Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
BeF1990
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 21, 2012 6:52 pm

FORGOTTEN REALMS - pomoc w doborze podręczników

ndz mar 30, 2014 11:07 pm

Chciałbym uzupełnić sobie kolekcje podręczników do Zapomnianych Krain, w których planujemy wspólnie z moimi graczami w najbliższej przyszłości rozgrywać nasze sesje. Zaczynamy na D&D 3.5 do, którego aktualnie posiadam "Zapomniane Krainy Opis Świata" oraz "Przewodnik Gracza po Faerunie". Chciałbym doradzić się Was jakie podręczniki będą dla nas jeszcze przydatne, które warto mieć, a które są zupełnie zbędne.

Przeczytałem większość recenzji na Polterze łącznie z komentarzami do nich, ale mam mieszane odczucia. Nie chce inwestować kasy niepotrzebnie kupować podręczniki, z których za wiele nie skorzystam.

Rozważam zakup:
- Kompendium Potworów: Potwory Faerunu
- Rasy Faerunu
- Magia Faerunu
- Srebrne Marchie
- Władcy Mroku

Mam możliwość nabycia większość w całkiem rozsądnych cenach jednak summa summarum wychodzi wszystko i tak około 200zł. Doradzicie??
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

FORGOTTEN REALMS - pomoc w doborze podręczników

pn mar 31, 2014 8:01 am

Jeśli nie zamierzasz rozgrywać przygód w Srebrnych Marchiach, to ten podręcznik możesz sobie odpuścić. Jeśli chcesz grać właśnie tam, to powinien być pierwszy na liście.

Władcy Mroku - spis większości organizacji szerzących zło i terror w FR. Jeśli nie planujesz nic wielkiego, to możesz się obejść bez tego podręcznika. Najwyżej sięgniesz po krótki opis organizacji dostępny w necie. Nie trzeba mieć pełnego dostępu do ilości członków, szefów itp.

Pozostałe podręczniki są uniwersalne i nadadzą się gdziekolwiek byś nie prowadził. Dla MG lepsze będą potwory faerunu niż rasy.
 
Awatar użytkownika
BeF1990
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 21, 2012 6:52 pm

FORGOTTEN REALMS - pomoc w doborze podręczników

pn mar 31, 2014 8:50 am

Dzięki piękne za odpowiedź. :)
Chciałem jeszcze zapytać co myślicie o podręczniku "Podmrok", scenariuszu "Miasto Pajęczej Królowej" oraz "Wyznania i Panteony". Warte inwestycji?

Suldarr'essalar pisze:
Jeśli nie zamierzasz rozgrywać przygód w Srebrnych Marchiach, to ten podręcznik możesz sobie odpuścić. Jeśli chcesz grać właśnie tam, to powinien być pierwszy na liście.

Szczerzę mówiąc to jeszcze nie wiem czy chce tam prowadzić przygody. :) Dopiero zaczynam swoją przygodę z D&D a Zapomniane Krainy znam tylko z klasyków cRPG.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 4:50 pm przez BeF1990, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

FORGOTTEN REALMS - pomoc w doborze podręczników

pn mar 31, 2014 5:44 pm

BeF1990 pisze:
Szczerzę mówiąc to jeszcze nie wiem czy chce tam prowadzić przygody. :) Dopiero zaczynam swoją przygodę z D&D a Zapomniane Krainy znam tylko z klasyków cRPG.
Zatem raczej nie będą potrzebne na początek.

Podmrok jest ciekawy... jeśli chcesz tam prowadzić przygody. Miasto Pajęczej Królowej to przygoda dla postaci poziomu 10+ jeśli dobrze pamiętam, więc jest jeszcze czas. Wyznania i Panteony są bardzo fajną książką opisującą co nieco świat wiary ludzi, jak i relacje między bóstwami. Polecam.
 
Awatar użytkownika
BeF1990
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt lut 21, 2012 6:52 pm

FORGOTTEN REALMS - pomoc w doborze podręczników

pn mar 31, 2014 6:05 pm

Oczywiście najchętniej wziąłbym wszystko... No ale zniechęcają mnie dwie sprawy, przede wszystkim cena no i fakt, że dopiero wdrążam się w temat D&D i ogólnie RPG. Zapomniane Krainy znam jedynie z klasycznych i kultowych już cRPG. Książki te są jednak magiczne i przepięknie wydane stąd moje parcie na nie.

Sprawa wygląda następująco:
- Wyznania i Panteony
- Podmrok
- Rasy Faerunu
- Magia Faerunu
- Srebrne Marchie
- Władcy Mroku
i do tego wszystkiego "Ekran Mistrza Podziemi" (wersja FORGOTTEN REALMS) oraz "Więzienie Piekielnego Pala". Całość mam do nabycia za 214zł z wliczonymi już kosztami przesyłki. Wszystkie książki są nowe. Myślicie, że taka gruba inwestycja na obecną chwile mi się opłaca?



EDIT:
Zapomniane Krainy
- Wyznania i Panteony
- Podmrok
- Rasy Faerunu
- Magia Faerunu
- Srebrne Marchie
- Władcy Mroku
- Ekran Mistrza Podziemi

oraz dodatkowo "Więzienie Piekielnego Pala" kupione. Mam nadzieję, że 215zł nie poszło w błoto i podręczniki będą często używane. :)

Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2014 7:54 pm przez BeF1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość