Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

czw sie 19, 2010 9:01 pm

Nie znalazłem odpowiedniego topicu, więc proszę modów o usunięcie go po uzyskaniu przeze mnie odpowiedzi lub pozostawienie jako tematu ogólnodyskusyjnofilmowego.

A moja prośba brzmi. Moglibyście polecić mi film, najlepiej fantasy, z ciekawą fabułą, nie infantylny, przy ktorym można się czasem uśmiechnąć. Po porstu lekki, idealny na wieczór przy piwie i czipsach?
 
Awatar użytkownika
Khelben
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: śr mar 12, 2008 8:19 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

czw sie 19, 2010 9:22 pm

Polecam coś z uniwersum StarTrek'a, jeśli lubisz takie klimaty :razz: .

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

czw sie 19, 2010 11:07 pm

Akurat Star Trek ma niefart do filmów (jedynka i dwójka są fajne, ale nie są lekkie specjalnie), a pozostałe albo są głupie, albo nudne (zwłaszcza JJAbramsowy, który jest zwyczajnie kretyński), więc odradzam na wieczór przy piwie i czipsach. I mówię to jako wielki fan uniwersum ST i seriali.

Polecam za to Conany - przy piwie można spokojnie pośmiać się z akcentu Arniego, elementów humorystycznych i olać głębsze zagadnienia typu Riddle of Steel.
Ostatnio zmieniony czw sie 19, 2010 11:09 pm przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

ndz sie 22, 2010 7:06 pm

Ja polecam 'Serenity'. Wciągający, lekki w odbiorze film. Niestety, nie fantasy, a w stylu GW. Jak dla mnie od tych ostatnich znacznie lepszy, przynajmniej jeśli chodzi o pomysł.
 
takehiro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 12:28 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

ndz sie 22, 2010 11:59 pm

Tylko, że przed obejrzeniem filmu, przydałoby się z serialem Serenity zapoznać.
Co do lekkiego fantasy, to w chwili obecnej tylko Gwiezdny Pył mi przychodzi na myśl.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

pn sie 23, 2010 1:16 pm

Gwiezdny Pył, dokładnie, moim zdaniem jeden z najlepszych filmów ostatnich lat, świetna zabawa i można go obejrzeć więcej niż raz.
 
Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 5:26 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

wt sie 24, 2010 7:50 pm

"Magia dla początkujących"/"Rough Magic". Jest odrobina akcji, trochę absurdalnego humoru, a także szczypta magii - w wykonaniu pewnej szamanki z Ameryki Południowej ;)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

wt sie 24, 2010 8:24 pm

takehiro pisze:
Tylko, że przed obejrzeniem filmu, przydałoby się z serialem Serenity zapoznać.

Niestety nie miałem okazji. I bez tego film jest dobry.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

śr sie 25, 2010 5:26 pm

Yatterman - ekranizacja kreskowki. Najlepsza ekranizacja (najwierniej oddane postacie i lokacje) jaka dotad widzialem. Oczywiscie pod warunkiem, ze widziales bajke!
 
Awatar użytkownika
ararist_atom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 7:48 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

wt wrz 21, 2010 9:14 pm

Troszkę ten temat ucichł ;)

Zatem ja dziś wieczór (czyli za 10 min) zamierzam obejrzeć wreszcie Gwiezdne Wojny Epizod 4 (zasnęłam już na nim 5 razy, i zawsze na tym samym momencie ;D). Opisywać nie będę, kto przecież nie zna takiego tytułu ;)
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

wt wrz 21, 2010 9:53 pm

Kiedyś podobała mi się parodia "Gwiezdnych wojen", zatytułowana "Kosmiczne jaja" z Billem Pullmanem i Johnem Candym w głównych rolach. Obejrzałem ją coś ze 3 razy i, gdybym miał możliwość, to obejrzałbym ją po raz czwarty.
 
Awatar użytkownika
ararist_atom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 7:48 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

śr wrz 22, 2010 9:59 am

earl pisze:
Kiedyś podobała mi się parodia "Gwiezdnych wojen", zatytułowana "Kosmiczne jaja" z Billem Pullmanem i Johnem Candym w głównych rolach. Obejrzałem ją coś ze 3 razy i, gdybym miał możliwość, to obejrzałbym ją po raz czwarty.


A to nie były "Gwiezdne jaja"?
W każdym razie po tych ich pioseneczkach pozostał mi uraz do końca życia ;D
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

śr wrz 22, 2010 1:51 pm

@ ararist

Może tak było w oryginale. Natomiast jak wchodził do polskich kin tak pod koniec lat 80-tych to tytuł tłumaczono jako "Kosmiczne".
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

śr wrz 22, 2010 4:02 pm

Oryginal to Spaceballs takze Kosmiczne sa jak najbardziej na miejscu :)
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

sob gru 04, 2010 1:49 am

Road. Fajny, lekki film post-apokaliptyczny:)

Monsters - wyobraź sobie niezależne kino drogi i dodaj do tego obcych;)

Moon - bardzo porządne SF. Film oldskulowy, wspaniale się ogląda.

Ink - również kawałek niezłego kina fantastycznego. Warto obejrzeć, mimo braku jakichkolwiek znanych aktorów (prod. australijskiej).

Co by tu jeszcze z filmów z jednym słowem w tytule...;)
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

sob gru 04, 2010 10:59 am

Buried - wciska w fotel :P
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

sob gru 04, 2010 11:08 am

Ostatnio oglądałem po raz n-ty "Wzgórze Złamanych Serc" z Clintem Eastwoodem i po raz kolejny film zrobił na mnie duże wrażenie. Warci polecenia są również "Młodzi gniewni" z Michelle Pfeiffer. Oba filmy, chociaż różniące się fabułą (pierwszy opowiada o wojsku, drugi - o szkole) łączy ze sobą jedno przesłanie - jak z obiboków, degeneratów, kryminalistów, osób lekceważących normy moralne zrobić ludzi odpowiedzialnych, rzetelnych i sumiennych, stanowiących pełnowartościowych członków społeczeństwa i decydujących o jego sile.
 
Awatar użytkownika
Inkayon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: sob lut 14, 2004 12:51 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

sob gru 04, 2010 3:50 pm

Postman - polski tytuł "Wysłannik Przyszłości" - też niezły i tym razem naprawdę lżejszy:)
 
Awatar użytkownika
Grom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 325
Rejestracja: pt sty 06, 2006 9:05 am

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

ndz cze 24, 2012 9:26 pm

Właśnie leci ponownie, na tvn7. Swoją drogą z tego co wiem to ten film jest niesamowicie miażdżony przez krytykę i nie rozumiem dlaczego. Dna Polterze jest cały przekrój fandomu to na pewno są też osoby mające sporo do zarzucenia tej produkcji. Dlatego chętnie się dowiem co Wam się w Wysłanniku Przyszłości nie spodobało?
Jeśli temat się rozrośnie będzie można z tego zrobić osobny temat.
 
Piórko
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 21, 2012 1:15 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

ndz cze 24, 2012 10:19 pm

Ostatnio podczas poszukiwań odnalazłem dwa filmy które zaskoczyły mnie fabuła oraz klimatem jako s-f, pierwszy niemiecki Cargo o ucieczce ludzi w kosmos i poszukiwaniu nowego raju, który będąc na wyciągniecie ręki nie jest taki wspaniały jak go przedstawiają a drugi Dante 01 francuska produkcja zwiła, dziwna, ciężka i skomplikowana.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

pn cze 25, 2012 2:12 pm

Coś lekkiego i fantastycznego,przy czym można się uśmiechnąc może Harry Poter? albo Armageddon film s.f. Wejście smoka z Bruce Lee, albo Faceci w czerni, Cobra z Sylvestrem Stallone, Żandarm się żeni z Louisem de Funes,Bezsenność w Seattle z Tomy Hanksem i Meg Ryan,albo po prostu Stój,bo mamuśka strzela zSylcestrem Stallone.
 
Awatar użytkownika
Aszhe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 366
Rejestracja: pn paź 08, 2007 7:20 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

wt cze 26, 2012 6:28 pm

Grom pisze:
Właśnie leci ponownie, na tvn7. Swoją drogą z tego co wiem to ten film jest niesamowicie miażdżony przez krytykę i nie rozumiem dlaczego. Dna Polterze jest cały przekrój fandomu to na pewno są też osoby mające sporo do zarzucenia tej produkcji. Dlatego chętnie się dowiem co Wam się w Wysłanniku Przyszłości nie spodobało?
Jeśli temat się rozrośnie będzie można z tego zrobić osobny temat.

Książka zdecydowanie lepsza :) . Film jest adaptacją książki Listonosz Davida Brina i nie jest to adaptacja dosłowna lecz raczej "na motywach". Główny zarzut (o ile dobrze pamiętam)jaki padał w stronę filmu, to taki, że Costner nakręcił drugi Wodny Świat tym razem na suchym lądzie.
Rozstrzelać tego co wymyślił polski tytuł. Tak ciężko przetłumaczyć wyraz Postman, zwłaszcza że książka została wydana wcześniej i tam listonosz nikomu nie przeszkadzał.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

wt cze 26, 2012 9:54 pm

Aszhe pisze:
Grom pisze:
Rozstrzelać tego co wymyślił polski tytuł.
Tłumaczenie tytułu zależy nie od tłumacza, ale dystrybutora, a ten musi brać pod uwagę, że na przykład jest już film "Il postino" rozprowadzany pod polską nazwą "Listonosz".

Chociaż tradycją naszego rodzimego tytularstwa jest zawarcie w tytule przynajmniej połowy fabuły i nie można się z tego ot, tak sobie wyłamać.
Ostatnio zmieniony wt gru 11, 2012 3:00 pm przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

wt cze 26, 2012 10:11 pm

Tylko, że z tego mogą później rodzić się dość spore nieporozumienia. Przykładem chociażby jest cykl filmów "Die Hard" z Brucem Willisem. Faktycznie, pierwsza część cyklu, przetłumaczona jako "Szklana pułapka", doskonale oddaje treść fabuły. Ale już kolejne sequele pod polskim tytułem budzą conajmniej zdumienie. Dystrybutor najwidoczniej nie przewidział, że producenci mogą nakręcić kolejne części cyklu i potem, chcąc podkreślić ciągłość serii, musiał pozostać przy polskim tytule pierwotnym.

Z drugiej strony mamy cykl filmów "Terminator". W pierwszej części, emitowanej u nas w latach 80., tytuł filmu brzmiał "Elektroniczny morderca". Z czasem jednak, już w okresie III RP, zrezygnowano z niego na rzecz tytułu oryginalnego. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w tym wypadku akurat polski tytuł był trafny i, w przeciwieństwie do "Die Hard", mógłby figurować podczas emitowanie w Polsce kolejnych części cyklu.
 
Awatar użytkownika
polterka
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:41 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

czw lip 05, 2012 10:05 am

Moie zdanie jednak jest takie, że przed snem należy oglądać coś weselszego, śmiesznego, bo w
przeciwnym wypadku miewamy senne koszmary, a rano wstajemy nieprzytomni. Chyba mam rację?
A filmy z Brucem Willisem uwielbiam oglądać.
 
gruszella
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob cze 30, 2012 9:46 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

ndz sie 19, 2012 10:43 pm

Oglądam ostatnio i zachwycam się serialem Med men, polecam.
 
barbara.malanowska1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lis 23, 2012 10:47 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

pt lis 23, 2012 11:34 pm

A ja polecam "Jestem bogiem" (ang. "Limitless"), nie mylić z najnowszym polskim filmem o Paktofonice "Jesteś bogiem".
Co byście zrobili mając taką tableteczkę jak główny bohater? :papieros:
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

wt gru 11, 2012 1:02 pm

Myślę, że mocno egoistycznie podszedłbym do sprawy i zbił kupę siana :)
 
Awatar użytkownika
Kefalos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 71
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 7:37 pm

Re: Film na dzisiejszy wieczór to...

wt gru 11, 2012 1:16 pm

A ja przed wyjazdem do pracy (w której siedzę już od miesiąca) kupiłem sobie sezon 1 gry o tron. Dzisiaj sobie funduję odcinek siódmy.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Film na dzisiejszy wieczór to...

wt gru 11, 2012 3:02 pm

Dla nielicznych, którzy jeszcze nie mają na półce "Obcego" - jest w kioskach za "piątkę" z Newsweekiem. Na dniach się zabieram za oglądanie, bo dawno nie odnawiałem, a taki film myślę wypada sobie przypomnieć.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość