Zrodzony z fantastyki

 
Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 4:53 pm

śr wrz 20, 2006 7:04 pm

Gdyby nie ruchy lewicowe, to byś teraz zapierdzielał na polu dla swego pana, a nie popisywał się w internecie.

Gdyby nie ruchy lewicowe, to byśmy nie mieli nazizmu i komunizmu.
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

śr wrz 20, 2006 7:09 pm

Lewicowe poglądy niewątpliwie wymogły zmiany na świecie, ale stosunek pozytywów do negatywów jest tak niekorzystny dla tych pierwszych, że wychwalanie socjalizmu kwalifikuje się na leczenie w psychiatryku (najczęsciej).

A wg mnie na leczenie w psychiatryku kwalifikuje się, będąc potomkiem zapewne chłopa, popieranie prawicy, która najchętniej by cię widziała na polu harującego dla kogoś innego.

I przypominam, w czasach nieograniczonego kapitalizmu (raj dla gospodarczej prawicy) około 100 lat temu i wcześniej sytuacja robotników była bardzo zła, bo nie mieli żadnych praw, dostawali marne grosze, ale chętnych zawsze było zbyt wielu, więc nikt nic nie mówił, zmuszano do pracy w kopalniach kobiety w ciąży i dzieci (albo raczej dobrowolnie pracowały, bo je głód zmuszał). To z powodu tego nieludzkiego wyzysku powstał komunizm, ale i związki zawodowe. I warto zauważyć, że o ile w Rosji i Prusach obchodzono się z nimi bezwzględnie, jak i piewcami komunizmu, to np. w Anglii z czasem zaczeto respektować ich prawa. Skutek - Rosja zmieniła się w ZSRR, Prusy, potem Niemcy, dostały się w łapy nazistów, zaś Anglia na drodze demokratycznych reform włączyła wiele postulatów socjalistów do Konstytucji.

Gdyby nie ruchy lewicowe, to byśmy nie mieli nazizmu i komunizmu.

A ty byś zapewne nie mógł tu teraz pisać posty, tylko raczej pracować na polu, dla pana, lub w fabryce, po 20 godzin na dobę. Oczywiście, pewnie nie byłoby internetu, tylko Zachód zatrzymałby się tam, gdzie państwa arabskie.

I jeszcze jedno, w Szwecji od 74 lat z małymi wyjątkami rządzi lewica (niemająca nic wspólnego z komunizmem, żeby znów ktoś nie wyskoczył z tym jak filip z konopii). I ma się dobrze. Drobny kryzys w latach 90 zaowocował reformą rozwiązań socjalnych i znów Szwecja należy do państw wiodących w Europie. Teraz może tam prawica w nadchodzacych wyborach rzadzić, lecz określa się ona mianem "socjal-konserwatywnej", a i ten konserwatyzm trochę też nie do końca, bo lider partii lubi opowiadać o tym, jak to wykonuje obowiązki domowe. Ta ich prawica jest bardziej lewicowa niż którakolwiek polska partia lewicowa. No i w ogóle w Skandynawii ciekawy jest fakt, że każdy facet będzie się zarzekał, że jest feministą. U nas nie do pomyślenia.
Ostatnio zmieniony śr wrz 20, 2006 7:20 pm przez The Master, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

śr wrz 20, 2006 7:15 pm

The Master pisze:
Przynajmniej zachowałem pewien poziom kultury.

Pozwolę ci tkwić w tym mniemaniu.

Co tu trudno zrozumieć? PiS to społecznie prawica, gospodarczo lewica. I tyle. Ja mówię o społecznej lewicy, dla ciebie widac liczy się tylko gospodarka.


A mamy gdzieś w Polsce taką społeczną lewicę a gospodarczą prawicę w jednym? Lekko ku temu skłania sie PO, ale lekko.
Poza tym 90% spłecznych lewicowych poglądów nadaje się do wywalenia do kibla i spuszczenia za nimi wody.

Lewica miała swoje ciemne i jasne strony, tak jak prawica. To na tyle obszerny temat (no bo wszystkie osiągnięcia i ruchy mozna na osi lewica-prawica ustawiać), że gromadził różnych ludzi.

Owszem, ale moja wypowiedź dotyczył twojego naglwgo porzucenia całej lewicy i zajęcia sie tylko pasującym ci do teorii fragmentem.
Lewica, wszystko to lewica, tam się ruch dający kobietom obecne prawa iobowiązki zrodził. Ne wiem dlaczego mielibyśmy o tym zapomnieć w dyskusji.

Trochę nie zroumiałem, o czym zapomnieć? O komuniźmie?

O lewicy ak całości, a nie wybranym fragmencie.

Zależy czy ruch sufrażystek uznamy za postęp ;)
BTW znowu odwołujesz się do historii, a wiesz że tam czyha ta zła odmiana lewicy o ktorej nie chesz pisać.

Inaczej byś gadał gdybyś się urodził kobietą.


Inaczej byś gadał (bo o pisaniu w sieci to reaczj by nie było mowy) gdybyś żył w postępowym lewicowym państwie, w którym ta niedobra prawica nie miałaby nic do powiedzenia.

No i miłośniku prawicy, od nazizmu to się odcinasz i przypisujesz lewicy, co? No i pewnie potomkiem szlachcica jesteś? Gdyby nie ruchy lewicowe, to byś teraz zapierdzielał na polu dla swego pana, a nie popisywał się w internecie.


A o takie masz kmpleksy :)
Tylko jakieś takie niekonsekwentne. To jestem szlachcicem (czy jego potomkiem) czy mam sobie rozaczać pańszczyźniane wizje


Narodowy socjalizm, o to ci chodzi? No i właśnie - narodowy.


A dalczego pomijasz słowo 'socjalizm'? Kolejny element nie pasujacy do twojej układanki? Gdzie dwuaspektowe podejście do sprawy, o krótym wspominałeś ostatnio? Bądź konsewentny w tym co piszesz chłopie.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

śr wrz 20, 2006 7:30 pm

The Master pisze:
A wg mnie na leczenie w psychiatryku kwalifikuje się, będąc potomkiem zapewne chłopa, popieranie prawicy, która najchętniej by cię widziała na polu harującego dla kogoś innego.


Czyli już widac jkie masz pojęcie o prawicy i jakie fobie.
Prawica to takie złe coś, do czego należą bliżj nieokresleni ONI i co ważniejsze każdy z tych onych to herbowy katolik. Zupełnie inaczej niz po(d)stępowa lewica prwica jest jenolita a nie dwuaspektowa.

Czyli prawica to wg ciebie sami potomkowie szlachciców? Jakiś bardzo wśki ten twój polityczny światek.

I przypominam, w czasach nieograniczonego kapitalizmu (raj dla gospodarczej prawicy) około 100 lat temu i wcześniej sytuacja robotników była bardzo zła, bo nie mieli żadnych praw, dostawali marne grosze, ale chętnych zawsze było zbyt wielu, więc nikt nic nie mówił, zmuszano do pracy w kopalniach kobiety w ciąży i dzieci (albo raczej dobrowolnie pracowały, bo je głód zmuszał). To z powodu tego nieludzkiego wyzysku powstał komunizm, ale i związki zawodowe.


Zapomniałeś doadć:
Które działały jako tako dopóki były pieniądze wypracowane w systemie kapitalistycznym.
A postepowe związki były tak dobre i tak dobrze dizałąły w lewicowej postępowej rzeczywistości, ze nie wiadomo dlaczego nagle wszyscy zapragnęłi mieć dość socjalistów. Ostali się jeszcz tam gdzie albo trzymają władzę dzieki wojsku, albo źli prawicowi kapitaliści mimo wszystko pracują.

I warto zauważyć, że o ile w Rosji i Prusach obchodzono się z nimi bezwzględnie, jak i piewcami komunizmu, to np. w Anglii z czasem zaczeto respektować ich prawa. Skutek - Rosja zmieniła się w ZSRR, Prusy, potem Niemcy, dostały się w łapy nazistów, zaś Anglia na drodze demokratycznych reform włączyła wiele postulatów socjalistów do Konstytucji.


ROTFL - pierwszy za sugerowanie że to przez złą prawicę mieliśmy komunistyczny lewicowy ZSRR i narodowych socjalistów w Niemczech.

A drugi ROTFL za kolejny popis twojej ignorancji.
Jak się bierzesz do dyskusji to staraj się miec wiedze na temat tego o czym dyskutujesz.
Konstytucja Anglii, taaa
Dołączyli do niej wiele sodjalistycznych postulatów, taaa
I co moze jeszcze prezydent Wielkiej Brytanii ja podpisał

Dość tracenia czasu z ignorantem idą zająć się czyms innym, ajk ktoś ma ochotę na kolejne rewelacje o lewicy i jej udziale w różnych 'konstytucjach' niech sobie pisze.
Seji słaby ten interlokutor, nie ma z kim pogadać ;)
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

śr wrz 20, 2006 7:32 pm

Szept pisze:
The Master pisze:
Przynajmniej zachowałem pewien poziom kultury.

Pozwolę ci tkwić w tym mniemaniu.

A przepraszam, a jak to nazwać: "Master, no z taką wypowiedzią to widać, że to poziom onetu" (i tu następuje pokazanie języka ukazane emotikonem). Czy ja cię gdzieś obraziłem? Zabawne.
A mamy gdzieś w Polsce taką społeczną lewicę a gospodarczą prawicę w jednym? Lekko ku temu skłania sie PO, ale lekko.

PO, sądząc po poglądach jej lidera, to społecznie także prawica.
Poza tym 90% spłecznych lewicowych poglądów nadaje się do wywalenia do kibla i spuszczenia za nimi wody.

Które? Np. równouprawnienie kobiet? Ach, zapomniałem żeś dziedzic jest.

Owszem, ale moja wypowiedź dotyczył twojego naglwgo porzucenia całej lewicy i zajęcia sie tylko pasującym ci do teorii fragmentem.

Ależ co to ma być ta cała lewica? Wraz z gospodarką? To ja powiem, że interwencjonizm i opieka państwowa w pewnej mierze musi istnieć, bo ludzie sami nie są tacy mili, by np. zaopiekować się sierotami.
O lewicy ak całości, a nie wybranym fragmencie.

Jakby tak np. o całości Kośioła pomówić, wraz z Inkwizycją i innymi brudami, to też moznaby dojść do wniosku, że jego istnienie dziś jest niemoralne.
Inaczej byś gadał (bo o pisaniu w sieci to reaczj by nie było mowy) gdybyś żył w postępowym lewicowym państwie, w którym ta niedobra prawica nie miałaby nic do powiedzenia.

Ależ bardzo chciałbym żyć w Szwecji.

A o takie masz kmpleksy :)
Tylko jakieś takie niekonsekwentne. To jestem szlachcicem (czy jego potomkiem) czy mam sobie rozaczać pańszczyźniane wizje

Że co? Gdyby nie pewne ruchy postępowe wśród mieszczan, to do dziś mielibyśmy gospodarkę folwarczno-pańszczyźnianą (muszę dodawać, że Polska była opóźniona w stosunku do krajów ościennych).

A dalczego pomijasz słowo 'socjalizm'? Kolejny element nie pasujacy do twojej układanki? Gdzie dwuaspektowe podejście do sprawy, o krótym wspominałeś ostatnio? Bądź konsewentny w tym co piszesz
chłopie

Chyba mnie nie rozumiesz. Hitler nienawidził komunizmu i lewicy, zaś socjalizm w tamtych czasach był na tyle potężny, że to, co on stworzył, nazwał narodowym socjalizmem, dla kontrastu dla tego złego w jego mniemaniu, lewicowo-kosmopolitycznego.



Czyli prawica to wg ciebie sami potomkowie szlachciców? Jakiś bardzo wśki ten twój polityczny światek.

Gdyby nie postępowe ruchy wśród mieszczan, to nigdy poza poziom szlachty nie wyszlibyśmy.

Zapomniałeś doadć:
Które działały jako tako dopóki były pieniądze wypracowane w systemie kapitalistycznym.
A postepowe związki były tak dobre i tak dobrze dizałąły w lewicowej postępowej rzeczywistości, ze nie wiadomo dlaczego nagle wszyscy zapragnęłi mieć dość socjalistów. Ostali się jeszcz tam gdzie albo trzymają władzę dzieki wojsku, albo źli prawicowi kapitaliści mimo wszystko pracują.

A co ze Szwecją i ogólnie krajami Skandynawii? Myślałem, że my mówimy o normach demokratycznych, ale widzę, że masz wizję taką, że lewica to tylko w państwach totalitarnych jest, zaś prawica to demokracja. Śmieszne.
ROTFL - pierwszy za sugerowanie że to przez złą prawicę mieliśmy komunistyczny lewicowy ZSRR i narodowych socjalistów w Niemczech.

Zawsze irytowało mnie stosowanie skrótów typowych lda czatów na forach internetowych. Czyżbyś miał tak ubogie słownictwo, że nie potrafisz opisać swych myśli słowami? No i taka jest prawda, gdyby kapitaliści nie przesadzali z wyzyskiem, to nie powstałyby ruchy robotnicze.

A drugi ROTFL za kolejny popis twojej ignorancji.
Jak się bierzesz do dyskusji to staraj się miec wiedze na temat tego o czym dyskutujesz.
Konstytucja Anglii, taaa
Dołączyli do niej wiele sodjalistycznych postulatów, taaa
I co moze jeszcze prezydent Wielkiej Brytanii ja podpisał

Konstytucja Anglii ma charakter niepisany, myślałem że nie muszę pisac, iż to miało charakter umowny. A zapewnienie pracownikowi praw to co niby jak nie socjalistyczny postulat?

Dość tracenia czasu z ignorantem idą zająć się czyms innym, ajk ktoś ma ochotę na kolejne rewelacje o lewicy i jej udziale w różnych 'konstytucjach' niech sobie pisze.
Seji słaby ten interlokutor, nie ma z kim pogadać ;)

Typowy zabieg prawiczków, obrażanie i ośmieszanie (w swoim mniemaniu). Chwyciłeś się jednego przykładu, co błędnie (napisałem czemu) uznałeś za przykład ignorancji i na tym swe dziwne wizje budujesz. Żałosne.

EDIT
No i cwaniaczku, a co to ma niby być zapis w niemal wszystkich konstytucjach o równym statusie kobiet i mężczyzn, zakazie dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, klasę czy narodowość, 8-godzinny dzień pracy, nałożenie na pracodawcę licznych zobowiązań wobec pracowników czy też wakacje (tak, wcześniej ich nie było, a to rządy lewicowe, np. we Francji przedwojennej, wprowadzały).
Ostatnio zmieniony śr wrz 20, 2006 8:15 pm przez The Master, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

śr wrz 20, 2006 7:41 pm

Żeby nie zaśmiecać forum treść tego posta wkleiłem do poprzedniego. Sorry, myślałem że w międzyczasie Szept napisze kolejnego. Możesz to usunąć jeśli chcesz.
Ostatnio zmieniony śr wrz 20, 2006 8:13 pm przez The Master, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

śr wrz 20, 2006 8:02 pm

Pierwsze i ostatnie ostrzezenie dla Szepta i The Mastera za posty pod rzad. Nastepnym razem zostana skasowane bez powiadomienia.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

śr wrz 20, 2006 8:18 pm

Gr mi się wysypała i z ciekawości zaglądnłąem :) wiem miałem nieodpisywac ale już cżłowiek ma taki odruhch i chce ten kaganek ośiwaty czasem gdzies ponieść (jak czasem REMOV :) )

The Master pisze:
A przepraszam, a jak to nazwać: "Master, no z taką wypowiedzią to widać, że to poziom onetu" (i tu następuje pokazanie języka ukazane emotikonem). Czy ja cię gdzieś obraziłem? Zabawne.

Ojejku, pan obażony sposobem dyskusji i emotinami. N sorry ale takie forum, taki temat tki internet. Ironia bywa często tu używana.

Poza tym 90% spłecznych lewicowych poglądów nadaje się do wywalenia do kibla i spuszczenia za nimi wody.

Które? Np. równouprawnienie kobiet? Ach, zapomniałem żeś dziedzic jest.

Znowu nie mozesz się zdecydować. To dziedzic jestem, czy powinienem się jednak obawiać pańszczyzny? Okreslsię jakoś bo na razie to jak lepper jesteś, jak ci przypaskuje tak się wypowiadasz.

Owszem, ale moja wypowiedź dotyczył twojego naglwgo porzucenia całej lewicy i zajęcia sie tylko pasującym ci do teorii fragmentem.

Ależ co to ma być ta cała lewica? Wraz z gospodarką? To ja powiem, że interwencjonizm i opieka państwowa w pewnej mierze musi istnieć, bo ludzie sami nie są tacy mili, by np. zaopiekować się sierotami.


W pewnym marginalnym stopniu byc oczywiście musi. Ale to co mamy do okoła to kretynizm i złodziejstwo krótko mówiąc. Efekt rządów coraz bardziej postępowych lewicowców.

O lewicy ak całości, a nie wybranym fragmencie.

Jakby tak np. o całości Kośioła pomówić, wraz z Inkwizycją i innymi brudami, to też moznaby dojść do wniosku, że jego istnienie dziś jest niemoralne.


A my o Kościele rozmawiamy czy lewicy? Znowu próba zmiany tematu?

Inaczej byś gadał (bo o pisaniu w sieci to reaczj by nie było mowy) gdybyś żył w postępowym lewicowym państwie, w którym ta niedobra prawica nie miałaby nic do powiedzenia.

Ależ bardzo chciałbym żyć w Szwecji.

Czytanie wybiócze ci się właczyło. Pominąłeś warunek o braku prawicy. Jedź sobie na Białoruś, Kube, Koreę Północną.

BTW do Szwecji też droga otwarta, postępowi socjaliści na pewno przyjmą cię z otwartymi ramionami. Potem oddasz im większość sowjego podatku, ktory oni rozdadzą na prawo i lewo.
Tylko śpiesz się bo ostatnio Szwedzi tez już mają dosyć lewicy.
I jak już tam będzesz to uwżnie wybieraj branże, bo mozesz się spotkać ze szweckimi związkami zawodowymi, poczytaj sobie coś o branży budowlanej na przykład zanim zaczniech chwlić zdobycze lewicy.

Że co? Gdyby nie pewne ruchy postępowe wśród mieszczan, to do dziś mielibyśmy gospodarkę folwarczno-pańszczyźnianą (muszę dodawać, że Polska była opóźniona w stosunku do krajów ościennych).


Teraz dziełki postępowym ruchom lewicowym już nie jesteśmy opóźnieni, prawda?
<sarkazm on> Jejku jakie ty mądre rzeczy piszesz, a zastanawiasz się czasem nad tym co klwiaturzysz? <sakrazm off>

The Master pisze:
Czyli prawica to wg ciebie sami potomkowie szlachciców? Jakiś bardzo wśki ten twój polityczny światek.

Gdyby nie postępowe ruchy wśród mieszczan, to nigdy poza poziom szlachty nie wyszlibyśmy.


To pytanie odnosiło się do częsci twojej wypowiedzi odnośnie czasów współczesnych nie historii.
Mógłbys przestać stosować te marne zabiegi zmiany niewygodnych dla ciebie tematów?


A co ze Szwecją i ogólnie krajami Skandynawii? Myślałem, że my mówimy o normach demokratycznych, ale widzę, że masz wizję taką, że lewica to tylko w państwach totalitarnych jest, zaś prawica to demokracja. Śmieszne.


Szwecja zbiera haracz od obywateli taki, ze niejedna firma lokuje się za granicą zeby go nie płacić. Norwegia ma od grom ropy, w takim układzie sprawdza się niemal dowolny typ gospodarki. Jak masz ciągłyy dopływ petrodolarów to możesz jak u Arabów wyspy w kszałcie świata budować.
Ciekawe jak sobie Norwedzy poradza kiedy zacznie się ropa kończyć.

Zawsze irytowało mnie stosowanie skrótów typowych lda czatów na forach internetowych. Czyżbyś miał tak ubogie słownictwo, że nie potrafisz opisać swych myśli słowami? No i taka jest prawda, gdyby kapitaliści nie przesadzali z wyzyskiem, to nie powstałyby ruchy robotnicze.

ad 1/ ROTFL i inne skróty nie śa zjawiskiem typowym dla chatów
ad 2/ zerknij do netykiety jeśli masz z tym jakieś problemy i obiekcje
ad 3/ no patrz i wywodzące się z postępowych lewicowych idei związki podniosły rękę na tą przecudną lewicę, albo tak jak w Szwecji są wyzyskiwaczem znacznie większym niż twoi źli kapitaliści.

Konstytucja Anglii ma charakter niepisany, myślałem że nie muszę pisac, iż to miało charakter umowny.

Tak, tak ostatno tez taki pan uzył "skrótu myślowego" i potem się głupio tłumaczył.
Walnąeś babola i nie potafisz się do teg przyznać - typowe działanie dla lewiczków.

No i cwaniaczku, a co to ma niby być zapis w niemal wszystkich konstytucjach o równym statusie kobiet i mężczyzn, zakazie dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, klasę czy narodowość, 8-godzinny dzień pracy, nałożenie na pracodawcę licznych zobowiązań czy też wakacje (tak, wcześniej ich nie było, a to rządy lewicowe, np. we Francji przedwojennej, wprowadzały).


A czy ja gdzieś pisałem ze tego nie ma w innych konstytucjach. Pokaż mi taki cytat?
Potrafisz? Gdzie tak napisłem, zę te wpisy nie mają źródeł lewicowych czy prawicowych? O tym nie było w ogóle mowy.

To ty podawałeś jako przykład Anglię (tylko ją) jako przeciwwagę dla takich złych Prus i Rosji.
To ty pisałeś o konstytucji Anglii.
Co mi tu teraz wyjeżdżasz z innymi konstytucjami i chcesz pokaząć ze to niby o nich była mowa?

Typowe lewackie krętactwo i odwracanie kota ogonem kiedy przyłapano go na pisaniu glupot.

Seji - a włączcie wreszcie na tym forum klejenie postów i będzie po sprawie :)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr wrz 20, 2006 8:31 pm

Zaraz zaraz, konstytucja CZEGO? Angli? Przepraszam bardzo, nie śledzę tego wątku, ale kto takie głupoty wypisuje?
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

śr wrz 20, 2006 8:36 pm

Ojejku, pan obażony sposobem dyskusji i emotinami. N sorry ale takie forum, taki temat tki internet. Ironia bywa często tu używana.

Jest coś takiego jak netykieta.
Znowu nie mozesz się zdecydować. To dziedzic jestem, czy powinienem się jednak obawiać pańszczyzny? Okreslsię jakoś bo na razie to jak lepper jesteś, jak ci przypaskuje tak się wypowiadasz.

No to sam powiedz, dziedzic czyś cham?

W pewnym marginalnym stopniu byc oczywiście musi. Ale to co mamy do okoła to kretynizm i złodziejstwo krótko mówiąc. Efekt rządów coraz bardziej postępowych lewicowców.

W Polsce? To już inna para kaloszy.Mamy po prostu złych polityków, a z pustego i Salomon nie naleje (swoją drogą zły gość, zabił brata w świątyni jerozolimskiej).
A my o Kościele rozmawiamy czy lewicy? Znowu próba zmiany tematu?

Co ty tak wszędzie węszysz spiski i układy? Wpisujesz się w ton wypowiedzi PiSu. Chodziło mi o to, że ten, co jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Czepiasz się komunizmu, jakby to było wszystko, co kiedykolwiek prezentowała lewica.
Czytanie wybiócze ci się właczyło. Pominąłeś warunek o braku prawicy. Jedź sobie na Białoruś, Kube, Koreę Północną.

Mi tam autorytaryzm się nie podoba, wolę standardy demokratyczne, a z takich krajów to w Szwecji prawica rządziłą w ciągu 74 lat łącznie chyba 9 lat.
BTW do Szwecji też droga otwarta, postępowi socjaliści na pewno przyjmą cię z otwartymi ramionami. Potem oddasz im większość sowjego podatku, ktory oni rozdadzą na prawo i lewo.

Nie przeszkadz mi to.
Tylko śpiesz się bo ostatnio Szwedzi tez już mają dosyć lewicy.

Ale wg ocen zagranicznej prasy ta ich prawica od lewicy się nie różni. Na pewno nie ma co liczyć o zmianie nastawienia państwa w dziedzinie wydatków socjalnych, co zresztą oni sami mówią i określają się jako socjal-konserwatywnych.
Teraz dziełki postępowym ruchom lewicowym już nie jesteśmy opóźnieni, prawda?
<sarkazm on> Jejku jakie ty mądre rzeczy piszesz, a zastanawiasz się czasem nad tym co klwiaturzysz? <sakrazm off>

A ty? I co znaczy to klwiaturzysz? Kwiatórzysz?

To pytanie odnosiło się do częsci twojej wypowiedzi odnośnie czasów współczesnych nie historii.
Mógłbys przestać stosować te marne zabiegi zmiany niewygodnych dla ciebie tematów?

A ty mógłbyś przestać to powtarzać, sugerując niewiadomo jakie manipulacje? Ja po prostu rozwijam temat, ty najwidoczniej nie jesteś w stanie za tym nadążyć.
Szwecja zbiera haracz od obywateli taki, ze niejedna firma lokuje się za granicą zeby go nie płacić.

Jednak obywatele tego państwa od niemal wieku ciągle wybierają lewicę.
Norwegia ma od grom ropy, w takim układzie sprawdza się niemal dowolny typ gospodarki. Jak masz ciągłyy dopływ petrodolarów to możesz jak u Arabów wyspy w kszałcie świata budować.
Ciekawe jak sobie Norwedzy poradza kiedy zacznie się ropa kończyć.

Akurat Norwegia nie jest takim wzorem jak budować państwo, jak Szwecja.
ad 1/ ROTFL i inne skróty nie śa zjawiskiem typowym dla chatów
ad 2/ zerknij do netykiety jeśli masz z tym jakieś problemy i obiekcje

Szkoda, że powołujesz się na netykietę tylko wtedy, gdy to uznajesz za wygodne.

Tak, tak ostatno tez taki pan uzył "skrótu myślowego" i potem się głupio tłumaczył.

A to nie jest twój idol? Przecież z prawicy.
Walnąeś babola i nie potafisz się do teg przyznać - typowe działanie dla lewiczków.

Wyjaśnij mi, czemu? Czy też tylko smędzisz i myślisz, że ktoś to przeczyta i ci uwierzy. Typowe dla prawiczków.
A czy ja gdzieś pisałem ze tego nie ma w innych konstytucjach. Pokaż mi taki cytat?
Potrafisz? Gdzie tak napisłem, zę te wpisy nie mają źródeł lewicowych czy prawicowych? O tym nie było w ogóle mowy.

A to niby co znaczy:
"Dość tracenia czasu z ignorantem idą zająć się czyms innym, ajk ktoś ma ochotę na kolejne rewelacje o lewicy i jej udziale w różnych 'konstytucjach' niech sobie pisze"
Skrót myślowy?
Typowe lewackie krętactwo i odwracanie kota ogonem kiedy przyłapano go na pisaniu glupot.

Jesteś pewien, że to nie ty piszesz głupoty?


Zaraz zaraz, konstytucja CZEGO? Angli? Przepraszam bardzo, nie śledzę tego wątku, ale kto takie głupoty wypisuje?

Konstytucja Anglii ma charakter niepisany. Tworzą ją po prostu różne ustawy i tradycyjne zasady, niespisane w formie ustawy i mimo umowności, dzięki długiej tradycji demokracji w Anglii, jest przestrzegana, to tyle gwoli wyjaśnienia.
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

śr wrz 20, 2006 8:47 pm

Panowie sie uspokoją czy będą woleli sobie spokojie odtajać na 7 dniowym urlopie. Jeszcze raz zobacze wycieczki osobiste a zamkne topic a ich autor wyleci z banem.
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

śr wrz 20, 2006 8:53 pm

Dobra, koniec. Mi po prostu chodzi o to, by szanować poglądy innych. Bliska mi jest zasada amerykańskiej demokracji: "Gardzę twoimi poglądami, ale dałbym się zabić, bys mógł je głosić." Ale tu spotykam się z teorią, że najlepiej by było, jakby lewicy nigdy nie było, zaś ci, co mają takie poglądy, są wariatami. Nawet Kaczyński stwierdził, że w każdym systemie demokratycznym musi być lewica, jak i musi być prawica. Niektórzy widać chcieliby inaczej, lecz to zawsze prowadzi do totalitaryzmów albo autorytaryzmów.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr wrz 20, 2006 9:27 pm

The Master pisze:
Bliska mi jest zasada amerykańskiej demokracji: "Gardzę twoimi poglądami, ale dałbym się zabić, bys mógł je głosić."



Voltaire był amerykańskim demokratą?

Ten, który powiedział "Gładkie powiedzonko niczego nie dowodzi"?

O RLY?

Myślałem, że mottem amerykańskiej demokracji jest "E Pluribus Unum", czy jakoś tak, a zasadą - federalizm i samorząd obywateli.
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

śr wrz 20, 2006 9:31 pm

Cytowałem za Żakowskiego jesli chodzi o to, że to zasada amerykańskiej demokracji. Zresztą, Wolter wywarł wielki wpływ także na myśl polityczną Ameryki. Swoją drogą Wolter był zdaje się przeciwnikiem demokracji.
No ale z tymi poglądami to chyba w USA fakt, bo pamiętam, że pozwolono tam na przemarsz nazistów przez dzielnicę zamieszkałą przez Żydów w myśl zasady wolności słowa.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

śr wrz 20, 2006 9:52 pm

The Master pisze:
BTW do Szwecji też droga otwarta, postępowi socjaliści na pewno przyjmą cię z otwartymi ramionami. Potem oddasz im większość sowjego podatku, ktory oni rozdadzą na prawo i lewo.

Nie przeszkadz mi to.

Mogę się zapytać w jakim jesteś wieku ? Pracujesz już na utrzymanie swojej rodziny ?


The Master pisze:
Cytat:
Szwecja zbiera haracz od obywateli taki, ze niejedna firma lokuje się za granicą zeby go nie płacić.

Jednak obywatele tego państwa od niemal wieku ciągle wybierają lewicę.

Bo ludzie są wygodni, dlatego na przykład tak trudno wydostać się z "dzielnic biedoty" w każdym kraju w którym rozbudowany jest "socjal". Jeżeli państwo zapewani minimum to po co pracować. Do tego w Szwecji z tego co wiem nie mają tak słodko. Na przykład w służbie zdrowia (publicznej) kolejki do specjalistów są tak samo długi jak u nas.

The Master pisze:
Ale tu spotykam się z teorią, że najlepiej by było, jakby lewicy nigdy nie było, zaś ci, co mają takie poglądy, są wariatami.

Bo lewica jest beeeeeee :-).
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

śr wrz 20, 2006 10:07 pm

Gerard Heime pisze:
Zaraz zaraz, konstytucja CZEGO? Angli? Przepraszam bardzo, nie śledzę tego wątku, ale kto takie głupoty wypisuje?

Anglii, nie słyszłąeś Gerard? Prezydent GB ja ostatnio podpisał ;P

W pewnym marginalnym stopniu byc oczywiście musi. Ale to co mamy do okoła to kretynizm i złodziejstwo krótko mówiąc. Efekt rządów coraz bardziej postępowych lewicowców.

W Polsce? To już inna para kaloszy.Mamy po prostu złych polityków, a z pustego i Salomon nie naleje (swoją drogą zły gość, zabił brata w świątyni jerozolimskiej).


Nie każdej, nie tylko o polskiej. Vide Węgry.
Poprostu taka metoda lewicy. Napobiecywać ludziom profity, kórych nie można dac byle się dopchac do koryta.
Oczywiście taki a nie inny system sprawia, ze i druga strona nie jest święta.Jednak jesli idzie o wygłaszanie przedwyborczych głupot to socjaliści maja w tym duża wprawę (pisiory, samoobora, sld).

Co ty tak wszędzie węszysz spiski i układy? Wpisujesz się w ton wypowiedzi PiSu. Chodziło mi o to, że ten, co jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Czepiasz się komunizmu, jakby to było wszystko, co kiedykolwiek prezentowała lewica.


Ale co do ego ma Kościół. Dyskusja jest o czym innym, a ty z braku argumentów wyskakujesz z Kościołem. Równie dobrze można było odneść się do Azteków i ich ciekawych zwyczajów. Tu nie ustalamy rankingu filozofii i poglądów tylk rozmawiamy o socjalistach.

BTW do Szwecji też droga otwarta, postępowi socjaliści na pewno przyjmą cię z otwartymi ramionami. Potem oddasz im większość sowjego podatku, ktory oni rozdadzą na prawo i lewo.

Nie przeszkadz mi to.

Jedź, im mniej lewaków w Polsce tym lepiej.

Tylko śpiesz się bo ostatnio Szwedzi tez już mają dosyć lewicy.

Ale wg ocen zagranicznej prasy ta ich prawica od lewicy się nie różni. Na pewno nie ma co liczyć o zmianie nastawienia państwa w dziedzinie wydatków socjalnych, co zresztą oni sami mówią i określają się jako socjal-konserwatywnych.

No patrz, a właśnie wysokość podatków to główny powód zniechęcenia lewakami.

Teraz dziełki postępowym ruchom lewicowym już nie jesteśmy opóźnieni, prawda?
<sarkazm on> Jejku jakie ty mądre rzeczy piszesz, a zastanawiasz się czasem nad tym co klwiaturzysz? <sakrazm off>

A ty? I co znaczy to klwiaturzysz? Kwiatórzysz?

A merytorycznie do pierwszego zdania nie potrafisz się odneść?

A ty mógłbyś przestać to powtarzać, sugerując niewiadomo jakie manipulacje? Ja po prostu rozwijam temat, ty najwidoczniej nie jesteś w stanie za tym nadążyć.


To nie są niewiadomo jakie manipulacje, to dość kiepska zagrywka próbująca zmienić temat kiedy zaczyna brakować argumentów.

Szwecja zbiera haracz od obywateli taki, ze niejedna firma lokuje się za granicą zeby go nie płacić.

Jednak obywatele tego państwa od niemal wieku ciągle wybierają lewicę.


Ułomność demokracji.
ad 1/ ROTFL i inne skróty nie śa zjawiskiem typowym dla chatów
ad 2/ zerknij do netykiety jeśli masz z tym jakieś problemy i obiekcje

Szkoda, że powołujesz się na netykietę tylko wtedy, gdy to uznajesz za wygodne.


A gdzie jakaś merytoryczna odpowiedź na pkt 3?

Tak, tak ostatno tez taki pan uzył "skrótu myślowego" i potem się głupio tłumaczył.

A to nie jest twój idol? Przecież z prawicy.

Chłopcze wróć to poprzednich wpisów zanim zaczniesz pisać dyrdymały.

Walnąeś babola i nie potafisz się do teg przyznać - typowe działanie dla lewiczków.

Wyjaśnij mi, czemu? Czy też tylko smędzisz i myślisz, że ktoś to przeczyta i ci uwierzy. Typowe dla prawiczków.


Jak to dlaczego? Powołałeś się na coś o czym nie masz pojęcia. Na co nie tylk ja i zwrócłem uwagę i nie potrafiłeś przyznać się do będu tylko piszesz coś o niepisanym charakterze. Kompromitujesz się dalej.

A czy ja gdzieś pisałem ze tego nie ma w innych konstytucjach. Pokaż mi taki cytat?
Potrafisz? Gdzie tak napisłem, zę te wpisy nie mają źródeł lewicowych czy prawicowych? O tym nie było w ogóle mowy.

A to niby co znaczy:
"Dość tracenia czasu z ignorantem idą zająć się czyms innym, ajk ktoś ma ochotę na kolejne rewelacje o lewicy i jej udziale w różnych 'konstytucjach' niech sobie pisze"
Skrót myślowy?


Co ty miałeś z języka polskiego? Niew iesz co oznacza códzysłów?
Jak chcez zeby ktoś z tobą poważnie rozmawiał kiedy nie potrafisz, albo nie chcesz przeczytać zdania ze zrozumieniem.
 
Ogar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 4:53 pm

śr wrz 20, 2006 10:15 pm

Jednak obywatele tego państwa od niemal wieku ciągle wybierają lewicę.

Ostatnio jednak przegrała, bo Szwedzi mieli dośc kolejenk do lekarza i armi zdrowych jak byki inwalidów, których rząd utrzymywał dlatego by wskaźniki bezrobocia były mniejsze.
 
Kastor Krieg

śr wrz 20, 2006 11:21 pm

Szept pisze:
Chłopcze wróć to poprzednich wpisów zanim zaczniesz pisać dyrdymały.

Szept, proszę grzecznie, flejm flejmem, ale protekcjonalność mode OFF.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

śr wrz 20, 2006 11:32 pm

Kastor Why?
;)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr wrz 20, 2006 11:44 pm

No ale z tymi poglądami to chyba w USA fakt, bo pamiętam, że pozwolono tam na przemarsz nazistów przez dzielnicę zamieszkałą przez Żydów w myśl zasady wolności słowa.


W Skokie, Illinois (takie przedmiescie Chicago)

A protest był przeciw "czarnym przestępcom" (nie K.kat., jeno Murzynom)

Chyba obejrzę jeszcze raz Bowling for Columbine ;)

BTW, ten marsz był w 1978 roku. Wtedy może i królowała wolność słowa, ale po niej tron objęła jej kapryśna coreczka, poprawnośc polityczna (uwaga: aplikacja niekompatybilna z byciem Arabem lub Murzynem)

The Master pisze:
I co znaczy to klwiaturzysz?


Kwacze na klawiaturze?
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

czw wrz 21, 2006 8:54 am

Wygląda na to, że przegapiłem wybory w Szwecji. Cytując za najnowszą Politykę (co robię szczególnie dla Ogara i jemu podobnych): "(...)socjaldemokraci musieli oddać władzę centroprawicowej koalicji. 57-letni Goran Persson po 10 latach sprawowania urzedu premiera zostanie zastąpiony przez 41-letniego przywódcę konserwatystów Fredrika Reinfeldta. (...) Zmiana w Szwecji następuje mimo znakomitej sytuacji gospodarczej. Szwedom nigdy nie żyło się tak dobrze jak obecnie; dochody realne rosły nieprzerwanie przez ostatnie 9 lat. Tempo wzrostu sięga 4 proc., inflacja jest niewielka, kasa pełna i nawet bezrobocie, ostro krytykowane przez dotychczasową opozycję, nie przekracza 6 proc. i stale maleje. Uzdrowienie finansów państwa było niekwestionowaną zasługą socjaldemokratów. Społeczeństwo wykazywało jednak zmęczenie ich długoletnimi rządami i arogancją Perssona, nieakceptowanego zwłaszcza przez młode pokolenie. Zwycięska koalicja, zjednoczona po raz pierwszy w wyborczynm aliansie, zamierza jednak kontynuować zapoczątkowaną przez socjaldemokratów politykę opiekuńczego państwa dobrobytu, co zakłada utrzymanie obecnego, jednego z największych na świecie, opodatkowania. W odbywającym się równolegle z wyborami referendum mieszkańcy Sztokholmu opowiedzieli się nawet za dodatkowym podatkiem, który ma być pobieranyod wjeżdzających do centrum miasta kierowców."


A co do ciebie Szept, nie mam zamiaru więcej z tobą dyskutować, bo z fanatyzmem się nie da. Jednak ja w przeciwieństwie do ciebie zdaję sobie sprawę, że są rzeczy, które ludzkość zawdzięcza różnym ideom, które się dziś podkłada pod prawicę, choćby świętość własności. Ty jednak nie jesteś w stanie zauwazyć oczywistego faktu, że bez lewicy nie mógłbyś się dzisiaj cieszyć taką równością i wolnością wobec prawa, jaką masz obecnie (nawet jeśli nie zawsze to przekłada się na praktykę, to jednak masz szansę studiować i dostać dobrą posadę i nie ma znaczenia, przynajmniej teoretycznie, czyś czarny, biały, kobieta, mężczyzna czy hermafrodyta, co dawniej było nie do pomyślenia), i oczywiście zapewne w ogóle cię by tu nie było. Moim zdaniem to obraża wielu wielkich działaczy społecznych, choćby z naszego rodzimego PPSu, którzy wiele poświęcili w czasach międzywojennych, by teraz, w standardach demokratycznych było do jakich standardów wracać.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

czw wrz 21, 2006 5:56 pm

Bredzisz Master. Budujesz sobie obraz kogoś bez próby poznania poglądów. Jak dużo z tego tematu przeczytałeś?Swoim akapitem pokazujesz tylko , ze nie stac icę na merytoryczną odpowiedź na konkretnie postwione zarzuty. Możesz tylko rzucac frazesami, ktore nic do dyskusji nie wnosza.
Frazes - "lewica dała nam dużo", ale konkretów i kosztów takiego dawania już wskazac nie potrafisz.
Frazes - "Prawica gnębi ludzi" i znowu żadnych konkretów.
Dodatkowo popisujesz isę swoją ignorncją starajac sie poprzeć swoje fałszywe poglądy nieistniejącymi dokumentami, a kiedy udowadnie ci się kłamstwo nie potrafisz się do niego przyznać tylko ucieekasz w jakies bliżej niesprecyzowane prawa niepisane, które dla ciebie sa konstytucją.
O zasadaczy pisowni j. polskiego nie wspominając.
Nawet pisząc w temacie zatytułowanym 'flejm' trzeba mieć coś do konkretnego do powiedzenia i trzeba umieć obronić swoje tezy albo przyznać rację przeciwnikowi.
 
RG

czw wrz 21, 2006 8:23 pm

Pytanie z innej beczki - jak myślicie, ile jeszcze ten cyrk w sejmie będzie trwał? Czy czekają nas przedterminowe wybory? :wink:
 
Awatar użytkownika
blacksad
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob sie 19, 2006 8:11 pm

czw wrz 21, 2006 9:47 pm

"Podjęłem decyzję." - J. Kaczyński
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw wrz 21, 2006 11:06 pm

Oj tam, czepiasz się. Hymnu nie umie śpiewać, a oczekujesz od niego poprawnej polszyzny. :(
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

czw wrz 21, 2006 11:59 pm

A widzieliście hymn pisu? taka wersja żeby każdy jełop zapamiętał :P
 
Awatar użytkownika
The Master
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pt mar 24, 2006 6:10 pm

pt wrz 22, 2006 1:40 pm

Wiesz Szept, możemy to ciągnąć dalej, bo nie trudno mi na poczekaniu układać odpowiedzi na zbliżonym do twojego poziomie. Tylko po co? Prawda jest taka, że chciałem rozpocząć dyskusję o czym innym. Pytałem się czemu niektóre kobiety popierają prawicę, w domyśle tą obyczajowo konserwatywną (jak np. LPR), widzącą je w roli tradycyjnej, poddańczej, gdzie nie mogą same układać swego życia, lecz jest ono zależne od mężczyzny. Może zaprzeczysz, że konserwatywna prawica tak widzi kobiety? Jeśli się tego faktu wstydzisz, to żaden z ciebie prawicowiec. Można byc oczywiście na przykład zwolennikiem prawicy w kwestii gospodarczej i liberalizmu w kwestii obyczajowej, lecz sam napisałeś, że czegoś takiego nie uznajesz. No i właśnie. Od samego początku uznałeś mój post jako jakiś atak na ciebie, odpowiadając niesłychaną nienawiścią i arogancją. Wielokrotnie mnie znieważyłeś (przyznam, że sam też nie jestem bez winy, lecz za każdym razem była to odpowiedź, na to samo). Ukazałeś wyraźnie, że nie tolerujesz innych poglądów, niż swoje własne, zaś ludzi o innym światopoglądzie traktujesz jako wrogów, których trzeba znieważyć, opluć, zdeptać. Widać to choćby w twej ostatniej notce, zarzucając mi twierdzenie, że niby uważam, iż prawica jest zła, zaś lewica dobra, i nie podałem żadnych argumentów. Otóż podałem parę zasług lewicy w dzisiejszym świecie, czego jakoś nie chcesz zauważyć, i wcale nie uważam, że cała prawica jest zła, tu też podałem wcześniej parę pozytywów. Pewnie sądzisz, że jak bąedsziesz bez przerwy powtarzać kłamstwa, to przynajmniej część ludzi, którym nie będzie się chciało czytać dalej, ci uwierzy. No i dalej ciągniesz ten przykład z zarzucaniem mi ignorancji w kwestii konstytucji Anglii. Jak pamiętam, parę razy zarzuciłeś mi bycie ignorantem i powiedziałeś, że z kimś takim nie masz zamiaru dyskutować. Ja ci udowodniłem, że to ty wykazałeś się ignorancją, bo już w liceum chocby na WOSie uczy się o podstawowym podziale konstytucji różnych państw na pisane i niepisane, tych drugich zaś sztandarowym przykładem jest właśnie konstytucja Wielkiej Brytanii. Co prawda mogłeś jeszcze nie uczęszczać do liceum, ale zamiast przyznać się do błędu, ty ciągłeś to dalej, że niby to ja powinienem te oczywistości tłumaczyć. Kontynuowałeś obrażanie mnie nawet po stanowczym ostrzeżeniu od moderatora. Podobnie jak nasz rzad, prezentujesz głównie butę, arogancję i agresję. Kolejny dowód na to że nie sposób zrozumieć prawicowców, którzy na ogół są osobami wierzącymi, zaś ich postępowanie jest zaprzeczeniem zasad wiary, którą wyznają. Powiem tak, im wiecej takich osób tym lepiej, bo młodzież kojarzy dzięki temu prawicę głównie właśnie z nienawiścią i agresją, z ogolonymi skinami krzyczącymi do homoseksualistów:"Zrobimy z wami, co Hitler z Żydami", no i oczywiście jakby ten kwiat Młodzieży Wszechpolskiej choć trochę liznął wykształcenia to by wiedział, że Hitler homoseksualistów także wysyłał do obozów zagłady.
 
Kastor Krieg

pt wrz 22, 2006 4:05 pm

The Master, używaj proszę Entera w swoich postach. Dziel je na akapity, bo odbierają chęć czytanie tego co masz do powiedzenia.
 
Awatar użytkownika
Mandos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 862
Rejestracja: sob sty 28, 2006 2:23 am

pt wrz 22, 2006 4:41 pm

The Master pisze:
Kolejny dowód na to że nie sposób zrozumieć prawicowców, którzy na ogół są osobami wierzącymi, zaś ich postępowanie jest zaprzeczeniem zasad wiary, którą wyznają.

To tak jakbyś powiedział ze lewicowcy są najczęściej komuchami wywodzącymi się poprzedniego układu i chcącymi sprzedać Polskę ZSRR ... ups sorry Rosji.

The Master pisze:
Powiem tak, im wiecej takich osób tym lepiej, bo młodzież kojarzy dzięki temu prawicę głównie właśnie z nienawiścią i agresją, z ogolonymi skinami krzyczącymi do homoseksualistów:"Zrobimy z wami, co Hitler z Żydami", no i oczywiście jakby ten kwiat Młodzieży Wszechpolskiej choć trochę liznął wykształcenia to by wiedział, że Hitler homoseksualistów także wysyłał do obozów zagłady.

A lewicę z równością, wolnością i dobrobytem dla wszystkich :-). Oba stereotypy sa równie kłamliwe i przykre jest, że tak "otwarty intelektualnie" człowiek jak Ty rzuca tego typu myśli na forum. Odrobine zastanowienia przed nacisnięciem przycisku "wyślij".

Edytka:
Szept, też byś przystopował.
 
Awatar użytkownika
Szept
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 11:35 pm

pt wrz 22, 2006 6:10 pm

The Master pisze:
Pytałem się czemu niektóre kobiety popierają prawicę, w domyśle tą obyczajowo konserwatywną (jak np. LPR), widzącą je w roli tradycyjnej, poddańczej, gdzie nie mogą same układać swego życia, lecz jest ono zależne od mężczyzny. Może zaprzeczysz, że konserwatywna prawica tak widzi kobiety?


Margines fanatycznej owszem. Normalna prawica nie. Dla normalnej jest to model tradycyjny jest jak najbardziej pożądany, ale brak pracy zawodowej kobiety nie ma tu wwynikać z przymusu braku pracy, ale z braku takiej potrzeby. W tradycyjnym modelu rodziny to mężczyzna ma łożyć na rodzinę, a kobieta powinna się zająć domem pracę zawodowa traktowac zaś jako zbytek, na który może ale nie musi sobie pozwolić. Nie musi, bo ma fundusze od meża na to by nie pracować.

Model, który starsz się tak usilnie wepchnąc pod szyld prawicy to nic innego jak propagandowka lewicowa bazująca na patologiach.

Można byc oczywiście na przykład zwolennikiem prawicy w kwestii gospodarczej i liberalizmu w kwestii obyczajowej, lecz sam napisałeś, że czegoś takiego nie uznajesz.

Moi? To zależy w którą stronę. Jak na razie tonic takiego sę nie pojawiło na naszej politycznej scenie.

Ukazałeś wyraźnie, że nie tolerujesz innych poglądów, niż swoje własne, zaś ludzi o innym światopoglądzie traktujesz jako wrogów, których trzeba znieważyć, opluć, zdeptać.


Jeśli są to idiotyczne poglądy to wystarczy takiemu przeciwnikowi pokazać że nie ma racji ii pisze bzdury. Popadasz w histerię z tymi okresleniami. Gdyby tak było Seji musiałby chodzić druga stroną ulicy i nie wiem jak byśmy mogli być na tych samych konwentach, o ich wspólbnym organizowaniu nie wspominając.

(...)to przynajmniej część ludzi, którym nie będzie się chciało czytać dalej, ci uwierzy.

Z tobą jest taki problem, ze nie chciało ci się przeczytac tego co było wcześniej, a starasz się wyrobić sobie o kimś zdania na podstawie kilku wppisów zupełnie nie znając podejścia tego kogoś.

(...) podziale konstytucji różnych państw na pisane i niepisane, tych drugich zaś sztandarowym przykładem jest właśnie konstytucja Wielkiej Brytanii.


W szkole i to nawet nie w LO ale w podstawówce na jezyku polskim uczą też jak poprawnie wyrażac swoje myśli na piśmie. Na ten przykład jesli rozmwaiasz z kimś kogo nie znasz i nie masz z nim żadnych ustalonych skrótówmyslowych to ich nie stosujesz. Napisanie że coś jest w konstytucji Anglii to normalny błąd. Jeśli chcesz tłumacz się skrótwm myślowym, ale nie zmienia to faktu że napsałeś bzdurę.
Sformułowanie niepisana konstytucja to nic innego jak oksymoron, ale ty awet takiego czegoś nie napisałeś.

Co prawda mogłeś jeszcze nie uczęszczać do liceum, ale zamiast przyznać się do błędu, ty ciągłeś to dalej, że niby to ja powinienem te oczywistości tłumaczyć.

Właśnie minąłeś mój poziom i lecisz ostro w dół popisując się ignorancja i wyrabianiem sobie o kimś zadania nie znając go, chociaz masz taką możliwość.

Kontynuowałeś obrażanie mnie nawet po stanowczym ostrzeżeniu od moderatora. Podobnie jak nasz rzad, prezentujesz głównie butę, arogancję i agresję. Kolejny dowód na to że nie sposób zrozumieć prawicowców, którzy na ogół są osobami wierzącymi, zaś ich postępowanie jest zaprzeczeniem zasad wiary, którą wyznają.

Mamy jakiś prawicowy rząd? Chyba na uchodźstwie. Wczoraj jedni socjaliści z koalicji podzielili się z innymi socjalistami z koalicji.

Powiem tak, im wiecej takich osób tym lepiej, bo młodzież kojarzy dzięki temu prawicę głównie właśnie z nienawiścią i agresją, z ogolonymi skinami krzyczącymi do homoseksualistów:"Zrobimy z wami, co Hitler z Żydami", no i oczywiście jakby ten kwiat Młodzieży Wszechpolskiej choć trochę liznął wykształcenia to by wiedział, że Hitler homoseksualistów także wysyłał do obozów zagłady.


LOL ciekawe czy komuś kojarzę się ze skinem :P
BTW MW pomijając bojówki to akurat kojarzyć się moga z elegancko ubranymi panami i paniami. Cięzko znaleźć jakiegoś działacza MW, który wyglądałby jak straszydło.
Zaś co do haseł to nie wiem czy zdajesz sobie sprawę (ponownie?) z tego co napisałeś. Krzyczący takie hasła zapewne bardzo dobrze wiedzą co się działo z homoseksualistami i dlatego własnie takie hasla krzycza pod ich adresem.
Poprostu krzyczenie zrobimy z wami to co hitler się nie rymuje i nie jest cool na taką parade miłości :)

EDIT
@Mandos
To dla zachowania równowagi. Sam widzisz czo mistrzunio pize traba było położyc na drugiej szali coś równie ciężkiego :)

EDIT II:
NA baczność proszę ;)
http://www.smog.pl/wideo/4191/hymn_pis-u/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość