Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

Filmy powiazane z RPG

czw kwie 26, 2007 2:48 pm

I nie chodzi bynajmniej o ekranizację RPGów i ich światów, ale o filmy, w których pojawia się wątek grania w gry fabularne.

Z reką na sercu przypominam sobie tylko dwa takie filmy:

Z Tomem Hanksem film sensu stricto tematyczny:
Lochy i potwory

Oraz bodajże II część Koszmaru z Ulicy Wiązów (chuderlawy chłopaczek, będący czarodziejem w D&D w koszmarze Freddiego zyskuje magiczne moce, by z ich pomoca przez jakiś czas dłużej opierać się instyntom Krugera.

Czy wiadomo Wam coś o innych filmach?
Ostatnio zmieniony wt lis 04, 2008 10:44 am przez Furiath, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

czw kwie 26, 2007 3:03 pm

Jeden odcinek Dextera. Dex prowadzi, potem przejmuje pałeczkę jego siostra.
 
Kastor Krieg

czw kwie 26, 2007 3:09 pm

:razz:

Iiii, atakuje was... {k20 za przesłoną, "1"} *fudge* dwanaście orków! I każdy zadaje wam... {"4"} *fudge* dwadzieścia obrażeń!

... albo coś w ten deseń. Priceless.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

czw kwie 26, 2007 4:00 pm

Jedynym 'filmem' jaki znam z motywem RPG to wlasnie ten co podal Gruszczy, czyli odcinek Dextera. Rowniez w bajce "Wlatcy Móch" (taki polski soutpark, leci na tv4) byl motyw z RPG. W jednym z teledyskow Wierda Ala Yankowica byl motyw z 'master of DnD', ale to tylko piosenka, wiec nie ma czego ogladac zbytnio. Tak to tylko juz typowo amartorskie filmiki dostepne na YouTube czy tez VideoGoogle chodza mi po glowie. Widzialem pewien wloski, gdzie to spotykaja sie przyjaciele na sesje w DnD i przez cale 20 min graja, a sceny z pokoju sa poprzeplatane scenami oczyma bohaterow.

Byl tez motyw RPG w filmach z konwentu Imladris, czy tez film "Czym jest RPG" (swoja droga bardzo dobre filmy, duzo do posmiania sie, chetnie je ogladam caly czas) ale to omysle oczywiste, bo jakze inaczej mogloby byc ;)

Swoja droga kiedys mialem pomysl na film w klimatach Neuroshimy. Na koncu glowny bohater mial ginac, a akcja miala wtedy sie przeniesc do pomieszczenia w ktorym odbywa sie sesja RPG w tenze system i wlasnie MG usmiercil jednego z bohaterow graczy :) Moze kiedys ten pomysl zrealizuje, jak bedzie czas, checi i pozadny scenariusz.
 
Awatar użytkownika
Mr Brightside
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 9:37 pm

czw kwie 26, 2007 8:27 pm

Aż dziwne że nikt nie pamięta...

W "E.T." jest przecież scena gry w RPG, a potem jeszcze wątek jest kontynuowany przez docinki a'la "Charyzma zero!".

Przynajmniej w tej zremasterowanej wersji te sceny są, nie wiem jak z oryginałem.
 
Craven

czw kwie 26, 2007 9:07 pm

Odcinek dextera oczywiście jest absolutnie genialny.

Tymczasem w jednym z odcinków Z Archiwum X, albo samotni strzelcy albo jedynie Richard Langly grają w DiDy. Scena zaczyna się przepysznie bo przejazdem po twarzach starszych facetów śród kłębów dymu, zgromadzonych przy okrągłym stoliku, widz jest niemal przekonany, że grają w pokera, tymczasem w pewnym momencie Langly potrząsa kostkami, rzuca je i widać, że panowie sobie radośnie RPGują :)
 
Awatar użytkownika
Elkhwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 26, 2007 7:51 pm

czw kwie 26, 2007 9:10 pm

Przypomniało mi się, że kiedyś te bajki puszczali w TV. Zabawne :razz:
http://youtube.com/watch?v=3nm2T6dkHLk
 
Craven

czw kwie 26, 2007 9:24 pm

 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

czw kwie 26, 2007 11:34 pm

Praktycznie tego typu rzeczy częściej pojawiają się w serialach niż w filmach. Nie raz widziało się jak grupka ludzi przez moment lub cały odcinek grają w "papierowe" RPG. Teraz doszedł komputer i pokazuje się jak bohater serialu w jednym odcinku uzależnia się :P (np. kanał - Jetix, serial - Mroczna przepowiednia :P ).
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

pt kwie 27, 2007 12:31 am

Mamy jeszcze "The Gamers" - długi amatorski filmik o takich pseudo-dedekowcach, miejscami nawet śmiszny. Fajny jest złodziej z bonusami do testów, który kradnie facetowi w karczmie mieszek, broń i spodnie. I wykouje atak z zaskoczenia małą balistą.

Aaaahhaha, ta kreskówka to był koszmar. Paladyn był bubkiem i nie miał miecza, a w jednym odcinku bóg Bane spustoszył świat. Do świata didów trafili bohaterowie przez tunel magii i strachów w wesołym miasteczku. To już coś mówi. Za to film przewidział klae postaci "Barbarian". Kiedy "Acrobat"?
 
Awatar użytkownika
konishiko
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 110
Rejestracja: pn kwie 12, 2004 7:48 pm

pt kwie 27, 2007 1:17 am

Nie w jednym odcinku Archiwum X, Craven, a co najmniej w trzech :P W jednym pada słynne stwierdzenie: "Hey... I didn't spend all those years playing Dungeons and Dragons and not learn a little something about courage", w jednym grają, a w kolejnym grają in memoriam zmarłego kolegi ;)

Podejrzewam, że jeszcze więcej odniesień znajdzie się w The Lone Gunmen, ale widziałam tylko jeden odcinek. Poza tym jak już mowa o serialach, to nie może zabraknąć "Make love, not Warcraft" z SouthParku, chociaż to o cRPG...

A film z Tomem Hanksem to wyjątkowy badziew, choć zabawny.

Swoją drogą, tu jest dość długa lista odniesień: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Dungeons_&_Dragons_popular_culture_references
 
Awatar użytkownika
Feanir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: czw cze 01, 2006 6:18 pm

sob lip 07, 2007 9:45 pm

No i nawet w najnowszym Shreku znalazł się fragment poświęcony RPGów, a mianowicie kiedy Shrek wszedł do "uniwersytetu", a tam siedzi dwóch gości i sepleniąc (nie pamiętam dokladnie, więc przepraszam za kiepskie przytoczenie): Jedt, mój paladyn awansował właśnie na 6. poziom.... Co prawda było to raczej prześmiewcze, co mi się niezbyt spodobało, bo osobę, z którą tam byłem, namawiam w ostatnich czasach na RPG :D (ale to chyba był już offtopic).
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

sob lip 07, 2007 10:15 pm

W Shreku tych dwóch erpegowców-dedekowców jest przedstawionych jako najniższa kasta nerdów szkolnych. Jeszcze niżej jest tylko Artur, po którego przybywa Shrek [co też ma swoją wymowę]. :)

Ja ostatnio na rpg wpadłem w trakcie oglądania sitcomu na TVN7 bodajże, w którym występuje ta aktorka, która grała córkę Ala Bundy'ego [zabijcie, nie pamiętam tytułu].

W jednym z odcinków ma nowego adoratora, który zabiera ją na randkę... na sesję RPG. Oczywiście sytuacja całkowicie prześmiewcza, a nasza bohaterka na jednej z kolejnych randek, by wykręcić się od nudnej dla niej gry, atakuje innego gracza. Ten, choć początkowo nie chce, sprowokowany przez nią powołaniem na świete zasady mechaniki, musi ją zabić [rzucam z pamięci].

Aha, jest jeszcze dowcip, gdy mag nie może użyć czaru, bo już go rzucił w poprzedniej walce. :)

O ile dobrze pamiętam, motyw RPG był krótko w jednej z polskich telenoweli. Ale nie przypomnę sobie w której.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Dravin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 164
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:06 am

ndz lip 08, 2007 12:17 am

repek pisze:
Ja ostatnio na rpg wpadłem w trakcie oglądania sitcomu na TVN7 bodajże, w którym występuje ta aktorka, która grała córkę Ala Bundy'ego [zabijcie, nie pamiętam tytułu].

Tytuł serialu to "Jej cały świat".
-Myślałam, że idziedzy do klubu! :(
-To jest klub, bardzo ekskluzywny 8)

Na Youtube znalazłem też jakiś czas temu fragment z "Simpsonów". Niestety nie miałem przyjemności obejrzeć całości odcinka...
http://youtube.com/watch?v=m_a9czLQjRE
 
Awatar użytkownika
Jetmaniac
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 03, 2007 12:02 am

pt lip 20, 2007 11:10 am

E. G. Gygax we własnej osobie w jednym z odcinków Futuramy ("The Anthology of Intrest"; sezon 2, odcinek 16):
http://youtube.com/watch?v=cHngouvDiO0

Również w serialu animowanym "The Life and Times of Juniper Lee" ("Podwójne życie Jagody Lee") jest wiele nawiązań do RPG. Brat Jagody, Dennis, jest zapalonym erpegowcem. W odcinku "The World According to L.A.R.P." (s1, ep9) wraz z przyjaciółmi urządza sobie larpa w piwnicy. O ile mnie pamięć nie myli, machał tam jakimś magicznym przedmiotem (berło?, amulet? - nie pamiętam dokładnie), który w polskiej wersji zwał się "coś-tam Gygaxu" (sic! GygaxU). Zapewne w oryginale było "xxx of Gygax" albo (bardziej prawdopodobne) "Gygax's xxx", skąd tłumacz mógł wiedzieć... ;)
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

pt paź 12, 2007 4:59 pm

Hehehehe, własnie w Futuramie Gary Gygax wchodzi w skład specjalnej jednostki ds. nadzoru na continuum czasoprzestrzennym. Pozostałymi członkami ekipy sa: Stephen Hawking, Al Gore, porucznik Uhura i bodaj Deep Blue.

Pojawia się tam więcej DnDowych dowcipów - gdy Fry spotyka Garego, ten wykonuje rzut reakcji "Mr. Fry (rzut kostką)... I think I like You".
Później Gyax nawet daje bohaterowi prezent "Here, take my +1 mace".

No i kończy się sesją DnD, gdzie Al Gore stwierdza, że jest viceprezydentem bodaj 10 poziomu :)

Zresztą jest taki odcinek Simpsonów, gdzie Homer wspomina uniwerek i przypomina, że mieszkał w pokoju z trójką DnDowych nerdów :)


Wspomnieliście też Gamersów "You cannot make sneak attack with fucking siege weapon!".

Ale co zauważyłem - zwykle pokazuje się, że RPGowcy to banda nerdów. Jasne, to w dużej mierze pokrywa się z moimi obserwacjami, ale ja mam prawo tak uważać - jestem częścią tej społeczności i dobrze ją znam. I to inny rodzaj nerdostwa niz pokazują w filmach.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

sob paź 13, 2007 11:22 pm

Jeżeli chodzi o wątki dotyczące RPG w filmach to pełno tego jest we "Włatcach Móch". Tam ludzie grają w Magicznych Wojowników :D.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

ndz paź 14, 2007 3:54 pm

Moze to nie film, ale posrednio tu pasuje.
Naprawde super kawalek pojawia sie jesli w grze Summoner poczekacie troche nie naciskajac startu w menu.
 
Craven

ndz gru 02, 2007 10:49 pm

Kto deklaruje, że grał w D&D ponad 20 lat?

http://www.youtube.com/watch?v=GlUsiKfeDfo

:D
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

śr sty 02, 2008 2:41 am

Roleplayed - A touching film of role playing - ponura komedyjka. Krótki film do zobaczenia na youtube.

GAMERZ - pełnometrażowy film o perypetiach pewnej szkockiej drużyny. Pełno stereotypów i przerysowań. Twórcy zaprezentowali ogromną liczbę naprawdę chorych zachowań. GAMERZ okreslany jest chyba jako komedia ale w rzeczywistości blisko mu do dramatu.

Na stronie GAMERZ w dziale Linkz można łatwo znaleźć obszerną odpowiedź na pytanie "Are there any other movies about RPG ?"

Drachu pisze:
Ale co zauważyłem - zwykle pokazuje się, że RPGowcy to banda nerdów. Jasne, to w dużej mierze pokrywa się z moimi obserwacjami, ale ja mam prawo tak uważać

Po każdym takim filmie zastanawiam się czy to naprawdę reguła, że gracze RPG to szalone dziwadła, a tylko ja nie potrafię tego dostrzec i zaakceptować.
 
Vexator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 01, 2008 7:26 pm

śr sty 02, 2008 10:55 am

ktoś wspominał o The Gamers. http://www.youtube.com/watch?v=fiTEHqAeanw
 
Ramel

śr sty 02, 2008 11:11 am

Byl taki film, w ktorym 3 niespelnionych muzykow przez przypadek biuerze zakladnikow w stacji radiowej. Na koncu jeden z nich (koles, ktory pozniej zagral w Mumii), mowi - A w college`u gralem w D&D.
RPG jest jeszcze w Billym i Mandy, afair.
Nie do konca zwiazan z RPG, ale w jednej z komedyjek Lubaszenki jest meksykanska telenowela, gdzie duch pojawia sie na tle okladki Smierc na rzece Reik (i polskiej okladki Warhammera).

A co do Vin`a - innym nerdem jest Robin Williams.
 
Craven

śr sty 02, 2008 4:36 pm

Ramel pisze:
A co do Vin`a - innym nerdem jest Robin Williams.


Myślę, że fajnie by odgrywał BNów jako MG :mrgreen:
 
Ramel

śr sty 02, 2008 5:01 pm

Mysle, ze lepiej niz Diesel :P
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

pt lip 04, 2008 11:49 pm

Chcieliscie film o RPG wiec macie :wink:

Oto Astropia.

Na swiecie premiera byla w zeszlym roku. U nas dopiero 11 lipca br.

Dzis widzialem trailer no i moze byc ciekawie, jednak mysle, ze film raczej dla ludzi w temacie :razz:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

ndz lip 13, 2008 8:43 pm

 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn lip 14, 2008 6:12 am

To raczej bitewniak. Ale bardzo pocieszny filmik. Podobal mi sie.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr lip 16, 2008 7:10 am

The Mutanat Chronicles - wczoraj oglądałem. Film luźno oparty o System RPG (Mutant Chronicles), Bitewniaka (Warzone) i Karciankę (Doom Trooper).
Całość ładnie zrobiona, mamy korporacje, Valerie Duvall :D i parę innych postaci. Fajnie się ogląda ale fani ww gier znajdą kilka odniesień, zaś ci co nie grali bez kłopotu załapią o co chodzi.
Moim zdaniem warto odlądnąć.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz paź 19, 2008 5:32 pm

Dziś obejrzane:

Gang Wielkiej Stopy
http://www.filmweb.pl/f293483/Gang+Wiel ... 006/obsada
Bardzo sympatyczny film, geek poznaje dziewczynę co stanowi początek perypetii grupy nawiedzonych miłośników fantastyki.
Ostatnio zmieniony wt lis 04, 2008 10:43 am przez Furiath, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

wt lis 04, 2008 2:40 pm

Poleciało trochę OT, proszę trzymać się tematu :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości