Zrodzony z fantastyki

 
Carnloch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 11, 2003 9:43 pm

śr lut 12, 2003 1:55 am

Val Kilmer jako Raistlin? Proszê nawet nie ¿artowaæ w taki sposób. <br />Na Tanisa móg³by byæ Ewan McGregor lub Adrien Brody. <br />Na Raistlina, hm, gdyby tak Willema Dafoe odm³odziæ o parê lat choæ z drugiej strony Raist wygl±da³ do¶æ staro jak na swoje lata. <br />Na Sturma Brightblade proponowa³bym Seana Beana. <br />Na Fizbana zdecydowanie Connery, kto¶ pisa³ ¿e jest zbyt powa¿ny, polecam trzeci± czê¶æ Indiany Jonesa, to by³a rola zdecydowanie komediowa, zreszt± on potrafi zagraæ wszystko. <br />Goldmoon, hm gdyby tak zrobiæ na blond Sophie Marceau? <br />Jako Caramona widzia³bym mo¿e Vigo Mortensena choæ jest za ma³o dopakowany. <br />A reszty nie chce mi siê teraz wymy¶laæ bo jest cholernie pó¼no. :)
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

wt lut 18, 2003 3:27 pm

Osobiście miałabym tremę przed projekcją, gdyby ktoś spaprał to byłoby źle... :mad: Nie wyobrażam sobie ekranizacji 4tego tomu, tak na przykład. Wprawdzie w trakcie czytania niektóre sceny można wręcz zobaczyć <aaach mam wizję> to...ja to widzę <nie bijcie!> jako...anime :] A obsada...jedyne, czego jestem pewna, to to, że Kilmer nie nadaje się na Raistlina, a Lambert, cóż...może dwadzieścia lat temu :)
 
Carnloch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 11, 2003 9:43 pm

śr lut 19, 2003 12:14 pm

Anime nie by³o by z³ym pomys³em, ja osobi¶cle bardzo je lubiê. A mo¿e lepiej by³o by zrobiæ DL ca³o¶ci jako grafikê komputerow±? Widzieli¶cie Katedrê? Ten film by³ robiony na domowym pececie, gdyby daæ jego twórcy profesjonalny sprzêt to stworzy³ by prawdziwe arcydzie³o.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr lut 19, 2003 6:02 pm

Aaaach, Katedra :)))) Ja widziałabym to w formie zbiżonej do FF, chociaż FF strasznie tchnie japońszczyzną <co zrozumiałe :)>. Chodzi mi o to, że nie wyobrażam sobie jakichkolwiek aktorów w rolach bohaterów, a już na pewno nie tych z górnej stawki. Tak więc pozostaje animacja komputerowa.
 
Nivelis__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 22, 2003 12:25 am

wt lut 25, 2003 12:10 pm

"Katedra" bardzo fajny film. Szkoda, ¿e film Dragonlance'a robi³by by ca³e ¿ycie. Bagiñski "Katedrê" tworzy³ 3 lata i to na b.dobrym sprzêcie. Poprzedni film "Rain" robi³ na jeszcze wtedy s³abym domowym komputerze (finaln± wersjê "Rain" i tak koñczy³ na sprzêcie na mojej uczelni),a zajê³o mu to chyba ponad rok, a film, du¿o mniej 'efekciarski' trwa³ nieca³e 3min. <br /> <br />3 lata i powsta³o nieca³e 7 min, jak¿e piêknego filmu... no tak, zgadzam siê - niech robi, ale te 2.5 godziny jednej czê¶ci DL-a ile bêdzie tworzy³? :wink: <br /> <br />Z tego co czyta³em, to rzeczywi¶cie chc± zrobiæ film na podstawie 'Kronik', ale jak dla mnie musia³oby to byæ robione z takim zaanga¿owaniem i nak³adem jak "W³adca Pier¶cieni" albo niech nic nie robi±. <br />Aktorzy powinni, tak jak we 'w³adcy' byæ profesjonalistami, ale raczej ma³o znanymi. Co by by³o jakby Leonardo di Caprio zagra³ Legolasa? <br /> <br />Co do postaci w ksi±¿kach DL-a, to ja uwa¿am, ¿e w ¿adnym wypadku nie s± p³ytkie. To co wyró¿nia ten cykl po¶ród innych fantasy to w³a¶nie g³êbia postaci :mrgreen: . Nie puste czyny i opisy, ale to co dzieje siê wewn±trz psychiki ka¿dego z bohaterów, a tak¿e wszelkie relacje... <br /> <br />Sama fabu³a jest wprost wyma¿ona do nakrêcenia filmu. <br />Tak jak Arcmage miewam 'wizje' :mrgreen: jak czytam np. Kroniki. <br />Wyobra¿acie sobie t± scenê na Wie¿y Najwy¿szego Klerysta? Ten spadaj±cy miecz... zastyg³e okrzyki rozpaczy... gasn±cy wzrok upadaj±cego Sturma... triumfalne a zarazem przera¿one spojrzenie Kitiary. S³oñce odbija siê ostatnim refleksem... ach mo¿na by pisaæ i pisaæ. <br /> <br />Jednak bojê siê tej ekranizacji, naprawdê bardzo siê jej obawiam. <br /> <br /> <br /><!--coloro:red--><span style="color:red"><!--/coloro-->notki scalono - danant<!--colorc--></span><!--/colorc-->
 
Demus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 01, 2003 4:20 pm

czw mar 06, 2003 8:19 am

Nie tylko Ty obawiasz siê tej ekranizacji. Jednak przyznam siê szcze¿e ¿e obawiam siê jej i pragnê by powsta³a jak najszybciej ... to takie dziwne uczucie niepewno¶ci ... :razz: A tak prawde mówi±c obawiam siê tego co zacznie siê na forum po powstaniu filmu i obejrzeniu. <br /> <br />No i zale¿y mi na tym filmie z innego wzglêdu ... kiedy moja kobieta obejrza³a LOTR i LOTR2 stwierdzi³a ¿e przeczyta ca³o¶æ (mimo i¿ najpierw mówi³a ¿e 3 ksi±¿ki to za du¿o) ... przeczyta³a :) Na DL nie da³a siê namówiæ bo wystraszy³a siê wielko¶ci i ilo¶ci ksi±¿ek z tej serii stoj±cych w mojej biblioteczce ... ale gdy powstanie ekranizacja ... kto wie, mo¿e te¿ przeczyta wszystkie :mrgreen: <br /> <br />Pozdrawiam
 
Setif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 13, 2003 3:05 pm

czw mar 13, 2003 4:13 pm

Pomyslcie rowniez, ze sceny walk musialy by byc piekne (np tak jak w pierwszej czesc LOTR), wiec Caramona musialby grac aktor leworeczny, zeby sprawnie wymachwiwal mieczykiem :mrgreen: ile "miesniakow na topie" jest leworecznych? Acha. Zeby z Flinta nie zrobili posmiewiska jak z Gimli(?)'ego w LOTR (szcegolnie w 2 Towers). Najlatwiej chyba dobrac Sturma, bo tam by kazdy pasowal na ta role, ktory chodzi prosto i ma dostojna twarz. WIEM. Ten gosc co gral Aragorna, wg mnie swietnie by pasowal na Tanisa. Wg, mnie ten gosc ma talent aktorski niepomierny i poradzilby sobie z taka rola... Oczywiscie zawsze jest problem z rolami kobiecymi.. jednemu sie ta podoba, jednemu tamta...
 
Carnloch
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 153
Rejestracja: wt lut 11, 2003 9:43 pm

pn mar 17, 2003 5:59 pm

Ale Flint ma w³a¶nie tak± rolê, ma bawiæ. Wszystkie sceny z nim i Tasslehofem to jeden wielki ubaw, a scena z ³ódk±? Co¶ piêknego. :)
 
Liriandel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 11:24 pm

wt kwie 29, 2003 8:57 pm

eh, prawde mowiac nieuwazam tego pomyslu za dobry... jeszcze niespodkalam sie z ekranizacja powiesci fantasy ktora by spelnila moje oczekiwania : Film dragonlance juz jakis jest, obejrzenie go bylo jedna z moich wiekszych pomylek:P Byly w nim takie perelki jak np stwierdzenie "Bylo rzadzone przez magow, ktorzy poslugiwali sie magia" dziekuje za takiego gniota:P <br /> <br />Mimo ze Gwiezdne Wojny uwielbiam to uwazam ze ekranizacja kronik na wzor trylogi tez by nieprzeszla bo sa one duzo bardziej zlozone i film nieodda ani klimatu, ani tresci. Moze rowniez wyjsc takie cudo jak Wiedzmin [ tak, USA to nie to co Polska ale kto wie:P ] gdzie bazyliszek wygladal jak z zestawu z McDonaldsa...Albo sliczny LOTR, w ktorym nibylo wogle klimatu. Nota bene aktorow do rol niewidze zadnych z tych ktorych znam.
 
Katerek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 12:27 pm

pt maja 16, 2003 2:04 pm

Raistlin - Christopher Lambert <br />Caramon - Dolph Lundgren (chyba tak sie pisze :razz:) <br />Tike mogla by zagrac ta panienka co grala w zolniezach kosmosu i pod koniec zginela niestety...nie pamietam jak sie nazywala... <br />Fizban zdecydowanie Connery :) <br />Wydajen mi sie ze wiekszy problem bylby z Kenderkiem :)) bo gdzie znalezc taka cholere :razz:
 
Lung
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: śr maja 07, 2003 9:11 am

pt maja 16, 2003 7:06 pm

jest dyskusja o wszystkich poza kenderem. <br />Zastanawia³em siê nad tym i niemoge sobie wyobraziæ nikogo w roli Tasa
 
Bazil__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: pn lut 10, 2003 10:06 am

wt maja 27, 2003 7:01 pm

Ja na razie te¿ nie <br />My¶licie, ¿e DL gdyby powsta³, by³by lepszy od Matrixa?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt maja 27, 2003 8:47 pm

Nie powstał, a gdybanie czy byłby lepszy w takiej sytuacji nie ma sensu.
 
Nivelis__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 22, 2003 12:25 am

pt maja 30, 2003 3:01 pm

Tymczasem na premierze Matrixa 2 :mrgreen: dowiedzia³em siê, ¿e powstaje w³a¶nie druga czê¶æ filmu Dungeons&Dragons... Kto¶ mo¿e wie co¶ na ten temat?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt maja 30, 2003 3:07 pm

<!--QuoteBegin-Nivelis+-->
Nivelis pisze:
<!--QuoteEBegin-->Tymczasem na premierze Matrixa 2 :mrgreen: dowiedzia³em siê, ¿e powstaje w³a¶nie druga czê¶æ filmu Dungeons&Dragons... Kto¶ mo¿e wie co¶ na ten temat?
<br />Patrz tutaj. <br /> <br />Jednak nie jest to film dziej±cy siê na Krynnie, wiêc proszê o powrót do tematu w³a¶ciwego.
 
Tementhor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pn kwie 14, 2003 11:49 am

sob maja 31, 2003 5:16 pm

Mo¿e Tasa powinien zagraæ jaki¶ dzieciak i bynajmniej nie mam tu na my¶li jakiego¶ 8-latka. Chocia¿ patrz±c na wizjê artysty, który zaj±³ siê ok³adk± do niebieskich smoków to nie mo¿na stwierdziæ, ¿e wygl±da³ on jak dziecko tylko jak niska, doros³a osoba. Poza tym ta okl adkowa postaæ wcale nie wygl±da a¿ tak zabawnie. Ja czytaj±c DL zawsze inaczej wyobra¿a³em sobie Tasa. No, ale to tylko moje spojrzenie, a ka¿dy ma swoj± wyobra¼niê.
 
Bazil__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: pn lut 10, 2003 10:06 am

czw cze 05, 2003 8:17 am

Na razie na Tasa nie ma mocnych, ale chyba trudno znale¼æ 2 aktorów podobnych do siebie, aby zagrali Caramona i Raistlina. Zarazem oni s± tak ró¿ni... :roll:
 
Kiaryn'Veil Duskryn
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2940
Rejestracja: wt lip 01, 2003 11:17 am

wt lip 01, 2003 1:41 pm

Ja bym tu proponowa³ Salmê Hayek w roli Tiki Waylan!! <br />No i Christiana Bale'a w roli Caramona i Raistlina!! (ma miê¶nie, wiêc dobrze zagra Caramona, a co do Raistlina to charakteryzacja moze daæ duuuuuuu¿o, nawet ta komputerowa - patrz, LotR)
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lip 26, 2003 10:04 am

S± w koñcu nowe wie¶ci o filmie: <br /> <br /><!--QuoteBegin-Dragonlance.com+-->
Dragonlance.com pisze:
<!--QuoteEBegin-->Update from Peter Archer on the DL Movie: a major studio has an option out on a Dragonlance movie. They have produced a script based on Dragons of Autumn Twilight. This is not the same studio that released the Dungeons & Dragons movie, and the studio has expressed interest in involving both Margaret Weis and Tracy Hickman in the project.
 
AdrianWerner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 18, 2003 2:24 pm

sob sie 02, 2003 1:03 pm

Pomysl ciekawy. Kroniki nadaja sie na film znacznie bardziej niz taki LOTR. A co do obsady..hmm..napewno trzeba sie wystrzegac wszystkich ktorzy grali w LOTR, takie odniesienia niczego dobrego nie przyniosa. Raistlin..gdy czytalem ksiazki, to zawsze wyobrazalem sobie go z twarza Robert Patricka, ale teraz jest jzu chyba troche za stary na ta role. ChirstanBale jest za przstojny i za bardzo umiesniony na Raistlina :) <br /> <br />Wogole..nalezy sie cieszyc, ze LOTR otworzyl oczy ludziom z hollywood na potencjal filmow fantasy. W koncu...Milus przygotowywuje nowego Conana, teraz wiesci o Dragonlance..a niedawno jedna wytwornia wykupila prawa do ekranizacji sagii o Elryku z Melibogne(i do roli Elrica Chistian Bale nadawalby sie rewelacyjnie)..
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr sie 06, 2003 2:08 am

Zastanawiam się, w jaki sposób rozwiązana zostanie kwestia kenderów...osobiście nie wyobrażam sobie aktora, mogącego zagrać przedstawiciela tej rasy. Jeżeli się to uda, będzie to rola oscarowa :razz:
 
AdrianWerner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 18, 2003 2:24 pm

śr sie 06, 2003 12:13 pm

<!--QuoteBegin-arcmage+-->
arcmage pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zastanawiam się, w jaki sposób rozwiązana zostanie kwestia kenderów...osobiście nie wyobrażam sobie aktora, mogącego zagrać przedstawiciela tej rasy. Jeżeli się to uda, będzie to rola oscarowa :razz:
<br />chodzi o gre aktorska? Bo oddanie fizycznego wygladu kendera nie bedzie wielkim problemem.
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

pn sie 11, 2003 6:42 pm

Oczywiście, że o grę aktorską - oddanie wyglądu czegokolwiek nie jest teraz problemem... <br />Co do kenderó, przypomniała mi się scenka z początku 'Smoków Upadłego Słońca', kiedy to strażnik grobu Ostatnich Bohaterów pyta zgromadzonych przed nim kenderów, ilu z nich nazywa się Tasslehoff Burrfoot... <br />Ci którzy czytali to wiedzą, czemu zastanawiam się, jak by to wyszło w filmie...
 
Litohoro
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 14, 2004 9:56 pm

wt cze 22, 2004 12:13 am

 
Garret Jorinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 8:23 pm

wt cze 22, 2004 9:42 am

Jedyny aktor, który jako¶ przypomina³by mi Tasslehoffa a nasuwa mi siê teraz na my¶l (nie znam dok³adnie jego imienia - jako¶ w stylu Bill Baldwin czy co¶...) ten co gra³ Pippina w LotR - innych odpowiednich sobie nie przypominam :/
<br /> <br /> :?: :?: :?: <br /> <br />A ja w roli kendera go nie widzê. To powinna byæ osoba, która jest zdolna do szaleñstw, ma zadatki na kleptomaniê :wink: , ale przede wszystkim osoba do¶wiadczona w grze takimi postaciami... a jeszcze lepiej jakby t± postaci± graæ chcia³a, bo przeczyta³a Kroniki. <br />Chod¼ osobi¶cie tylko "Smoki Jesiennego Zmierzchu" przeczyta³em, to jestem zachwycony ¶wiatem, pomys³ami, bohaterami... no i kleptomani± Tasa 8) W³a¶nie w tak± postaæ powinien wczuæ siê aktor. <br />Niestety, na tak± postaæ, a konkretnie aktora, pomys³ów nie mam... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/crying.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

śr cze 23, 2004 10:07 am

Ja również widzę tego pana jako kendera , to jedyna osoba jaka mi przychodzi do głowy , która nadawała by się do tej roli. <br /> <br />Cały pomysł na nakręcenie tego filmu jest bardzo ciekawy , oby tylko nie skończyło się tak jak z filmem D&D.
 
Katerek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 12:27 pm

sob cze 26, 2004 1:30 pm

Je¶li kto¶ chce ¶ledziæ na bie¿±co postêpy w filmowaniu DL niech zajrzy <br /> <br />DragonLance Movie Site <br /> <br />
Current Status <br />As of 12:30:14 on 26/06/2004 there are no known Dragonlance movies/TV programs in production.
<br /> <br />szkoda [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości