Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

pt lip 24, 2009 11:31 pm

Szczerze - nie wierzyłam, że Midnight Chronicles wyjdzie. A tu takie miłe zaskoczenie :)

Szczegóły tutaj:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=87&enmi=Midnight%20Chronicles

oraz tutaj:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=662 (z trailerem)

A jeszcze tutaj: http://www.midnight-chronicles.com/blog/trailer-videos/trailer/

reszta trailerów. Można poczuć klimat! :)

ps. chyba się nawet skuszę... cena nie jest zła: $14.95 :wink:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

ndz lip 26, 2009 2:42 pm

Ten najnowszy trailer rzeczywiście jest najlepszy z dotychczasowych, wreszcie pokazano trochę efektów specjalnych i dynamiki. Sama wiadomość, że film jednak wyjdzie też jest, mimo wszystko, dość optymistyczna. Niestety obawiam się, że nie będzie to kino zbyt wysokich lotów, raczej średniak w rodzaju "Eragona", o którym dość szybko się zapomni. w związku z tym zamiast kupować DVD poczekam chyba do czasu jak trafi do telewizji i wtedy go obejrzę.
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

wt sie 04, 2009 1:41 pm

Film jak z trailerów wynika będzie raczej biedny na miarę D&D z Ironsem, a szkoda.
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

wt sie 04, 2009 1:46 pm

Film jak z trailerów wynika będzie raczej biedny na miarę D&D z Ironsem, a szkoda.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

wt sie 04, 2009 2:03 pm

Wydaje mi się, że akurat od D&D The Movie będzie trochę lepszy. Trailery prezentują się nieco lepiej niż przy tamtej produkcji i być może tutaj nie będzie tyle groteski, która rozwalała wszelki klimat tamtego filmu. Oczywiście jednak tak jak pisałem w poprzednim poście - cudów raczej nie ma się co spodziewać.
 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

Re: Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

pt sie 07, 2009 10:47 am

Ja cudów nie oczekuję, chciałabym tylko, żeby mnie ten film podładował nieco klimatem Midnight... jakoś mi go zaczyna brakować i spada motywacja do sięgania po ten system :(

Dodatkowo można by puścić graczom przed sesją - robiłam tak z trailerami, no i... wpadli po uszy :D
 
Lgaard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:52 am

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

czw sie 13, 2009 12:42 pm

Film widzialem. Z fabuly wynika, ze to tylko pierwsza czesc jakiejs dluzszej serii. (jest nadzieja!)

Nie bede zdradzal szczegolow, powiem tylko bardzo ogolnie, ze arcydzielo to nie jest, ale fanom sie powinno spodobac. Mi sie podobalo. Czerpie sporo ze swiata, na szczescie w dosc kreatywny sposob. Moze ktos powie, ze to dosc naiwna historyjka i ze kalka z innych, ale czego sie spodziewac? Moim zdaniem jest kilka ciekawych watkow.

Od strony technicznej - czuc, ze to niskobudzetowa produkcja. Jesli ktos oczekiwal efektow specjalnych na poziomie Wladcy Pierscieni, to moze przezyc nieprzyjemny szok. Niektore sceny prawie ze na poziomie teatru telewizji. Ale ze lubie teatr telewizji, to mi nie przeszkodzilo w odbiorze fabuly.
Aktorstwo - z tym dosc roznie. Kilka fajnych kreacji i kilka dosc miernie zagranych scen (zwlaszcza postaci drugoplanowe).

Szkoda, ze nie ma porzadnej roli do orka. Ale pewnie nie chcieli za duzej roli przypisywac 'obcym' rasom, przy niskim budzecie nie da sie stworzyc godnego kontynuatora dla Golluma z jacksonowskiego LoTR.

Najwazniejsze - przy zalozeniu dobrej woli i przymknieciu oka na techniczne niedostatki - mozna poczuc klimat.

Czekam na kolejne czesci. (oby!)
 
Awatar użytkownika
Muriel Piękna Łotrzyca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw mar 26, 2009 6:21 pm

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

czw sie 13, 2009 3:33 pm

Lgaard,

Dziękujemy pięknie za podzielenie się z nami wrażeniami :D

No i świetnie. Dostałam chcicy na tego midnajta! Choćby nawet orkom metki od gumowych masek wystawały, to muszę obejrzeć *_*

ps. Zajrzałam właśnie do DriveThruRpg i zastanawiam się, czy nie dołożyć 5$ i ściągnąć od razu Midnight Chronicles Package (http://rpg.drivethrustuff.com/product_i ... s_id=62836), kusi mnie dołączona tam przygoda... Tylko, czy warto... W sumie fajnie by było zagrać w "filmowych" realiach. Chyba :razz:
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

czw wrz 10, 2009 9:24 am

Ja też widziałem. Średniej klasy film, chociaż część postaci ciekawie skomponowana. Historia nijaka, może się rozkręcić. Czasem nie wiadomo, czy ludzie mają boją się Izadora, czy jest dla nich tylko odległym problemem. No na jaką cholerę zbierają złoto, które nie ma tam żadnej wartości?
Trochę rozminięć z światem Midnight, najbardziej rażące jest to, że ludzie chodzą sobie z bronią, a orki i legaci nic sobie z tego nie robią.
 
Awatar użytkownika
kymil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 9:02 pm

Re: Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

śr kwie 14, 2010 10:39 pm

Widziałem film. Długawy i nudny. Tylko dla zagorzałych fanów. Może gdyby wyciąć z połowę przydługawych scen, byłoby w porządku. Słowo "legat" jest chyba powtarzane i odmieniane przy przypadki chyba z 1000 razy.
Sama historia jest jednak ciekawa i możnaby ją wykorzystać w jakimś scenariuszu rpg. Również parę scen fortec ciemności jest ładnie zrobionych.
Może druga część zepnie otwarte wątki - żaden praktycznie się w filmie nie kończy...
 
Awatar użytkownika
Savarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 30, 2009 9:59 am

Film Midnight Chronicles - DVD juz w przedsprzedaży!

czw maja 06, 2010 8:59 am

No właśnie... czy te kolejne części to aby nie nasze myślenie życzeniowe...
Coś mi się wydaje, że Midnight Chronicles miało być czymś w rodzaju pilota do serialu. Niestety po tym jak wygląda film, raczej nikt do serialu praw nie kupi i tyle w temacie.

BTW: Historia, która rozpoczyna się w filmie może być dobrą kanwą do dłuższej kampanii w MN.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości