Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

Forum Casual

ndz sty 11, 2004 1:00 am

Ave Vader! :-)

Ziściło się. Forum dla nas, graczy grających w Magic'a tylko dla jego magii i klimatu, wreszcie powstało. Dzisiaj, dwadzieścia siedem minut i pięćdziesiąt jeden sekund po północy Vader wyżekł dwa magiczne słowa: "forum założone"...
... I tak oto znalazłem się tutaj, pisząc tego powitalnego posta, bez uporządkowanych i zebranych do kupy planów na prowadzenie forum :P.

Jest więc dobrze, ale jeszcze nie rewelacyjnie. Trzeba zejść na ziemię.
W najbliższym czasie umieszczę tutaj pełny regulamin forum. Jutro spodziewajcie się artykułu o kombach a za kilka dni drugiej jego części.
Teraz "wersja beta" zasad i tablica ogłoszeniowa ;-).

Zasady:
1. Starajcie się trzymać tematu. To forum jest szczególnie wrażliwe na powstawanie off-topic'ów, a obiecałem Vaderowi, że będę Was się starał pilnować. Ułatwcie więc mi robotę i popilnujcie się sami troszeczkę również ;-).
2. Zasady ogólne całego forum dyskusyjnego tutaj również obowiązują. To chyba jasne, nie? ;-)
3. Gra towarzyska cechuje się m.in. bardzo przyjazną atmosferą. Postarajcie się tą atmosferę również przenieść tutaj. Nie kłóćcie się (za mocno :P), nie wywyższajcie- tutaj każdy jest równy, a sądzę, że trochę początkujących graczy może tu zawitać. Chamskie zachowanie i brak kultury będzie piętnowane.
4. Będą się tu pojwaiać róznorakie spisy talii. Przedstawiając swoje decki zaznaczajcie, czy są one skonstruowane pod grę wieloosobowom, czy nie. To pomoże przy poradach.
5. W wątkach z dyskusjami trzymajcie się tematu...
6. Co jakiś czas pojawiać się będą konkursy, a raczej preojekty. Z braku obiektywnych metod oceniania pomysłów nie powinniśmy się starać wybierać "najlepszych". W odpowiednim momencie najbardziej "dojrzałe" koncepcje będą wyróżniane.

Ogłoszenia Duszpasterskie:
1. Poszukuję kogoś, kto pomógłby mi w moderowaniu tego forum. Wymagania: trochę wolnego czasu, odrobina wiedzy z zakresu gry towarzyskiej, staż na forum większy niż kilkanaści dni/postów ;-).
Moderatorem po konsultacji zostaje Fuzzy!
2. To forum, nie ja mam tworzyć, a my. Z chęcią posłucham propozycji dotyczących zawartości tego forum.

To by było na razie na tyle.
Niech Moc będzie z nami!
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2004 7:47 pm przez Asthner, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
ReCo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1318
Rejestracja: sob paź 25, 2003 4:57 pm

wt sty 13, 2004 6:55 pm

gratuluję - to po pierwsze :spoko:

odniosłem wrażenie że forum casual przejmuje część (jeśli nie większość) obowiazków kliniki talii; tendecja wygląda w tej chwili następująco: talie turniejowe trafiają do działów ext, dwójka i vintage, talie do gry "towarzyskiej" najpewniej zagoszczą tutaj; co się stanie z kliniką talii? imo można wróżyć jej rychłą śmierć albo też wchłonięcie jej funkcji do tego nowopowstałego działu

dlatego też proponuję aby precyzyjnie określić gdzie należy kierować talie (bo już w tej chwili zaczął tworzyć się chaos)

p.s.
nie wiem czy wypowiedziałem się we właściwym miejscu, zaśmiecam trochę tablicę ogłoszeniową :P
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

wt sty 13, 2004 7:27 pm

Nie wiem jak Fuzzy i Gotrek, ale mnie to narazie nie przeszkadza... Tzn chodzi mi trochę o to, że Klinika i tak odciąża te wszystkie działy częściowo, a gdyby czasem u na nie pojawił się jakiś deck, to byśmy momentami stali w miejscu.
A skoro do Kliniki trafiały talie na najróżniejszym poziomie (i do casuala i do konkretnych typów) nim powstała Gra Towarzyska, to sadzę że dalej tak będzie.
Ale jeszcze nad tym pomyślę.
 
Awatar użytkownika
Makar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 424
Rejestracja: pt paź 18, 2002 12:59 pm

wt sty 13, 2004 11:42 pm

Przyznam się, że i mnie zastanawiało jak to teraz z tymi taliami. Szczególnie, że część osób określ tu typ tali EXT, T2 itp..
Nie wiem jak u was, ale u mnie talie to gry towarzyskiej nie mają żadnych określonych typów.

Jednakże rozumiem, że przeciez ktoś sie może bawić pywatnie w typy...

Więc myśl Asthner. Ja jestem niezmiernie ciekaw jak to się rozwiąże.
 
Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator
Posty: 3654
Rejestracja: pt kwie 18, 2003 12:49 pm

pt sty 16, 2004 6:21 pm

Oto decyzja: jeśli celem talii jest gra towarzyska- nie wyganiamy, w wręcz zapraszamy do nas.
Jeśli gra turniejowa- pozostałe fora Strategii dadzą sobie radę. A jeśli ktoś chce tylko uduskonalić talię po protu do gry, ew. na turniej by nie być ostatnim- takie talie będę przenosił do Kliniki ew. odpowiedniego innnego forum.
Podsumowując- tutaj nejmilej widziane są wszystkie talie o celach "towarzyskich". Jeśli coś ma pójść na turniej raczej niż do kolegi- nie powinno tutaj trafić.
Aha, jeszcze jedno. Talie funowe w typach również zaliczam do talii o celach "towarzyskich".
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

wt cze 07, 2005 2:39 pm

Od tej chwili jestem tymczasowym moderatorem. Wszelkie offtopici beda kasowane. Rozmowy musza byc prowadzone na temat oraz zawierac jakies konstruktywne rady/opinie. W przeciwnym przypadaku beda usuwane.
pozdrawiam i mam nadzieje ze bedzie sie nam przez ten okres dobrze wspołpraowalo.
 
Awatar użytkownika
Gotrek Gurnisson
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1174
Rejestracja: pn lis 11, 2002 6:47 pm

śr cze 08, 2005 6:02 pm

o booooze nagle forum stanelo... bubu stales sie potworem ktorego wszyscy sie boja :)
 
Awatar użytkownika
Bubu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 920
Rejestracja: śr lut 13, 2002 6:31 pm

śr cze 08, 2005 8:51 pm

heeh...ja nie zamierzam usuwac wszytkich postow..tylko te bez sensu i nie na temat. Nie bojcie.. "Fear is a path to The Dark Side"...
 
Awatar użytkownika
Kiel
Moderator
Moderator
Posty: 8
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 12:44 pm

śr gru 28, 2005 9:19 pm

2HG powoli przechodzi do sceny turniejowej, więc nie można już o nim tutaj pisać, może by nowy dział stworzyć ??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości