Zrodzony z fantastyki

 
Thor2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 09, 2006 10:16 am

Figurki jak i z czego??

pt cze 09, 2006 10:28 am

Witam,
Chciałem zrobić sobie kilka Figurek i modeli.
mam pytanie
1 jak najlepiej zrobić forme by mżna było wykonać kilka sztuk z jednej?
2 z czego najlepiej odlewać figurki i modele? myślałem o jakimś metalu
3 gdzie można kupić materaiły potrzebne?

wszystkie modele są moja inndywidualną własnością
zaprojektowane i wykonane przezemnie :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt cze 09, 2006 11:16 am

Witaj na forum. Wiele tu zależy do tego jakie duże i czego modele chcerz robić, taki np. czołg powinen być dość szczegółowy. Z czego ? Metal - a co masz własną odlewnię :razz: ? Można spróbować z drewna ( tyle że trzeba umieć pożądany obiekt wyciosać ), z gliny ( wypalamy w zdunie eee...piecu :wink: ), ew. z masy solnej ( takie ciasto ) - wtedy starczy zwykły piekarnik.

A gdzie kupić potrtzebne materiały ? Prawdę mówuiąc nie wiem :razz: . Na allegro ( tam jest właściwie wszystko ) może coś będzie.
 
Thor2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 09, 2006 10:16 am

pt cze 09, 2006 11:26 am

wielkość - modele nie przekraczjące 50mm x50mm x50mm
taki mam największy (wyrzeźbiłem go w gipsie)
a czytałem o białym metalu - podobnież ma niską tęperatue topliwości
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

Re: Figurki jak i z czego??

pt cze 09, 2006 11:56 am

Thor2 pisze:
1 jak najlepiej zrobić forme by mżna było wykonać kilka sztuk z jednej?


Zależy od obranej techniki, ile chcesz modeli wykonać na raz i jaki masz planowany czas życia formy (tzn. ile chcesz wykonać takich samych modeli na tej formie w ogóle).

Thor2 pisze:
2 z czego najlepiej odlewać figurki i modele? myślałem o jakimś metalu


Powyżej podane metody (drewno, glina, masa solna) bym odradzał.
Zamiast tego poleciłbym się skupić albo na żywicy epoksydowej (do dostania w sklepach, można łatwo zrobić formę i odlać figurkę) albo spróbować odlewania z ołowiu albo czegoś podobnego.
 
Thor2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 09, 2006 10:16 am

pt cze 09, 2006 2:26 pm

czy gumosil nadaje się do form na odlewy ??
http://www.silikony.home.pl/cgibin/shop ... d=3376746a

wytrzymuje 200 stopni
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

pt cze 09, 2006 6:11 pm

Gumosil jest dobry.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt cze 09, 2006 7:05 pm

Cóż, można i tak. I przepraszam za uznanie cię za amatora :razz: .
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

sob cze 10, 2006 11:07 pm

Słyszałem kiedyś o topieniu klocków Lego w piekarniku i z tego odlewaniu figurek. Ciekawe czy to działająca metoda :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz cze 11, 2006 11:00 am

Może i to zadziała, ale klocki lego są dość nietanie, trzeba mieć formę do odlewu, plastik szybko stygnie, a nie daj boże jak się spali - capi okrutnie. Ale jak chcesz to możesz sprubować.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

ndz cze 11, 2006 6:15 pm

Po co klocki Lego? Żywica epoksydowa jest tańsza i lepsza.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

pn cze 19, 2006 10:55 pm

Jakby zrobić sobie figurke z modeliny, później forme stworzyć z gipsu (tj. robisz placek gipsu, w tym odciskasz figurke uprzednio olejem posmarowaną coby się nie przykleiła, gdy pierwsza strona wystygnie oblać to drugą porcją gipsu i poczekać aż wystygnie i mamy dwie części formy do figurki (Chyba dość jasno wytłumaczyłem. Nie wiem czy się sprawdza z figurkami ale tak robiłem odlew ręki)) i później odlać w tej formie figurkę z żywicy epoksydowej... udałoby się?

A co do tych klocków Lego, to by mi ich było szkoda poświęcać na figurki. Zbyt wielki sentyment do nich mam :lol:
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

wt sie 08, 2006 10:59 am

Czy można wykonać ładną figurkę z modeliny wysokości 6 cm? Ja właściwie gram w D&D więć nie postanawiam kupować żadnych GS`ów a chciałem zrobić parę figurek dla moich graczy. Zwracam się z tym pytaniem do was bo wy się na tym wkońcu najlepiej znacie :)
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

wt sie 08, 2006 6:20 pm

GHERIK_01 pisze:
Czy można wykonać ładną figurkę z modeliny wysokości 6 cm?

Jeżeli jesteś w tym mistrzem... :wink: Wątpię czy zrobisz tak dokładną figurkę.
Skavenblight pisze:
Gumosil jest dobry.
Po co klocki Lego? Żywica epoksydowa jest tańsza i lepsza.

Widzę, że dziewczyna zna się na rzeczy: te odpowiedzi wystarczą na Twoje pytania 1 i 2. :) Metal nie nadaje się do odlewów - za dużo roboty i niezbyt opłacalne.
Co do pytania nr 3 - znajdź jakiś sklepik modelarski w okolicy, albo w internecie. Ja polecam: http://www.jotte.istore.pl/ - czasami mają ciekawe rzeczy. :D

Samo pytanie mógłbyś zadać na jakimś forum modelarskim - tam są prawdziwi sztukmistrze (polecam: http://www.old.modelarstwo.org.pl/forum/index.php). :)
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

wt sie 08, 2006 9:23 pm

właśnie wykonałem trzy figurki z modeliny: mag, krasnoludzki wojownik i łotrzyk. Jak dla mnie to są super. Jak mi powiecie jak tu zamięścić zdjęcia to pokaże :razz:
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

śr sie 09, 2006 6:02 pm

GHERIK_01 pisze:
Jak mi powiecie jak tu zamięścić zdjęcia to pokaże :razz:

Chętnie bym zobaczył, spójrz tu: http://photobucket.com/ (taki serwer zenętrzny na fotki). Zarejestruj się i wstaw zdjęcia (jak poczytasz to na pewno do tego dojdziesz) - potem wklej tutaj.
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

czw sie 10, 2006 12:43 pm

http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz012.jpg
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz011.jpg
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz010.jpg

----

Wiem jakość zdjęć fatalna, wybaczcie :lol: no ale zarysy widać :razz:
To był krasnolud :)
A teraz reszta bandy:
Elf mag
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz003.jpg
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz005.jpg

Łotrzyk. No bardziej zabójca :)
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz007.jpg
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz006.jpg

I mnich
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz004.jpg
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz001.jpg

A tu cała paczka
http://i104.photobucket.com/albums/m172/GHERIK_01/Obraz002.jpg

Wiem, wiem nie jest to mistrzostwo ale biorąc pod uwagę że nie zajmuje sie malowaniem i robieniem figurek( to mój pierwszy raz :razz: ) i nie miałem żadnego specjalnego sprzętu( figurki są zrobione tylko z modeliny) to chyba nie jest tak źle. Prosze o komentarze i te dobre i te złe :razz: .
javascript:emoticon(':papieros:')

Nie umieszczaj dwóch postów pod rząd, użyj zamiast tego funkcji Edytuj. Tym razem scaliłem notki.
Moderator Szczur
 
Lord Abbadon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw lut 09, 2006 8:40 pm

czw sie 10, 2006 11:37 pm

Jeśli te figurki są twoimi pierwszymi to gratuluje... Będzie z ciebie super modelarz
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt sie 11, 2006 9:55 am

Ładne, no i dzięki tej poświacie wyglądają jakby były z porcelany :razz: . Jeśli z następnymi będzie coraz lepiej to ka kilka(naście) lat zaczniesz wygrywać Golden Demony :) .
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

pt sie 11, 2006 9:22 pm

Jak myślicie szło by sprzedawać takie figurki za dyszkę- oczywiście wtedy bardziej bym się postarał :razz:
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

pt sie 11, 2006 9:54 pm

Nie ;) Na razie ćwicz, bo szczerze powiedziawszy to są świetne względem twojego stopnia zaawansowania w tej dziedzinie, ale do du... pupy jako takie ;) Nie mniej - ćwicz, bo widzę twoją świetlaną przyszłość ;)
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

pt sie 11, 2006 9:57 pm

Zgadzam się z DSem (BTW, co ty tu robisz? :P), jak na pierwsze wyrzeźbione figurki to naprawdę nieźle. Tylko postaraj się robić więcej detali :) bo to chyba najbardziej mnmie kłuje w oczy w tych modelach.
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

pt sie 11, 2006 10:21 pm

No to zabieram się do intensywnego treningu. Jak to mówią: trening czyni mistrza. Może za jakiś czas zamieszcze tu zdjęcie jakieś niwej figurki- takiej nie do pupy :razz:
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

sob sie 12, 2006 12:19 pm

Tak sobie przyszedłem pospamować :razz:

Gherik: Używaj niektórych elementów z oficjalnych figurek GW. Nadaje to figurkom zawsze dużo lepszego wyglądu. To, co ci nie wychodzi, np. ta nieszczęsna laska elfa na zdjęciu, skradnij właśnie od takiego HE Mage. Potem jeszcze, dajmy na to, głowa, i mamy 1) figurkę ładniejszą i 2) figurkę wciąż inwidualną. Nie bój się też pożyczać detali, jak dołączone zwykle do PK, dajmy na to, sakiewki, znaczki na tarcze, strzały etc.
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

sob sie 12, 2006 1:22 pm

Hm. Mam zamiar zrobić nową figurkę ale jakoś nic do głowy mi nie przychodzi :( Może jakieś propozycję z dokładnym opisem? Czekam z nicierpliwością :)
 
Awatar użytkownika
Liverrin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: pt lip 15, 2005 9:45 pm

sob sie 12, 2006 5:00 pm

GHERIK_01 pisze:
nie miałem żadnego specjalnego sprzętu( figurki są zrobione tylko z modeliny)

A przydałoby się. Dam Ci dobrą radę - gdy lepi się z modeliny, to potem powinno się taką pracę obrobić. Kup sobie parę pilniczków, jakiś nożyk i popraw (np. fałdy na ubraniach). Mnie takie coś razi (one są prawie płaski, takie nienaturalne), bo od dawna zajmuję się figurkami - plastiki i metale.
Jak chcesz sprzedawać, to nie radzę. Nawet jak będziesz już w tym dużo lepszy i tak nie opchniesz modeliny za 10 zł... :(
GHERIK_01 pisze:
Hm. Mam zamiar zrobić nową figurkę ale jakoś nic do głowy mi nie przychodzi :( Może jakieś propozycję z dokładnym opisem? Czekam z nicierpliwością :)

Zacznij od czegoś łatwego - np. galaretowaty sześcian albo żywiołak ziemi... :lol:
Tyle z mojej strony. ;)
 
GHERIK_01
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: pt sie 04, 2006 7:44 pm

sob sie 12, 2006 6:15 pm

Dobry pomysł z tą galaretką :razz:
Dzieki za radę z pilniczkami- tak się składa że kiedyś takowe kupiłem. Trzabędzie je wykorzystać.
PS: jak ci przyjdzie coś ciekawszego do głowy niż
Liverrin pisze:
galaretowaty sześcian

to napisz :razz:
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

ndz sie 13, 2006 8:19 pm

wydaje mi sie iż figurka maga lub wojownika czy tam kogo kolwiek jest zbyt trudna na początek... zgadzam sie z Liverrin'em co do cwiczeń zacznij od bardziej prostych figurek typu beczki czaszki potem zacznij elementami np sama reka z mieczem NO I UŻYWAJ pilniczków najprostsza metoda jest chyba zrobienie " kopi " innej figurki mozesz sobie porównac do szlifowac co źle no i duzo cwiczyc ! (jak na pierwsze figurki to nawet nawet - tylko raża mnie te twarze :P )
 
Pan X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 30, 2006 3:46 pm

sob gru 30, 2006 3:53 pm

a jak zaprojektować figurkę lub model a potem ją jakoś odlać? Np.statek kosmiczny z gry rpg Starship Battles?
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

ndz gru 31, 2006 12:47 am

Myśle, ze podobnie jak podawali poprzednicy. Zrobic wzor z modeliny lub innego tworzywa. Forme zrobic np z gipsu (lub innego tworzywa :razz: ). Tj. kladziemy placek gipsu, w to wciskamy nasz model, ale nie gleboko, tak do polowy (wazne aby posmarowac model olejem, inaczej mozemy go juz nie wyjac w calosci), pozniej jak juz ta polowa zastygnie smarujemy olejem (ta pierwsza polowe i model) i polewamy wszystko druga porcja gipsu, czekamy az zastygnie, a pozniej rozklejamy, pomagajac sobie np szpachelka. Mamy dwie formy, trzewa teraz zrobic jakas dziurke przez ktora bedziemy wlewac to cos z czego chcemy figurke. I znow smarujemy olejem (wystarczy te miejsca gdzie odcisnal sie model) skladamy ze soba no i przez dziure wlewamy to z czego bedzie model (a z czego moze byc to nie wiem, moze z metalu jakiegos, zywicy, plastiku, nie znam sie). Wazne aby mocno trzymac zcisniete ze soba obydwie formy, bo moze wyciekac pokami ;) Sposob mysle, ze jako taki dobry, coprawda figurek jeszcze w ten sposob nie odlewalem, ale robilem sobie odlew ręki (zalewalem gipsem) no i wychodzi przyzwoicie :) A po co olej? A po to aby sie nie posklejalo wszystko ze soba, bo wtedy to bedzie kaszanka :P
 
Pan X
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 30, 2006 3:46 pm

pn sty 01, 2007 7:45 pm

Ale czy ta figurka będzie w stanie dostatecznym lub chociaż dobrym? Żeby to nie był jakiś np. wojownik przypominający jakąś bezkształtną masę (wtedy to już nie będzie wojownik :D ). A jak zrobić formę długotrwałą? Abym mógł z niej wielokrotnie odlewać?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości