnego ogona komety.
[...]
Świątynie Sigmara różnią się znacznie pomiędzy sobą zarówno zdobieniami, jak i budową, w dużym stopniu zależną od upodobań fundatora, który wspomagał ich budowlę. Pomimo tego, wszystkie są do siebie podobne, gdyż naśladują niebotyczną katedrę w Altdorfie. Jest ona zbudowana na planie ośmiokąta, utworzonego przez centralną komnatę, zwieńczonego złoconą kopułą podpartą kolumnami. Wewnątrz jest ona bogato udekorowana jasnymi freskami, dużym posągiem i złotym ołtarzem. Wszystkie świątynie Sigmara mają dwa wspólne elementy: nie mają siedzeń dla wiernych, po których spodziewa się, że będą stać i/lub klęczeć na twardej, zimnej, kamiennej podłodze i wszystkie zwrócone są ku Karaz-a-Karak, krasnoludzkiej twierdzy, do której, jak się wierzy, udał się Sigmar w czasie swej ostatniej podróży w ciele śmiertelnika.


Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz kwie 03, 2011 11:58 am

W weekend w wolnych chwilach podłubałem trochę przy Świątyni Sigmara. Z pianki złożyłem ośmiościenną basztę w której będzie mieściła się nawa główna świątyni (jako luźna inspiracja posłużyła mi rycina Babtisterium z Pizy.
Co prawda wątpię by udało mi się z taką precyzją wykonać zdobienia, kolumny, łuki i wszelkie detale ale... część i tak zostanie zburzona - w końcu makieta ma być grywalna - więc mniejsze lub większe niedociągnięcia będą winą zniszczeń ;) . Podobnie zniszczone zostaną blanki, które nota bene będą wykończone podobnie jak te na Bramie Miejskiej. Obecnie Świątynia Sigmara wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz kwie 03, 2011 12:21 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr kwie 06, 2011 5:54 pm

Zakończyłem kolejny etap prac głównych przy baszcie i coraz mniej mam ochotę rujnować świątynię - muszę wymyślić coś innego, prawdopodobnie zrobię zdejmowany dach/kopułę, która będzie kolejnym etapem budowy.

Kolumny zrobiłem z pustych wkładów do długopisu żelowego, które zachomikowałem lata temu.

Obecnie świątynia prezentuje się następująco:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn kwie 11, 2011 3:18 am

Skończyłem główne prace przy blankach, które wykonałem podobnie jak te, na bramie miejskiej.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn kwie 18, 2011 10:18 am

Zakończyłem budowę Świątyni Sigmara, która w stanie surowym poczeka na kolejne etapy pracy - między innymi pokrycie wewnętrznych ścian fakturą, zamaskowanie szczelin, pokrycie posypkami i piachem, naklejenie symboli Sigmara i Imperium, itd.
Wieżę z dzwonem zakończyłem blankami. Początkowo chciałem zrobić strzelisty dach ale stwierdziłem, że blanki nadadzą budowli bardziej militarny charakter.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Symbole Sigmara naniosłem już na pokazywaną wcześniej posadzkę świątynną, a także na drzwi (które czeka jeszcze kilka poprawek) i posadzkę na szczycie wieży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oraz na dzwon, który umieściłem w wieży. Dzwon zrobiłem z jakiegoś dalekowschodniego dzwoneczka, z którego zeszlifowałem litery i płaskorzeźby. Na gładką powierzchnię nakleiłem symbole, tablicę fundatora i sentencje wykonane w ProCreate - pozwoliłem sobie na ułatwienie bo litery sentencji powinny być wypukłe, ale nie miałem na to ani chęci ani umiejętności. Ponadto gładką powierzchnię pokryłem wikolem zmieszanym z popiołem z kadzidełek i opiłkami, które pozostały po szlifowaniu. Serce dzwonu wykonałem z dwuręcznego młota - kolejnego symbolu Sigmara.

Obrazek
Obrazek

Świątynia po rozłożeniu prezentuje się następująco:
Obrazek

I na koniec zdjęcia stołu, który obecnie wygląda następująco:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt cze 07, 2011 9:04 am

Rozpoczynam prace nad kolejną kompanią. Tym razem są to Khazadzi z Gór Krańca Świata:
Bohaterowie:
Od lewej: Łamacz Żelaza, Inżynier, Kowal Run, Tan(ka) i Tan, Długobrody
Obrazek
Stronnicy:
Sygnalista, Chorąży oraz Trollobójcy
Obrazek
Wojownicy Klanowi:
Obrazek
Kusznicy:
Obrazek
Gromowładni:
Obrazek
Górnicy:
Obrazek
"Chłopaki, którzy mogą mieć talent":
Obrazek
Żyrokopter:
Obrazek
Oraz elementy które "ozdobią" dioramę:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 08, 2011 2:09 pm

Pomalowałem skórę krasnoludów, malowało się tym przyjemniej, że malowania było niewiele, w końcu krasnoludy to głównie pancerz i broda.
Do malowania użyłem:
Tallarn Flesh
Tallarn Flesh + Regal Blue
Khardic Flesh (P3)
Dwarf Flesh
Elf Flesh
Ryn Flesh (P3)
Khardic Flesh (P3) + Scab Red
A washowałem:
Devlan Mud i Badab Black
Podobnie jak wcześniejsze modele krasnoludy malowane są na poziom stołowy.
Zdjęcia jak zwykle bez rewelacji:
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

ndz cze 12, 2011 6:13 pm

Pomalowałem elementy pancerza i zdobienia:

Farby: Tin Bitz, Dwarf Bronze, Mithril Silver.
Washe: Ogryn Flesh, Devlan Mud.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt cze 17, 2011 7:08 pm

Skończyłem malować metaliki.

Brąz to:
Tin Bitz, Dwarf Bronze i Mithril Silver. Washowane Ogryn Flesh, Devlan Mud i Badab Black.

Oręż to:
Boltgun Metal i Mithril Silver. Washowane Devlan Mud i Badab Black.

Pancerz to:
Cold Steel (P3), Chainmail i Mithril Silver. Washowane Devlan Mud i Badab Black.

Runy to:
Dwarf Bronze, Burnished Gold i Mithril Silver. Washowane Baal Red i Gryphon Sephia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw cze 23, 2011 10:54 am

Czasu na malowanie niewiele, ale kompania powoli zyskuje kolory.
W odróżnieniu od wcześniejszych drużyn, krasnoludy nie posiadają jednolitego umundurowania, występują natomiast w swoich barwach klanowych - błękit i czerwień oraz zieleń.
Zaś duża ilość metalików, a także czekające na malowanie elementy skórzane i pomalowane już na purpurowo sakiewki są wspólnym elementem wszystkich modeli.

Niebieski: Regal Blue+ Schorched Brown, Enchanted Blue, Ultramarines Blue, Hawk Turquoise, Ice Blue.
Wash: Asurman Blue

Czerwony: Mechrite Red, Skorne Red (P3), Khardic Flesh, Ryn Flesh.
Wash: Baal Red

Zielony: Snot Green+Schorched Brown, Iosan Green (P3), Goblin Green, Camo Green
Wash: Thraka Green

Purpura: Liche Purple, Warlock Purple, Tentacle Pink
Wash: Leviathan Purple

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn cze 27, 2011 11:51 am

Kolejna aktualizacja:
Pomalowałem elementy skórzane używając jako bazowego koloru Scorched Brown rozjaśniany Bootstrap Leather (P3), Snakebite Leather oraz Kommando Khaki. Cieniowałem mieszanką z Battledress Green (P3). Washe to Ogryn Flesh i Devlan Mud.
Czerwone brody to Mechrite Red, Red Gore, Blood Red i Blazing Orange + Sunburst Yellow. Washe to Devlan Mud.
Pomarańczowy Pogromców to Mechrite Red, Blazing Orange i Sunburst Yellow. Washe to Ogryn Flesh i Devlan Mud.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr cze 29, 2011 3:21 pm

Helga postanowiła zrobić make-up :D

Dzisiaj zdjęcia blondasków. Kombinując postanowiłem wykorzystać jako bazę: Bleached Bone, który zwashowałem Gryphon Sephia. Rozjaśnienia Bleached Bone i Skull White, na to delikatny wash Grypnon Sephia i Devlan Mud w zagłębienia.

Obrazek
Obrazek

Pomalowałem też 'gemy':
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lip 01, 2011 8:33 am

Skończyłem malować brody:
Obrazek
Sygnalista (3-ci od prawej) to Ironhull Grey (P3) rozjaśniany do Astronomican Grey i wash z Badab Black.
Wojownik klanowy (2-gi od prawej) to Chaos Black rozjaśniany do Fortress Grey i wash z Badab Black.
Kusznik (1-szy od prawej) to Kommando Khaki rozjaśniany do Bleached Bone i washowany Ogryn Flesh i Devlan Mud.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr lip 06, 2011 1:18 pm

Krasnoludy pomalowane i zabezpieczone lakierem bezbarwnym, który na szczęście nie zmasakrował modeli. Zdjęcia takie se, ale lepsze postaram się zrobić jak już zrobię podstawki, które będę robił równolegle do dioramy na której będą stały krasnoludy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lip 08, 2011 4:01 pm

Ruszyłem z pracą nad krasnoludzką dioramą. W zamyśle ma być dwupoziomowa. Poziom -1 to chodnik kopalni gdzie będą pracować górnicy i poziom 0 z resztą kompanii.
Bardzo wczesny WiP poziomu -1 prezentuje się tak:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pt lip 15, 2011 12:53 am

Budowa dioramy powoli idzie do przodu. Pierwsza warstwa posypek i kamieni na poziomie -1 położona. Zbudowałem też szyb windy. Obecnie diorama prezentuje się tak:
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

pn lip 18, 2011 10:05 pm

Z grubsza skończyłem budować szyb windy oraz kabinę (a może klatkę ?). Później dojdą jeszcze typowo krasnoludzkie akcenty i detale.
Cała diorama będzie dość uproszczona, w tym sensie, że nie będę wiernie odwzorowywał podziemnego wyrobiska i nie zamierzam trzymać się jakiś szczegółowych prawideł - za co z góry przepraszam wszystkich znawców i inżynierów.
Szyb zrobiony jest z drewnianych listewek, te o okrągłym przekroju będą pomalowane metalikami. Klatkę zrobiłem z pociętego płytek plastiku, spinaczy i siatki na okna. Wewnątrz klatki i w szybie dojdą jeszcze dźwignie sterowania, zaś napęd znajduje się w poddaszu szybu stąd kominy.
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt lip 26, 2011 10:25 pm

Gdzieś pomiędzy pracą, przygotowaniami do ślubu i całą resztą udało mi się znaleźć chwilę, którą poświęciłem na dioramę. Po zbudowaniu budynku, który może pełnić także rolę tajnej skrytki ;)
Obrazek
Nadszedł czas na posypkę i całą resztę. Mam nadzieję, że coś widać na zdjęciach. Ogólnie oprócz posypek na podstawkach krasnoludów wylądowały części z mechanicznego zegarka:
Obrazek
Na podstawkach i na samym poziomie 0 pewnie pojawią się jeszcze jakieś pierdoły, no i malowanie coraz bliżej.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw sie 04, 2011 9:18 pm

Diorama nabiera kolorów. Do malowania użyłem farb akrylowych i olejnych.
Obecnie wygląda to tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dojdzie jeszcze trochę trawki elektrostatycznej, może jakieś porosty, pigmenty, trochę popiołu i pyłu węglowego. Muszę jeszcze zrobić konsolę sterowania windą i pomalować jeszcze kilka elementów, jak choćby ścianę dachu nad szybem.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sie 10, 2011 1:04 pm

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt sie 16, 2011 11:57 am

Kolejna aktualizacja. Obecnie diorama wygląda tak jak poniżej. Zastanawiam się jeszcze, czy nie poprawić bocznych ścian, bo obecnie nie wyglądają zbyt estetycznie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

śr sie 17, 2011 3:21 pm

No to zakończyłem prace nad dioramą Khazadów z Gór Krańca Świat do gry Warheim Fantasy Skirmish.

Budując dioramę wymyśliłem sobie historię, według której kompania krasnoludów podróżując po spustoszonych przez siły Chaosu północnych rubieżach Imperium dociera do położonego w Górach Środkowych osiedla górniczego Lindenheim. Krasnoludy odnajdują pozostałości po ludzkiej kopalni i postanawiają założyć obóz z którego eksplorować będą okoliczne ziemie. Diorama przedstawia pierwsze dni w których krasnoludy badają i oczyszczają kopalnię...

Zrobiłem kilkanaście zdjęć dioramy (wydaje mi się, że nie najgorszych jak na moje mierne umiejętności). Życzę miłego oglądania i zapraszam do komentowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

sob sie 27, 2011 8:02 pm

Kolejną kompanią do Warheim Fantasy Skirmish, która doczekała się złożenia i czeka na malowanie (oraz zbudowanie powozu - a właściwie to sań, jako że podstawki będą utrzymane w zimowej konwencji) są Zbrojni z Middenheim, czyli mieszkańcy Miasta Białego Wilka, wierni Ulryka, Pana Zimy, Bitwy i Wilków.

Do złożenia kompanii użyłem bitsów z zestawów Empire State Troops (włócznie i kilka główek)*, Empire Greatswords (korpusy i nogi bohaterów, główki, miecze w pochwach), Empire Free Company (łuki i strzały, ramiona ze sztyletami), Empire Knightly Orders (ramiona z młotami, tarcze, płaszcz ze skóry wilka, sztandar, trąbka sygnałowa, wierzchowce, korpus i nogi Pierworodnego), Empire Archers (korpusy i nogi łuczników i włóczników, główki, sakwy), Empire Flagellant Warband (głowy bohaterów) i Chaos Marauder Horsemen (głowy bohaterów), Bretonnian Men-at-arms (korpusy i nogi zbrojnych, trofea myśliwych, sakwy), Fur Cloaks (płaszcze ze skóry wilka) oraz modeli Warrior Priests of Ulric (figurki kapłanów Ulryka) i Sons of Kronos War Hounds (psy bojowe).

I tak kolejno złożyłem:
  • bohaterów-kawalerzystów: Pierworodny i Kapłan Ulryka.
  • bohaterów: Krewniak, Pierworodny, Kapłan Ulryka oraz Wybrani Synowie
  • stronnicy: Chorąży i muzyk
  • stronnicy: Zbrojni, Włócznicy, Łucznicy, Psy bojowe.

Składając Zbrojnych z Middenheim chciałem, aby modele różniły się od kompanii z innych prowincji, stąd zarośnięte głowy bohaterów, uzbrojenie (młoty) pochodzące od Białych Wilków i płaszcze z wilczej skóry. Podobnie nie chciałem składać stronników z modeli imperialnych żołnierzy (ozdobionych symbolami Sigmara), stąd zbrojni otrzymali ciała swych bretonnskich odpowiedników zaś łucznicy i włócznicy zostali złożeni z imperialnych strzelców moim zdaniem bardziej pasujących do hardych wojowników z mroźnej północy.

* Nie katalogowałem poszczególnych bitsów, ale mniej więcej pochodzą one z wymienionych w nawiasach zestawów.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

wt wrz 06, 2011 12:43 am

Rozpocząłem budowę sań dla Zbrojnych z Middenheim.
Płozy, dyszel i zaprzęg pochodzą z wypraski (dosłownie) z zestawu Empire Knightly Orders. Metalowe okucia to blaszka z opakowania po kremie do golenia.
Póki co sanie prezentują się tak:

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 08, 2011 9:39 am

Zakończyłem budowę powozu. 'Skrzynię' zrobiłem ze styroduru oklejonego tekturą z opakowania po modelu. Na 'skrzynię' nakleiłem listwy wycięte z aluminiowej folii, a na całość bitsy pochodzące z bardzo różnych zestawów modeli i figurek (m.in. Fortified Manor House, Beastmen Minotaurs, Empire Knightly Orders a także bitsów z Wh 40k).
Figurka woźnicy to model GW pochodzący bodajże z lat '80-tych.
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 15, 2011 12:43 am

Kilka WiP-ów.
- Kolejna porcja miastowego bruku.
- Wczesny WiP dioramy pod Zbrojnych z Middenheim.
- Pomnik Imperatora Karola Franciszka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim]Figurki i makiety

czw wrz 22, 2011 8:07 pm

WiP kolejnej miastowej dioramy - Bazar. A właściwie ruiny niewielkiej gospody i targowiska.
Podstawa ma wymiary 15x30 cm. Do wykonania użyłem pianki pod panele (podstawa, mur, komin, kamienie), sosnowych i balsowych listewek (drewniane elementy, blaty, belki), skręconego miedzianego drutu (liny), sklejonej ze sobą taśmy malarskiej (płachty) oraz kamieni i spinaczy (stalowe klamry) oraz kawałka wkładu z żelopisu (zakończenie komina).
Makieta będzie jeszcze dopieszczana ale to w późniejszym czasie.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Obrazek
Obrazek
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 32

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości